Září 2013

Činnost, nečinnost?

30. září 2013 v 19:57 | Ajka |  Moje kecy
Drazí, milí, nějak zjišťuji, že jsem přestala psát na blog (po skončení Challange, kterou jsem chtěla dokončit). Samozřejmě mě to štve, ale zítra mám první skutečné přednášky (žádný opakovací kurz) a jsem z toho docela nervózní. Začínám mít totiž pocit, že jsem fakt na matfyz blbá :( Dneska jsem si študovala jednu knížku na páteční hodinu (protože dneska jsme ještě neměli vyučování - je 30.9. a de facto jsme jednu přednášku prošvihli) a ze začátku "jo, dobrý, to docela znám," ale pak přišli nějaký příklady a moje sebevědomí šlo prudce dolu (obzlášť když na začátku této učebnice psali, že každý by měl vyřešti příklady bez hvězdičky. Hmmm...). No uvidíme.
Teď jsem si najela na NC a zařekla jsem se, že už to dneska musim dpřeložit! Nebo s tím alespoň pohnout. Vždyť mi toho zbejvá už docela málo, kruci! Tak zítra uvidíte, jestli jsem s tím opravdu něco udělala nebo jsem se na to opět vybodnula.

Takže se zatím mějte a přejte mi sílu.

Ajka

30 Days Harry Potter Challange: Day 30

25. září 2013 v 21:08 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Poslední den. To je takové smutné... včera na to nezbyl čas (nechcete vědět, co jsme na koleji dělali, myslím, že jsme ten pobyt poprvé oficiálně "oslavili" a odnesla to v noci moje deka - a ne mým přičiněním! :D), takže dnes se pokusí to dopsat (začala jsem as před hodinou, jen tak pro zajímavost). Posledním tématem je téma docela pěkné, a to Oblíbené kouzlo. Pěkné téma, ale těžké. Kouzel je nespočetně, takže mi chvilku zabralo, než jsem se rozhodla. Opět jsou to kouzla dvě, ale tak to nejvíc je Accio.


30 Days Harry Potter Challange: Day 29

23. září 2013 v 22:38 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Haha, tak asi před dvěma hodinami jsem si tento článek napsala hezky do wordu, abych ho sem pak jen hodila, až budu napíchnutá na net. Ale teď píšu z kolejního labu, takže si musím článek napsat znovu. Takže tedy. Už je trochu poznat, že se s Challange blížíme ke konci, protože ta témata jsou už posledních pár dní nic moc. An to dnešní není bohužel výjimkou - Oblíbený portrét. Je to lepší než třeba oblíbený zvěromág, ale pořád celkem nuda. Na výběr teď je několik možností - když se nad tím zamyslíte. Jsou tu samozřejmě portréty typu Buclatá dáma nebo Sir Cadogan, ale aj třeba Trolové tančící balet nebo paní Blacková :) Ale můj výběr jě jasná - Buclatá dáma.


30 Days Harry Potter Challange: Day 28

22. září 2013 v 17:13 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Tak dnešní téma píšu napřed ve wordu, než se opět rozběhne náš provizorní internet. Ale až se rozběhne, hodím to i sem, na blog. Což už se muselo stát, když tohle čtete, že? Takže dnešním tématem je Oblíbený smrtijed. Chacha, no tahle volba bude zajímavá, protože já sama jsem na to koukala zprvu dost divně a říkala si, že se autor této challange asi zbláznil. Na druhou stranu tu byli aj praštěnější témy jako třeba Oblíbená nepromíjitelná kletba, což? Tak tedy můj oblíbený smrtijed je Bellatrix Lestrange, kdo taky jiný :)


30 Days Harry Potter Challange: Day 27

22. září 2013 v 10:12 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Tak tedy dnešní challange bude letem světem. Téma je Oblíbená kouzelnická schopnost. Na mysli se má něco jako zvěromágství, metamorfomágie, přemísťování atd. Já jsem nad tím přemýšlela už dřív (naštěstí, protože teď na to jaksi není čas, píšu tu jako o život, protože musim napsat ještě jeden dlouhej mail, abych využila ten net v Mekáči.) a tak vás tentokrát nebudu moc napínat :) Vybrala jsem si dvě, tak napřed teda vyberu tu Number 1: Přemisťování.

