Říjen 2012

Veselý Halloween!!!

31. října 2012 v 19:45 | Ajka |  Moje kecy
Asi před hodinou jsem dořezala svou dýňušku, která se teď spokojeně "pálí" v okně mého pokoje. Chtěla jsem vyzkoušet něco lepšího než loni, ale přeci jenom, dýni jsem měla relativně malou a nemám na to speciální nože, dokonce ani ty vykošťovací, takže jsem to tomu musela trošku uzpůsobit :) Ale dýně se povedla (trošku křivá, ale nebuďme detailisti :))

Tady ji máte, ať se třeba můžete nechat inspirovat a sami to zkusit :) Mě to hodně baví!
Doba vyřezávání: cca 30 min

Ke stažení 4. díl + info k 5.

28. října 2012 v 14:27 | Ajka |  News Merlin
Jak jsem slíbila, dávám vám sem opět odkaz ke stažení 4. dílu 5. řady Merlina + titulky. Tento díl je opět parádní, takže si ho užijte :)

Díl můžete stáhnout ZDE a titulky k němu ZDE

A teď už ten další díl. Podle ukázek je to docela zajímavý :) Nicméně mám pocit, že hlavní zápletka - Artuš je v loji, ze kterého ho může vytáhnout jen Merlin - se pořád opakuje.

5x05 - The Disir

Nad temnými hlubinami starověké tůně vysloví tři věštci nad králem Kamelotu temný rozsudek. Ale i přes Merlinovo varování odmítá tvrdohlavý Artuš brát slova Disiru(?) vážně a tak jejich zuřivost nezná mezí. Pouze velká oběť je může utišit, ale je Artuš připraven tuto oběť podstoupit s královstvím v ohrožení? Tváří v tvář králově nejistotě má Merlin pouze jedinou šanci zachránit jej před jeho osudem - ale jeho rozhodnutí bude stát obrovskou cenu. (bbc.co.uk/merlin)

Ze stránek merlin.sff.cz: - podle mě mnohem zajímavější synopse!!
Když tři věštci ze soudu Disir vynesou rozsudek nad Artušem kvůli odmítání Starého náboženství, mladý král se s Merlinem, Mordredem a hrstkou rytířů vydá k posvátnému háji žádat vysvětlení. Ale když Artuš odmítne uspokojit Disir, jeho hlídka je napadena a Mordred smrtelně raněn. Protože Artuš chce zachránit mladého druida, musí teď udělat těžké rozhodnutí - přijmout magii zpět v Kamelotu nebo odsoudit Mordreda k smrti.

Promo:

Sněhové překvapení

28. října 2012 v 10:02 | Ajka |  Moje kecy
Jsem tu jen na skok, abych vyjádřila své neskonalé překvapení z deseti centimetrů sněhu, který u nás přes noc napadl. Jasně, protože je venku nad nulou, už to všechno taje, ale vážně nás dost překvapilo, když včera začalo z ničeho nic sněžit (no, z ničeho to nebylo - před tím celej den lilo jako z konve:D)
A jak jste na tom u vás? Sestra říkala, že jí kamarádka říkala, že u Karlovejch Varů taky sněžilo :) Vypadá to, že letos přjel Martin na svým bílým oři o "trošku" dřív.
No nic, jdu se zase učit a stahovat Merlina :D Pokud ten odkaz konečně pofaká, máte to tu :)
Ajka

18. kapitola - Tichá hrůza

27. října 2012 v 13:15 | kopapaka |  Dopis
Nová kapitola, užijte si ji :)

Konečně "prázdniny"

