Září 2012

Zpátky na Zem

30. září 2012 v 18:06 | Ajka |  Moje kecy
Sedmé nebe mi skončilo a já jsem dnes ve zdraví dorazila zpět do Čech. Ještě pořád jsem plná dojmů, nadšená z návštěvy pro mě nejkrásnějšího města na světě, ale také unavená po zdlouhavé jízdě autobusem a po třídeních pochodech po památkách, a tak budete muset na nějaké ty článečky chviličku počkat.

Abych ukojila vaši zvědavost (pokud nějaká byla), tak výlet na Ostrovy se vyvedl, v Londýně bylo krásné počasí, viděla jsem (skoro) všechno, co jsem chtěla a nezkazila jsem si iluze, což je to hlavní. Už teď se těším, že se do Londýna vrátím, abych viděla to, co se do těch třídnů buď nevešlo (Regent's park, Covent Garden, British Museum, Kennsington Garden atd...), nebo bylo pro chudou studentku příliš finančně náročné (Madame Taussauds - voskové figuríny, London Eye, atd...)

Největším zážtkem pro mě překvapivě byla návštěva Muzea Sherlocka Holemese, kde jsem se vyfotila s mladým a sympatickým policistou, ale samozřejmě i další věci, jako na vlastní oči spatřit Tower Bridge, mou lásku:) (To zní hoodně divně :D)

Přidám i nějaké fotky, ale až bude čas. Co se týče dalších věcí, chystám článek s Merlinem - ten spěchá nejvíc, nové info o nadcházející řadě, která startuje v sobotu. Ale v úterý odjíždím (zase) se třídou na Moravu do sklípku a vrátím se ve středu večer, takže snad něco přidám zítra (pochybuju že ještě dneska - čeká mě Doctro, Glee,...) navíc jsem vážně docela utahaná. Ale pokusim se:)

Tak tedy zatím ahoj a kdo by se rozhodoval, jestli Londýn navštívít, tak doporučuju!

14. kapitola - Vzhůru do výšin

29. září 2012 v 11:03 | kopapaka |  Dopis
Muhehe, další kapitola. Ten cliffhanger na konci vám nezávidim:D

4x12 - The Sword in the Stone part one

28. září 2012 v 12:00 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Sword in the Stone part one (Meč v kameni část první)
Režie: Alice Troughton
Dále hrají: Nathaniel Parker (Agravain), Rupert Young (sir Leon), Eoin Macken (sir Gwaine), Tom Hopper (sir Percival), Adetomiwa Edun (sir Elyon), Miranda Raison (Isolda), Ben Daniels (Tristan), Carolina Faber (Hunith)

Stručně:
S Morganou v čele Southernské armády se kolem Kamelotu uzavírá smrtelná síť. Svým útokem přinutí každého bojovat o holý život - i Artuše. Ale Morgana ho nenechá tak snadno utéct. A tak začíná děsivý hon. Dokáže Merlin zachránit krále z Morganiných spárů? A nebo Artušovi konečně dojde štěstí?
Ke stažení v češtině ZDE
Ke stažení v originále ZDE titulky ZDE

Game Of Thrones

27. září 2012 v 9:49 | Ajka |  Seriály
Je to pár dní, co jsem dokoukala další seriál, na který jsem se dostala z části sama (Ha! překvapivě :D) a zčásti přes kamarádku. Abych to vysvětlila - asi jako každej jsem o tomhle seriálu alespoň slyšela, buď přes knihy nebo jen tak, a kamarádka mi to pak doporučila, protože četla i knihy. Tak jsem si to od ní stáhla a začala koukat.

