Listopad 2014

Nejpříjemnější místo k učení

11. listopadu 2014 v 21:22 | Ajka |  Moje kecy
Dneska, když jsem hledala vhodný obrázek pro můj předchozí článek, narazila jsem na obrázek nějakéh pokoje, který měl asi představovat něčí "učící koutek" a hned mě napadlo téma na článek. Nevím, jak je to u vás (a moc by mě to zajímalo :) ), ale já mám hrozný problém s tím, učit se kdekoliv. Mně to prostě všude nejde. Jsou místa, kde bych se nenaučila ani ťuk.

Tak třeba... Když jsme ještě bydleli v Písku, hrozně špatně se mi učilo v mém pokoji. Měla jsem ho v přízemí, takže tam bylo celkem šero, byla jsem odříznutá od zbytku celého domu a celkově jsem si tam moc dobře nepřipadala. Možná, že někdo, kdo rozumí nějakým těm "esoterickým věcem", co nějak souvisejí s těmi místy, kde jsou dobré energie apod., našel by u mě v pokoji třeba nějaké negativní energie, co špatně působily na lidskou psychiku a tak. Nebo jsem jen pošuk, to je taky dobré vysvětlení :D

V Písku se mi nejlépe učilo buď v obýváku nebo v kuchyni, ale hlavně, když jsem tam byla sama. V obýváku jsem si vždycky lehla do křesla nebo k topení... Bylo tam příjemné světlo, stejně jako v kuchyni, která byla přibližně stejně velká jako ten obývák...

Teď ve Smrkovicích, kde bydlíme, se mi v mém pokoji taky neučí nejlíp. Fakt už to nechápu :/ Mám tam světla dost,
postel konečně tak velkou, jak jsem si vždycky přála... Ale nejde mi to. Když se tam občas zavřu s úmyslem jít se učit, vydržím sotva hodinu a musím sejít do kuchyně za ostatními... Možná, že problém je v tom, že potřebuju kolem sebe určitý ruch... Dokázala bych si představit, že by se mi dobře učilo třeba v knihovně... kde by byla spousta lidí, co by se učila, takže by mě nerušili v soustředění, ale zase na druhou stranu ... necítila bych se tam tak sama nebo... Divný :D

No nic, takže takhle... Na koleji se mi taky neučí moc dobře. Malej kamrlík, hnusnej, malej stůl.. Ble :D A to se tu musím učit furt :/ Kéž by knihovna, co mám hned vedle ve škole, měla otevřeno i přes noc, jako ta Národní technická.... To byhc se tam možná naučila chodit :)

A jak jste na tom teda vy? Máte taky někdo takovej trapnej problém? Docela by mě to zajímalo :) Případně jestli někdo máte nějakej tip na dobrý místo na učení, způsob, něco :)


Nebojte, nezapomněla jsem :)

11. listopadu 2014 v 11:14 | Ajka |  Moje kecy
Doufám, že vás náhlá týdenní nečinnost nepřesvědčila, že bych na blog zase zapomněla :) To opravdu ne, ale píšeme teď dost průběžných testů, na které se musím připravit, a můj po půl roce zrezivělý mozek si ještě na to učení úplně nezvykl... Vlastně mám strach, že už si nikdy nezvykne :/ :D Ale to se dá čekat u starých lidí :D Dobře, dělám si srandu, nepovažuju se za starou, o holi belhající babičku, ale už to opravdu není, co to bývalo :)

Takže se mnou mějte strpení, opravdu se snažím, ale teď to moc nejde :)

Jinak, jsem moc ráda, že na mě spousta SB nezapomněla, takže v menu bude pomalu vznikat nový seznam podle toho, jak se mi kdo ozve :)

Zatím se mějte krásně a (snad) brzy naviděnou ;-)

Mimochodem, při hledání obrázku mě napadl námět na zajímavý článek :) Tak pokud na to nezapomenu :D, tak ho tu brzy máte.