Duben 2013

Ke stažení 7x11

28. dubna 2013 v 17:02 | Ajka |  Doctor - News
Tak tentokrát jsem to viděla s českými titulky, protože jsem to včera nestihla. Každopádně, kdo jste ještě jedenáctý díl sedmé řady s lákavým názvem Journey to the Centre of the TARDIS (Cesta do středu TARDIS) neviděl, tak ZDE si to můžete stáhnout a titulky k měnu najdete ZDE.

Tak musím říct, že mě se tahle epizoda líbila opravdu hodně. Viděli jsme bazén! Sice ne v knihovně - tu jsme taky viděli - ale stejně vypadal obří :D A další super věci. Vážně hodně dobrá epizoda. Jedna z nejlepších téhle řady.

Už se blížíme do finiše a čekají nás už jen tři další díly. A pak dloooouuuhé čekání na 50th speciál.

7x12 - The Crimson Horror
Na Sweetville je něco zvláštního, ulice příliš čisté, lidé příliš krásní. A ještě zvláštnější jsou těla z řeky, zářivě červená a vosková. Když se Clara s Doktorem začnou pohřešovat, je na Vastře, Jenny a Straxovi, aby je našli dřív, než se i oni stanou oběťmi Rudé hrůzy! (doctorwhotv.co.uk můj překlad)


11. kapitola - V sídle Dědiců stínů

26. dubna 2013 v 21:18 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Nová kapitolka Dědiců Stínů. Užijte si ji (Bůh ví, kdy bude další :D) a komentujte!

10. kapitola - 13. až 14. října 2/3

22. dubna 2013 v 16:21 | Etherian, překlad Ajka |  Nobody cared
Jenny je opravdu rychlá jako blesk a kapitolka opravená je zde :) Dobrá, čtrnáct dní to sice nebylo, ale stihla jsem to za měsíc. Teď budu mít času - zjistila jsem, že s tou maturitou to zas tak horký nebude :D
Prosím o komenty, vždycky mě povzbudí k dalšímu psaní!!

Ke stažení 7x10

21. dubna 2013 v 16:49 | Ajka |  Doctor - News
Další díl máme za sebou, tentokrát s duchařskou tématikou. Hide jsem ještě neviděla s českými titulky - koukala jsem online včera večer, ale i tak to byla skvělá epizoda. Moc jsem se nebála, zato jsem se ale opravdu nasmála. Každopádně, co říkáte na Claru? Mě už tak úchvatná nepřipadá. Spíš taková nijaká. Což je škoda. Snad se ještě projeví.

Každopádně stahujte ZDE a titulky ZDE.

A co nás čeká příště?

7x11 - Journey to the Centre of the TARDIS (Cesta do středu TARDIS)
Bratři Van Baalenovi chtějí TARDIS po kouscích rozprodat. Clara objeví zneklidňující tajemství týkající se TARDIS, které by Doktor nejradši nechal nadále skryté. Clara se ztratí v hlubinách TARDIS a Doktor aktivuje sebedestrukční tlačítko, vyhrožuje, že celou loď včetně všeho na palubě vyhodí do povětří, pokud mu Van Baalenovi nepomůžou.10. kapitola - Smrtijed a Stín

21. dubna 2013 v 13:22 | Ajka |  Dědic stínů
Daší kapitolka, abyste si neukousali nehty čekáním :) komentujte!

Trailer na Hunger Games 2

21. dubna 2013 v 13:19 | Ajka |  Ostatní
Úpně náhodou jsem dneska zajela na csfd a v rubrice nejnovějších videí jsem si všimla traileru na Hunger Games. Podle data vložení na youtube je k dispozici od 14.4., takže žádná novinka. Ale pro mě docela jo! A myslím, že trailer vypadá moc dobře. Sice žádný scény z arény, ale i tak se na to opravdu těšim. Sice premiéra je až někdy v listopadu (nechápu, proč tak dlooohu), ale stejně už jsem nedočkavá.


