Říjen 2013

30. kapitola - Návrat z neznáma

29. října 2013 v 18:03 | Ajka |  Dědic stínů
Zdravím. Asi jste překvapení že ač je blog pozastavený, píšu sem "nějaký" článek. Ten článek není samozřejmě jen tak nějaký, ale jde o další kapitolu Dědice stínů, protože Kate mi poslala další kapitoly! Je jich celkem asi 6, takže hezky komentujte, ať je můžu postovat. Blog je i nadále pozastavený, bohužel.


Pozastavuji blog

23. října 2013 v 13:13 | Ajka |  Moje kecy
Tak jsem posoudila situaci a bohužel došla k řešení, které se vám nebude líbit. Bohužel musím z časových důvodů pozastavit blog. Jak jste si všimli, tak jsem od 13. října nepřidala ani jeden článek. Dneska píšu hlavně proto, že máme děkanský sportovní den (pro nesportovce to znamená den volna :D) a tak mám celkem čas. Ale jinak... ani NC nestíhám, takže jsem se rozhodla, že pokud by byla trocha času, tak jí věnuju spíš NC než blogu. Jako moc se mi to nelíbí, na svůj blog jsem pyšná, ale jaksi taksi není čas. Snažím se tu zuby nehty udržet nad vodou, protože hrozí, že bych se každou chvíli mohla začít topit, což samozřejmě nechci dopustit, takže se musím učit každej den, dosa často pak na mě padá taková chvilková depka, že jsem vlastně úplně blbá, ale tak to nejsem jediná a říkám si, že pokud dám první rok, tak už bych to měla snad vydržet i dalších pár let :D
Tak na se zatím mějte hezky a pokud máte rádi piano covers k písním, tak tady je úžasně zahraná píseň Apologize od One Republic.

Nová závislost

13. října 2013 v 18:41 | Ajka |  Moje kecy
Znáte to taky, když se musíte strašně moc učit (máte třeba před zkouškovým, nebo jen tak na testy, maturitu a podobně) a objevíte novou knihu nebo seriál, od kterého se nemůžete odtrhnout? Jo? No, já to znám až moc dobře a zrovna teď, když bych měla hodně zabrat, abych se už ze začátku neztratila třeba v Analýze, jsem konečně začala koukat na seriál, který mě zaujal už strašně dlouho, ale od kterého mě cosi mně neznámého odrazovalo. Jsem si jistá, že seriál Supernatural (nebo chcete-li, Lovci duchů) s Jaredem Padaleckim a tim druhym-jak-mu-ještě-nemůžu-přijít-na-jméno-a-nechce-se-mi-to-hledat spousta z vás zná a miluje. Už po zhlédnutí pilotního dílu včera v noci jsem nemohla uvěřit tomu, že je to tak skvělý!! Hned jsem si stáhla další (už mám stáhlou 1. řadu a stahuju další) a jak mám čas, tak sleduju.
Mimochodem, včerejšek byl celkově co se týče seriálů hodně vtipnej :D Nejela jsem totiž na víkend domů, zůstala jsem v Praze na koleji (long story), takže mám pokoj pro sebe a dělám si úplně, co chci (skvělej pocit, btw), takže jsem sledovala seriály o sto šet (mezitím jsem samozřejmě uklízela, jedla, chodila po Praze se sestrou a samozřejmě se zkusila i učit :D). Zhlédla jsem celkem 6 různých seriálů (to víte, je podzim, jedna premiéra za druhou.) Odstartovala jsem to dílem Gilmorek asi v deset ráno a dokončila to večer premiérovými díly Glee, Big Bang, Grey's Anatomy, Arrow a prvním a druhým dílem Supernatural. Smažka já vim :) Kdyby nešlo Once Upon a Time až v neděli, přidala bych ho jistě na seznam :D
Tož tak já jdu zase sledovat :D
Co vy a seriály, vlastně? Na co teď nejvíc koukáte? :) A váš názor na Supernatural, pokud sledujete?