O čem to stručně je:
Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje. Všech Sedm království Západozemí - pletichářský jih, divoké východní krajiny i ledový sever ohraničený starobylou Zdí, která chrání království před pronikáním temnoty - je zmítáno bojem dvou mocných rodů na život a na smrt o nadvládu nad celou říší. Zemí otřásá zrada, chtíč, intriky a nadpřirozené síly. Krvavý boj o Železný trůn, post nejvyššího vládce Sedmi království, bude mít nepředvídatelné a dalekosáhlé důsledky...(csfd.cz)

Abych vám to nějak nastínila vlastními slovy, jde prostě o jeden trůn, o který se mydlí mezi sebou asi 5 potenciálních králů a královen. Zároveň tu jde samozřejmě i o nějaký ten příběh s milionem vedlejších i hlavních postav, tuctu dějových linií, takže se divák opravdu nenudí. Je poznat, že se jedná o seriál založený na knize. Pochybuju, že by tohle vymyslel nějaký scénárista.
Je to fantasy seriál, takže jde o středověké prostředí, které je ovšem pestré právě díky obrovské rozloze Západozemí - chladný, zasněžěný sever, teplý příjemný jih, takže je to zajímavé i pro oko.
Jediná věc, která mi v tom seriálu vadí, je (podobně jako třeba u Tudorovců) nepřeberné množství erotických scén. Není díl, kde by se alespoň nemihla nahá ženská, popř. i chlap. No jo, realistický pohled na choutky králů a jejich milenek. Ale myslím, že by fakt nevadilo, kdyby to z toho vynechali, seriál má spád i tak.
Díky tomu bych seriál stoprocentně doporučila až od 18, max. od 15. Jsem si jistá, že na HBO to taky vysílali až po desáté:D

K obsazení vám toho moc neřeknu, snad jen, že jednu hlavní mužskou postavu stvárnil Sean Bean, kterého známe buď jako Dia z Percyho Jacksona, nebo určitě jako Boromira z Pána prstenů. Pak třeba Peter Dinklage, malý mužíček, kterého jsme viděli v Letopisech Narnie dvojce, myslim. I když v Trůnech hraje spíše zápornou roli, neni to vyloženě hajzl, jeho postava je má oblíbená, i když mu nikdy nemůžu přijít na jméno. T..něco Lannister. Prostě moc postav, no.
(The Wall)
To by k popisu bylo asi vše. Snad jen, že zatím jsou 2 řady a chystá se třetí. Kdy má být premiéra, to nevim, snad někdy začátkem roku, říkala kamarádka. Každá série má 10 dílu po 50 minutách.
Stáhnout to asi můžete přes uložto, ale musíte docela hodně hledat. Moc to tam neni. Pak jinak zkusit něco najít přes google. Však vy si poradíte:)

CZ trailer:
Trailer na druhou sérii (bohužel bez titulků, ale mnohem lepší):

4x11 - The Hunter's Heart

26. září 2012 v 14:12 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Hunter's Heart (Lovcovo srdce)
Režije: Jeremy Webb
Dále hrají: Nathaniel Parker (Agravain), Rupert Young (sir Leon), Eoin Macken (sir Gwaine), Tom Hopper (sir Percival), Adetomiwa Edun (sir Elyon), Terence Maynard (Helios)

Stručně:
Morgana najde mocného spojence v Southernském válečníkovi Heliovi. Společně vymyslí dokonalý plán, jak srazit Kamelot na kolena. Teď, když se Kamelot - a Artuš - soustředí na příjezd krásné princezny Mithiany, je na chybějícím příteli, aby vznesl varování: Guinevere. Ale s minulými událostmi stále v živé paměti, může láska opravdu vše překonat? Nebo je do srdce Kamelotu namířen smrtící šíp?
Ke stažení česky ZDE
Ke stažení v originále ZDE, titulky ZDE