Plakáty a názvy posledních 4 dílů 7. řady

20. dubna 2013 v 14:12 | Ajka |  Doctor - News
Mám pro vás moc hezké plakáty k posledním 4 dílům sedmé řady a zároveň bych se ráda podělila o názor na ten poslední, respektive jeho název. BBC potvrdilo název, o kterém se už nějakou dobu spekulovalo vzhledem k informacím, kterými nás škádlil Moffat - o tom, že se dozvíme Doktorovo největší tajemství. Finální epizoda 7. řady nese název The Name of the Doctor (Doktorovo jméno). Mně osobně naskakuje husí kůže, protože ani trochu si nepřeju vědět jeho pravý jméno (jasně, jsem zvědavá, ale tohle je prostě něco, co bychom se NIKDY NEMĚLI DOZVĚDĚT!). Seriál se jmenuje Doctor WHO z nějakýho důvodu. Navíc se bojím, že bychom byli zklamaní. Takže doufám, že to jen nějak pošeptá River Song (která by se měla v této epizodě objevit - vzhledem k tomu, že je její jméno na plakátě) a my nic neuslyšíme. V tom případě by se ale asi jednalo o jednu z posledních (ne-li opravdu poslední) epizodu s River Song, protože když se potkali poprvé (resp. když jí Doktor potkal poprvé :D) v knihovně, řekla mu, že zná jeho jméno. A Doktor musí tušit, že až jí řekne její jméno, bude to někdy před knihovnou, a že jí tím pádem nikdy už neuvidí (protože se potkávají naopak). Ale to jen spekuluji. Ale podle mě jakmile Matt Smith zregeneruje (v 8. řadě), River už neuvidíme, protože jasně považuje za "svýho" Doktora 11th. No uvidíme :)
V CČ najdete slíbené plakáty.

2 nové oficiální fotky a Postery

19. dubna 2013 v 14:56 | Ajka |  Percy Jackson: Moře nestvůr
Na internetu se objevily dvě nové oficiální fotografie, jedna s Loganem (Percy) a druhá s Nathanem Fillionem (Hermes)- Kdybych si u té fotky s Hermem nevšimla toho zlatýho štítu, asi bych tuto fotku nepovažovala za oficiální a už vůbec ne z Percyho Jacksona. Sami posuďte.
Ale k té s Percym, ta už je lepší! I když opět netuším, z jaké scény. Je vážně smutné, jak už si tu knížku nepamatuju.
Také jsem našla jeden oficiální plakát, který už jste měli možnost tu vidět a pak jeden fanouškovský a jeden z chystaného Comic Conu. Ten je zatraceně dobrej, ale bohužel jsem ho nenašla samotnej, pouze na fotkách fanoušků. Až se objeví, dám vám ho sem.

Na fotky se jukněte do CČ

50th special news 02

17. dubna 2013 v 20:08 | Ajka |  Doctor - News
A mám pro vás další novinku k výročnímu speciálu. Tento článek obsahuje spoilery, takže pokud nechcete, nečtěte dál.

Natáčení se přesunulo do Cardiffu, kde bylo možné spatřit Claru, Doktora a UNIT (spolu s Kate Stewart) u Národního muzea. (V celém článku si můžete prohlédnout fotku). Protože se natáčelo především uvnitř, fotit se mohlo, až když herci odcházeli.
Takže to vypadá, že část příběhu se bude odehrávat v Národní Galerii (ve které se točilo minulý týden - Galerie stojí na Trafalger sq.), kterou muzeum možná "zastupovalo". Také si možná vzpomenete (vy, kdo sledujete novinky z DW), že Matt fanoušký škádlil slovem "obrazy" (v orig. paintings), které měli mít s dílem něco společného. Takže už asi víme, co. (Alespoň částečně.)

Také jsem našla fotku Davida s Mattem u TARDIS coby Doktor a Doktor :D a jak jeden uživatel na FB trefně poznamenal, jako by hleděli do zrcadla. Fotku také najdete v CČ.

U Davida ještě zůstanu: V jednom rozhovoru se krátce vyjádřil k natáčení výročního speciálu: "Je to zváštní, být zpět ve stejném obleku, ale zároveň je to příjemné a povědomé. Nic tu není jako v DW, ale je to vzrušující. Vždy jsem tu zažil veselé chvilky a je skvělé znovu točit s Billie, i když se i tak vidíme v jednom kuse." (můj volný překlad).


9. kapitola - Mozkomorové a Chroptící chýše

17. dubna 2013 v 13:05 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Abyste nemuseli čekat moc dlouho, radši jsem si to přednastavila. Tak tady máte další kapitolu DS. Užijte si ji a komentujte.

Z natáčení Cold War (cz tit.)

