Březen 2013

Fast Girls

31. března 2013 v 14:30 | Ajka |  Filmy
Trošku se zase pro změnu vrátím k Merlinovi, nebo alepsoň k představiteli Artuše - Bradleymu Jamesovi. S ním jsem totiž měla možnost zhlédnout film, který se jmenuje Fast Girls (v překladu Rychlé holky). Sestra mi ho doporučila a já jsem byla velice mile překvapená.

Csfd tento film popisuje jedinou větou: "Příběh vypráví o skupině britských atletek, o jejich tréninku, nevraživosti, osobních životech, zklamáních i úspěších". Já bych to trochu upřesnila. Hlavní hrdinkou je mladá neprofesionální běžkyně Shania (Lenora Crichlow), která touží dostat se do národního týmu a zaběhnout si mistrovství. Čeká ji proto kvalifikace proti silným soupeřkám, mimo jiné i profesionálce Lise (Lily James), se kterou si do oka zrovna nepadne. Když se k tomu ještě přidá neuvěřitelně hezkej fyzioterapeut Carl (Bradley James) je jisté, že tyto dvě atletky se kamarádkami nestanou. Ale čeká je štafeta, běh, ve kterém jde i o týmovou práci... jak si poradí s tímhle, když nechtějí Británii zklamat?
Uch, už vím, proč obsahy nepíšu. Film na první pohled vypadá docela triviálně, příběh neoriginálně, ale já jsem byla napnutá od začátku do konce, hltala jsem každou větu. Navíc, fanoušci Doktora, Merlina i Sherlocka si přijdou na své :) Kromě Bradleyho Jamese si zde zahrál i představitel Mikiho (DW) Noel Clarke nebo představitel poručíka Lestrada Rupert Graves ze Sherlocka. Milostný trojúhelník zde není tolik vykreslen, jak by se člověku mohlo zdát a není to tím pádem takové klišé.

Film má příjemných 90 minut, takže uteče jako voda a vy si přejete, aby ještě neskončil. Samozřejmě se asi nebude líbit všem - obzvlášť, pokud jste velkými fanušky sci-fi a fantasy a takovéhle filmy vás nebaví :) Já mám díky bohu ráda skoro vše.

Trailer:

Tááák, film můžete stáhnout na uložto ZDE a titulky ZDE.

Ke stažení 7x07

31. března 2013 v 14:00 | Ajka |  Doctor - News
Jsem trošku zmatená z toho číslování - někdo považuje The Snowmen za speciál, někdo jako další díl 7. řady. Ale tak asi to bude normální díl i speciál zároveň.
Takže, včera byl odvysílán 7. díl 7. řady - The Bells of Saint Johns - a pokud jste ještě neměli možnost je zhlédnout, ZDE je odkaz na stažení a titulky jako vždy od skvělého Blackthundera ZDE.
Pokud jste ho viděli a máte zájem, klidně se podělte o svůj názor. Já jsem z toho absolutně nadšená a (SPOILER) moc by mě například zajímalo, jeslit ta kniha Summer Falls od "jisté" Amelie Williamsové (podle mě naše Amy) bude mít nějaký význam v budoucnu nebo se jedná jen o další náhodu. To samé Velká inteligence - vůbec mi nedošlo, že se vyskytovala už ve Snowmenech. Beztak to bude mít něco společného s Clarou.

A co nás čeká příští týden?

7x07 - The Rings of Akhaten (Prstence Akhatenu)
Clara chce vidět něco úžasného, a tak ji Doktor vezme na osídlené prstence planety Akhaten, kde probíhá Festival darů, kde se Clara setká s mladou královnou let, zatímco se poutníci a místní připravují na ceremonii. Ale Starý Bůh se probouzí a vyžaduje oběť.


Na stránkách BBC si můžete vyzkoušet kvíz z prvního dílu a zjistit, jak moc jste dávali pozor :) Abych byla upřímná, pár otázek jsem měla bllbě...Shame on me! :)

První trailer!

30. března 2013 v 13:32 | Ajka |  Percy Jackson: Moře nestvůr
Ano, ano, ano! Našla jsem (přes sestry FB, to vážně není fér!) odkaz na zhlédnutí traileru, který byl vypuštěn do kin společně s Hostitelem, kde hraje Jake Abel, který v Percym hraje Luka. Je to točený v kině, takže kvalita je mizerná, přesto budete mezi prvními, kdo ho uvidí! Protože ani na youtube jsem to nenašla!