Od středy do neděle jsem pryč

24. září 2012 v 19:04 | Ajka |  Moje kecy
Jak asi věrní čtenáří toho blogu už ví, čeká mě menší "výlet" na Britské ostrovy, konkrétně do té úžasné metropole zvané Londýn. Odjíždím ve středu a vrátím se v neděli, ale aby to tu úplně neumřelo, zkusím kromě Dopisu přednastavit ještě nějaké ty články:)
Vy co mě znáte víc asi tušíte, jak moc se na nadcházejících pár dní těšim, že se mi vlastně splní jeden obrovský (pro některé asi nepochopitelně) sen. proto mi prosím přejte hezké počasí (v pátek má prej v Londýně svítit sluníčko!) a hlavně, ať už se konečně vyležim z tý protivný rýmy! Dneska jsem kvůli tomu nebyla ve škole (a taky ze strachu, že se mi před celou třídou spustí červená z nosu - včera mi nešla zastavit asi hodinu!) a mám strach, že pojedu nemocná. Chjo, no ni, takovou smůlu mám prostě jen já.
A teď jsem si vzpomněla - kdo jste byl v Londýně (nebo prostě v Anglii), nevíte, jestli maj na hotelích ty adaptéry do zásuvek? Nebo si musím vzít svůj? Sestra si ho brala, ale ona byla ubytovaná v rodině. Tak nevim. A pokud máte nějaké praktické rady (ohledně dopravy, metra, lidí:D, jídla atd...), tak se nestyďte:)
Tak já jdu přednastavovat:)
Užijte si zbytek týdne a aloha v neděli (pokud mě tam někdo neukradne:D)

Premiéra posunuta

24. září 2012 v 18:47 | Ajka |  News Merlin
Dloho se spekulovalo o datu premiéry 5. řady a dnes BBC potvrdila posunutí na další sobotu, tj. na 6. října! Co na plat, budeme si holt muset ještě týden počkat. Patrně chtěli Merlina pustit po odvysílání všech 5 dílů nové řady Doctora Who. Premiéra zatím posledního pátého dílu je právě teď v pátek. Nu, co na plat. Týden už vydržíme:)

National TV Awards

22. září 2012 v 19:44 | Ajka |  Merlin ostatní
Jako každý rok (nebo se to pořádá častěji?) můžete i nyní hlasovat pro své oblíbence v britském National TV Awards. Letos můžete dát hlas:

Seriálům - Doctor Who, Merlin, Sherlock, atd...
Hercům: Colin Morgan (Merlin), Bradley James (Artuš), Matt Smith (11th Doctor), a další...
Herečkám: Angel Coulby (Gwen), Karen Gillan (Amy Pond),...
...a další

Kategorií je hafo, ale pro mě byli hlavní tyto tři kategorie. Jsou tam i komediální seriály (Jediné, co jsem znala, bylo The Big Bang Theory), různé zábavné pořady, moderátoři a tak.

Odkaz najdete ZDE. Pokud byste tomu někdo nerozuměl nebo vám to přišlo složitý, klidně se zeptejte:)

Jinak, dnes jsem sestře po dlouhém čekání konečně dala k narozeninám Sonický Šroubovák. No radost byla nepředstavitelná, ale už nám s tim pěkně leze na nervy, jak všechno "sonikuje". Měla z toho asi větší radost než z novýho mobilu.
Dneska se mi k bolavýmu krku ještě přidala rýma. Vypadá to, že mi ten Londýn vážně někdo nepřej! :(

13. kapitola - Lesní vůně

22. září 2012 v 10:21 | kopapaka |  Dopis
Nová kapitolka:) Užijte si ji a komenujte:)

4x10 - A Herald of the New Age

21. září 2012 v 10:12 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: A Herald of the New Age (Předzvěst Nového věku)
Režije: Jeremy Webb
Dále hrají: Nathaniel Parker (Agravain), Rupert Young (sir Leon), Eoin Macken (sir Gwaine), Tom Hopper (sir Percival), Adetomiwa Edun (sir Elyon)

Stručně:
Rytíři Kamelotu narazí v hlubokém lese na děsivou svatyni, jejíž mrazivá atmosféra svědčí o temné historii, která by měla zůstat nerušená. Ale když Elyan igoruje Merlinovo varování, spouští řetězec událostí děsivějších, než si kdokoli mohl představit. Může být zlo napraveno? Nebo démoni minulosti změní budoucnost navždy? (bbc.co.uk, můj překlad)
Ke stažení česky ZDE
Ke stažení v originále ZDE titulky ZDE

