Leden 2013

Divergence

28. ledna 2013 v 19:35 | Ajka |  Knížky
Mám pro vás další tip na knihu, pokud zrovna nemáte co číst :) Název vám možná přijde povědomý, ale pokud nevíte, jako vždy mám pro vás nějaké ty informace (omlouvám se za trochu strojený jazyk, právě jsem skončila s jednou matuitní otázkou z češtiny, tak jsem trošku sjetá :D Ale koukám ne na dlouho...:))

Autorkou knihy Divergence (v orig. Divergent) je mladá americká autorka Veronica Roth.
Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti - Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou - obojí mít nemůže...Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí. (cbdb.cz)

S tím "úchvatným" klukem to berte s rezervou, protože mně než došlo, kdo že je tím rádoby úchvatným klukem... Ten vztah mezi ním a hlavní hrdinkou je překvapivě docela dobře udělanej, ne jak by člověk z tohohle podle mě trošku hloupého popisu čekal (ale já než bych napsala smysluplný popis... :D)

Ze začátku jsem z knihy byla trošku zmatená, moc jsem nechápala to s těmi frakcemi, protože autorka nic nevysvětluje hned, naopak nás nechává trochu tápat. Ale jakmile k tomu přičuchnete, nemůžete se odtrhnout. Děj má zvláštní zvrat a bohužel otevřenější konec, protože na tuto knihu navazuje pokračování s názvem Rezistence (v orig. Insurgent). V češtině jsem to nesehnala ke stažení, v knihovně to ještě nemaj, tak to čtu anglicky. Až dočtu, máte tu recenzi :)
(docela hezký fanart, zdroj: devianart)
Co bych ještě dodala? Přirovnání k Hunger Games mi přijde částečně pochopitelný, ale jinak jde o úplně o něco jiného (ne že bych Hunger Games četla - JEŠTĚ jsem se k tomu nedostala, i když mi je ježíšek přinesl :)), ale viděla jsem film, takže tak nějak tuším...Knihu bych doporučila těm, co mají rádi sci-fi, trošku té romantiky a akci :)

Páni, teď jsem chtěla napsat, že by bylo docela zajímavý to zfilmovat a ejhle, na co nepřijdu?! Koukala jsem na anglickou wikipedii, jak je to se třetím dílem, který by měl mimochodem vyjít anglicky v září, a narazila jsem na její blog (autorce je 23, takže se nedivím, že má blog), kde se zmiňuje o filmu! A ono vážně. Dokonce i na csfd už je zaevidovaný. Měl by vyjít někdy příští rok a hlavní roli by si měla zahrát TATO herečka. Já ji neznám, ale třeba máte větší štěstí. Docela se na to hodí, podle mě. Taková...nicneříkající. Akorát měla být blondýna. Ale což.

4. kapitola - Slavnostní ples čistokrevných část druhá

28. ledna 2013 v 16:17 | Kate, Ajka |  Poslední cesta temnotou
Abyste už nemuseli déle čekat, tady je pokračování. Víc kapitola v zásobě nemám, tak si ji pořádně užijte!


31. kapitola - Prchavý záblesk minulosti

26. ledna 2013 v 16:49 | kopapaka, Ajka |  Dopis
Dneska máte novou kapitolu se zpožděním, protože jsem seděla u voleb (jak jste spokojení s novým prezidentem, mimochodem?) a zapomněla jsem si to přednastavit. Tak tedy dodatečně hezké počteníčko a komentujte.

3. kapitola - Slavnostní ples čistokrevných část první

22. ledna 2013 v 19:26 | Kate, Ajka |  Poslední cesta temnotou
Další kapitolka, abyste se mi tu nenudili. Poslední tejden jsou to samý povídky :D Asi si budu muset konečně udělat čas na ty recenze knížek, když už nic jinýho :D

9. kapitola - 2. až 13. října 1/3

20. ledna 2013 v 16:14 | Ajka |  Nobody cared
Slavte!! Po půl roce mám pro vás další kapitolu, respektive její 1. třetinu. Kapitola je bohužel tak dlouhá, že ani na půl by se mi do jednoho článku prostě nevešla. Tak si ji užijte a doufám, že tu najdu tolik komentů, jako jste mi napsali pod Update! :)

30. kapitola - Mizerný herec

19. ledna 2013 v 12:33 | kopapaka, Ajka |  Dopis
Páne jo, to už jsme tak daleko? Kopapakovi se už ozvala beta, tak snad budete mít ještě nějakou dobu co číst :D Jako vždy si užijte kapitolku a komentujte!!!

