Leden 2014

Zkouškové v plném proudu, ale já spíš bez proudu...

28. ledna 2014 v 17:39 | Ajka |  Moje kecy
Koukám, že moc nepíšu, i když jsem vám to slíbila, ale není na to čas a ani moc nálada. Bohužel se mi zkouškový nevyvíjí, jak bych si přála, respektive není to nejhorší, 2 zkoušky mám a zbývá mi jedna a zápočet, ale ... nějak už mě to tu nebaví. Dochází mi síla a lidi tady začínají být trochu nesnesitelní, moc matfyzáci :-/ Takže tak trochu přemýšlím, že bych změnila školu. Moc se mi to nelíbí, jasně, ono "matfyz" zní moc hezky a je to pěknej pocit se s tim chlubit, ale i když si myslim, že bych na to měla, je těžký se tu udržet, když vás to nebaví. Je totiž strášná spousta jinejch věcí, co bych dělala radši a tak mě štve, že na to díky matfyzu nemám čas (a vlastně ani náladu, dost často z toho mám akorát depku).

Tak jsem se jen chtěla ozvat, abyste věděli, že jsem ještě něumřela, jen mám trochu jiný starosti. Tak to se mnou ještě vydržte, třeba bude líp :) (doufám!)


Dojmy z výročí a Vánoc

7. ledna 2014 v 14:10 | Ajka |  Doctor - News
Tak si na chvilku potřebuju oddáchnout od školy (dneska mám za sebou historicky první zkoušku a hned za jedna! :D), už z ní mám akorát depky, tak bych se chtěla vyjádtři k padesátýmu výročí Doktora a Vánočnímu speciálu. Dvou filmům, které byli letos pro Whoviany velice důležité :) Tak pokud jste to ještě neviděli, tak pokud vám vadí spoilery, tak si to přečtěte až potom :)

Nejprve tedy k 50. výročí, nebo oficiálně: The Day of the Doctor. (Den Doktora)

"Doktoři vyráží na své největší dobrodružství v tomto speciálu k 50. výročí. V roce 2013 se něco příšerného probouzí v Londýnské Národní galerii. V roce 1562 se v Alžbětinské Anglii chystá vražedné spiknutí a někde ve vesmíru dosahuje starověká bitva svému devastujícímu konci. Když Doktora přijde strašit jeho nebezpečná minulost, tak je celá realita v sázce. " (docorwho.cz)

Abych se přiznala, tak jsem na to byla sice hodně zvědavá, ale online jsem stejně nekoukala. Mám takovej dojem, že jsem neměla doma NTB :D Každopádně, po prvním zhlédnutí (koukala jsem na to dvakrát - po druhý ještě se sestrou) jsem z toho měla spíš rozporuplné pocity. Jako příběh neskutečně překombinovaný. Člověk pomalu neví, kde mu hlava stojí. V jenu chvíli bum, jedenáctka (Matt) s Jennou v Londýně. Bum, v další vteřině ztracená devítka (John Hurt) na Gallifrey no a to nejlepší, bum, desítka (Tennant) s Alžbětou I. někdy v 16. století! Člověk si říká, no WTF?? Skok sem, skok tam...
Abych jen nekritizovala, tak bych chtěla moc vyzdvihnout konfrontace tři Doktorů, obzvlášť Matta a Tennanta. Oh, my, ty dva v jedný místnosti!

10th: "Oh, you redecorated!"
11th: " :) "
10th: ":( I don't like it!"

Prostě dokonalost. To jsem se fakt docela řezala :) Taky bylo docela fajn, že jsem viděli záběry z Časové války, ale nevim jak vám, ale mě to hodně připomínalo nějaký Hvězdný války. No co, to bych ještě přežila...
Teď zním, jak neskutečně nespokojený bručoun, když já si nemůž pomoct. Člověk se na to těší a ono ... to nakonec není úplně takový, jak by člověk chtěl. Navíc ta představa, že je to vlastně Mattův předposlední díl.... fňku, no. A to mě vlastně pomalu dostává k jeho poslednímu...

