Prosinec 2012

27. kapitola - Mezi vraky

30. prosince 2012 v 14:08 | kopapaka |  Dopis
Jajks, tak o den později nová kapitola. Nějak mi o těch prázdninách dny splývají (měla jsem pocit, že je dneska teprve sobota) Tak si to užijte a doufám, že mě kopapaka nezabije :D

1. kapitola - Bradavice bez kouzel

26. prosince 2012 v 19:09 | Katherine |  Poslední cesta temnotou
Slíbená první kapitola PCT. Užijte si ji a komentujte :)

Finální dvoudíl ke stažení

25. prosince 2012 v 17:36 | Ajka |  News Merlin
Na Štědrý den nám BBC one dala také jeden dáreček, a to poslední díl 5. řady (a vlasně i celého seriálu). O svých pocitech nejen z posledního dílu, ale i ze seriálu, se zmíním níže. Je mi z toho docela smutno :(

Poslední dva díly můžete stáhnout ZDE a ZDE a titulky k nim jako vždy ZDE.

Bohužel žádné další info vám dát nemůžu, protože je prostě konec!

A co si tedy o seriálu myslím já? Jak jsem k němu přišla? Čtěte níže :)Prolog

23. prosince 2012 v 13:33 | Katherine |  Poslední cesta temnotou
Abyste nemuseli čekat, tak mám pro vás hnedka Prolog. Užijte si ho a komentujte:)

Úvod

23. prosince 2012 v 13:31 | Katherine |  Poslední cesta temnotou
Mám pro vás novou povídkou, jejíž autorkou je opět Kate, od které jste měli možnost číst zde na blogu i další povídky, a tato nová, Poslední cesta temnotou, je třetím dílem trilogie čítajíc díly Tajemství jednoho dne a Druhá generace pobertů.

A o čem bude třetí díl?
Nastaly temné časy. Od poslední bitvy v Bradavicích uplynulo bezmála pět let. Zatímco Pán zla převzal kontrolu nad celou kouzelnickou společností, přeživší členové Fénixova řádu pomalu sbírají nové síly. Jediné, co však mohou, je doufat. Protože rozhodující válka se rychle blíží. A do čela dění se kromě Harryho Pottera a jeho přátel dostávají nečekané osoby, které mohou ovlivnit vše. Hrdinové i jejich nepřátelé se vrací. Aby mohli vybojovat svůj poslední souboj. Který rozhodne o všem…


Pokud si nepamatujete děj předchozích dílů, Kate je pro vás shrnula. Najdete je v celém článku:)26. kapitola - Záblesk nápadu

22. prosince 2012 v 12:58 | kopapaka |  Dopis
Nová kapitola. Užijte si ji a komentujte!

Přežila jsem!

22. prosince 2012 v 12:51 | Ajka |  Moje kecy
A překvapivě nemyslím konec světa! Ale SVŮJ MATURÁK!!!! Jo!!! Náš "soukromý" konec světa se podle mě velice vydařil (až na půlnočko, který si všichni pochvalují až na nás, kdo jsme ho v mírně podnapilém stavu předváděli), měli jsme spoustu lidí (vlastně až moc) a pro mě to byl vůbec první maturák, kterej jsem si užila. A to to bývá spíš naopak! Za pár hodin mě čekají dvě Rybovky (= Rybovy mše s orchestrem) a protože mám za sebou jen 4 hodiny spánku a bolí mě v krku jak prase, nejraději bych se na to vykašlala. Ale když ono je to fakt hezký...
No nic, koho to zajímá, v celém článku se můžete "pokochat" mou maturitní promofotkou (a nelekněte se, bude mi ladit se současnym layem :D). Koho by to pak zajímalo víc, můžu vám dát odkaz na naše maturitní video (až bude zveřejněný :))

Nevím, jestli do Vánoc ještě něco napíšu, takže bych vám ráda popřála Veselé Vánoce a bohatého Ježíška! Hlavně si užijte prázdniny/dovolenou a nestresujte se. Jsou to jen Vánoce. Buďme rádi, že žijem :)

Ajka

Hobit

20. prosince 2012 v 14:34 | Ajka |  Filmy
Jak jste asi všichni zaznamenali, do kin vrthl nový film od Petera Jacksona, a není to nic jiného než Hobit, film, založený na stejnojmené knize od britského spisovatele J.R.R. Tolkiena (doufám, že mám ty zkratky správně :D). Já jsem měla možnost film vidět tuto neděli a na okamžik tak zapomenout na přípravy maturitního plesu (který mám mimochodem zítra). Své zážitky vám teď přináším v tomto krátkém článku.

