Listopad 2012

Merlin končí!

26. listopadu 2012 v 19:25 | Ajka |  News Merlin
Dnes po půlnoci oznámili tvůrci Merlina novinku a bohužel pro nás, fanoušky, špatnou. Oficiálně je rozhodnuto, že seriál se s námi pátou sérií rozloučí! Konkrétně by to mělo být posledním dvoudílem 22. a 29. prosince. Pokud jste stejně jako já doufali v šestou řadu, asi jste zklamaní. Já jsem měla dneska obzvlášť blbou náladu a tohle mě totálně dorazilo. Až se mi chtělo brečet. Já vim, je to hloupý, ale když je člověku na nic, i tahle drobnost ho dokáže odrovnat.

No nic, musíme si poslední řadu užít a doufat, že se s Colinem a Bradleym zase někde setkáme. Ale mohli natočit aspoň ten film! :(

Ke stažení 8. díl + info k 9. + díly online

25. listopadu 2012 v 14:01 | Ajka |  News Merlin
Včera nám odvysílali další díl, který jsem tentokrát viděla online (až na prvních deset minut, který jsem nestihla) a mohla si tak užít díl v přímém přensu z BBC. Pokud byste si i vy rádi užili Merlina oline, sledovat ho můžete na těchto stránkách:

(zdroj: merlin.sff.cz)

Včera jsem na to koukala přes ten první odkaz a vydrželo mi to celou dobu (asi dvakrát se mi to sice seklo, ale za to pravděpodobně může můj internet :D)

Ale teď už k tomu dílu. Stahovat můžete ZDE a titulky jako vždy najdete ZDE.
A co nás čeká v devátém díle?

5x09 - With All my Heart (Celým svým srdcem)

Merlin ví, že musí jednat rychle, pokud nechce, aby Morganina zvrhlá moc nad Gwen dál rostla. Ale jen ta nejmocnější magie může královnu zachránit a to nebude snadné, dokonce ani pro Merlina. Čarodějčina past nad Kamelotem se pomalu uzavírá a je jasné, že se své loutky nevzdá bez boje.22. kapitola - Nečekaný efekt

24. listopadu 2012 v 14:13 | kopapaka |  Dopis
Dneska trochu se zpožděním, měla jsem toho hodně. Užijte si ji :)

Ke stažení 7. díl + info k 8.

18. listopadu 2012 v 17:14 | Ajka |  News Merlin
Máme za sebou již další díl (hodně dobrej) a podle ukázek nás čeká ještě lepší. Tady máte odkazy na stažení 7. dílu a info k 8. dílu :)

Stahovat můžete třeba ZDE a titulky k němu ZDE.

A co náš čeká příště?

5x08 - The Hollow Queen
Když se Merlin rozhodne pomoci mladému druidovi Deagalovi, nemá jinou možnost, než opustit Kamelot a vydat se na nebezpečnou misi. Kamelot je vzhůru nohama díky příjezdu strašlivého Sarruma z Amata, a tak se zdá, že si jeho nepřítomnosti nikdo nevšimne. Ale jak obloha tmavne, narůstá v Merlinovi podezření - opravdu je Deagal tím, za koho se vydává? A dá se vůbec muži tak nemilosrdnému, jako je Sarrum, někdy věřit? Brzy Merlin zjišťuje, že udělal obrovskou chybu...(bbc.co.uk/merlin, můj překlad)


Z ukázek to opravdu vypadá na hodně zajímavý díl, nicméně už je trošku na hlavu (SPOILER), že v každé řadě (tedy od 3. řady) musí být na Kamelotu někdo, kdo Artuše zrazuje - buď je to Morgana, ve 4. řadě jeho strýc a teď Gwen. Chudák Artuš.

