Červen 2013

2. řada Game of Thrones - obsah

30. června 2013 v 12:57 | Ajka |  Moje kecy
Prosím, prosím, kdo z vás sleduje Game of Thrones, mohli byste mi prosím do komentářů shrnout děj 2. řady (a nebo alespoň posledních dílů)? Chci se pustit do třetí řady, ale nechce se mi koukat na celou 2. řadu a jsem líná si to najít :) Vím, že to někdo určitě sledujete, tak pokud byste byli tak hodní...Může vás být víc, alespoň budu mít větší přehled :) Už se na to chystám docela dlouho, mám v počítači už několik dílů, navíc spousta lidí si 3. řadu moc chválí, tak jsem docela zvědavá, i když GoT nepatří mezi mé top seriály.

Děkuju!!

Arrow

30. června 2013 v 12:50 | Ajka |  Seriály
Druhý slibovaný seriál je tu, trvalo mi to trochu dlouho, ale nějak není poslední dobou čas a nálada. Arrow možná někteří z vás znají, jedná se o nový americký seriál, který má za sebou úspěšnou 1. řadu. Na další se můžeme těšit na podzim.

Po objevení vraku lodi je miliardářský playboy Oliver Queen prohlášen za mrtvého. Jenže po pěti letech je objeven na jednom z ostrůvků uprostřed Pacifiku. Poté, co se vrátí zpět do rodného Starling City, všichni cítí, že posledních krušných 5 let ho změnilo. Oliver ovšem zná pravdu o tom, kým se opravdu stal, skrývá se a snaží se odčinit prohřešky svého mládí. Vytváří postavu ochránce bezmocných Arrowa. Ten po nocích napravuje to, co přes den napáchala jeho rodina a jiní bídníci z bohaté společnosti, a snaží se vrátit zašlou slávu kdysi zářícího Starling City...(csfd.cz, zkráceno, upraveno)

Jedná se asi o první seriál, který jsem sledovala téměř hned poté, co začal být vysílán v TV. Nedočkavě jsem vždycky čekala na další díly a musím říct, že čekání bylo hrozné. Všechny díly jsou strašně napínavé a končí napínavě, a o to bylo to čekání horší.
Seriál je, pokud vím, založen na komixu, a jedná se vlastně o něco podobnýho jako je Batman, Superman atd. Prostě superhrdina, který žije dva životy. Akorát že tohle je seriál a můžete si tohoto superhrdinu vychutnávat mnohem dýl :) Možná bych to přirovnala ke Smallville, ale tohle je lepší, alespoň podle mě. A hlavní hrdina (Stephen Amell) je jako ve všech amerických "superfilmech" k sežrání. Navíc, pokud máte rádi Doctora Who, jistě vás potěší, že hlavního záporáka tu hraje John Barrowman (Jack Harkness) a objeví se tu i Alex Kingston (River Song).
Nedolatelný John Barrowman :)
Naše River Song :)
Felicity (vlevo), trhlá ajťačka, má oblíbená postava
Jak už jsem zmínila, seriál má zatím pouze jednu řadu o 23 dílech. Ale stojí za to :) Všechny díly najdete stopro na uložto.

22. kapitola - U Harryho památníku

27. června 2013 v 13:13 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Nová kapitolka, užijte si ji :)


21. kapitola - Poslední dny prázdnin

22. června 2013 v 15:46 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Mám pro vás dobrou zrpávu. Kate mi poslala další 4 kapitoly, takže toto není poslední, kterou mám "na skladě" :) Nicméně se musíte s komentáři víc snažit, abyste autorce dodali dostatečný elán pro dopsání celé povídky :)
Užijte si kapitolku! :)

Nové fotky a plakáty

22. června 2013 v 15:31 | Ajka |  Percy Jackson: Moře nestvůr
Abychom si trochu ukrátili čekání na premiéru, která se už pomalu blíží, mám pro vás nové fotky a plakáty. Sami posuďte, jak se vám - zejména plakáty - líbí.


více v CČ

Mort od T. Pratchetta v Písku

20. června 2013 v 19:35 | Ajka |  Moje kecy
Vážení mí předrazí čtenáři, kteří jste z toho vedra ještě nezcvokli a zavítali na můj blog, pokud máte rádi netradiční humor a především fantasy a divadlo, ráda bych vás jménem našeho divadelního spolku Prácheňská scéna pozvala na představení Mort spisovatele Terryho Pratchetta, jehož premiéra je tuto neděli 23.6. v Divadle Fráni Šrámka v Písku od 19:30. Takže ti z vás, kdo zrovna nebudou mít co dělat, jsou z Písku nebo sem zavítají, anebo prostě mají rádi Pratchetta a klidně přejedou půlku ČR, jen aby se na nás přišli podívat :D, neváhejte a jste všichni srdečně zváni.

