Prosinec 2013

38. kapitola - Konec jednoho dobrodružství

30. prosince 2013 v 23:42 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Mám pro vás POSLEDNÍ kapitolu Dědice stínů. Už vás čeká jen a jen epilog (a ty menší příběhy o dalších dědicech, jak mi autorka slíbila) Takže si kapitolu užijtu a nezapomeňte komentovat :)


Percy Jackson: Moře nestvůr - "recenze"

30. prosince 2013 v 23:38 | Ajka |  Percy Jackson: Moře nestvůr
Tak je to konečně tady. Měsíce tady pěju básně na pokračování Percyho Jacksona, tak bych sem ráda dala svou "recenzi" na film, který jsem si konečně stáhla a koukla se na něj. Že mé pocity nejsou zrovna takové, jaké bych si přála, si můžete přečíst níže.

Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina potíží - hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover záhadně zmizí a navíc Táboru Polokrevných i jeho obyvatelům hrozí zničení. Někdo se snaží probudit Kronose, jednoho z původních Titánů a otce nejvyšších olympských bohů, který jediný umí učinit bohy i polobohy smrtelnými. A který má s nimi navíc nevyřízené účty. A tak se Percy a jeho přátelé musejí vydat na další nebezpečnou výpravu... (csfd.cz, výcuc)

Když si tak čtu popis distributora k filmu, tak to skoro zní, jako by to bylo podle knížky! A v to jsem také doufala a celkem jsem si i dělala naděje, když jsem viděla fotky a trailer. Ale dojem z filmu už tak dobrý nebyl. Vlastně je to jen o chloupek lepší, než první díl a je na něm hodně znát, že se snaží napravit ten "nepořádek", který si nadělali v jedničce. Tj. že se snaží dát dopořádku tu věc s proroctvím a tak dále. Ale je to dost umělý, nemluvě o tom, že to proroctví museli upravit na "dvacet let" a ne šestnáct, jak je v knize (neni divu, když filmový Percy vypadá jak vysokoškolák).

A to je jen jedna věcička, kterou bych jim snad odpustila. Ale úplně vynechali Kirké a zábavní park udělali z ostrova, kde mělo být rouno. Celkově to na mě prostě nevyznělo moc dobře, pořádně ani nevím, čím to mohlo být. Celkem se mi líbila postava Clariss, respektive její představitelka byla docela fajn. Ústřední trio... asi ušlo, ale než Annabeth jsem fakt měla radši tu Clariss. Aspoň že nevynechali Herma, i když taky to bylo takový zvláštní....

Nevím, myslím že byste si názor měli udělat vlastní. Já vám tu nechci nic vnucovat. Jen se mi to prostě nelíbilo tak, jak bych si přála. Teď jsem opravdu zvědavá, jak se pohrnou do dalších dílů...

Ke stažení bych to zkusila TADY, když to bude na nic, dejte vědět :) (jo a možná bude potřeba stáhnout titulky, ale s tim už si snad poradíte :))

37. kapitola - Ten, který si myslel, že vládne Stínům

26. prosince 2013 v 18:46 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Jak jsem slíbila, předposlední kapitola k povídce Dědic Stínů! Pak už bude jen poslední a epilog!! Užijte si to a nezapomeňte komentovat :) Autorka mi pak ještě síbila 4 krátké příběhy k ostatním Dědicům :)


Blog nespolupracuje - špatné znamení?

23. prosince 2013 v 22:39 | Ajka |  Moje kecy
Tak teď nevím, jestli to mám brát jako znamení, ale od chvíle, co jsem včera najela na blog.cz a do adminského rozhraní, blog mi dělá samý naschvály a odmítá se mnou spolupracovat. Včerejší oznam jsem psala nadvakrát, protože se mi to při ukládání smazalo, ale tak jsem si říkala, že mi jen zlobí net. Ale ten běhá v pořádku a když mi i dneska při psaní recenze na Hunger Games blog zlobil, došlo mi, že to bude asi blogem. Takže, mám to brát jako špatné znamení??? Grr :(
A můj superpomalej NTB tomu moc nepomáhá :) Takže mějte rpělivost, pokud v článcích najdete nějaké errory, jako posunuté odstavce, zničeho nic useknutou větu a podobné ptákoviny (jak by řekl náš profesor na analýzu :D), časem si NTB na blog snad znovu zvykne :D
Jinak jste mě moc potěšili svými reakcemi. Nečekala jsem, že budou tak rychlé! :D
P.S. Radši se nebudu snažit vložit nějakej obrázek. To bych tu taky mohla sedět do rána!
PP.S. To víte, že se mi to znova smazalo! Ještě, že jsem si to uložila. Za***** blog!!!