Stargate Universe

17. listopadu 2012 v 19:15 | Ajka |  Seriály
Vášniví milovníci sci-fi, nebo přinejmenším fanoušci Hvězdné brány, tento seriál stoprocentně znají a pokud ne, zde je menší info :)

Jedná se celkem o třetí seriál z řady Stargate (Hvězdná brána), která následuje po Atlantidě, které předcházela klasická SG-1, která zase navazovala na film z roku 1994. Uff, je toho dost, co ?:D V češtině bude tato řada přeložena jako Hvězdná brána: Hluboký vesmír (někde jsem četla, že to má co do činění se Star Trekem nebo co) a od 12. prosince ji můžete sledovat na novém programu Fanda.

A teď už něco k seriálu:

Již třetí STARGATE seriál nás vezme na palubu antické lodi Destiny, o miliony let starší než Atlantida, kterou jako pýchu své civilizace vypustili Antici. Byl to jejich velký experiment uvedený do pohybu, ovšem nikdy nedokončen. Cílem tohoto experimentu bylo rozsévání hvězdných bran skrz galaxie. Lidé zjistí, že záhadný devátý symbol na bráně může sloužit právě ke spojení s touhle lodí a tak se vydávají na průzkumnou misi.
Záhy ale zjistí, že jsou na palubě Destiny uvězněni, jelikož je loď neschopna návratu na Zem. Pouhý průzkum se tak promění v nikdy nekončící misi. Posádka tak chtě nechtě naplňuje původní účel mise. Spojuje se s každou předešle vypuštěnou bránou a přichází do kontaktu s novými rasami, technologiemi, ale také s nepřáteli. Co jejich misi ztěžuje je neschopnost kontrolovat navigační program lodi. Když někdo zůstane pozadu, je navždy ztracen. (csfd.cz)

(Destiny)
Z popisu je vám tedy (snad) jasné, že celá SGU se odehrává na lodi (a dalších planetách), ale dostaneme se i na Zem a potkáme staré známé tváře (O'Neilla se dvěma L :D, Daniela a Carterovou, ale taky McKaye).
Co se týče obsazení, za zmínku jistě stojí hlavní postava a vědátor seriálu, Dr. Rush, kterého si zahrál Robert Carlyle, nám známý coby Durza z Eragona nebo Rampelník z Once Upon a Time. Pak jsou tam samozřejmě další postavy, ale mou nejoblíbenější se jistě stal "math boy", mladý génius, vášnivý hráč počítačových her, Eli Wallace, který v seriálu obstarává srandu :D
(Hlavní obsazení - Dr. Rush uprostřed, Eli druhý zprava)
Hodně lidí kritizuje, že se v této sérii hodně řeší vztahy a je to pravda, ale podle mě to seriál zase tolik nebrzdí :) Co je ovšem velké mínus seriálu, je délka, které je oproti předchozím řadám (hlavně SG-1) pouze 2 řady. A bohužel (SPOILER!!!!) otevřený konec, protože scénář počítal se třetí řadou, která se díky malé sledovanosti nenatočila. Snad se to do budoucna změní :(

Seriál můžete stahovat v originále na uložto (v tom případě bych vám doporučila stahovat titulky ze stránky serialzone.cz, jinak hrozí, že budete mít dost nekvalitní), ale pokud si chcete počkat na češtinu, tak od 12.12. na Fandovi :)

Moc hezký trailer (s českými titulky)
Pokud byste se o seriálu rádi dočetli více a sledovali aktuální informace, doporučuji tuto českou fan site: http://gateverse.cz/

21. kapitola - Černé jezero

17. listopadu 2012 v 14:02 | kopapaka |  Dopis
Po týdnu nová kapitola, užijte si ji a komentujte! :)

Heroes of Olympus 3: Mark of Athena ke stažení

16. listopadu 2012 v 19:05 | Ajka |  Bohové Olympu
Díky jisté čtenářce tohoto blogu (které tímto jménem celého blogu a dalších čtenářů vřele děkuji :)) mám teď doma v počítači třetí díl Bohů Olympu, který v USA vyšel někdy teď napodzim. Tato čtenářka byla tak hodná, že mi tento díl v pdf formátu přeposlala a tak, pokud byste měli zájem, mohu jej s jejím svolením přeposílat dál.