Těžký dilema - poraďte

20. září 2012 v 9:53 | Ajka |  Moje kecy
Mám za sebou teprve tři týdny školy a už mám problém, se kterým mi nedokáže nikdo poradit. Respektive, poradit ano, ale rozhodnout se za mě nikdo nemůže. Chci teď poradit i od vás, nezůčastněných lidiček.
Abych vám objasnila situaci - loni jsem si vybrala jako jeden ze seminářů konverzaci z němčiny. Jen prostě proto, abych se zlepšila v mluvení, protože to nás naše učitelka za ty čytři nebo kolik let nedokázala naučit. Maturovat z němčiny nehci (nějaký čas jsem nad tím uvažovala, ale už jsem to samozřejmě zavrhla - radši něco, čemu budu aspoň rozumět česky).
Teď ten můj problém: Po dvou týdnech jsem zjistila, jak se asi cítí polovina třídy při matice nebo několik mých spolužáků při hodině angličtiny - cítím se jako idiot! Vůbec učitelce nerozumím, od prvního okamžiku na nás skoro pořád mluví jen německy a já prostě nějsem dost dobrá a nerozumím jí. Což by nebyl ten největší problém. Jenže když se najednou otočí na mě, něco vyžbleptne a zůstane čekat, trochu pozdě mi dojde, že se na něco ptala a já absolutně netuším, na co! A teď něco řekněte, když nevíte, jaká byla otázka a to ani když vám to zopakuje. Pak poslech - všichni přikyvují, jak je to jednoduchý a já se propadám hanbou nad tím, že jsem žádnou otázku nedokázala zodpovědět, protože té nahrávce vůbec nerozumím.
Takže otázka na vás: Mám si ten seminář zrušit nebo zůstat a doufat, že se to časem zlepší?
Jeden spolužák (respektive víc spolužáků, co tam se mnou chodí) mě přemlouval ať zůstanu, že loni na tom byl stejně, ale po dvou měsících se to zlepšilo. Ostatní taky říkaj, ať jsem v klidu, jenže když jsou tam lidi, co umí němčinu na úrovni B2, tak já, která jsem sotva na úrovni A2, se tam cítim jako tupec. Naši mají znánou, která by mě klidně doučovala, ale já si nemyslim, že by mi to pomohlo (navíc jí nechci okrádat o čas, když s tou němčinou nic dělat vastně nechci) Alespoň teda ne hned. A já už prostě znova nechci zažít ten pocit, kdy se vracím domů a je mi do breku z toho, jak strašně jsem se tam cítila. I jeden můj spolužák, co by měl být TEORETICKY na stejný úrovni, tak něco zamlel, ale já se prostě bojím otevřít pusu z tim, že řeknu nějakou kravinu nebo hůř, nebudu vůbec vědět, co říct. Asi jsem vážně strašnej srab, když ostatnim je úplně fuk, jestli na ně "ti chytrý" koukají jako na idioty.
V případě, že bych si tenhle seminář zrušila, mám na výběr z: Zeměpis, Politická geografie (taky zemák), Genetika, Informatika a Fyzika. Nic z toho (možná až na tu Fyziku a Informatiku) se mi nijak nehodí, když se chci dál věnovat matice. Tak jako fakt nevim.
Tak a teď babo raď. Teda, vy raďte!
P.S. Jako na potvoru mě od včerejška pěkně bolí v krku. Vypadá to, že mi ten Londýn někdo nepřeje. Snad se mi to nerozleží v něco horšího.

12. kapitola - Večerní iluze

15. září 2012 v 11:24 | kopapaka |  Dopis
Pravidelně po týdnu další kapitola. Dala jsem si bacha, abych na to zase nezapomněla...:)