Kolej zatím bez netu

21. září 2013 v 11:26 | Ajka |  Moje kecy
Zdravím, moji drazí čtenáři. Tak včerejší článek do Challange nevyšel hned z několika důvodů - jedním z nich je mimo jiné i fakt, že na koleji není wi-fi, pouze jejich internet a já jsem zatím neměla možnost si ho zařídit. Pokud to půjde dobře, tak snad někdy v pondělí :) Teď teda sedím v Mekáči se spolužáky informatiky :) a snažím se tu co nejrychleji napsat jak tenhle článek, tak ještě zkusím další Challange. Popřípadě holt zítra půjdu zase do Mekáče :)

Ještě abych stručně popsala příjezd na kolej - jeden velký zmatek, ale sranda, spolubydlící je fajn a její kamarádi informatici též, je s nimi sranda, ale sama kolej je teda nic moc. Všechno by celkem šlo, až teda na tu kuchyňku, ta je dost otřesná :D Skončili jsme v Globusu a Ikee a koupili pár věcí (mezi nimi i čistící prostředky), aby se tam dalo žít. Už se těším, až si tam odvezu příští týden své povlečení, nějakej plakát atd., aby to vypadalo trochu útulněji :)

Zatím se tedy loučím a jdu naškrabat ten Challange :)

Ajka!

30 Days Harry Potter Challange: Day 26

19. září 2013 v 18:02 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Dnešní téma je poslední, které píšu doma (pokud vše dopadne dobře), protože to další už budu psát na koleji :) Ano, zítra odjíždím směr Praha, tak mi držte palce, ať je všechno OK. Ale k tématu :) 26. otázka zní, jaká je má oblíbená hůlka. Taky celkem na hlavu. K tomu jsem si musela projít obrázky všech hůlek, protože jsem se rozhodla vzít to čistě podle vzhledu. Nechtělo se mi ještě vyhledávat, co má ta nebo ona hůlka za jádro a tak. Takže, po zvážení jsem si vybrala hůlky dvě, ale hezky podle pravidel musím jednu vybrat, takže dpověď zní Snapeova hůlka.


30 Days Harry Potter Challange: Day 25

18. září 2013 v 10:39 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Zbývá posledních 6 otázek. Ta dnešní zní, kdo je mým oblíbeným Dursleym :D Pchá, no nevim, jak vy, ale já je nesnášim všechny. Je to hodně podobné jako s kletbami, které se nepromíjejí. Tady si člověk musí vybrat to menší zlo. Tak je jasné, že Vernon to rozhodně nebude, spíš se rozhoduju mezi Dudleym a Petunií. Snažim se opět rozpomenout na originál, některé povídky mi to pořád docela stěžují (třeba teď ty Metody racionality, co čtu :D Tam si Petunie vzala někoho jinýho, než Vernona, a společně Harryho adoptovali :D). Ale tak pokud vím, tak nakonec bych se asi rozhodla pro Dudleyho.


30 Days Harry Potter Challange: Day 24

17. září 2013 v 17:18 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Pomalu ale jistě se blížíme ke konci :) Dneší otázka zní: Jak myslíš, že by vypadal tvůj patron. Pro mě další WTF. Jak to mám proboha vědět? To se musím nad sebou zamyslet, což mi dá dneska asi docela zabrat :D Každopádně čekejte, že moje odpověď bude značně podivná a dost určitě pěkně mimo :D Ale ať to neprotahujju. Rozhodla jsem se vzít v potaz několik kritérií a podle toho jsem se rozhodla pro různá zvířata. Vezmu to ale po pořádku: Jako první mě napadl slon...


30 Days Harry Potter Challange: Day 23

16. září 2013 v 20:37 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Tak dneska jsem opěT trochu pozapomněla na Challange, alespoň jsem ale pořád ve správný den, ne? :) Takže tedy dnešní téma - Oblíbený patron - je opět jedno z těch, u kterých si řeknete: "Cože?!" Protože jste nad tím nikdy nepřemýšleli. Maximálně si řeknete, že byste opravdu nechtěli, aby vaším patronem byla třeba žížala. Ale vybrat toho nej? To mi přijde jako nemožný úkol. Navíc mám hlavu tak popletenou povídkami, že ani nevím, co bylo v originálu. Ale budiž tedy. Po (ne)menším zvážení jsem se asi rozhodla pro Brumbálova fénixe.