Aktualizace!
Tak už je i na youtube. Kvalita pořád nic moc, ale jinak super :)
A takovej dotaz: Se ségrou se štěkáme ohledně Grovera - sestra si myslí, že ho mají hledat už v tomhle díle, ale já si myslim, že je to až ve třetím díle... Přijde mi jako hloupost, že by udělali ve filmu takhle velkou změnu...Nevíte to někdo? Nechce se mi to hledat...

Speciály

29. března 2013 v 20:00 | Ajka |  Doctor - Episodes
Uffff, slíbené speciály. Doufám, že to oceníte, je za tím pár hodin práce!
Takže: U každého je napsáno, po jaké řadě/epizodě jdou, ale jsou seřazeny chronologicky, takže byste se v tom měli vyznat. Abyste chápali, co se myslí pod pojmem speciál, jde obvykle o díly, které následovaly po ukončení určité řady. Někdy byl jeden, někdy jich bylo víc. Ale hlavně sem patří i miniepizody, mezi nimi i scénky točené pro charitativní Comic Relief a Children in Need. Všude máte napsáno, kdy je zhlídnout. Takže se nemusíte bát. Miniepizody stejně nejsou pro vývoj seriálu důležité, zato speciály ano. Dochází v nich i k Doktorově regeneraci.
Musíte také brát s rezervou číslování speciálů. Každá řada má 13 dílů, takže někde to mám napsaný jako nultý díl, někdy jako čtrnáctý apod.
Tak tady jsou. (Na konci možná udělám ještě takový sumář).
Jo a nějaký odkazy na stažení jsou česky, některý s titulky, u některých si nejsem jistá :D


4. kapitola - Příběh o Znamení zla

29. března 2013 v 17:20 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Jejda, síbila jsem vám, že budu přidávat častěji, ale nějak jsem na to zapomněla. Tak se omlouvám a tady máte další kapitolu. Musíte křičet (to znamená, psát hodně hlasité komentáře... což vlastně taky nedává smysl... však vy mě chápete :))

Bohové Olympu: Znamení Athény vyšlo česky

29. března 2013 v 17:08 | Ajka |  Bohové Olympu
Tak nevím, jak je to dlouho, ale včera jsme byli v Praze a já si v Neoluxoru všimla, že už vyšel i třetí díl Bohů Olympu česky. Jako vždy jej vydalo nakladatelství Fragment za cenu kolem 350 ,-. Má 528 stran a docela hezký obal.

A o čem že třetí díl je? (Oficiální popis ze stránky Fragment.cz, neobsahuje spoilery)
Chystá se velké setkání řeckých a římských polobohů. Posádka z Tábora polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do Tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat. Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum. Podaří se jim nalézt tajemná znamení bohyně Athény, která jim v boji proti zlu pomohou? Gaia, síla mocnější než všichni bohové, se dál probouzí a ohrožuje budoucnost civilizace. Čas ubíhá a posádka Arga se musí vydat do boje za záchranu lidstva...

Co se týče čtvrté knihy, The House of Hades (Sídlo Háda), jeho vydání můžeme očekávat v říjnu tohoto roku, konkrétně 8.10. Samozřejmě v angličtině. Český překlad bude patrně někdy na jaře.
A co nás čeká? (Pozor SPOILERY!). Annabeth a Percy podniknou cestu Tartarem, kde se musí utkat se silami Gaii a zavřít Dveře smrti. Ostatní, Jason, Piper, Hazel, Frank, Leo, trenér Hedge a Nico mezitím cestují do Řecka se sochou Athény, aby mohli zavřít Dveře smrti z této strany, v Sídle Háda, podzemním chrámu v Epiru. Zároveň musí zachránit Tábor polokrevných v New Yorku, který má být napadem Táborem Jupiter. (wikipedie, můj překlad! - kopírovat se zdrojem)

Samozřejmě ještě stále nabízím zaslání The Mark of Athena v angličtině, pokud byste měli zájem (komentář dole s mailem nebo napište na můj mail - v menu).

Nová promofotka :)

26. března 2013 v 19:39 | Ajka |  Doctor - Photos
Ještě se s novým klipem objevila i promofotka. Chtěla jsem to dát do jednoho článku, ale tak co už... :)

bbc.co.uk/doctorwho

Nová scéna z the Bells of Saint Johns

26. března 2013 v 19:34 | Ajka |  Doctor - News
Uch, to mi dělají naschvál! Objevila se další scénka, které jsem samozřejmě nedokázala odolat. A tentokrát je hodně roztomilá. Doktor mění šatník :)


První oficiální fotky z filmu!

