Únor 2015

Upíří deníky

9. února 2015 v 18:49 | Ajka |  Seriály
Asi vám překvapuje nadpis článku, ale po dlouhé době jsem se rozhodla dát vám sem tip na další seriál. Upíří deníky asi většina z vás zná podle jména nebo z televize, ale pokud jste to neviděli, hned mě prosím neodsuzujte :) Opravdu to není tak špatný, jak se to tváří.

Byl by to klasický upíří příběh, kde se starodávný upír Stefan přistěhoval do malého městečka Mystic Falls kdesi v amerického lesích, a zamiloval se tam do krásné mladé dívky Eleny. Jenže děj se komplikuje, lidé umírají a na scéně se objevuje upírův zlý bratr Damon. Dávné spory se vzedmou, když i on najde zalíbení ve stejné dívce. (csfd.cz)

Nechtělo se mi hledat lepší synopsi, ale celý seriál opravdu není jen o dvou upírech, který se perou o jednu holku. Tím to možná začíná, ale abych byla upřímná, děj je mnohem složitější a propracovanější, některé postavy opravdu originální a "své". Sama od sebe bych na to asi koukat nezačala, přitáhl mě k tomu přítel, když neměl na co jinýho koukat... všude jsem četla narážky jako "další stmívání" a podobně, ale tohle má do Stmívání hodně daleko...

Pokud máte rádi upíry a kouzla, měli byste tomu dát šanci. Pokud nejste na romantiku, budete jí muset trochu překousnout, ale není jí zase tolik, aby se to nedalo snést :) Soundtrack seriálu je taky spíš pro romantické slečny, zazní hodně sladkých songů, ale všechno je vyváženo celkem slušnou akcí a dobrými zvraty :)

Pokud jsem vás stále nepřesvědčila, můžete zkusit napřed mrknout na seriál The Originals, který je de facto spin off k Upířím deníkům, ale s vlastními postavami a příběhem. Zachovány jsou jen fakta typu upíři, vlkodlaci apod. Pokud se vám seriál zalíbí, myslím, že dostanete chuť zkusit i ty Deníky. O tolik horší to není :)