Rozvrhy sci-fi a Eragon

15. září 2013 v 13:23 | Ajka |  Ostatní
Pchá, no slíbila jsem vám ty rozvrhy, tak tady je máte. Nejsou nic moc, spoustu věcín bych na nich změnila, a trvali mi strašně dlouho, ale sestře se líbily a to je hlavní :) Pokud byste někdo nějaký chtěl, tak napište na mail nebo stačí kliknout na odkaz pod obrázkem, kde jsou v plném rozlišení. ZDE pak najdete ještě 2 starší, který jsem jí dělala loni. Třeba ten S Glee se mi líbí víc než všechny. A s Doktorem je asi taky lepší než ty letošní... no co, jsem jen člověk.

Rozvrhy prosím kopírujte jen se zdrojem.

30 Days Harry Potter Challange: Day 22

15. září 2013 v 13:05 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Trochu pozdě (cestou do práce) mi včera došlo, že jsem nenapsala Challange! Ale courali jsme po městě a pak jsem sestře vyráběla rozvrhy, takže jsem na to úplně zapomněla. (pak vám je sem kopnu, nic světobornýho ale na to, že s grafikou neumi, myslim, že docela ujdou :)) Takže dnes jsem si to od rána připomínala :) Takže, dnešní témou je Pozice ve famfrpálu, na které bych chtěla hrát. Haha, opět nic snadnýho :( Jasno mám v tom, kde bych nechtěla hrát - a to na postu odrážeče nebo brankáře. Ale teď si vyber, že jo. Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodla pro střelce.


30 Days Harry Potter Challange: Day 21

13. září 2013 v 13:02 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Dnešní téma Challange je oproti tomu minulému zase o něco vážnější a smutnější. Jedná se o Nejemotivnější moment. Všimněte si, že už jsme tu měli Nejsmutnější moment, tohle mi přijde docela podobný. Ale i když emotivní nemusí být nutně smutný, já si to s tím spojím. Nicméně, abych se zase nerozkecala, moje scéna je celkem jasná. Původně jsem jí chtěla dát do nejsmutnější, ale Harryho smrt nakonec zvítězila. Tož takže nejemotivnějším momentem jsou pro mě Snapeovy vzpomínky v sedmém díle.


Soustředění Albeř 2013

12. září 2013 v 15:06 | Ajka |  Ostatní
Tenhle článek neslouží jen vám, čtenářům mýho blogu, kteří by se snad chtěli něco dozvědět o tom, jak vypadá matfyzácké soustředění, ale hlavně pro budoucí studenty matfyzu, kteří se třeba jako já soustředění bojí a chtěli by se o něm něco dozvědět dřív, než se tam vydají :) Takže tenhle článek se pokusí nějak shrnout, jak to tam vlastně vypadá.
Začala bych asi tím, že bych vás chtěla uklidnit, abyste se soustředění nebáli, pokud se snad na něj v příštím roce chystáte. I já se strašně bála (mý čtenáři to ví, v několika článcích jsem to zmiňovala, že jo :)), ale nakonec se to ukázalo úplně zbytečný. Nejvíc má asi každý strach z těch testů, kterými straší už v dopise :) Nakonec to není taková hrůza. Ale vezmu to hezky popořadě.


29. kapitola - Ve starých novinách

12. září 2013 v 13:29 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
No vidíte, úplně jsem zapomněla zveřejnit vám poslední kapitolau DS, kteoru mám v počítači od Kate. Poslední není, jo, abysme si rozumněli, pouze poslední napsaná :) Tak se nezlobte a užijte si ji.


30 Days Harry Potter Challange: Day 20

12. září 2013 v 13:18 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Dnešní téma je veselé, protože jde o Nejzábavnější moment. Veselé... no výběr zase tak veselý nebyl. Musím říct, že těch veselých momentů zase není tolik, kolik by se zdálo. V každém případě jsem musela vybírat spíš z filmů, protože v knihách tolik momentů není. Tam jsou spíš ty smutné chvilky. Ale i co se týče filmu, tak je výběr omezený. Hodně se nabízí 6. díl, který sice nemám ráda, ale který mi přišel asi nejvtipnější. Ale můj favourite moment tam není. Ten je v díle předchozím, a jedná se o famózní odchod Freda a George ze školy.30 Days Harry Potter Challange: Day 19