25. března 2013 v 21:33 | Ajka |  Percy Jackson: Moře nestvůr
Dámy a pánové, je to tady! Konečně se dočkáváme pořádných novinek z Percyho Jacksona. Kdo nevěřil, že se vůbec natočí, tady máte důkaz nad důkaz! Objevily se nové fotky, ze kterých jsem tak nadšená, že je sem dávám (pro mě) tak pozdě. A co víc, tento týden se dočkáme (alespoň doufám!) prvního oficiálního traileru, který nám řejne rozhodně víc než všechny fotky dohromady. Ale i tak si ještě budeme muset do srpna pár měsíců počkat. No co už, když budeme mít nějaké ty novinky, hned nám to rychleji uteče. Jen abychom pak nebyli zklamaní...
Už plkám, takže, tady jsou fotky! Enjoy!! A kopírovat se zdrojem, prosím, nebylo snadné je najít!


Grey's Anatomy

24. března 2013 v 20:10 | Ajka |  Seriály
Mám pro vás tip na další skvělý seriál a upřímně mě překvapuje, že jsem ho sem ještě nedala, protože ho sleduji docela dlouho. Ne tak dlouho, jak kamarádky, které mě vlastně na seriál přivedly (výjimečně to nebyla sestra!). Chirurgové, jak zní český překlad seriálu, rozhodně nejsou neznámý seriál, takže ho možná někdo znáte, ale kdo ne, tak vám třeba nabídnu něco nového :)

Jak už název napovídá, jedná se o seriál z lekařského prostředí, kde se ovšem narozdíl třeba od Dr. House řeší také hodně vztahy mezi doktory/stážisty/sestrami/ atd. a rozhodně je zde o zábavu postaráno. Nevím moc, k čemu bych to přirovnala... trošku jako když zkřížíte Dr. House s uch.. Gilmorkama? to není úplně ono, ale teď mě nic jinýho nenapadlo. Myslím, že trailer vám dá víc než mé bláboly.

Seriál má několik ústředních postav, jimiž jsou převážně (alespoň ze začátku) noví, právě vyštudovaní stážisti, kteří nastupují do Seatle Grace Hospital a zaučují se. Samozřejmě, jak už to ze začátku u stážistů bývá, jsou doktorům spíše přítěží, neobjede se to bez megavelkých trapasů a průšvihů, ale i dojemných chvilek. Fajn, kamarádka by to asi popsala líp, ale když na csfd se mi popis nelíbí! :D

Seriál má v současnosti 9 sérií (a to vám těch necelých, třináctidílných 7 sérií u Doktora přijde moc! xD ), každá (kromě první) kolem dvaceti dílů. První má jen devět, tuším, protože nejspíš nevěděli, zda se seriál uchytí. Najdete ho určitě celý na uložto, jen pohledat, a pokud mohu doporučit, tak zkuste pohledat v originále. Mně sice dabing ze začátku nevadil, ale teď, když to sleduju v originále, některé postavy jsou úplně mimo (jako dabingem! :))

Co bych ještě dodala? Že bych se na to klidně kouknula znova. Je to boží! A hraje tam Patrick Dempsey!


(Seriál je držitelem několika ocenění - mimo jiné i Emmy a Zlatého Glóbu)

Trailer: Uch, tak nakonec to neni tak snadný najít dobrej trailer... Jsou na třetí a osmou řadu, nakonec. Alespoň něco. Když tak youtube.com :)


Prequel ke shlédnutí

23. března 2013 v 14:51 | Ajka |  Doctor - News
A je to tady, velice roztomilý Prequel k The Bells of Saint Johns je tu. Kdybych měla k dispozici titulky, přeložila bych vám to, ale bohužel nemám a nejsem dost dobrá, abych to dala z odposlechu, i když většině rozumím. Pokud byste je někdo chtěl, můžu se pokusit alespoň orientačně. Kdyžtak písněte do komentů.