Po prvních dvou týdnech školy

14. září 2012 v 16:42 | Ajka |  Moje kecy
...anebo co je nového. Aby to tu tolik nevázlo, tak tu mám takový souhrn informací o mé maličkosti po prvních týdnech školy.
Myslím, že většina z nás cítí, že ty prázdniny zase nebyly tak špatné. Na to, že mám jen 5 předmětů, už mi z tý školy hrabe!! Jediný volný/volnější den je pátek, kdy po škole nic nemám ani se nemusím učit na další den ani nekončím v pět. Dokonce budu mít (možná, doufám že ne!!!) zabitou i půlku soboty, protože učitelka na housle by mě ráda viděla v městském orchestru Piku. Jenže už tak mám málo času, tak doufám, že se moc nenaštve, až se jí pokusim decentně naznačit, že by to sice bylo hezké, ale už tak jsem na tom časově dost špatně. Což je ostatně vidět i na aktivitě blogu. Za to se sice omlouvám, ale předpokládám, že to chápete. Čtvrťák na střední se vším okolo (housle, divadlo, ...) holt není žádný med.
Mám na stehně modřinu velikosti mobilního telefonu. Doslova! Kombinace běhu, deště a mokré podlahy + zavírajících se dveří je vražedná. Pak budu ve volební komisi :D Zní to strašně vtipně vzhledem k tomu, jak nesnášim politiku. Ale kamarád mi to nabídl (je to pátek+sobota a mám za to prej minimálně 1.300,-) a určitě to bude zajímavá zkušenost. I kdybych měla jen odškrtávat jména.
Za necelý dva týdny letim do Londýna!!! Ten nový termín (26.-30.9.) už snad vyjde, jináč budu vraždit. To mi připomíná, že budu zrovna v Londýně, když poběží premiérový první díl 5. řady Merlina. Snad budu mít na hotelu televizi:D
Eh...možná sem bude přibývat nová povídka. Autorka Rebeka mi zatím poslala kousek, na který mrknu a pak se popř. domluvíme. Je to z doby Pobertů, tak snad by se vám to líbilo:) Obzvlášť, pokud máte rádi Siriuse Blacka:)
V sobotu vyjde další část Dopisu, ale co se týče Nobody cared, tak zatím žádné novninky. Protože už nechodim do práce, samozřejmě, nemám na to moc čas. Mám zatím přeloženo asi 150 slov, takže nic moc, no. Pokusim se k tomu dohrabat, ale nevim....
To je tak všechno. Doufám, že se nezlobíte, že to teď trochu vázne, snad se to za chvíli zlepší.
Ajka

4x09 - Lancelot du Lac

14. září 2012 v 16:28 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: Lancelot du Lac
Režie: Justin Molotnikov
Dále hrají: Nathaniel Parker (Agravain), Rupert Young (sir Leon), Eoin Macken (sir Gwaine), Tom Hopper (sir Percival), Adetomiwa Edun (sir Elyon), Santiago Cabrera (sir Lancelot)

Stručně:
Když se Lancelot vrací ze záhrobí, staré pocity jsou znovu obnoveny. Gwen musí bojovat proti pokušení spáchat nevýslovnou zradu, která by navždy změnila odkaz Kamelotu. S hlavami a srdci uvrženými do zmatku, Merlin získává podezření. Může člověk opravdu vzdorovat smrti, nebo je ve hře něco mnohem zlověstnějšího? (bbc.co.uk, MŮJ PŘEKLAD!)
Ke stažení česky ZDE
Ke stažení v originále ZDE, titulky ZDE

11. kapitola - Rybář

9. září 2012 v 19:01 | kopapaka |  Dopis
Moc se omlouvám za jednodenní zpoždění, ale nějak jsem na to zapomněla, protože jsem to neměla přednastavený. Blbá prezentace na Skotsko. Že já se vždycky naseru do dobrovolnejch úkolů. No nic, tak to tady máte a konečně se dozvíte tajemství Dudleyho manželky:)

4x08 - Lamia

9. září 2012 v 18:57 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: Lamia
Režie: Justin Molotnikov
Dále hrají: Nathaniel Parker (Agravain), Rupert Young (sir Leon), Eoin Macken (sir Gwaine), Tom Hopper (sir Percival), Adetomiwa Edun (sir Elyon), Charlene McKenna (Lamia)

Stručně:
Záhadná nemoc přivede Merlina do vzdálené vesnice. Ale brzy se ukáže, že v sázce je víc než jen blaho jeho pacinetů. Daleko od domova a bez nikoho, komu by mohl věřit, se Merlin ocitá ve smrtící hře na kočku a myš. Když už není jisté, kdo je lovec a kdo kořist, dokáže mladý čaroděj přežít dost dlouho, aby odhalil pravdu? (můj překlad!! bbc.co.uk)
Ke stažení česky ZDE
Ke stažení v originále ZDE titulky ZDE (Nejsem si jistá, že budou sedět, nemají úplně stejnej název, a i když je oboje XVID.HDTV tak u dílu je navíc FOV a nevím, jestli to hraje roli...kdo ví, kdyžtak zkuste stáhnout jiný)

