Srpen 2013

30 Days Harry Potter Challange: Day 13

31. srpna 2013 v 12:05 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Jsem zázračná osoba :D I když jsem od šesti v práci, přesto zvládám napsat tenhle článek. Jak jsem to asi udělala?? No tak dobře, napsala jsem ho už včera, samozřejmě. Kouzlit mě ještě nikdo nenaučil. Takže tedy dnes je tématem Oblíbený obal knihy. Taková WTF? otázka. Upřímně - kdo z vás nad tím někdy uvažoval? Já teda ne a musím říct, že obaly českých HP jsou docela nezajímavý. To ty anglické jsou podle mě lepší. Ale tak vybrat jsem si musela. A překvapivě jsem zvolila obal 5. dílu jak v angličtině tak i v češtině.


30 Days Harry Potter Challange: Day 12

30. srpna 2013 v 14:59 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Dnešní téma je opět jedno z těch těžších. Mrtvá postava, která mi nejvíc chybí. Těch je! Jak si mám vybrat jednu?! Na rozdíl třeba od Paoliniho je Rowlingová masovej vrah! Takovejch postav, který zabila! Hlavně v posledním díle jsem se za všechny modlila. U některých to, bohužel, nestačilo. Napadají mě dvě postavy, u nichž se nemůžu rozhodnout, kterou vybrat. Samozřejmě, mimo tyto dvě postavy tu jsou i další, které mi chybí - Dobby! Hedvika! Sirius! Tonksová s Lupinem! Brumbál!! Ale nejvíc mě mrzela smrt dvou postav - Freda a Snapea. Ale čípak smrt mě mrzela víc? Když nad tím tak přemýšlím, tak asi Freda.


So true...

30. srpna 2013 v 14:39 | Ajka |  Ostatní
To jsem jednou měla dlouhou chvíli na FB... (pro neangličtináře překlad v celém článku)

30 Days Harry Potter Challange: Day 11

29. srpna 2013 v 13:02 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Dnešní téma je trochu zvláštní. Nejhezčí postava. V originále The most beautiful character. Člověka napadne, jak to autor challange myslel. Pojem "hezký" se dá vysvětlit několika způsoby. Ten nejzjevnější je samozřejmě hezký vzhledově. Tady mám jasno. Fleur bla v knižce popsaná jako nejkrásnější dívka - napůl víla, že ano. Pak to ale taky může znamenat postavu, jejíž charakter je nejhezčí, dalo by se říct, že je to postava krásně vykreslená a popsaná. Tady by mě napadla třeba Lenka. její postava je krásná. Nebo Neville. Ten je pro mě taky "beautiful character". Ale nebudu to komplikovat a nechám tudíž to první vysvětlení. V tom případě volím Fleur Delacour.


28. kapitola - Až se opět setkáme

29. srpna 2013 v 12:42 | Ajka |  Dědic stínů
Další kapitolka :) Předposlední v zásobě! Komentujte :)

Doctor Who at the Proms 2013

28. srpna 2013 v 17:04 | Ajka |  Doctor - videa
Ti z nás, kdo neměli takové štěstí, aby se mohli "projet" do Londýna a navštívit teď už každoroční DW at the Proms, mají možnost zhlédnout si celý koncert na youtube. Kdo nevíte, co to je za akci, tak se jedná o koncert hudby z Doctora Who. Ta hudba je totiž neuvěřitelně krásná a takový koncert si zaslouží. Pro fanoušky DW je to pak i šance na vlastní oči spatřit všechny možné mimozemšťany, kteří se v seriálu objevili, a samozřejmě hlavní představitele jako Matta Smithe (Doktor) nebo Jennu Louise-Coleman (Clara). Letos se objevili dokonce i Peter Davison (5. Doktor) a Carole Ann Ford (Susan).


30 Days Harry Potter Challange: Day 10

28. srpna 2013 v 12:41 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Dnešní téma je veselejší - Oblíbený obchod v Příčné ulici. Ale co si vybrat?? Tam je takových krámků, kam bych se chtěla zastavit! Tak napadla mě třeba cukrárna Floreana Fortescuea nebo Sportovní potřeby pro famfrpál. Samozřejmě i Gringottovi jsou zajímavý "podnik" nebo Ollivander se svými hůlkami. No výběr je opravdu široký. Tak jsem se trochu zamyslela a rozhodla se pro to, co mám ráda i v "mudlovském" světě. A ne, móda to není :) Můj finální výběr (i když ne stoprocentně jistý, pořád si říkám, že byhc ráda navštívila i další krámky) zní Krucánky a Kaňoury.


Velký Gatsby (2013)

27. srpna 2013 v 18:38 | Ajka |  Filmy
Mám chvilku času, tak abych trochu obohatila ty současné články, tak mám pro vás svůj dojem z filmu Velký Gatsby, na který mě včera vytáhla spolužačka.