Film sleduje cestu hlavní postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě. Cílem cesty je si znovu nárokovat ztracené trpasličí království Erebor. Bilba nečekaně osloví čaroděj Gandalf Šedý, díky kterému se ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Cesta do divočiny vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry, skřety a kouzelníky. Ačkoliv cíl jejich výpravy - Osamělá hora, leží na Východě, musí projít nejdříve jeskynním systémem, kde Bilbo potká někoho, kdo mu navždy změní život…Gluma. Skromný Bilbo Pytlík pak sám s Glumem na břehu podzemního jezera objeví nejen hloubku lstivosti a odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten "miláška", který má nečekané a užitečné možnosti... Jednoduchý zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže zatím ani tušit.(csfd.cz)

Tím zlatým prstenem není nic jiného, než TEN prsten z trilogie Pána prstenů. Kdo netušíte, Hobit byl takový, dá se říct předpříběhem, prologem, Pána prstenů. Sám Tolkien napsal tento příbeh svým dětem jako takovou pohádku z úžasné země Středozem, kde hrdinou je malý, ale statečný hobit, který žije v noře v překrásném a spokojeném Kraji. Kdo jste četl tuto knihu, tak mi dáte za pravdu, že se opravdu jedná spíš o pohádku. Jeho pokračování, trilogie Pán prstenů, už nabírá na temnotě atd. (A to původně ani neměl vyjít!)

Ale dost už z historie. Co se mě týče, tak mi na filmu pár věcí vadilo, pár věcí nadchlo. Začnu těma kladama. Bilba Pytlíka si zahrál Martin Freeman, kterého můžete znát ze seriálu Sherlock a dalších filmů a seriálů. Bilbo v jeho podání je úžasný a sama bych si nemohla přát lepšího představitele. Také scenérie jsou nádherné a též hudba filmu mě opravdu nadchla. K těm kladům bych snad ještě přidala, že místy jsem se opravdu lámala smíchy.

Ale film má podle mě i hodně minusů. Je vidět, že Jackson chtěl přijít s velkolepým comebackem a tak rozhodně nešetřil s efekty. Původně dvouset stránková kniha je tak rozdělena do tří tříhodinových filmů, což je víc než hrozný, protože už první díl se strašně táhl a to jen proto, aby se tvůrci vyžili v bitvách a akčních scénách. (Nemluvě o absurditě některých z nich - vůbec není na hlavu, že hlavní představitel, ale i trpaslíci později, padá přes dvěstě metrů hlavou napřed do propasti jeskyně a hle! Nic mu není!). Tyhle přidané scény, které nebyly v knize, děj hrozně spomalují. Navíc jsem to viděla 3D a kvůli brýlým to logicky nemám ráda. Ke konci už jsem docela umírala.

Ale jinak hezká podívaná. Začátek je moc hezkej celkově bych film asi doporučila. Když přivřete oči, tak se to dá :)
Takže, kdo jste ještě nebyl, hurá do kin!!
Jo, teď mě napadá ještě jedna poznámka, dabing hodně lidí kritizuje. Mně zas tolik nevadil, ale chápu to.
Trailer s titulky:Ke stažení 11. díl + info k 12.

17. prosince 2012 v 20:32 | Ajka |  News Merlin
V neděli jsme měli možnost stáhnout si poslední předfinálový díl, který byl tentokrát hodně napínavý s víc než překvapivym (a potěšujícím) koncem. Kdo jste to ještě neviděli, máte možnost:)

Stáhnout díl můžete ZDE a titulky k němu ZDE

A o čem bude první finálový díl?