16. dubna 2013 v 14:12 | Ajka |  Doctor - videa
A mám pro vás ještě video z nátáčení Doktora - konkrétně posledního dílu Cold War. Tentokrát to máte i s českými titulky :)

Ke stažení 7x09

15. dubna 2013 v 18:35 | Ajka |  Doctor - News
Další neděle za námi a s ním i další díl Doctora Who. Myslím, že Cold War byl dobrý díl, ale já sama jsem z něj zas tak odvařená nebyla. Ani nevím proč. Clara je skvělá společnice, ale v tomhle díle mi přišla hodně vyjukaná (jasně, kdo by nebyl, že? Na téměř první cestě s Doktorem do minulosti. Ale když jí porovnám třeba s Donnou... jasně, nemůžou bejt všechny stejný, to určitě ne, ale nevím, ta Clara z The Snowmen mi tady docela chyběla.). Ale tak je to Doktor, co víc si přát, že? :)

Díl najdete ke stažení ZDE a titulky jako vždy ZDE.

Příště nás čeká mnou velice očekávaná epizoda :) Muhehe, trocha duchařiny a Doktor k tomu ... hmmm :)

7x10 - Hide (Schovej se)
Clara a Doktor dorazí do Caliburn House, strašidelného sídla, které se nachází na pustých blatech. V jeho zdech se nachází duchy lovící profesor a nadané médium, kteří pátrají po Čarodějnici ve studni. Její přízrak se objevuje v historii budovy, ale je to opravdu duch? A co ji stíhá?


8. kapitola - Proti Zmijozelu

13. dubna 2013 v 12:58 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
A máme tu další kapitolku a famfrpál k tomu :) Užijte si a komentujte.

50th special news 01

12. dubna 2013 v 22:07 | Ajka |  Doctor - News
Přináším slíbené novinky k natáčení speciálu k 50. výročí DW. Natáčí se už nějaký ten den, respektive od prvního dubna. Zatím se natáčelo kdesi v jižnm Walesu a pak v Londýně v Toweru a na Trafalger Square. To si Londýňané a turisti museli užívat. Sami se podívejte na fotografie, které jsou velice zajímavé. Samozřejmě jde o Spoilery, takže se koukněte, jen pokud máte zájem.

Co se týče hereckého obsazení, vrací se k našemu nemsírnému štěstí David Tennant a Billie Piper coby 10th Doctor a Rose. Otázkou je, jestli nepůjde o Doktorovu kopii-člověka, ale bylo by samozřejmě lepší, kdyby se jednalo o skutečného Doktora. Ale i tak jsme nadšení :)
Další postavou, která se vrací (a je poznat na fotografiích) je velitelka UNIT Kate Stewart (hraje Jemma Redgrave). O Mattovi a Jenně nemluvě, to je jasné :) V seriálu si dále zahostuje John Hurt (kterého známe z Harryho Pottera jako Ollivandera nebo z Merlina, kde namluvil Velkého draka)
(David, Jenna a Matt)
Kdo ovšem účast odmítl, byl Christopher Eccleston (9th Doctor), čímž nás moc nepotěšil.

Režisérské taktovky se ujmul Nick Hurran a scénář napsal jako vždy Steve Moffat (ten se také v nějakém rozhovoru vyjádřil, že 8. série bude jeho poslední - naštěstí? naneštěstí? kdo ví...).

Hlavními monstry speciálu budou Zygoni, což asi něco řekne jen těm, co viděli klasického Doktora. Objevili se totiž v roce 1975 ve 13. řadě se čtvrtým Doktorem (Tom Baker). ZDE se můžete podívat na ukázku z dílu. Doktorovou společnicí nebyl tou dobou nikdo jiný než Sarah Jane Smithová :)

Tak doufám, že jsem nic nezapomněla...ANO! Premiéra! Na díl se můžeme těšit 23. listopadu, což je pěkně daleko...