24. října 2012 v 19:56 | Ajka |  Moje kecy
Uf, tak od zířka máme konečně podzimní prázdniny (eh, lépe řečeno - prodloužený víkend, protože prázdniny podle mě mají alespoň tejden a ne dva dny) a já se těším, až si odpočinu. Tedy, bůh ví jaký odpočinek to zrovna nebude, další tejden ve škole je docela maso, takže si jen tak válet šumky rozhodně nebudu. Bože, nikdy bych neřekla, že čtvrťák bude tak náročnej. Ani nemyslim učenim, ale celkově. Psát pořád nějakej test nebo se připravovat na hodiny, psát úkoly a nervovat se ze zkoušení a referátů...takovej stres jsem naposled zažila někdy ve druháku. Loňský školní rok byl oproti tomuhle čajíček. Ale třeba se to uklidní. Alespoň doufám. Na druhou stranu chystáme maturák, vymýšlíme věci na maturitní video, štěkáme se o všechno možný, takže se člověk nemůže ani pořádně těšit na Vánoce - protože pár dní před tím máme maturák (21.12.2012 Kulturní dům Písek, téma: Konec světa, kdybyste někdo chtěl přijít :) Jste srdečně zváni! :)), no a já už se nemůžu dočkat, až to bude za mnou. Ale pak to začne nanovo, jen ještě hůř - příprava na maturitu, přijímačky na vejšku....brrrr. Mám pocit, že si tu jen stěžuju :D Za to se omlouvám, jen to na mě nějak padá. S houslema, divadlem a vším tím dokola...
No nic, teď něco veselejšího :) Jak jste si možná všimli, začala jsem zase překládat - nebo spíš pokusila jsem se - ale samozřejmě doufám, že se k tomu dostanu častěji, takováhle pauza tu asi zatím nebyla. Ale tak, aspoň máte co číst od kopapaky. Ale já bych chtěla zase začít něco číst, ale neni na to čas :(
Jinak, jak jste snad všickni postřehli, blíží se nám Halloweeeeeeen :) Budete něco výjimečnějšího dělat? Já budu opět vyřezávat dýni :) Napadlo mě, udělat TARDIS dýni, ale na to nejsem dost skilled. Chm, možná časem :D
(zdroj obrázku: devianart)
Mno nic, jdu se koukat na něco, abych si trošku zklidnila nervy.
Mějte se moc hezky a pokud taky máte prázdniny, tak si je samozřejmě užijte :)
Vaše Ajka♥

Sherlock

21. října 2012 v 15:08 | Ajka |  Seriály
Našla jsem si chvíli času, a tak než půjdu překládat, rozhodla jsem se přidat vám sem další inspiraci na seriál a to v podobě dalšího BBC seriálu, tentokrát trošku ze žánru Krimi - Sherlock. Jak už název napovídá, jedná se o seriál natočený podle úspěšných románů a povídek britského spisovatele A. C. Doylea.

O čem seriál je?
Sherlock Holmes je proslulým detektivem (nebo buďme přesní - detektivním poradcem) i v této verzi seriálu. Se svým "přítelem" Johnem Watsonem společně bydlí ve slavném době 221b na Baker Street a řeší různé záhadné případy. V čem je tedy seriál jiný? Nebyla by to BBC, aby z tradičního díla neudělala něco originálního - seriál je totiž zasazený do 21. století!

Jako popis je to možná chabý, ale nevím, co víc bych k tomu řekla. Seriál mě chytil tím, že je to neskutečně vtipný (na krimi seriál) a není to typická americká kriminálka. Seriál má zatím 2 řady po 3 dílech (dohromady tedy 6), ale abyste se nedivili, jedná se spíš o sérii filmů, protož jeden díl má přibližně 90 minut a řeší jeden ze slavných případů SH (Studie v růžové, atd...) Každá řada končí dost napínavě, takže teď dost netrpělivě čekám na 3. řadu, která bdue pokračovat dílem Návrat Sherlocka Holmese (kdo alespoň trošku znáte tohle dílo, tak víte, že autor svého hrdinu zabil, ale pro nelibost tehdejších čtenářů ho nechal "vstát" z mrtvých. Ale to už toho moc prozrazuju :)

Jestli jsem vás navnadila, tak stahovat můžete na uložto, přičemž první řada je už i v češtině (zakoupit jí můžete i v obchodech - v Poproru mají celou první sérii za 299,-). Druhá série asi zatím nadabovaná není, ale i v originále je to skvělé :)

Upoutávka - bohužel jsem nenašla česky
1. série:

2. série:

3. díl ke stažení + info ke 4. dílu

21. října 2012 v 13:13 | Ajka |  Epizody Merlin
Opět po týdnu jsme se dočkalli pokračování našeho oblíbeného seriálu. Kde můžete díl stáhnout, kde najdete titulky, a taky informace k dalšímu dílu si přečtěte dál:)

Díl můžete stáhnout například ZDE a k dílu titulky jako vždy ZDE

A co že náš čeká dál?

5x04 - Another's Sorrow (Další/něčí trápení)

S princeznou Mithian jako perfektní návnadou, vykouzlí Morgana podvod tak silný, že naletí jak celý Kamelot, tak i sám Merlin. Dokáže mladý kouzelník prohlédnout všechny lži, zatímco se bouřková mračna stahují, anebo se Morganě konečně naplní sny o pomstě? (bbc.co.uk/merlin - můj překlad!)