5x12 - The Diamond of the Day
Vysoko v horách se shromažďuje velká horda, Morgana je připravena na válku spolu s Mordredem, toužícím po pomstě, po jejím boku. Merlin cítí tíhu osudu jako nikdy předtím, čím více se naplňují dávná proroctví. Ale předtím než bude moci zachránit milovaný Kamelot, bude muset zachránit sebe… Morgana chce totiž zničit nejenom království, ale i Emryse. (merlin.sff.cz)

Finále 5. řady:


Nový lay - Doctor WHO

17. prosince 2012 v 17:22 | Ajka |  =>Oznámení<=
Ano! Konečně, jak jste si patrně všimli:) Moc bych chtěla poděkovat Dincii, která jej nejen vyrobila, ale i nastavila. Ještě si poupravím pár věcí, tak se prosím nelekejte :D
A jak se vám líbí? Vím, že Doctora moc neznáte, ale jen tak ?:D

25. kapitola - Střípky minulosti

15. prosince 2012 v 12:29 | kopapaka |  Dopis
Další kapitolka. dneska celkem včas :)

Ke stažení 10. díl a info k 11.

10. prosince 2012 v 21:05 | Ajka |  News Merlin
V sobotu jsme mohli shlídnout jednu z posledních epizod seriálu, a kdo se nedíval online, tak jako vždy vám přináším odkaz ke stažení ZDE a titulky ZDE.

A co bude příště? Už nás čekají poslední 3 epizody, tak to abysme si je pořádně užili!

5x11 - The Drawing of the Dark
Mordred se ocitne rozpolcen mezi loajalitou a láskou, ale jen málo si uvědomuje, že cesta, kterou si vybere, bude formovat osud Kamelotu. Bubny války zní čím dál hlasitěji a zoufalý Merlin se cítí být chycen v pasti kruhem osudu - zastaví Albion rozpadající se na prach?Nový lay je na cestě :)

8. prosince 2012 v 19:31 | Ajka |  =>Oznámení<=
Dneska mě autorka designů Dincie poctila předčasným vánočním dárkem v podobě hotové designu. Dopředu vám prozradím, že je skvělej a tak tu snad brzy bude. Ještě jsem autorku poprosila, jeslti mi ho nastaví a potom se společně se mnou můžete těšit z nového kabátku blogu.
A s čim že design bude? To se nechte překvapit :)


24. kapitola - Aurora Borealis

8. prosince 2012 v 14:19 | kopapaka |  Dopis
Na rychlo přidávám další kapitolu:) Mimochodem, připravte se na novej lay :)

The Amazing Spiderman

4. prosince 2012 v 14:15 | Ajka |  Filmy
Po delší době mám pro vás "recenzi" dalšího filmu, tentokrát docela novýho. Poslední dobou moc velkej fanda filmů nejsem, protože jsem si navykla koukat na krátký seriály, takže mě moc nebaví koukat na filmy. Jsem z nich taková unavená :D Nicméně, většinou si filmy pouštím k žehlení prádla (nesmějte se :D) a tohle je ten případ. A protože se mi to docela líbilo, tak to tu máte.

Myslím, že nemá smysl film dějově představovat, protože až na detaily je příběh stejný jako v jiných filmových verzích (ano, narážím na starší, třídílnou verzi s Tobeym Maguirem). Studentíka kousne pavouk a stane se z něj superhrdina. To je stejný. Taky je tu nějaká ta ženská (jen se jmenuje jinak, myslim) a ten hlavní zloduch se mění v obří ještěrku :D Ale jinak je to celkem stejný.

Co bych na filmu vypíchla, je podle mě dobrý výběr hlavního představitele. Mně Tobey nikdy nevadil, ale Andrew Garfield je podle mě lepší, takovej vtipnější a sympatičtější. Taky je z toho cítit "moderna" (no dobře, starší verze byla jen asi o deset let starší, to ještě jde), takže teenage kluk už není tim typickym loserem, ale celkem fajn "skejťákem", který místo brejlí nosí kontaktní čočky (alespoň ze začátku, a i s brejlema vypadá "cool").