The Time of the Doctor (Čas Doktora)

Tak pokud jsem vás naštvala svým názorem na Výročí, tak teď si nejsem jistá, jestli byste měli číst dál... Heh, jeslti je to vůbec možný, tak letošní Vánoční speciál se mi líbil asi nejmíň ze všech speciálů... Opět, nemastný, neslaný, Jenna taková navíc (jako vždy mi přijde) a příběh... tak samozřejmě to kazí fakt, že je to Mattův poslední díl, člověk celou dobu čekal, co se stane, jak Doktor vlastně umře.... a ono je to horší, než si představoval! Ne, oni ho musí nechat zestárnout pomalu o dalších 1000 let, smířit se se životem a jít se vzdát Dálekům!! No co to je? To přeci neni Doktor :(

Příběh v městečku Vánoce by sice měl nějaké to kouzlo, kdyby se to nezměnilo v "battle fields of Trenzalore". Tak na mě ten díl vyzněl neskutečně depresivně. A to jak ještě Claru poslal domů vlastně i potom, co jí síbil, že už to nikdy neudělá... člověk občas chytá na Doktora vztek. A co se týče regenerací... tak hezky vysvětlili to s tím počtem - trochu jsem se bála, že se na to vykašlou, na nějaký pravidlo o 13 regeneracích, ale dokonce si vzpomněli i na desítku, která regenerovala dvakrát. A tím pádem se vlastně divák mohl zamyslet: "Aha, a jak teda nechají Matta zregenerovat, když by měl vlastně umřít?" A hle, nějaká tajemná síla mu vrazí celý nový regenerační cyklus. Je evidentní, že se seriálu nechtějí jen tak vzdát :)
A konečně se dostávám k novýmu 1. Doktorovi (nebo 14.? Nebo po staru 12.? Jak mu říkat??). Nevím, jak na vás zapůsobil, ale na mě moc ne. Ach jo, já jsem asi prostě zaujatá a proto nějak podvědomě nechci, aby se mi líbil, nebo nevim... Každopádně jsem zvědavá, to zase jo, ale ještě víc mě zajímá, jak to bude s příběhem, co za nové epizody vymyslí, protože od druhé poloviny 7. řady je to nějaký podivný... Spousta fanoušků (a možná trochu i já) už by byla ráda, kdyby někdo Moffata vystřídal (což se asi i stane, mám dojem).

Uf, to jsem se nějak rozkecala :D Každopádně, co si o tom myslíte vy? :) Doufám, že jsem vás moc nenaštvala :D


Epilog

3. ledna 2014 v 22:59 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Poslední část k Dědic stínů Ale ještě nezoufejte, autorka snad co nejdřív pošle ještě nějaký ten "bonus" :)


Degenerace matfyzem

3. ledna 2014 v 22:56 | Ajka |  Moje kecy
Hlásí se vám matfyzačka z Prahy. Koukám, že zase moc nepíšu, ale v pondělí mám 1. zkoušku a týden na to začíná zkouškové, tak to bude takovýhle asi až do půlky února. Ale přece ho nemůžu znovu pozastavit, když jsem blog zase rozjela, že?

Nadpis vám asi ni moc neříká, ale já vždycky s pobavením sledovala, jak jsou matfyzáci (zejména ti starší a profesoři) absolutně zdegenerovaní touhle školou. Tím myslím, že maj matiku/fyziku/informatiku všude, je celý jejich život, v běžným životě používají matematické definice coby vtípky atd. Patrně tohle existuje i na jiných školách (podle mě medici musí být taky pěkně pošahaní, občas - no ofense, pokud nějakej medik tohle čte :D Plně to chápu, protože...)

Proč o tom ale mluvim... včera jsem psala úkol na diskrétní matematiku (prostě jeden předmět, blabla) a co jsem tam napsala (v jednom příkladě), bych přirovnala právě k matfyzácké degeneraci. Chjo... :D

(Moc tomu asi nebudete rozumnět, ale lidem - a mně vlastně taky - to přišlo docela vtipný)
-Úkolem bylo najít množinu, kde je nějaký prvek maximální i minimální zároveň (neřešte, co to je, to je fuk :D)

Já to ilustrovala na příkladě:

Mějme částečně uspořádanou množinu, která obsahuje jednu ženu (Angelina Jolie) a 2 muže (George Clooney a Johny Depp). Na množině definujeme relaci (=vztah) "je víc hot" s tím, že nelze srovnávat mezi sebou muže a ženy.
Takže z mého subjektivního hlediska je Johny Depp maximum a George Clooney minimum, ale Anglinu nelze s nikým jiným porovnovnat, protože jako žena je tam sama, takže je zároveň maximum a minimum.

Kdo jste vydržel číst až sem, tak gratuluju. Kdybych byla obyčejný smrtelník, přestala bych u slova Mějme... :D
A teď mě napadá, že k té degeneraci patří asi i to, že píšu o matice na blog... jo, tak abyste měli co číst, dám vám sem epilog k Dědici stínů :D Tohle je fakt až moc wtf :D