2. kapitola - Tak jiný Malfoy

16. ledna 2013 v 19:31 | Ajka, Kate |  Poslední cesta temnotou
Moc nestíhám, tak sem hopem přidávám další kapitolu ke Katině povídce. Mám u sebe další dvě kapitoly, tak komentujte, ať si je zasloužíte! :D

The Perks of Being a Wallflower

14. ledna 2013 v 18:57 | Ajka |  Filmy
Slíbená recenze "nového" filmu s Emmou Watson a Loganem Lermanem (Percy Jackson, Tři mušketýři) je zde. Konečně se mi jej podařilo stáhnout, takže jsem neváhala a pustila jsem si to. A rozhodně jsem nebyla zklamaná.
Film byl natočen podle stejnojmené knihy, která bohužel nevyšla v českém vydání. A pochybuju, že film bude mít větší štěstí. Režisérem byl, jak jsem právě zjistila, právě autor knihy, Stephen Chbosky.

O čem to tedy je?
Charlie (Logan Lerman) je plachý a neoblíbený teenager, který popisuje svůj život v sérii anonymních dopisů, a ty poté posílá lidem, které vůbec nezná. Zkoumá složitou dobu dospívání, včetně introverze, sexuality, homosexuality, drog i zneužívání. První dopis Charlie posílá v době před svým nástupem na střední školu. Tam se seznamuje s novými přáteli, Sam (Emma Watson) a jejím nevlastním bratrem Patrickem. Najde si první přítelkyni, ale tajně je už od první chvíle zamilovaný do zelenooké Sam. Celý příběh se odehrává v Pittsburghu v letech 1991 - 1992.(csfd.cz)

V knize jsem zatím něde v polovině (mám ji v elektronické podobě ve čtečce), ale zatím můžu říct, že film se s knihou docela schoduje. Je to takové roztomilé, smutné, zvláštní čtení. Ale angličtina je to celkem lehká, pokud byste měl někdo zájem si přečíst :)
(Tohle jsem vyfotila z kavárny v Londýně, když jsem tam byla. Bylo to zrovna před premiérou, tak to bylo skoro na každym autobuse a dokonce i v metru!)
Ale co se týče filmu, ten je opravdu nádherný. Konec, trošku temnější, mě dohnal k slzám (a nebyla jsme jediná, abyste si nemysleli, že jsem hodně přecitlivělá, spíš naopak). Logan je v roli stydlivého, zvláštního Charlieho opravdu dobrej, Emma tam podle mě zase tolik nevynikla, ale to je věc názoru. Každopádně bych film stoprocentně doporučila.

Trailer: (bohužel jsem nenašla na youtube i s titulky, ale na csfd je ten samej i s titulky a najdete ho ZDE)
Fotky:A kde můžete film stáhnout? Tak zkusila bych ZDE (mám pocit, že to jsem stahovala já) z uložta a titulky k tomu ZDE

Update

13. ledna 2013 v 20:01 | Ajka |  Nobody cared
23. srpna 2008. Víte, co je to za datum? Možná, že někomu to něco říká. Předně jde o datum zatím poslední zveřejněné části Nobody Cared. Ani nevíte, jak neskutečně se stydim, když si uvědomim dnešní datum. Už skoro půl rok jsem žádnou část nezveřejnila a to na mě v počítači čeká další rozpřeložená povídka (ano, slibované Common Ground). Takže, co s tim?
Chtěla bych vás předně uklidnit, že s tím nehodlám seknout, to opravdu nehrozí. Povídku bych ráda časem dopřeložila celou (ale jímá mě až hrůza při pomyšlení, kolik kapitol - a hlavně jak dlouhých! - mi ještě zbývá), ale to ČASEM bych asi zvýraznila. Od začátku roku jsem v takovém podivném časovém i psychickém rozpoložení, že mám pocit, že nic nestíhám, přestože vím, že čas by se dal udělat, kdyby člověk opravdu chtěl. Ale přes týden mám prostě čas jen večer, kdy jsem docela vyfluslá, tudíž vděčně sednu k počítači a něco si pustím. A přes víkend pak buď odpočívám, učim se a nebo pomáhám doma (uklízení, hlídání bráchy, vaření, doučování sestry :D atd.) Navíc jsem posledních pár měsíců myšlenkama jinde, protože se mi blíží maturita a příjimačky na vysokou a já se všeho tak strašně DĚSIM, až se mi chce často brečet. A tak snad pochopíte, že na překlad opravdu náladu nemám, i když mě to mrzí. Sem tam sice něco přeložim - naposledy 26. prosince - takže víte, že se SNAŽIM, jak jen to jde.
Ale abych jen nemlela sračky, píšu hlavně proto, abych se vás poptala, zda na překlad ještě čekáte, nebo už to nikoho nezajímá. Docela by mě mrzelo, kdybych zveřejnila další kus a nedostala žádnou odezvu. Podle toho se do překladu zkusim nějak vrhnout a začít pomalu zase překládat. Taky nějak doufám, že začátkem nového pololetí si trošku oddychnu (do maturity) a budu mít víc času, ale s houslema a divadlem navrch je to těžký.
Tak, konec stěžování a čekám na vaše odpovědi. Zatim se mějte pěkně.
Ajka
P.S. Kate mi poslala další kapitoly její povídky + chystám recenze pár knížek a filmů. Zkusim co nejdřív zveřejnit :)