Samozřejmě má film mouchy - začátek je děsně rozvleklej, jako je vtipnej, takže by to ani nevadilo, ale než začne zachraňovat lidi, tak je pomalu půlka filmu v háji. Ale jinak dobrý. Pak taky ta hlavní ženština mi moc nesedla, upřímně - vypadala aspíš jako jeho profesorka! Ale však uvidíte sami, tohle je jen můj názor.
Nevím, co víc bych zkritizovala (je to asi tejden, co jsem to viděla), takže to zakončim: Film vám doporučuju, určitě stojí za zkouknutí (i když asi přijdete o 3D zážitek - bylo to ve 3D, ne? Ale já si to užila i bez toho). Jo a asi bych pochválila českej dabing. Je čím dál horší, ale tady se dal :D

Trailer: (s českými titulky)
Ke stažení najdete na uložto třeba ZDE, nicméně v orginále (i když já sama jsem to viděla česky, ale bohužel tenhle soubor už byl z uložto smazán a jinde se mi to nepodařilo najít) a titulky...zkuste tyhle, pokud by nešli, na uložo jich je víc

Ke stažení 9. díl + info k 10.

3. prosince 2012 v 18:43 | Ajka |  News Merlin
Další skvělý díl je za námi a jak tak na to koukám, pomalinku se nám celý seriál blíží ke konci. Vlastně už jen čtyři díly a navždy (doufejme, že NE) sbohem.
9. díl můžete stáhnout například ZDE a titulky jako vždy ZDE

A do dalšího dílu si tentokrát půjčím popisek z merlin.sff.cz:

5x10 - The Kindness of Strangers (Laskavost cizinců)
Morgana vede děsivý hon s cílem najít jejího starého nepřítele - Alatora z Cathy - protože ví, že on jí bezpochyby řekne, kde najít Emryse. Merlin ještě nikdy nebyl ve větším nebezpečí. Když mu tajemná Finna nabídne pomoc, může jí věřit? Anebo je zahnán do kouta, odkud nelze utéci?
Podle popisu a videa to vypadá, že se opravdu máme na co těšit. Dokonce se spekuluje i o tom, že Morgana možná zjistí, kdo je Emrys. Konečně? No, uvidíme. Každopádně to vypadá, že Merlina čekají těžké časy a jeho výhoda jaksi zmizí.

Jak to s blogem vlastně vypadá...

1. prosince 2012 v 19:57 | Ajka |  Moje kecy
Tenhle rok je vážně šílenej! A myslím tím samozřejmě školní rok. Od září člověk nemá chvilku klidu. Je toho moc, což je bohužel znát i na blogu. Doma už do mě hustí, ať něco pustim, že toho mám moc a prostě nestíhám, ale já doufám, že se to po maturáku trochu uklidní. Přeci jenom, s kamarádkou ještě děláme maturitní noviny, na kterých si chceme nechat záležet, což taky neni úplná sranda, do toho dárky (ještě nemám ani jeden!!) a cukroví a já nevim, co všechno. No prostě hrůza.
Tady to dost upadá, ale bohužel nemám víc času, abych každý den aktualizovala blog a psala články. Prostě to nejde. Přes týden jsem ráda, když si utahaná lehnu k seriálu a jdu spát. Abych psala na blog? Uf, na to nemám sílu. Takže mi zbývá jen víkend, kdy ovšem maximálně zveřejním kopapakovu povídku a nový díl Merlina. Výjimečně se dostanu k napsání ještě jiného článku, ale jinak tím můj seznam vlastně končí. Navíc bych se měla ještě zabývat překladem NC, ke kterýmu se sotva dostanu. Chudáci, už čekáte asi od srpna, co? Jsem vážně hrozná, ale nemám na to sílu, musí být čas, a tak to jde pomalinku.
Takže co? Mějte na vědomí, že adminka je prostě v časové tísni a až do Vánoc (doslova, ještě v sobotu 22. hrajeme Rybovku) se nezastaví. Pokusim se o nějaké fimové recenze, novinky k...čemu vlastně? Merlin končí (i když prý možná bude film), HP skončil už dávno...původní zaměření blogu už vlastně nemá smysl...Ach jo, nic, prostě počítejte s menším stop stavem, než se tady z frustrace rozbrečim.
Mějte se zatím hezky a užijte si první adventní neděli:)
Ajka

23. kapitola - Zelená

1. prosince 2012 v 13:25 | kopapaka |  Dopis
Nová kapitolka, alespoň něco tu pravidelně přibývá. Užijte si ji a komentujte.