Takže, kdo máte o tento díl zájem (samozřejmě v angličtině!!!), tak mi do komentů napište e-mail nebo mi rovnou písněte na můj mail (v menu).
Ajka:)

Ke stažení 6. díl + info k sedmému

11. listopadu 2012 v 16:26 | Ajka |  Moje kecy
Uch, před chvilkou (dobře, asi před půl hodinou - od tý doby jen tupě zírám do počítače :D) jsem se vrátila z divadla, tak vám sem házím ten slíbený nový díl. Sama se na něj teď chystám a jsem si jistá, že bude opět skvělej :)

Ke stažení ho můžete najít třeba ZDE a titulky k němu ZDE

A co nás čeká dál?

5x07 - A Lesson in Vengeance (Čas odplaty)

Nad Kamelotem se stahují mračna a Morgana se svou loutkou-královnou vymýšlí zlověstný plán na zavraždění krále. V křížové palbě je však chycen stájník(?) Tyr Seward a hrozí, že vše zničí...Spiknutí dosahuje svého smrtící vrcholu, dokáže však podezřívavý Merlin nalézt pravdu dřív, než bude pozdě? (bbc.co.uk/merlin - můj překlad)

Promo:

Noční můry pokračují!! Nová kapitola na světě!

10. listopadu 2012 v 17:03 | Ajka |  Moje kecy
Asi příliš nechápete titulek článku, který je ale celkem prostý. V plném znění by to spíš mělo být (a teď si držte klobouky) VIRIDIAN ZVEŘEJNIL (PO 3 LETECH!) NOVOU KAPITOLU K POVÍDCE HARRY POTTER A NOČNÍ MŮRY MINULÉ BUDOUCNOSTI!!!!! Kdo tuto povídku četl, jistě mi dá za pravdu, že se jedná o jednu z vůbec nejlepších povídek. A právě dnes jsem si přečetla komentář od jedné ze čtenářek, že dnes konečně vyšla další kapitola.
Také jsem zabrousila na český fan a Alastor o vydání nové kapitoly ví a už se pustil do překladu. Doufejme, že novou kapitolu můžeme v češtině čekat brzo. V opačném případě, nahoře máte odkaz na novou kapitolu :) Užijte si ji!!!
Ajka
P.S. Pro ty z vás, kteří povídku neznají, viz. popis ze sekce Povídky - Doporučuju.

Ke stažení 5. díl + info k 6. dílu

10. listopadu 2012 v 13:46 | Ajka |  News Merlin
Tak jsem se rozhodla dát vám to sem radši dneska, zejtra s k tomu beztak nedostanu.
Takže trochu trapně po týdnu můžete stáhnout 5. díl například ZDE a titulky k němu ZDE.

A co nás čeká dneska?

5x06 - The Dark Tower (Temná věž)

Gwen je unesena z Kamelotu a zamknuta v temné věži, a stává se tak tradiční dámou v nesnázích. Proto Artuš osedlá svého věrného oře a vydá se zachránit svoji nevěstu, doprovázen Merlinem a jeho oddanými rytíři. Nicméně, jejím únoscem není nikdo jiný než Morgana, která uvěznila královnu na místě, jež straší muže ve snech. Leží před nimi krajina prolezlá skrytými nebezpečnými překážkami a magickými tvory - ale bezpochyby, čarodějnice by jim to neudělala tak úplně snadné, že? (překlad merlin.sff.cz + mé úpravy)

Klip:

20. kapitola - Záložní plán

10. listopadu 2012 v 13:36 | kopapaka |  Dopis
Jsem vážně hrozná, ja vím, za celý týden nepřibyl žádný článek, ale slibuju (teda spíš se pokusim), že zítra tady budete mít odkaz na nové díly Merlina. Minulý týden jsem vás o ně ošidila:( Ale já vážně nevim, kam dřív skočit.
Ale teď už si užijte kapitolku:)

19. kapitola - Důvěrně známá vůně

3. listopadu 2012 v 12:02 | kopapaka |  Dopis
Nová kapitola :)