Velký Gatsby sleduje příběh Nicka Carrawaye (Tobey Maguire), který opustí středozápad a na jaře roku 1922 se vydává do New Yorku, města ztělesňujícího uvolňující se morálku a populární jazz. Carraway hledá svou vlastní verzi amerického snu a usadí se nedaleko domu záhadného a časté večírky pořádajícího Jaye Gatsbyho (Leonardo DiCaprio) a také kousek od své sestřenice Daisy (Carey Mulligan) a jejího záletného manžela s modrou krví Toma Buchanana. Nick se postupně stane součástí světa mimořádně bohatých lidí, jejich iluzí, lásek a zklamání. Nick jako svědek tohoto světa píše příběh nemožné lásky, věčných snů a automobilové tragédie, a nastavuje zrcadlo moderní době a jejím soubojům.(csfd.cz)

Já sama bych na to do kina nešla, klasiky mě nikdy moc nelákaly, patrně bych si to časem stáhla. Ale můj dojem z fimu je celkem příjemný. Asi nejvíc mě překvapil (protože jsem nečetla knihu) příběh, který pořád plynul, i když jsem si několikrát ve filmu říkala: "Aha, to už bude asi konec." Pro mě tam tudíž bylo docela dost překvapivých zvratů. A i když se kamarádce moc nelíbil konec (protože nemá happy end, jaký člověk očekával), já bych neměnila. Takhle byl dojem mnhem silnější.

Přesto ale se ve filmu najdou věci, který mě opravdu štvali - v pvní řadě neskutečně mnoho kýčovitých scén. A nevím, jestli to bylo schválně (a myšleno spíš ironicky) anebo to autoři mysleli vážně (o to hůř). Další věcí byla hudba. Film je zasazen do dvacátých let, a i když nemusí být všude jen hudba odpovídající danému období, hip hop a rock (a Alicia Keys se svým New York) mi do filmu opravdu neseděli. Ale kostýmy byly krásný, o tom žádná.

A Leonardo DiCaprio!! K němu není co dodat :) Spíš bych zmínila Tobeyho Maguireho (Spiderman), který mě překvapil nejen proto, jak mu to tam seklo, ale i svým hereckým výkonem. Ve Spidermanovi ho opravdu "zabili".

Jestli bych film doporučila? Asi ano. Nečekejte žádnou velkolepu věc, takový lehčí nadprůměr, ale zase jsem se tolik nenudila, což je vždycky plus. A možná se na to kouknu ještě jednou.

Ke stažení to zatím bohužel není.

30 Days Harry Potter Challange: Day 9

27. srpna 2013 v 13:35 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Devátý den (páni, to to letí :)) HP Challange je ve znamení Nejméně oblíbeného předmětu. Tak tady mě opět napadá hned několik adeptů. Tak třeba bylinkářství. Mně samotnou nebaví kytky zalejvat, natož se je ještě učit nazpaměť. Ani v hodinách biologie mě rostliny zrovna nezaujali. Ale pořád bych tam chodila raději než třeba na Studium mudlů. Tenhle předmět je možná svým způsobem zajímavý, ale kdybych měla možnost navštívit jeden předmět v Bradavicích, tenhle by to nebyl. Ale opět to ještě není nejhorší. Pro mě by byly nejnudnějším předmětem Dějiny čar a kouzel.


30 Days Harry Potter Challange: Day 8

26. srpna 2013 v 16:05 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Oblíbený předmět, juch, juch :) Když nad tímhle člověk přemýšlí, napadne ho, jak moc by vlastně chtěl bejt v Bradavicích!! Je hned několik předmětů, který bych chtěla zkusit. Tak předně by to byly Lektvary (nejen kvůli Snapeovi :)), i když nevim, jestli by mě to bavilo víc než vaření vzhledem k tomu, že je to de facto to samý. Přeměňování a Kouzelné formule. Prostě vše, kde se "pošetile mává hůlkou". Ale můj oblíbený předmět by byla Obrana proti černé magii, pokud by se teda vyučovala tak, jak by měla, to znamená, jako jí vyučoval v šestce Snape nebo ve trojce Lupin. Strašně moc bych si chtěla zkusit někoho omráčit kouzlem nebo ho odhodit na druhý konec místnosti, kdyby mě hodně naštval :D


30 Days Harry Potter Challange: Day 7

25. srpna 2013 v 13:24 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Dnešním tématem je přesný opak témata minulého a to je Nejméně oblíbený profesor. Chá, tak tady mi to chvilku trvalo, protože mě napadá hned několik profesorů, kteří by se v téhle rubrice vyjímali. Tak napřed mě napadl Binns, duch, který učí Dějiny. Pak jsem se ale zamyslela nad tím, že není důvod, aby mi vadil. Jasně, je nudný, nic o něm vlastně nevíme, kromě toho, že je duch, ale právě díky tomu není důvod, aby mi vadil. Pak je tu samozřejmě Quirell/Voldemort. Právě díky jisté osobě, která se mu doslova dostala do hlavy, tu chudák nemá místo, protože to vlastně nebyla jeho vina. A byl spíš vtipný svým koktáním a zápachem česneku. Takže zbývá jediná postava, která mě strašně iritovala. A to profesor Zlatoslav Lockhart.