Terry Pratchett je britský spisovatel, který se proslavil svou fantasy sérií Úžasná Zeměplocha. Jeho knihy jsou charakteristické Pratchettovým typickým humorem, který - pravda - nesedne všem, ale jeho fanoušci se u jeho knih mohou smíchy potrhat. Já sama jsem zatím četla pouze Barvu kouzel, což je úplně první díl, který mě ale nenadchl. Pak jsem si přečetla Morta, předlohu naší divadelní hry, který mě potěši mnohem víc a také jsem se víc nasmála. Teď čtu volné pokračování Morta s názvem Sekáč a také to docela ujde :)

Takže ještě jednou, všichni jste srdečně zváni, a kdo zrovna nemáte čas, ale chtěli byste naše představení spatřit, pak máte možnost na tradičním Zvíkovském divadelním létě, které se koná, překvapivě v létě a překvapivě na Zvíkově. Program Zvíkovského léta najdete ZDE. Jinak nás můžete najít i na facebooku (jak jinak, jdeme s dobou, že).

Ajka

Vedro na zabití

20. června 2013 v 19:19 | Ajka |  Moje kecy
Konečně jsem se dokopala k tomu něco na blogu udělat. Včera jsem chvililinku překládala, jinak celý dny (celý POSLEDNÍ dny) nedělám nic jinýho, než že se válim v obýváku, což obvykle bývá nejchladnější místnost v domě (až po mým pokoji v přízemí a sklepě, samozřejmě :D), ale ani stoletý kamenný baráky nedokážou takovýhlemu vedru vzdorovat. Tak jak pak máme my??! Člověk je vlastně pěkně nespokojenej člověk: před týdnem jsme nadávali, jak je hnusně, že se člověk nikam nedostane, nemluvě o záplavách, ale teď by nám pár kapek přišlo vhod. Na druhou stranu - počasí si s námi taky pěkně hraje. Tohle je o zdraví - doslova!

A co vy? Válíte se někde na plovárně (závidim těm, co jo)? U nás je plavečák úplně na nic a do řeky na plovárně se mi teď nechce (ani nikdy, moc v tu špinavou vodu nevěřim). Protože mám teď volno z práce (na nějakej čas), tak se jen válim u Doktora House, momentálně - jak já to žeru! :) Geniální modrookej Hugh Laurie! Co víc si přát. A má to krásných 8 sérií (z toho dvě už jsem stihla za týden zkouknout - smažka :D). Ale jak na to koukám v originále, opět zjišťuju (při sledování dílů na Nově), jakej je ten dabing zlo...

Tak jsem si tedy zastěžovala, už mě zase začíná bolet hlava, takže končím a jdu se užírat vedrem při koukání na House. Mimochodem - Wilson je taky charizmatickej kus, jen co je pravda. Ještě začnu bejt na starší :D Ale tak abyste si nemysleli, takovej Chase se svým "cute australian accent" taky neni k zahození... A to třeba v čj úplně zanikne. Jo a ještě - Chasův táta je Čech, co 30 let žije v Austrálii (alespoň podle Houseova odhadu jeho akcentu - ale Chase starší to neyvrátil), takže ať žije čeština!
Protože už plácám (to bude to přehřátí mozku - už ani číst nemůžu, na hraní na housel nemám sílu, jsem zvědavá, jak se nám zejtra bude hrát divadlo, ještě že premiéra je až v neděli :D), tak bych měla končit. Ale teď jsem si vzpomněla, že bych vás měla pozvat na divadlo....v dalším článku :)

Tak se zatím mějte a přežijte vedro!

Ajka

P.S. JO! A už jsem oficiálně přijatá na MatFyz (aspoň podle jejich stránek, na ten blbej papír ještě pořád čekám!!). Jsem si docela oddechla :)

PP.S. Ten obrázek v úvodu mi vylezl, když jsem do googlu zadala "vedro" (vedle dalších...věcí). Už končim, slibuju!! :)

20. kapitola - Otec a dcera

17. června 2013 v 10:19 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Mám pro vás novou, extra dlouhou kapitolku. Tak si ji užijte a zanechejte komentář. Je to předposední kapitola, kterou mi Kate poslala, tak se modlete, aby zaslala další :)


10. kapitola - 13. až 14. října 3/3

13. června 2013 v 22:11 | Etherian, překlad Ajka |  Nobody cared
Chystám se spát, takže nemám náladu na dlouhé řeči - tady máte poslední kousek 10. kapitoly, který Jenny tak rychle opravila (tímto jí moc děkuji.) Doufám, že mě oceníte nějakým tím komentíkem, i když to tentokrát trvalo docela dlouho. A Bůh ví, kdy bude další kapitola... dělám si srandu, snad co nejdířv :)


Tohle je válka!