10. kapitola - 13. až 14. října 1/3

23. března 2013 v 12:33 | Etherian, překlad Ajka |  Nobody cared
To je rychlost, co? Rekordně po dvou týdnech nová kapitola, tak si ji užijte a nezapomeňte zanechat koment. Ty mě vždy nabudí k dalšímu překladu, takže když se mi nechce, nějaký si přečtu :) Moc děkuji Jenny za opravdu, která byla taktéž opravdu blesková :)

3. kapitola - Klíč ke všem otázkám

22. března 2013 v 15:38 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Dneska snad poslední článek. Rozhodla jsem se kapitoly DS přidávat častěji než jednou týdně. Co vy na to? Budete raději nebo ne? Řekněte si, to pro vás je zveřejňuji :)
Kapitolku si užijte a nezapomeňte zanechat koment.

Prequel k St Johns už tuto sobotu!

22. března 2013 v 15:30 | Ajka |  Doctor - News
Objevila se informace, že již tuto sobotu - 23. března - se ve dvanáct hodin v noci britského času objeví na BBC prequel ("předepizoda") k chystanému prvnímu dílu truhé poloviny 7. řady, The Bells of St Johns. Já nevím, jak vy, ale já se neskonale těším!!
Tuto miniepizodu napsal - jak jinak - Steven Moffat. A o čem že bude? "Doktor si dá od Země pauzu, protože je zdrcený z toho, že nemůže najít Claru." - Freeview

Také se objevila čtvrtá ukázka ze zmiňované epizody St Johns, tentokrát jde o rozhovor Clary a Doktora. Jak jinak, než dokonalé :)


Zatracenej Facebook!

22. března 2013 v 15:22 | Ajka |  Moje kecy
Dneska jsem si deaktivovala Facebook, protože se mi ho podařilo zavirovat (respektivě, jedna kamarádka mi nevědomky poslala vir, kterej jsem samozřejmě otevřela) a od tý doby mi to samo "lajkuje" stránky, kterých nechci, a sleduje lidi, který neznám (což jsem ani nevěděla, že jde). Teď mám zeď úplně zaplácanou nesmyly, takže jsem se to rozhodla vzdát. Koho z vás jsem měla v přátelích, tak se nedivte, kdybych vás pak znovu požádala o spřátelení, ale protože si na některý možná pak nevzpomenu, dám se pak článek, kde vás požádám, abyste si mě buď znovu přidali, nebo mi napsali jméno a já si vás přidám. Zatím to mám na bodě mrazu, protože čekám, co mi řekne kamarád, jestli by s tim něco šlo dělat, a když ne, tak ho zrušim a možná založim novej. Možná se na něj úplně vyprdnu, ale to ještě nevim. Štve mě jedině to, že jsem chodila na stránky o Doktorovi a dalších seriálech a filmech, kde jsem se dozvěděla spoustu novinek. No, budu to muset přežít bez nich a hledat jinde.
Ajka

Novinky nejen k 7. řadě

21. března 2013 v 13:05 | Ajka |  Doctor - News
Ale teď už zase zpátky k Doktorovi. Uff, čím začít, že? Novinek se samozřejmě vyrojilo moc, protože druhá polovina sedmé řady startuje 30. března, což jsou pro Whoviany další Vánoce. Původně měla být premiéra až v dubnu, takže jsme všichni nadšení, že tomu tak nakonec není.

Co je ale docela zklamáním, je dlouhá pauza, která po odvysílání posledního dílu nastane. Protože je letos to velké 50. výročí, chystá se samozřejmě speciál. Na ten si ale počkáme až někdy na podzim nebo tak, protože Matt bude v USA natáčet nový film. (Zmetek, jeden! :D Však já mu to přeju). Do té doby tak umřeme čekáním.

(více v CČ)

Unesené Češky

20. března 2013 v 20:50 | Ajka |  Moje kecy
Nedalo mi to, abych se i já nevyjářila k události, kterou patrně všichni znáte. Asi před týdnem byly uneseny dvě Češky v Pákistánu a od té doby se nikdo neozval. Ani únosci s žádostí o výkupné. To musí být pro rodiny asi nejhorší, ta nejistota, že neví, co se děje.
Ale co mě donutilo napsat článek, je fakt, že jedna ze slečen, Hana Humpálová pocházela z Písku a studovala na stejné škole jako jsem teď já. Přijde mi prostě neskutečný, že se něco takového - o čem vlastně pořád slýcháváte v televizi, čtete na internetu a tak - stane někomu z vašeho okolí. Samozřejmě jsem ji neznala, protože podle všeho studovala v Praze psychologii, ale stejně mám husí kůži z toho, že by se to stalo někomu, koho bych opravdu znala.
Opravdu jim přeji, aby dorazily v pořádku domů, a jejim rodinám, aby se drželi, musí to pro ně být těžké, zvlášť když nemůžou sami nic dělat. Snad všechno dobře dopadne.