Hunger Games: Catching Fire

23. prosince 2013 v 22:27 | Ajka |  Filmy
V posledních pár letech se do kina moc nepodívám a tak byly Hunger Games prvním filmem, na který jsem šla do kina, po hodně dlouhé době. Že jsem z něj ovšem byla nadšená snad ještě víc než z prvního dílu, mě samotnou ani nepřekvapilo :)

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény... (csfd.cz)

Nevím, jak jste kdo četl knížku, ale já jsem z druhého dílu rozhodně nebyla tak nadšená, jako z prvního. Proto jsem byla na film hodně zvědavá, protože jsem přirozeně doufala, že bude lepší než kniha. Výjimečně pro mě opravdu byl lepší film než kniha. Moc se to nestává - a u prvního dílu bych tohle asi neřekla - ale druhý díl byla špica :) Z plátna jsem nemohla spustit oči, Josh i Jennifer byli skvělí a stejně tak i další postavy. Moc bych chtěla vyzdvihnout Sama Claflina, který si zahrál Finnicka. Z knihy jsem si na něj moc nepamatovala, ale to mi vůbe nevadilo, protože film mi pomohl vzpomenout si. Navíc se mi zde líbil asi tak stokrát víc než v Pirátech z Karibiku. (Komu z vás to hned nedošlo, hrál Na vlnách podivna toho mladýho, co se zamiloval do mořský panny. Nic moc role, přišlo mi to tam takový slabý. Ale to jsme někde jinde, že? :) )
(Megs a Finnick)
Co bych dál na filmu vyzdvihla, tak je fakt, že to NEBYLO 3D! Palec nahoru. Nemusela jsem si tak ničit oči a zbytečně připlácet za už tak drahý kino. Poprvé jsem si vychutnala luxus Cinestaru v Praze :D Nic special, mimochodem a ceny jako u nás, ale aspoň už jsem tam na něčem byla :D

Jediná věcička, která mě ve filmu ze začátku trochu iritovala, byly záběry zblízka. Ale fakt jako zblízka. Já to nemám ráda, takže mi to trochu vadilo, ale buď jsem si potom zvykla, nebo to bylo tím, jak jsme seděli blízko, a nebo v druhý půlce těhle záběrů ubylo, protože jsem si tohohle všímala jen na začátku. :) Každopádně to byl jen můj pocit, kamarádce se to nezdálo:)


Tak, asi bych to měla nějak shrnout, že? Film bych vám doporučila, hlavně pokud jste viděli jedničku bez ohledu na to, jestli se vám líbila. Tohle je opravdu o stupeň lepší, jen ten cliffhanger na konci!! Grr, ale to bylo i v knížce, to jim nemůžu vytknout :D Jen by mě zajímalo, kde se rozhodnou useknout třetí díl, který se opět rozhodli rozpůlit... Snad to aspoň bude stát za to :)

Film se zatím nedá stáhnout v dobré kvalitě, bohužel.

Na skok zpět

22. prosince 2013 v 13:17 | Ajka |  Moje kecy
Zdravím své milé čtenáře, pokud mi ještě nějací zůstali.
Musím uznat, že to pozastavení blogu mi vůbec nevoní, ale bohužel bych asi opravdu nestíhala nic moc přidávat. Ale na druhou stranu jsem se za ten... jak dlouho to je? Měsíc, dva? přistihla, jak jsem tam přemýšlím nad tím, co bych o tomhle a tamhletom napsala na blog. Ale protože jsem ho pozastavila, tak to nešlo, protože pak by to vypadalo, že ho zase rozjíždím a když bych nepsala, byli byste naštvaní... Ale teď už to dál nešlo. Jsou Vánoce! A já mám konečně chvíli čas se zase ozvat a možná i něco připsat.
Jak se máte, vlastně? A jak se na Vánoce těšíte? Já umírala touhou, aby už byli prázdniny. Na Vánoce jako takový jako vždy kašlu, ale ty volné dny jsou pro mě opravdu důležité. Jinak by mě asi brzy odvezli k cvokaři :D A ne jen z tý matiky, ale i z Prahy a lidí kolem :D
Samozřejmě se mi blíží zkouškové (které mi začíná 6. ledna předtermínem) a tím pádem nemůžu slíbit, že opět začnu psát, ale možná... sem tam... :) Uvidím. Nemůžu pořád ležet v učení. To by mě opravdu brzy kleplo :D
Takže jsem se rozhodla blog opět trochu rozjet, napsat pár recenzí na filmy, co jsem v poslední době viděla, přidat můj názor na 50. výročí Doktora a třeba i pokračovat v překladu (ve kterém jsem se trocu sekla, ano, ta informace v menu není stará, ale bohužel stále aktuální).
Takže abych vás opět a jako vždy nezahlcovala mými kecy, rozloučím se s vámi s tím, že snad něco sem tam přibyde. Kate mi poslala zbytek její povídky Dědic Stínů, takže vám to sem co nejdřív dám.

Veselé Vánoce.

Ajka