17. kapitola - Priori Incantatem

20. října 2012 v 14:55 | kopapaka |  Dopis
Nová kapitola, opět po týdnu :)

4x13 - The Sword in the Stone part two

14. října 2012 v 20:19 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Sword in the Stone part two (Meč v kameni část druhá)
Režie: Alice Troughton
Dále hrají: Nathaniel Parker (Agravain), Rupert Young (sir Leon), Eoin Macken (sir Gwaine), Tom Hopper (sir Percival), Adetomiwa Edun (sir Elyon), Miranda Raison (Isolda), Ben Daniels (Tristan), Carolina Faber (Hunith)

Stručně:
Morgana a Helios úspěšně obsadili Kamelot a z Merlina a Artuše jsou psanci na útěku. Uvězněni v Ealdoru se k nim blíží nemilosrdná armáda a jejich situace se stává zoufalou. Artuš musít převzík kontrolu dřív, než bude Kameot navždy ztracen, ale tváří v tvář Agravainově zradě a Morganině síle ztrácí jistotu. Jedině Merlin mu může vrátit jeho víru a pouze mimořádný čin může Artušovi dokázat, že se narodil, aby vládnul. Dokáže mladý kouzelník Artuše přesvědčit dřív, než se jeho sen o Albinovu rozpadne na prach? (bbc.co.uk můj překlad!)

Ke stažení česky ZDE
Ke stažení v originále ZDE, titulky ZDE

1. a 2. epizoda ke stažení

14. října 2012 v 20:13 | Ajka |  News Merlin
Tak včera byla premiéra druhého dílu 5. řady Merlina, tak vám to sem dávám dohromady s tím prvním, který běžel minulý týden.

První díl můžete stáhnout ZDE, titulky k němu ZDE, pokud zde nejste registrovaní, tak pak ZDE
Druhý díl je ZDE a titulky ZDE.

A co že nás čeká dál?

5x03 - The Death Song of Uther Pendragon (Mrtvá píseň Uthera Pendragona)

Po té, co neznámý cizinec dá Artušovi moc přivolat zpět mrtvé, ocitá se král rozpolcen mezi rozumem a srdcem. Neschopen odolat pokušení, chytá se Artuš možnosti promluvit si s osobou, kterou nejvíce postrádá - se svým otcem, Utherem. Jen matně si Artuš uvědomuje, že jeho rozhodnutí bude stát strašlivou cenu. Navzdory všemu musí Merlin napravit Artušovu chybu, jinak bude Kamelot a vše, co vybudovali, ztraceno naždy. (bbc.co.uk/merlin - můj překlad!!)


Slibované zážitky z Londýna

14. října 2012 v 19:56 | Ajka |  Moje kecy
Slíbila jsem vám, že až budu mít čas, podělím se s vámi o své zážitky z Londýna. Co se mi líbilo, co ne atd. a přidám i nějaké ty fotky. Prvně bych chtěla říct, že kdo to nechce číst, tak nemusí:) Je to jen pro ty, kdo jsou zvědaví, jak jsem si to sama ve velkoměstě užila:)