Ajka

Na facebooku je můžete podpořit na stránce Hanka a Tonča domů, nebo na jejich webové stránce.

Poslední píseň

20. března 2013 v 12:31 | Ajka |  Filmy
Abyste si nemysleli, že vás chci zahlcovat jen články s Doktorem (to bych taky mohla přijít o návštěvnost, což je sice smutné, ale realita), mám pro vás další pěkný film, ke kterému jsem přišla docela náhodou.
Poslední píseň (The Last Song) je romantické drama (s tím drama bych to moc nepřeháněla), které mě mile překvapilo. Jak říkám, přišla jsem k němu náhodou, když jsem v počítači hledala film, který bych si pustila k žehlení prádla (nevim, jak vy, ale mě to tak strašně nebaví, že si u toho musim něco pustit :D)

A o čem to tedy je? Jako vždy popis z csfd:
Život sedmnáctileté Veroniky 'Ronnie' Millerové je najednou vzhůru nohama, když se její rodiče rozvedou a její otec se odstěhuje z New Yorku do města Tybee Island ve státě Georgia. O tři roky později si se svými rodiči stále nerozumí a zlobí se na ně, zvláštně na svého otce, dokud se její matka nerozhodne, že by bylo v nejlepším zájmu všech zúčastněných, aby strávila léto v Tybee Island se svým otcem. Její otec je bývalý koncertní pianista a učitel a žije tichý život v pobřežním městě. Je plně ponořen do tvorby uměleckého díla, které se stane hlavní ozdobou místního kostela.

Docela suchý, když tak na to koukám (a myslim samozřejmě ten popis! :D). Ve filmu jde kromě "první lásky", která není tak hloupá, jak by se mohlo zdát, i o vztah hlavní hrdinky a jejího otce. Příběh se pak vyvíjí docela zajímavým, leč trochu smutným, směrem. Nebudu ale víc prozrazovat, to bych byla zlá :)

Hlavní postavu si zahrála Miley Cyrus, s níž jsem moc filmů neviděla. Vlastně jen to s Hannah Montanou, i když seriál jsem nesledovala. Všechno z Disney Chanelu mi přijde stupidní (a mám na mysli zejména "hranné" seriály a filmy.) Pokud jsem teď někoho urazila, tak se omlouvám, ale když to porovnáte i třeba jen s Gilmorkama (mimochodem, psala jsem o tom už článek?), tak jako vážně? Herci tam věčně věku neumí hrát a pokud jo, jejich postavy jsou tak směšný, že to stejně nevyznije. Ale je fakt, že se u toho člověk zasměje (a ne proto, že by to bylo tak vtipný).

To jsem se ale dostala jinam, než jsem chtěla. Takže nějaký ten trailer a odkaz ke stažení (pokud ho najdu).


...eh, jo, ten hezounek je Liam Hemsworth, kterého jste mohli vidět i v Hunger Games. Zas tak a zabití není :D

Stahovat v originále můžete ZDE. Česky jsem to sice našla, ale neviděla, tak nemůžu doporučit. Ale kdo byste na tom trval, přidám odkaz :) Ale na uložto to v pohodě najdete.

2. kapitola - Postava ve stínech

19. března 2013 v 13:17 | Kate, Ajka |  Dědic stínů
Nová kapitolka, opět po týdnu :) Užijte si ji a nezapomeňte zanechat komentář! :)

1. série

18. března 2013 v 19:10 | Ajka |  Doctor - Episodes
A první série je zde. Prvních třináct dílů, ve kterých se nám představí Doktor, konkrétně jeho 9. reinkarnace (viz. classic series - přibude později). Zahrál si ho Christopher Eccleston a vydržel zde pouze tuto sérii. Ve druhé ho vystřídá náš neoblíbenější David Tennant. Jako první společnice v nové verzi seriálu se objeví Billie Piper coby Rose Tyler. I když Chris zůstal pouze první sérii, Whoviani se shodují, že obnovu seriálu odstartoval velice dobře.
První řadu nabízím ke stažení česky, ale dabing je velice dobrý.