10. června 2013 v 17:51 | Ajka |  Filmy
Jak jsem říkala, tenhle měsíc jsem viděla víc filmů než za celý rok dohromady (přeci jenmo na ty filmy moc náladu nemám, většinou ani čas), takže mám pro vás další tip. Tentokrát se jedná o americkou komedii v hlavní roli s Reese Witherspoon, Tomem Hardym a Chrisem Pinem.

A o čem že film je?
Dva špičkoví agenti CIA, Tuck (Tom Hardy) a FDR (Chris Pine), jsou kamarádi na život a na smrt. To ovšem pouze do doby, než se oba zblázní do jedné a téže slečny - Lauren Scottová (Reese Witherspoon). Kariéristka Lauren Scottová je sice ve svém pracovním životě úspěšná, ale její milostný život je jedna velká katastrofa. Na internetu se seznámí se sympaťákem Tuckem a domluví si s ním rande. Aby to ale neměla tak jednoduché, ve videopůjčovně se jí do cesty připlete i pohledný hezoun FDR. Lauren se rozhodne randit prozatím s oběma, samozřejmě bez nejmenší potuchy, že oba kluci jsou nejlepšími kamarády a navíc top agenty CIA... (csfd.cz, zkráceno a upraveno)

Tenhle film jsem měla stáhnutý v počítači asi rok a pořád jsem se k němu nějak neměla, na tyhle filmy musím mít vyloženě náladu. Ale překvapil mě. Smála jsem se u něj docela dost, Chrise Pinea mám docela ráda (viděla jsem s ním teď Star Trek, před tím Princezniny deníky 2, je to vážně takový "hezounek") a Reese mám taky ráda. Mělo to docela překvapivý konec - alespoň pro mě - a relativně dobrou CIA misi v pozadí. Takže příjemně oddechový film :)


Skvělý trailer:


Stahujte česky ZDE

19. kapitola - Brumbálův portrét

9. června 2013 v 13:13 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Mám pro vás novou kapitolku a taky omluvu za menší neaktivitu. Začala mi brigáda a pořád mám ještě divadlo a housle, takže nějak nestíhám. Hlavně jsem z brigády docela (dost) vystreslá, takže na přidávání článků nemám náladu. Nejraději bych se zahrabala pod peřinu a prospala týden.

Ale vy si hezky užijte kapitolku (relativně dlouhou) a nezapomeňte zanechat komentář!


Star Trek (film, 2009)

5. června 2013 v 19:25 | Ajka |  Filmy
Poslední dobou přidávám víc filmů, než za celý rok dohromady, ale to bude asi tím volnem :) (ne, vůbec si z vás neutahuju, že už mám prázdniny :D, ne vážně, stejně mi teď začíná brigáda, takže vůbec nic neříkám :)) Ale zpět k filmu, nedávno běžel na Nově nebo někde film Star Trek z roku 2009. Já se sice tehdy nedívala (nesnášim reklamy!!!!), ale stáhla jsem si to a v klidu na to koukla dnes. A dojem? Boží!!!

Dobře, asi bych to měla rozvést, že? Protože jsem nikdy neviděla ani jeden díl Star Treku jako seriálu ani jiné filmy, šla jsem do toho s úplně nulovými vědomostmi o Star Treku (dobře, samozřejmě jsem slyšela o Kirkovi, Spockovi nebo lodi Enterprise, ale to je tak vše). A zjistila jsem, že vědomosti tu nejsou třeba - tvůrci filmu si (jak jsem se dozvěděla od fanoušků ST) vytvořily novou "časovu linii", čímž si otevřeli cestu novým filmům, aniž by zasahovali do původního seriálů změnou herců.