27. kapitola - Novinky v Bradavicích

25. srpna 2013 v 12:58 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Nová kapitolka. Užijte si ji a komentujte!

30 Days Harry Potter Challange: Day 6

24. srpna 2013 v 12:42 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Uf, no konečně otázka, ve které mám jasno: Jaký je můj oblíbený profesor. Samozřejmě, když se nad tím zamyslím, napadá mě hned několik profesorů, kteří by si zasloužili v tomto článku své místo. Tak v první řadě Lupin, že ano. Nejlepší učitel Obrany, jakého Harry měl. První, který je opravdu něco naučil. Křiklan, ten je nezapomenutelný stejně jako třeba Kratiknot. Maličký profesůrek, kterého jsem vždy měla ráda, ale kterému bohužel nebyl dán dostatečný prostor. Sotva znám jeho křestní jméno a jaké koleje je ředitelem. Snape. K tomu snad není co dodat :) I když jako profesora by si ho moc lidí nevychvalovalo, kdyby všem nadával do tupých hlav, které je nucen učit a které sotva ví, za který konec držet hůlku :) Přesto bych jednou chtěla na jeho hodině být :D Asi bych se celou dobu nepokrytě smála :D Dobře, takže tedy mým oblíbeným profesorem je Minerva McGonagallová.30 Days Harry Potter Challange: Day 5

23. srpna 2013 v 13:32 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
To mi to teda hezky vychází. K mý dnešní depce z autoškoly mi zrovna vyjde Nejsmutnější moment, no jděte do háje :D Tak teda jo. Co se dá dělat. Jak si tak procházím všechny díly, tak nejsmutnější momenty jsou zejména v posledním díle. Tam mě jich napadá hned několik. Zrovinka asi předevčírem nebo tak jsem koukala na druhou část Relikvií a bulela jsem v kuse posledních 15 minut. Takže opět vybrat jeden moment, bude hodně těžké. Pořád je tu ale ještě Nejemotivnější moment, což je vlastně skoro to samé. Tákže... napadá mě Cedrikova smrt ve 4. díle, pak samozřejmě Snapeova smrt v posledním, Harryho smrt (jasně, samý smrtě, no :D) a Snapeovy vzpomínky. Vylučovací metodou můžeme škrtnout Cedrikovu smrt (zase tak moc jsem ho ráda neměla) a Snapeovy vzpomínky a zbyde mi Harry, jak kráčí na smrt - to jsem vždycky strašně brečela v knížce, když se objevili jeho rodiče, Remus a Sirius. A Snape. Tak jo, po uvážení myslím, že nejvíc smutná je Harryho smrt...


Zkoušky na obzoru

23. srpna 2013 v 12:57 | Ajka |  Moje kecy
Takže drazí čtenáři, dnes jsem si s instruktorem v autoškole dohodla zkoušky, které mám bohužel už docela brzy (4. září) a protože jsem trochu pozadu s teorií, na kterou jsem docela srala, tak se teď budu muset hodně učit, abych to dohnala. To znamená, že sem teď budou přibývat hlavně 30 DHPC a Katina povídka Dědic světla. Ráda bych do konce prázdnin dopřeložila kapitolu NC, ale nevim, nevim. Určitě bych to ráda stihla před odjezdem do Prahy a to žu bych měla mít po těch zatracenejch zkouškách. Lidi, ani nevíte, jak já se jich bojim. Zbejvaj mi už jen 3 jízdy a já mám pořád pocit, že to neudělám, protože dělám děsný chyby. Jako už mi to třeba ani nechcípá, ale sem tam zapomenu zastavit na stopce, snížit rychlost při vjezdu do Obytné zóny a hlavně, neumim parkovat. Člově si řekne - to se časem naučíš - jenže já to potřebuju umět na ty zkoušky. Ach jo, já se ták ožeru, jestli to udělám!!!

Tož tak mi držte palce, ať to dám a já jdu rychle naškrabat dnešní 30 Days challange, než odjedu do práce.