FB mě opět jednou pobavil

12. října 2013 v 18:57 | Ajka |  Ostatní
Mám pro vás jen bleskový příspěvek (hlavně pro ty, co sledují Doktora, Merlina a Sherlocka), na který jsem před chvilkou narazila na FB a který mě docela pobavil. Opět - smutná pravda. (Překlad v celém článku).

V Americe vyšel 4. díl

8. října 2013 v 21:33 | Ajka |  Bohové Olympu
Abych sem čas od času přihodila nějakou tu novinku, tak mám pro vás takovou malinkou - dneska vyšel 4. díl Bohů Olympu s názvem The House of Hades. Trochu smutné je, že jsem ještě pořád nedostala do ruky 3. díl v čj. Jako můžu si to půjčit, ale já bych to chtěla mít vlastní. První dva díly už mám, tak by se mi to do tý knihovničky hodilo. Samozřejmě až to splaším, tak opět nabídnu ke stažení :) I když Bůh ví, kdy to bude, když to dneska vyšlo teprve v aj...

Originál hezky od začátku

8. října 2013 v 18:44 | Ajka |  Moje kecy
Trochu podivný název článku, to uznávám, ale chtěla jsem vám jen říct, že jsem začala znovu číst Harryho Pottera, a protože už je to asi pár let (tak jeden, dva roky), kdy jsem to četla naposledy, tak jsem si to chtěla připomenout, protože jak jste si možná všimli při Challange, dost se mi to motá s povídkami.
Jo a ve spojení s nimi mě napadá jedna věc, kterou jsem chtěla říct - jak to teď čtu znovu, po té, co jsem přečetla tolik povídek od tolika skvělých autorů, tak musim přiznat, že první díl (jediný, který jsem zatím stihla dočíst) mi přijde takový strohý a celkově zvláštní. Styl Rowlingový se dle mého názoru postupně mění, stejně tak i Medkův překlad. Nevím, jestli jste si toho někdy všimli (pokud vás to neiritovalo tak,
jako teď mě, tak možná ani ne :D), ale jeho častý "jenž" (třeba věta typu, chlapec, jenž ztratil žabáka atd.) a "poněvadž" místy opravdu trhá "uši" (spíš teda oči, no :D). V dalších knihách už to nahradil tím lepším "protože" a "který", ale v té jedničce... zajímavé, že mi to doteď zase tolik nevadilo - jako asi po pátém čtení jsem si začala takovýchhle věcí všímat, ale že by mi to zase tolik vadilo... ale teď už docela jo. Ale za to může teda překlad. Ale když se vrátim k tý strohosti, tak
někteří autoři povídek by mohli s Rowlingovou soupeřit a možná jí i porazit. Třeba taková povídka Resonance nebo i Noční můry, ty jsou tak skvělý! Možná právě i lepší ne originál. Jako tím nechci říct, že by se mi originál nelíbil nebo tak, ale někteří povídkáři do toho též dali srdce a někdy z toho vyšel opravdovej "masterpiece".
Takže tak :) Máte taky někdo podobnej pocit, mimochodem? To by mě docela zajímalo. Třeba na těch zastaralejch výrazech jsme se schodli se spolubydlící. Tak by mě zajímal i váš názor ve srovnání třeba i s těma povídkama.

11. kapitola - 15. října 2/2

1. října 2013 v 20:23 | Ajka |  Nobody cared
Slavte! To co jsem včera slíbila, jsem taky dodržela, a tak tu máte (nemalý) zbytek 11. kapitoly. Doufám, že si kapitolu užijete - v ději se moc nehýbáme - já jdu zírat na matematickou analýzu :D (Omlouvám se za nezarovnaný text, ale kdybych ho zarovnala, už bych měla moc znaků v html kódu a musela bych tu kapitolu půlit (což se mi přirozeně nechce).