Teď něco k příběhu filmu:
Příběh pojednává o první výpravě mladé posádky na palubě hvězdné lodi U.S.S. Enterprise. Nováčci musejí nalézt způsob, jak zastavit padoucha, jehož honba za pomstou ohrožuje celé lidstvo. Osud Galaxie spočívá v rukou dvojice zapřisáhlých nepřátel. Jedním z nich je James T. Kirk (Chris Pine), nezvedený venkovský kluk z Iowy a milovník života "na hraně". Druhým je Spock (Zachary Quinto), vychovaný ve společnosti, která staví na logice a odmítá veškeré emoce. Divoký instinkt se střetne s chladným rozumem, ovšem pouze jejich spojení provede posádku bez úhony velkým nebezpečím, které představuje pomstychtivý Nero (Eric Bana). Kirk a jeho bližní se odvážně pustí tam, kam se dosud nikdo nevydal…(csfd.cz, zkráceno, upraveno)
(Nová Enterprise)
Jak vám možná dojde (nebo ne - mně by to nedošlo :D), Kirk a Spock jsou potomky původní posádky Enterprise a jak jsem pochopila, i Enterprise je vlastně její novější model - samozřejmě, když je film točen v roce 2009! Ale pokud se pletu, tak mě omluvte, jak jsem říkala, nikdy jsem to nesledovala. Ale i pro nezasvěceného sci-fi fandu je tenhle kousek parádní podívanou. Smála jsem se na spoustě míst, byla fascinována parádní vesmírnou akcí a užívala si skvělou jízdu :) Už teď se moc těším na další filmík - Star Trek: Do Temnoty, který má premiéru zítra :).

Chris Pine, který hraje mladého Kirka, vám jistě není neznámý - já ho třeba znám z Princezniných deníků 2. Na další Star Trek se pak těším ještě proto, že hlavního padoucha si střihl Benedikt Cumberbatch. Že vám to nic neříká? Mělo by, je to představitel Sherlocka z britského seriálu stanice BBC.


(Spock a Kirk)
Co bych tak ještě... docela mě to navnadilo kouknout na nějaký starší díly, ale vážně mě trochu odrazuje stáří seriálu - člověk si přeci jenom zvykne na určitou úroveň efektů, takže pak musí být člověk hodně schovívavý (to samé u Doktora klasických sérií). Takže to ještě uvidím. Na druhou stranu - mám opravdu ráda sci-fi (miluju scfi-fi!, vlastně, jsem docela geek a tak, takže je ostuda, že jsem tohle neviděla, ale pro naší generaci je to těžké, s filmy, které jsou plné úžasných efektů.) No možná časem...

Trailer:


Stahovat můžete na uložto třeba ZDE., titulky k tomu ZDE. Mám ověřeno a kvalita je OK.

18. kapitola - Příchod Stínů

5. června 2013 v 18:30 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Nová kapitolka, užijte si čtení a zanechte koment. Už jen tři kapitoly a konec :(

Povodně 2013

3. června 2013 v 13:34 | Ajka |  Moje kecy
Protože je toho plný internet, napadlo mě, že bych se mohla poptat i vás, jestli jste někdo v ohrožení díky povodním. Jak u vás vypadá situace?
U nás v Písku to zatím jde, ale jedno sídliště a městský ostrov už jsou úplně pod vodou. Taky nám letošní povodně zničily sochy z písku, které se u nás každoročně staví kvůli akci Cipískoviště. Většinou vydrží tak do srpna, letos už jsou pryč :( Taky v okolních vesnicích to vypadá bledě (Protivín) a u ve Smrkovicích, kde si stavíme nový dům, ani nepotřebujeme řeku, aby náš barák vypadal jak v Benátkách - obklopen vodou, která už se nemá kam vsakovat. A prší, prší, prší...

Pokud jste ještě neviděli, koukněte na video, který natočilli nějací cvoci od nás z Písku - točeno včera na zatopené Dukle...


V CČ přikládám fotky z Písku

Matt Smith končí jako 11th Doktor!