Ajka

30 Days Harry Potter Challange: Day 4

22. srpna 2013 v 12:26 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Na dnešní téma se těším a asi spoustu z vás překvapím svou odpovědí :) Tématem je Oblíbená záporná postava. Vím, že spousta lidí hodně často volí třeba Voldemorta a nebo třeba Snapea. Kdybych Snapea neměla v oblíbených postavách, tak bych si ho možná vybrala i teď. Ale on vlastně není úplně zápornou postavou. On je spíš na rozmezí. Takže ani Snape to není. Takže kdo tedy, hm? :) Ještě chvilku vás budu napínat. Jednu chvilku jsem přemýšlela i o Dracovi, ale můj výběr ani Draco nepřekoná. Na můj vkus neni příliš záporný. Jasně, měl zabít Brumbála a celou dobu dělal Harrymu ze života peklo, ale stejně. Nakonec i on přešel na jejich stranu. Smrtijedem se stal jen díky otci. Dobře, už vás nebudu napínat. Mou oblíbenou zápornou postavou je Dolores Umbridgeová!


26. kapitola - Tajemní zachránci

22. srpna 2013 v 12:11 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Nová kapitola Dědice stínl je na světě! Kate mi dneska poslala další 4 kapitoly. Co se týče Poslední cesty temnotou, autorka samozřejmě má v plánu i tuto povídku dokončit, ale nejprve by ráda dopsala tuhle :)


30 Days Harry Potter Challange: Day 3

21. srpna 2013 v 13:55 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Dnešním tématem HP Challange je Oblíbená postava. No Uf. Tak tuhle otázku už teď nemám ráda. Ono vybrat jednu postavu z té stovky postav, co v HP je, je neskutečně obtížné. Ale má volba je jednoduché v jednom smyslu: Musím si vybrat ze dvou postav. Jak je znát z mých povídek, vybírám si povídky, kde hlavními postavami jsou buď Harry nebo Harry a Snape. Takže tohle jsou mé nejoblíbenější postavy. Ale teď vybrat tu jednu... Protože je Harry hlavní postava, je mu dán v knihách největší prostor, to u Snapea tak není. Ty jo, tohle je těžký. Obě tyhle postavy mají své chyby. Jinak by to byly postavy pěkně nesnesitelné. Ale zároveň si projdou svým vývojem. Snape se hodně zajímavou postavou stává ale až v poslední knize, protože do té doby si asi každý říkal, že je to prostě parchant, který Harryho nesnáší. Tečka. Ale o jeho pravé roli a určité lásce k Harrymu jako synovi jeho milované Lily se dozvídáme až z jeho vzpomínek. O těch budu mluvit v jiné kategorii. Takže asi jo. Mou nejoblíbenější postavou je sám Harry.


Na ČT 2 od 2.9.

20. srpna 2013 v 13:24 | Ajka |  Doctor - News
Jen taková krátká informace - dneska nám přišel nový televizní program na dalších 14 dní a já jsem schválně zalistovala na pondělí 2. září, kdy všem (až na nás, vysokoškoláky, muhehe :D) znovu začíná škola a s tím i klasické seriály jako Ulice, Růžovka a tak. Ale schválně, co ještě začíná na ČT 2? No ano, Doctor Who!! Vysílat ho budou ne od 8 večer, ale už od 17:55 (před večerníčkem :D). Myslím, že ČT 2 jde do sebe, protože od čtvrtka 5.9. začne dávat i Hry o trůny (někdy od 22:05 nebo tak). Myslím, že ČT 2 si tak získá spoustu diváků! Kam se na ní hrabe nějaká Nova!!! :)

Tak co, budete koukat na DW v čj? Já jak budu stíhat, ale sem tam určitě kouknu. Jak už bylo zmíněno, dabing docela ujde, takže proč ne :)

30 Days Harry Potter Challange: Day 2

20. srpna 2013 v 13:05 | Ajka |  30 Days Harry Potter Challange
Druhý den 30 Days HP Challange je zde a tématem je má nejméně oblíbená kniha série. S tím jsem sice neměla takovej problém jako s Oblíbenou knihou, ale taky to nebylo tak jednoduchý, jak by se člověku mohlo na první pohled zdát Tentokrát jsem se rozhodovala mezi dvěma knihami - 5. a 6. Nakonec jsem si řekla, že i když Fénixův řád nemusím, jsou tam věci, který jsou sým způsobem fajn. Třeba Umbridgeová je vlastně geniální postava. Člověk jí tak nenávidí, až si jí zamiluje. Jasně, Siriusova smrt je na prd, to by řek asi každej HP fanoušek, ale vlastně se v tom díle pořád něco děje. Objeví se Lenka, která je boží :) Založí se Brumbálova armáda, takže se dá říct, že je to docela dobrá kniha. Takže proč byla na mém seznamu? Asi za to může film. Ten opravdu nemusím. Takže tedy tuhle kategorii vyhrál díl šestý, a to Princ dvojí krve.