Únor 2013

Nejnovější kapitola Nočních můr přeložena!

26. února 2013 v 16:43 | Ajka |  Moje kecy
HAHA!! Alastor KONEČNĚ dopřeložil a zveřejnil nejnovější (v pořadí 39.) kapitolu jedné z nejoblíbenějších povídek Harry Potter a Noční můry minulé budoucnosti. A pro kvůli tomu tolik nadělám? Pokud tuto povídku neznáte a nevíte, o čem je řeč, autor víc jak rok nic nepřipsal, takže všichni mají obrovskou radost, že psát nepřestal.
Novou kapitolu najdete samozřejmě na fanu, komu se nechce hledat, ZDE přímý odkaz. Ale já si to budu muset nejdřív přečíst celý od znova (ne že by mi to vadilo...), protože už absolutně netušim, jak to skončilo. Tak se mějte a hezké počteníčko!

Ajka

P.S. V případě zájmu mohu celou povídku - včetně nové kapitoly - přeposlat ve wordu (nebo pokud byste chtěli, překonvertuju do pdf). Stačí napsat mail nebo koment.

The Perks of Being a Wallflower V ČEŠTINĚ!

25. února 2013 v 19:05 | Ajka |  Moje kecy
(A ne, nemám to doma, abych vám to poslala! :D Tedy, anglicky ano, ale česky NE! :D)
Jde o českou verzi knihy The Perks of Being a Wallflower autora Stephena Chboskeho, podle nějž byl natočený stejnojmenný film s Emmou Watson a Loganem Lermanem, o kterém jsem vám SEM psala. Je to docela smutné, že se nejdřív musí natočit film, aby se kniha dostala i do Česka! Původní kniha totiž vyšla už v roce 1999, ale její česká verze, která dostala (podle mě docela nepovedený) název Ten, kdo stojí v koutě, se k nám dostala až letos (respektive loni?). Nicméně ani český název filmu (Charlieho malá tajemství) není nejlepší.

Knihu už patrně můžete zakoupit v knihkupectvích nebo na internetu, cena se pohybuje kolem 250,-, má 216 stran a vyšla v nakladatelství SLOVART.
Toť vše, já jen, že mě to překvapilo :)
KDO TO CHCETE TEDA POSLAT, nabízím pouze anglicky. Ve wordu (možná najdu i v pdf nebo mobi <- do čtečky). Je to docela jednoduchá angličtina, pokud si moc nevěříte :) Napište mail nebo koment:)

P.S. OMLOUVÁM SE za menší neaktivitu, mám toho teď nějak moc, tak se snažím zbytky času věnovat překladu. Tak se nezlobte.

35. kapitola - Chvilka klidu

23. února 2013 v 13:56 | kopapaka, Ajka |  Dopis
Nová kapitolka :) Užijte si ji a komentujte! :)

34. kapitola - Iluze

16. února 2013 v 12:47 | kopapaka, Ajka |  Dopis
Nová kapitolka, předposlední zatím zveřejněná! Tak si ji užijte, za odměnu je o něco delší :) Hlavně komentujte!

9. kapitola - 2. až 13. října 2/3

15. února 2013 v 13:36 | Ajka |  Nobody cared
Slavte, slavte!! Moje nová-super-rychlá-beta-Jenny (tímto jí moc děkuji!!) mi stihla opravit kapitolu za den, takže to tu máte už dneska. Doufám, že se bude kapitolka líbit :) Komentujte!

6. kapitola - Lovec a princezna

12. února 2013 v 14:54 | Kate, Ajka |  Poslední cesta temnotou
Nová kapitolka, poslední "na skladě", takže si ji užijte a komentujte :)

33. kapitola - Noční hlídka

9. února 2013 v 13:02 | kopapaka, Ajka |  Dopis
Další kapitolka, pomalu doháníme kopapaku, tak si užijte to týdenní přidávání, možná že za chvíli už nebude :)

5. kapitola - Kruh světla v temnotě

5. února 2013 v 19:11 | Kate, Ajka |  Poslední cesta temnotou
Mám pro vás dobrou zprávu, přišly mi další dvě kapitoly PCT od Kate. Tady máte první z nich, tentokrát o něco kratší, tak komentujte, ať se dočkáte další! :)

Nové fotky z natáčení

3. února 2013 v 16:27 | Ajka |  Percy Jackson: Moře nestvůr
Po delší době jsem opět zabrouzdala, abych našla nějaké novinky a mám pro vás nějaké fotky z natáčení. Některé jsou zajímavější, jiné ne, ale představíme si aspoň pár dalších představitelů. Navíc podle twitteru, konkrétně Loganova twitteru, už natáčení skončilo. Zveřejnil tam jednu fotku před zeleným plátnem, která jako většina těchto fotek nic neříká, ale tak co :D

Užijte si fotky :) Aspoň si tím do srpna zkrátíme čekání. (A prosím omluvte někdy trošku špatnější kvalitu fotek, která ještě víc vynikne v týhle velikosti)Nobody cared má betareadera!

3. února 2013 v 16:00 | Ajka |  Nobody cared
Přesně tak, po dlouhé době jsem si konečně "obstarala" betu. V uvozovkách proto, že se mi tato holčina sama nabídla. Tímto chci Jenny moc poděkovat, že se mi uvolila pomoct s tak skvělou povídkou, a že díky ní v ní bude míň chyb.
Děkuju moc! :)

P.S. Jak sami vidíte v menu, jsem téměř v polovině další části, takže si na ni snad nebudete muset počkat další půl rok. (ne snad, ale určitě!) A když to teď nebudu muset po sobě stokrát číst, mělo by to být i rychleji :)

Šifra mistra Leonarda

2. února 2013 v 18:56 | Ajka |  Knížky
Aby to tu tak nespalo, přidám vám další tip na knihu. Tentokrá celkem starou knihu, ke které jsem se bohužel dostala až teď nedávno, od Dana Browna - Šifra mistra Leonarda.

O čem že dílo je?
Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci.(cbdb.cz, kráceno)

Z popisu do vyznívá docela suše, a jde pro změnu o knihu, kterou bych doporučila starším čtenářům (tak od těch patnácti let), nejenom pro místy trošku drsnější obsah. Od fantasy knih, které sem povětšinou přidávám, se to dost liší, ale na druhou stranu i tato kniha má prvky tajemna a dobrodružství. Sice jiného rázu, ale děj je přesto dostatečně napínavý, aby si vaši pozornost udržel od začátku do konce. Alespoň já to zhltla jedním dechem. Navíc, pokud se trochu zajímáte o šifry a historii celkově, mohlo by vás to zajímat. Je to i trochu jako detektivka. Hledá se vrah, který je odhalen až na konci (a dost překvapivý!).

Jak jistě víte, kniha má filmové zpracování z roku 2006 s Tomem Hanskem v hlavní roli. Je to hodně podle knihy, takže se mi film docela líbil. Ale kniha je kniha.

Na knihu pak volně navazuje druhý díl s názvem Andělé a démoni, na nějž vám recenzi přidám někdy příště. I ta byla již zfilmována.

32. kapitola - Klepání

2. února 2013 v 15:10 | kopapaka, Ajka |  Dopis
Další kapitolka, nezapomeňte komentovat :)