Začala bych prvním dnem, kdy jsme po příšerné cestě autobusem (15-ti hodinová cesta nikdy nebude lepší než strašná, abyste si nemysleli, že se stalo něco hroznýho:D, teda, až na trapas, kdy jsem málem vlezla do jinýho, ale úplně stejnýho, autobusu :D) kolem šesté hodiny ráno konečně dorazili do Calais. Hned tady jsem si zahrála na tlumočnici, protože na celnici došlo k menšímu problému s jednou starší paní a vnučkou, a naše paní průvodkyně, postarší paní, zas tak dobře anglicky neuměla (taky nepochopim, ty jo...). Poté nás čekala cesta trajektem, kterou jsme si neužili, protože: 1. pršelo, 2. byla tma:D A tak jsme se nemohli kochat přibližujícím se pobřežím Anglie.
Do Londýna jsme dorazili asi kolem devátý a naší první zastávkou bylo Oko - trošku nepochopitelně, ale tak proč ne. Po něm následovala pěší procházka k Big Benu a Westminsterskému opatství, k Downing Street, na Trafalgar a k Buckinghamskému paláci - zdůrazňuju, že jsme šli pěšky a věřte mi, je to pěkná štreka!
U paláce jsme dostali rozchod - bylo asi půl jedný - a sraz jsme dostali v půl osmé před okem! Jen představa té cesty zpět nás všechny docela otrávila. Ale tak budiž. V tuhle chvíli jsem se "dala dohromady" s jednou paní a její maminkou - později jsem se dozvěděla, že jsou také z Písku! Docela náhoda, ty jo:D Do té chvíle jsem chodila sama, takže jsem byla docela ráda, že jsem pak chodila s nima:)
Společně jsme se pomalu vrátili na Trafalgar, a protože jsme se báli, že bychom pak neměli dost času, hned jsme se vydali na Piccadily. Pak nás mrzelo, že jsme nenavštívili Britské muzeum, protože nám pak zbyla spousta času. Ale k tomu se dostanu:)
Z Piccadily jsme se vydali na Oxford Street - zase pěkná štreka - kde jsme si sedli do jednoho Pubu:) Paní Zdeňka s maminkou si dali černé pivo a bylo prá pěkně hnusný:D Měli jsme asi kolem páty a tak jsme se vydali k metru (sestra nekecala - fakt strašně skřípe!) a odsud zpět k Oku - nechtělo se nám to jít pěšky. A tady nám právě zbyly asi dvě až tři hodiny, a právě tehdy jsme začali nadávat, že jsme nešli do toho muzea nebo do galerie. Času jsme vážně měli dost:(
Kolem osmé jsme odjeli do hotelu, kam jsme se ale dostali asi kolem desátý, protože cesta z Londýna je asi na hoďku a pak hotel byl až u letiště, takže další hoďka k němu. Navíc nás cestou zastavila kontrola.
Další den jsme jeli do Windsoru - to už tam po mně všichni chtěli, ať jim překládám atd...Docela vtipný, ty jo :D Windsor je druhý nejstarší obývaný hrad na světě - první je (překvapivě!) Praha! Tam to bylo krásné:) dokonce mám odsud fotku s vojáčkem:)
Potom jsme odjeli k Baker Street a muzeu Madame Taussend. Tam jsem tedy nešla, protože vstupné je vážně strašný (£30, což je asi 900 Kč) a já měla přirozeně strach, že by mi pak nestačilo na další vstupy. Nicméně, program, který jsme si se Zdeňkou vzali, nám to vynahradil - zašli jsme na Baker Street a navštívili muzeum Sherlocka Holmese! To stálo jen 6 liber a navíc to stálo za to:) Baráček je to vážně krásnej, ale malinkej:D Asi třípatrovej, ty jo:) Navíc mám odsud fotku s policistou. Mladym a docela pěknym:D I ten vojáček ve Windsoru byl mladej a moc hezky voněl:D
Po návštěvě muzea jsme si sedli do kavárny nebo takového rychlého bistra (nevim, jak to nazvat) a dali jsme si Fich&Chips. Pak nás ještě čekala návštěva Hyde Parku, kam jsme díky bohu dojeli autobusem. Bylo po dešti, takže mokro a pak celkem nic moc, dokud jsme nedošli k jezeru, kde dokonce začalo svítit sluníčko, takže tam bylo krásně:)
Poslední den nás čekal Tower - měli jsme na něj bohužel docela málo času, takže jsme si ho nestihli projít celej - ale tak aspoň korunovační klenoty jsme viděli a tu hlavní budovu taky :) Po té jsme šli do Doků sv. Kateřiny, kde to vypadalo jako v Benátkách :). Tady jsme si sedli do kavárny a dali si pravej anglickej čaj (sice o čtvrté, ale co :)) Pak jsme šli na Tower Bridge a pak k Milenium Bridge (ten most, jak byl zničenej na začátku Pottera 6) a ke katedrále sv. Pavla. Tam je vstupný taky dost hrozný, na to že je to "jen kostel", takže nám bohatě stačilo tam nakouknout:) Odtud jsme se vrátili k Toweru, kde jsme nasedli na loď a dopluli do Greenwiche - naší poslední zastávky. Tady jsem se vyfotila u poledníku, pokochala se výhledem a byla ráda, když jsme nasedli do autobusu, aby jsme dali odpočinout našim bolavým nohám. Ale ne na dlouho - v jedenáct jsme nasedli na trajekt, kolem půlnoci (a tedy vlastně kolem jedné hodiny evropského času) jsme vylezli na pevnině a odtud hurá do Čech. Domů jsem se dostala až kolem čtvrté, když počítám i cestu z Plzně do Písku.

(Tenhle plakát byl pomalu na každym busu, který jsem viděla. I v metru. A u nás to ani nebude!)
(Ech, fotka s "beefeaterem" z Toweru, s policistou před Holmesovým muzeem a s vojákem ve Windsoru:))
(No jo, s jednou nohou na východní polokouli, s druhou na západní. Tomu klišé jsem nakonec neodolala :D)
I když byla cesta únavná, běhání po památkách jakbysmet, jsem šťastná, že jsem si splnila jeden velký sen a konečně na vlastní oči viděla město, o kterém jsem do té doby měla jen nějakou představu. Je tam toho opravdu spousta k vidění, takže se těším, že se tam určitě jěště něky podívám!