V celém čánku se můžete podívat na fotografie z natáčení, které jsem vybrala (je jich totiž přes sto, takže jsem vybrala jen některé) a na oficiální videa z natáčení - komentář Matta z Trafalgeru a Jenny z Toweru :) Užijte si to :)


Oficiální trailer v HD

12. dubna 2013 v 21:13 | Ajka |  Percy Jackson: Moře nestvůr
Tak konečně se na youtube dostal oficiální trailer, který jste už mohli na mém blogu vidět před pár týdny, ale v mizerné kvalitě. Teď vám jej přináším v mnohem luxusnější kvalitě. Bohužel jsem nenašla s českými titulky. Pokud se objeví, dám vědět :)


Šachy Doctor Who

9. dubna 2013 v 15:44 | Ajka |  Doctor - Other
Dneska už končim, vážně, tohle je poslední. Ještě jsem něco hledala a tohle mě naprosto odzbrojilo. Už jen kvůli temhle šachům bych je hrála častěji. Akorát nevim, jestli bychom se se sestrou dohodli, kdo bude hrát za "evil site".
Více o šachách najdete ZDE. Smekám před tim, kdo je dělal.


Behind the Scenes 7x07, 7x08

9. dubna 2013 v 15:36 | Ajka |  Doctor - videa
Tak původně jsem vám chtěla nadělit nějaké novinky k natáčení 50th anniversary special (dál budu používat jen 50th speciál, jestli dovolíte, je to docela dlouhej název xD ), ale to bude chvilku trvat, je toho strašně moc a pořád to přibývá - jen pro zajímavost, včera se natáčelo na Trafalgeru v Londýně. Já bych tam tak moc chtěla bejt! Žárlim na turisty, co tam zrovna byli. Proč nemohli natáčet, když jsem tam byla já? To je k vzteku. Kamarádka se vrátila asi o víkendu z Londýna, ale ta DW nesleduje. Ty jo, kdybych tam byla JÁ teď...hmmm :) Bych se asi zbláznila :D

Tož k těm videům. Jde o videa z natáčení prvních dvou epizod druhé poloviny 7. řady (proto 07 a 08). Já tyhle videa vážně miluju. Je zajímavé sledovat, jak se vlastně točila scéna na motorce nebo let ve vesmíru :) Ty herci musí mít opravdu hodn fantazie s tolika zelenými plátny kolem.

Videa najdete v celém článku

7. kapitola - Pamětní síň

9. dubna 2013 v 15:12 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Abyste mi neskuhrali, mám pro vás další kapitolu DS. Nemám čas napsat nic delšího (i když zkusim), takže alespoň mám v zásobě DS od Kate :)
Užijte si čtení a nezapomeňte zanechat komentář! :)

Ke stažení 7x08

7. dubna 2013 v 13:59 | Ajka |  Doctor - News
Rozhodla jsem se brát číslování sedmé řady od speciálu, tudíž další díl, který měl včera premiéru beru jako 8. díl sedmé řady (a druhý díl druhé poloviny). Vážně zmatek, tohle. Táákže, The Rings of Akhaten můžete stáhnout ZDE a titulky jako vždy ZDE.

Pokud už jste díl viděli, co tomu říkáte? Podle mě jsou dokonalí :) A neuvěřitelně se mi líbil soundtrack. Vážně jsem na něj poslední dobou ujetá. Doctor obecně má krásnou hudbu, když se učím (nebo třeba i teď), tak si pouštím své oblíbené melodie, které mě neruší tolik jako písničky, protože nemají slova, jen melodii, takže úžasné. S Clarou se nám to pěkně zamotává. Opravdu jsem zvědavá, kdo to teda je, když to vypadá, že nemá s Oswin z Aljašky a s Clarou z viktoriánské Anglie nic společného.

A co nás čeká příště? Na tenhle díl se spousta Whovianů moc těší, protože se vrací Ledoví válečníci, kteří se vyskytli i v klasické sérii. Sakra, kdyby těch dílů nebylo tolik! Pořád jsem ještě ve druhé sérii. Pro zajímavost, ZDE na wikipedii se můžete podívat, kolik má Doktor celkově dílů (tz. včetně klasických řad).

7x08 - Cold War (Studená válka)
Doktor a Clara přistanou v poškozené ruské ponorce v roce 1983, která nekontrolovatelně míří do hlubin oceánu. Po palubě pobíhá mimozemské stvoření, které uniklo z bloku arktického ledu. S výbušnými povahami a nukleárními zbraněmi na palubě je v ohrožení nejen posádka, ale celé lidstvo.

(titulky od Blackthundera - doctorwho.cz)

6. kapitola - V kruhové pracovně

5. dubna 2013 v 16:07 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Abyste si ukrátili čekání na nějaký ten článek, tady máte ddalší kapitolu Dědice stínů. Komentujte, prosím :)