2. června 2013 v 13:23 | Ajka |  Doctor - News
Na internetu (a konkrétně od BBC) se objevila oficiální zpráva, která nás všechny pěkně zdrtí - Matt Smith o Vánocích končí jako 11th Doktor. Jeho regenerace je právě naplánovaná na Vánoční speciál.
Co tomu řikáte? Já jsem vážně smutná a zdrcená, protože jsem s ním počítala ještě do jedné řady - měl být přeci v 8. řadě! Teď jsem tedy opravdu zvědavá (a trochu se i děsim), koho vyberou na dašího Doktora. Spousta lidí diskutuje o Johnu Hurtovi, který se krátce objevil na konci posledního dílu 7. řady, kde ho představili jako Doktora, ale tyhle teorie spíše souvisí s jeho jakousi ztracenou 9. regenerací nebo tak nějak (viz. klasické série). Má se objevit v 50th speciálu. Já bych byla raději, kdyby se drželi mladších herců, ti přináší do seriálu takové větší osvěžení (nic proti prvním Doktorům, ale šmrnc to dostalo s příchodem Toma Bakera, 4. Doktora, tvrdí většina - já sama jsem pořád ve 2. řadě).
Myslím, že špatné počasí a záplavy by se mohly přirovnat k potokům slz všech (nebo přinejhorším většiny) Whovianů po celém světě. Tohle budu hodně špatně vstřebávat :( Doufám alespoň, že mu Moffat napíše nějaké opravdu hezké rozloučení...
A co vy? Máte nějaký tip na nového Doktora nebo někoho, koho byste si přáli? Já osobně doufám, že to nebude ženská. I o tom už se spekulovalo. Pro mě (jako ženskou) prostě musí být Dotkro chlap! A pokud možno, nějakej trhlej a neznámej herec :) Prostě Doktorovskej typ.
V Celém Článku najdete vyjádření Matta a Moffata (zkopírováno z doctorwho.cz, NENÍ TO MŮJ PŘEKLAD, NEDĚLÁM SI NA TEXT PRÁVO).

Hostitel

1. června 2013 v 18:11 | Ajka |  Filmy
Včera jsme si se sestrou pustili Hostitele, na kterého jsem se velice těšila (ano, nebyla jsem na tom v kině - jsem rebel, ruinuju naši kinomatografii, ale upřímně: proč mám dávat 100,- za film, kterej se mi třeba ani nebude líbit? Navíc mám pocit, že to u nás zatím neběželo...) a jsem docela zklamaná. Já si knihu už moc nepamatuju - dobře, vůbec nepamatuju, ale stejně jsem od toho očekávala víc. Ale tak nebudu moc kritizovat, věřím, že některým z vás se to určitě líbilo :)

Takže v první řadě - příběh:
Po úspěšné invazi teď Zemi kontrolují neviditelní mimozemšťané. Takzvané Duše přebírají kontrolu nad myslí člověka, používají jeho tělo a zdánlivě beze změny žijí jejich životy. Každý člověk se stane pro Duši pouhou schránkou a hostitelem. Hlavní hrdinkou filmu je Melanie, mladá dívka, která patří mezi zbývající "divoké" lidi a která se bezhlavě zamiluje do kluka jménem Jared. Byla by to celkem obyčejná lovestory, ale po jedné z honiček je Melanie zajata a její tělo si bere Duše jménem Poutnice. Poutnice je překvapena a zavalena hotovou tsunami vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Stane se to, na co nejsou Duše příliš zvyklé. Melanie se odmítá své mysli a svého těla vzdát... (csfd.cz, zkráceno)

Kniha je od Stephanie Mayer, autorky Stmívání, takže se dá čekat, že tam nějaká ta lovestory bude, ale ve filmu je toho na můj vkus chvilkama až příliš. Ale určitě je to lešpí než Stmívání, i když ve volbě hlavních hrdinek by se vážně měli zlepšit. Hlavní hrdinku Melanii stvárnila patrně dobrá, ale pro mě nesympatická, nehezká a taková nijaká herečka Saoirse Ronan. Alespoň ta chlapecká část je lépe obsazená - Jareda si zahrál syn Jeremy Ironse Max a druhého šamstra (ano, to by nebyla Mayerová, aby tam nebyl milostný trojúhelník - tady je alespoň pochopitelný!) nám též známý herec Jake Abel (Luke z Percyho Jakcsona). Hlavní zápornou hrdinku, řekla bych takovou vůdkyni Duší si zahrála Diane Kruger, který jsem místama fandila víc než Melanii.
S Jaredem (Max Irons)
S Ianem (Jake Abel)
Diane Kruger coby Seeker (Hledačka)
Co bych na filmu vychválila...nicm moc mě nenapadá. Uch, jako dalo se to, ale nemělo to žádný konec. Pořád jsem koukala na minutáž, kolik mi zbývá do konce, protože jsem nemohla uvěřit tomu, že je konec, když se vlastně nic nestalo.
Nechci vás odrazovat, určitě to stojí za zhlédnutí, ale mě to prostě nedostalo.

Trailer: - s cz titulky

Stahovat můžete už teď na uložto, ale je tam jen ten soubor, co jsem stahovala já a ten má titulky na prd. Ale kdo byste přesto chtěl, tak ZDE. Později přidám lepší odkaz.

17. kapitola - Cesta domů

1. června 2013 v 15:04 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Abyste nemusei zase čekat celý týden, tak mám pro vás další kapitolku. Protože má povídka 21 kapitola, tak se pomalu blížíme ke konci. Užijte si ji a komentjute! :)