10 nejpodivnějších zákonů Velké Británie

5. září 2012 v 20:36 | Ajka |  Ostatní
Hledala jsem něco k úkolu na angličtinu (něco o Skotsku) a narazila jsem na úplně bož článek o nejbizarnějších zákonech Velké Británie. Věřte mi, žádná suchárna to není, člověk se u toho i zasměje:D

Celý článek v celém článku:D

Současný stav můj i blogu

4. září 2012 v 19:32 | Ajka |  Moje kecy
Hloupej název, však já vim:) Ale tak zase nějak nestíhám nic psát, nebo spíš nemám chuť, nějak mě ten začátek roku "zmohl". Skoro všichni už mi zase lezou na nervy, však to (možná) znáte. Na překlad to teď vůbec nevidim, that sucks, já vim, takže dozveřejnim zbytek epizod k Merlinovi, o sobotách samozřejmě kapitoly k Dopisu a jináč až se to všechno nějak uklidní.
Ale mám šaty na maturák! A to je hlavní. Hlavně díky kámoškám, který mě dotáhly do půjčovny, kde jsem si (až překvapivě snadno) vybrala. Od mých představ se to teda rapidně liší:
Představa:
Modrý, spíš světlejší, do tyrkysový, s ramínky, a bohatou, ale nezdobenou rovnou sukní, bez obruče.
Realita:
Tmavě vínový, ramínka to teda má, ale bohatší, zdobená sukně, tak docela zvláštně a obruč. Sice malá, ale je tam.
S mou vejškou (jen 160 cm) jsem čekala docela problémy, ale prej se to v pohodě zkrátí a upraví na mou pidi malou a hubenou postavičku:D Ani nevíte (nebo víte, pokud už jste to zažili) jakej šutrák mi spad ze srdce. Už nemusim hledat nápady na šaty, shánět švadlenu, prostě nic!! Boty mám, takže jen vyřešit vlasy a až do prosince na to nemusim myslet. Díky bohu.
Taky už jsem si trošku "předvybrala" vysokou, nebo aspoň jednu z možností, kterou stopro zkusim. Tak trochu se bojim vám svěřit, snad si nebudete myslet, že jsem naivní, švihlá či co já vim. Chci zkusit Matfyz, konkr. matematiku, samozřejmě. Na fyziku bych si netroufla ani mě moc nebaví. Ani se moc nebojim, že bych se nedostala, jako spíš, že tam nevydržim ani do konce prvního semestru. No ale uvidíme:) Je to ještě daleko.
Uch, no to je tak ňák všecho. doufám, že jste do nového školního roku vykročili správnou nohou a že máte ještě pořád dostatek elánu. Ale jasně, chápu, že se těšíte na prázdniny:D
Tak se zatim mějte a opatrujte se :)
Ajka

4x07 - The Secret Sharer

4. září 2012 v 19:20 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Secret Sharer
Režije: Justin Molotnikov
Dále hrají: Nathaniel Parker (Agravain), Rupert Young (sir Leon), Eoin Macken (sir Gwaine), Tom Hopper (sir Percival), Adetomiwa Edun (sir Elyon), Gary Lewis(Alator)

Stručně:
Morgana spojí své síli s tajemným čarodějem Alatorem, aby tak odhalila tajemství, které by mohlo změnit budoucnost. Se spojenci na obou stranách hradeb, dokáže se najít někdo, kdo by ji zastavil dřív, než bude Merlinovo největší tajemství vyzrazeno? (bbc.co.uk - Můj překlad)
Ke stažení česky ZDE
Ke stažení v originále ZDE titulky ZDE

Promo fotky k 5. řadě

1. září 2012 v 19:50 | Ajka |  Promo fotky
Posbírala jsem všechny zatím oficiální promo fotky k 5. řadě a tak je zde máte:) Některý jsem už hodně starý, ale tak chtěla jsem to sem dát najednou.