11. září 2013 v 18:34 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Tak tedy znovu rozjíždím 30 Day Challange po menší pauzičce. Skončila jsem u 19. dne, jehož tématem je Oblíbený Dar smrti. Celkem zajímavé téma, řekla bych. Každopádně mnohem lepší než oblíbená nepromíjitelná kletba :D Na výběr jsou pouze 3 předměty, takže můj výběr by teoreticky neměl být tak těžký. Možnostmi jsou Bezová hůlka, Kámen vzkříšení nebo Neviditelný plášť. Hned je mi jasné, že Kámen vzkříšení to nebude, probouzet mrtvé mi přijde nepřirozené a trochu děsivé. Bezová hůlka sice může být super a cool, ale než bych riskovala, že kvůli ní přijdu o krk, raději se jí vzdám. Takže vítěz je jasný :) Neviditelný plášť.Jsem zpět a žiju! :)

10. září 2013 v 17:49 | Ajka |  Moje kecy
Tak jsem se zdárně vrátila ze sousředění na Albeři a dokonce žiju, neutrpěla jsem žádnou újmu, ať už fyzickou nebo psychickou :) Protože mám ještě hafo práce (pár věcí ohledně vysoký), který ještě musím zařídit, a protože tu sedím už asi hodinu a nedělám nic jinýho než odepisuju na komentáře a maily a rozesílám Bohy Olympu (za ty tři dny si napsalo snad 8 lidí nebo tak, docela dost), tak už nemám čas (a upřímně ani moc náladu, jsem docela unavená, ale o tom později) napsat sem článek o Albeři a matfyzácích :) Snad jen bych zmínila, že všechny iluze o matfyzu a matfyzácích nejsou úplně pravda :) Ale víc zítra, stejně tak pokračování Challange.

(Teď už) Matfyzačka Ajka :)

Další Stop stav

6. září 2013 v 12:27 | Ajka |  Moje kecy
Mám pro vás další Stop stav (to jste rádi, co?). Tentokrát ale nejen u HP Challange, ale celýho blogu. Zítra odjíždím na seznamovací kurz prváků Matfyzu (pak vám napíšu, jak to tam bylo vtipný a jak jsem si připadala jako debil :D) a vrátím se až v úterý. Asi nepřednastavím žádný článek, takže to tady holt budete muset vydržet.
Vy, co budete chtít nějakou knížku poslat (zejména Bohy Olympu), tak se nesmíte divit, když vám to nepošlu hned, jako to obvykle dělávám, ale až v úterý, popř. až ve středu. Ale stejně si tohle nikdo z vás asi nepřečte. Tak to jen tak...
Takže mi opět držte palce, ať to přežiju (spaní ve stanech!! Tůry!! Testy z tělocviku, matiky a studijních předpokladů!! WTF!!!!!!!!) a ať se ve zdraví (hlavně psychickém) opět navrátím domů :D Donutím naše, aby mě odtamud odvezli, abych nemusela jak debil jet zase do Prahy a z Prahy do Písku. Stačí, že to takhle dělám zítra, protože naši mě tam nemůžou hodit (Albeř je totiž v Jižních Čechách, ale z Písku tam nejede vůbec nic, ani do Jindřichova Hradce, což mi přijde nějaký podezřelý... třeba je to tim, že je to sobota, každopádně takhle navíc zaplatim 125,- za Studenta do Prahy). Tož takže tak.

Tak se držte, drazí milí, a s pánem Bohem! :)

Ajka

30 Days Harry Potter Challange: Day 18

6. září 2013 v 12:18 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Tohle téma Challange je taky docela na hlavu - Oblíbený viteál. Podle jakých kritérií se mám rozhodovat?? Podle jeho "osudu", vzhledu nebo úplně něčeho jinýho? Když jsem si to přečetla poprvý, tak jsem na to koukala jako vyjevený asparágus. Ani když jsem nad tím zamyslela, nedokázala jsem se rozhodnot. Tak předně, co vlastně všechno byli viteály: Deník, prsten, medailon, šálek, diadém, had a Harry? Tak Harryho mám už v oblíbených postavách, takže toho ne, další vylučovací metodou škrtnu hada, prsten, medailon, diadém a šálek a zbyde....deník.