Fotky jsou všechny mé (což je samozřejmě vidět, že:D) až na tu první, tak prosím nekopírujte (proč byste to taky dělali, že jo :D)

16. kapitola - Kouzlo písně

13. října 2012 v 16:43 | kopapaka |  Dopis
Tak jsem to přednastavit nestihla, tak to tu máte o pár hodin později. Ale lépe pozdě nežli nikdy :)

Do konce týdne tu se mnou spíš nepočítejte

8. října 2012 v 21:40 | Ajka |  Moje kecy
Jak už asi název napovídá, tenhle týden je naprosto šílenej, takže se k blogu (s trochou štěstí) dostanu až v sobotu. Přes týden mám do pěti a pořád se musim něco šprtat, a v pátek a v sobotu zasedám ve volební komisi u voleb do krajských zastupitelstvech (ty jo, to zní vtipně :D) prostě fajn brigádička, co mi dohodil kamarád. I dneska jsem se dostala k blogu až teď (21:35) poté, co jsem dožehlila prádlo a přitom shlídla půlku Sněhurky a lovce (ta Bella tam je lepší než ve Stmívání, ale s tim zubatym, vykulenym výtŕazem by měla něco dělat)
Co se týče článků, abych to nezakecala, tak v sobotu snad stihnu přidat další část dopisu. Jinak samozřejmě chystám zase informace a odkazy ke stažení k novým dílům Merlina, jako jsem to dělala loni, ale na první díl budete muset prostě počkat. Nestíhám (ale rovnou říkám, že stál za to!). Pak jsem vám slíbila nějaký info o tom Londýně atd...
No nic, zejtra mi držte palce, mám po dvou týdnech opět německou konverzaci (ano, nakonec jsem si ji nezrušila. Hnulo se ve mě svědomí.) a už teď mám bobky....kecám, zatim ani ne. Však ono to nějak dopadne.
Tak se tedy mějte a v sobotu naviděnou:)
Ajka

15. kapitola - Nečekaná návštěva

6. října 2012 v 13:15 | kopapaka |  Dopis
Omlouvám se za menší zpoždění, neměla jsem to přednastavené a protože dnes máme doma oslavu, dostala jsem se k počítači až teď. Užijte si kapitolu:)

Promo info k prvním dílům 5. řady

1. října 2012 v 20:02 | Ajka |  News Merlin
Slíbila jsem vám nové informace k prvním dílům páté řady, která startuje již tuto sobotu! Mimo jiné mám synopse k prvnímu dvojdílu + nějaký ten teaser a spoilery:)
Tak si to užijte.

5x01 - Artušovo prokletí část první
Kamelot si vychutnává idylické dny nového Zlatého věku. Ale stejně jako vzkvétá, tak i semínka zkázy byla zaseta. V zamrzlých pustinách na severu mizí muži beze stopy. V honbě za odpověďmi musí král Artuš a jeho rytíři podniknout nebezpečnou misi do neznáma. Zatímco slunce zapadá na zamrzlých pláních, Merlin se ocitá uprostřed bitvy, jaké dosud nečelil. V bitvě s Osudem samotným (překlad merlin.sff.cz + moje úpravy)

5x02 - Artušovo prokletí část druhá
Merlina tíží starověké proroctví o Mordredovi spolu s neúspěchem odradit Artuše od cesty, kterou si zvolil. Jak se blíží soumrak, Artuš s Merlinem jsou na pokraji vyčerpání. S každým mučivým krokem se pevnost Ismer přibližuje a Merlinův strach roste. Jakou nebezpečnou hru to Mordred hraje? A jaká mocná tajemství hledá Morgana a druid Ruadan v jejích spletitých katakombách? Tentokrát to vypadá, že ani Merlin nedokáže zabránit Atrušovi, aby vstoupil přímo do jámy lvové. V této pusté a pomíjivé divočině je jistá jen jedna věc - velký soud Albionu právě započal. (můj překlad!)

Uch, tak co vy na to? Prý se objevila i informace, že se točila jistá bitva o Camlann. Pro ty zvá, kteří bodobně jako já netuší, co to znamená, mám vysvětlení - v této bitvě údajně zemřel Artuš nebo přinejlepším byl těžce zraněn v boji s Mordredem. Bojíte se? Já taky! Aby se nakonec nejednalo o poslední řadu...ale třeba to natočí po svém, však je známe:)

Teasery a Ukázku z prvního dílu spolu s překlad od merlin.sff.cz najdete v celém článku