29. kapitola - Kámen

12. ledna 2013 v 12:36 | kopapaka |  Dopis
Protože dnes a zítra (pá a so) zasedám v komisi u voleb, nestihla bych to sem dát, takže s přednastavením to tu máte jako vždy :) A koukám, že trhám rekordy - žádnej jinej přidanej článek za celý týden. Bravo! Je poznat, že je po prázdninách :(


28. kapitola - Pozvánka

5. ledna 2013 v 14:01 | kopapaka |  Dopis
Tak tentokrát jsem si to radši přednastavila, abyste to tu měli v čas. Užijte si kapitolu a nezapomeňte přihodit nějaký ten komentíček:)

London - New Year Firework

4. ledna 2013 v 18:14 | Ajka |  Ostatní
Nemohla jsem si pomoc a musím vám vnutit tohle úžasné video z Londýnského ohňostroje na Nový rok. Podle mě úplně nejlepší (viděla jsem v Sydney, New Yorku a někde v Číně ale nic moc), a vůbec to neni proto, že miluju Londýn :D. Takže pokud máte aspoň 12 minut čas, pohodlně se usaďte a kochejte se :)


Teorie velkého třesku

2. ledna 2013 v 20:51 | Ajka |  Seriály
Juch, juch, teď o prázdninách jsem se dohrabala na konec (dočasný!) dalšího seriálu, který určitě spousta z vás zná. Jedná se celkem o nový sitcom z prostředí geniálních fyziků (a už víte, co?). Ano, The Big Bang Theory, nebo v češtině, Teorie velkého třesku. Musím se přiznat, že když jsem o tom slyšela poprvé, tak jsem nijak nadšená nebyla, protože sitcomy prostě nemám ráda a dost často mi nepřijdou moc vtipný. Ale pak mě tedy sestra (ano, opět ona. Co já bych bez tebe dělal, viď? Líbající) přitáhla ke kompu, pustila první díl a já se ke své překvapení málem udusila smíchy. To je tak suprový!!!

Teď by asi měl přijít nějakej ten popis, abyste taky byli v obraze, pokud nejste:
Dva fyzici Leonard a Sheldon rozumí úplně všemu, od nepřekonatelné gravitace černých děr po spletitou strukturu atomů. Jenže když vezmete ty atomy a zformujete z nich ženu, jsou oba vědátoři v koncích. Když se do sousedního bytu přistěhuje Penny, žena se všemi atomy na těch pravých místech, začne se soukromý vesmír pánů Leonarda a Sheldona rozpínat do netušených rozměrů...(csfd.cz)
Dobře, uznávám, že z tohohle popisu to zní fakt docela blbě. Ti fyzici jsou ve skutečnosti 4, navíc ještě Howard Wolowitz a Rajesh Koothrappali. Dohromady dávají typickou skupinku outsiderů, akorát neuvěřitelně chytrejch :D

Z vlastní zkušenosti vím, že je úplně fuk, že nesnášíte matiku a fyziku, že jen slyšíte slova jako "rovnice", "magnetické pole" nebo "valenční vrstva", ježí se vám chlupy na rukou. Mám kamarádku, která matiku fakt nemá ráda a tenhle seriál sleduje. I moje sestra matiku nesnáší. U mě je to trochu jiný, no, já jí miluju, ale seriál si užívám stejně jako ostatní. Právě postava Penny, obyčejné servírky, tomu dodává "na realitě a snesitelnosti".
Uch, snad bych ještě dodala, že Penny hraje Kaley Cuoco, což vám asi nic neříká, ale možná ji znáte ze seriálu Čarodějky, kde ztvárnila v poslední řadě čarodějku Billie (kde mi mimochodem lezla neskutečně na nervy! Ale tady je skvělá :D)

Seriál má zatím 5 řad a letos běží premiérová 6. řada (do dneška má 11 dílů, za 2 dny začíná další :D). Stahovat jej můžete normálně přes uložto, kde by měli být první řady česky, a pokud anglicky, stahovat titulky můžete na titulky.com nebo na českých stránkách Big Bang Theory ZDE, kde jsou ale až od 2. řady (takže stahujte česky. Dabing je dobrej :))

A na úplný závěr bych jen dodala, že jako pravděpodobně u všech fanoušků, mou nejoblíbenější postavou je Sheldon, protože ....no prostě Sheldon. Kdo to sleduje, určitě chápe. Génius "lomeno" dítě. Největší prdel je právě s ním. Škoda, že ten herec (Jim Parson) je gay (to je jak naschvál, tohleto! :D).


Trailer: Bohužel jsem nenašla trailery, takže pro ukázku pár scén (česky)


Více v celém článku, kdo by měl zájem. Přidala jsem i nějaké hlášky :)