Srpen 2012

4x06 - A Servant of Two Masters

31. srpna 2012 v 9:45 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: A Servant of Two Masters (Sluha dvou pánů)
Režije: Alex Pillai
Dále hrají: Nathaniel Parker (Agravain), Rupert Young (sir Leon), Eoin Macken (sir Gwaine), Tom Hopper (sir Percival), Adetomiwa Edun (sir Elyon)

Stručně:
Merlin se stane smrtící zbraní v Morganině boji za její nadvládu, když padne do jejích rukou. Díky obrácené, starodávné magii dokáže obrátit přítele proti příteli a vytvořit z mladého čaroděje perfektního vraha, což dostane nevšímavého krále Artuše do velkého nebezpečí. Stačí si někdo všimnout Merlinova divného chování dřív, než bude schopen nějak vážně zranit krále? (merlin.sff.cz)
Ke stažení česky ZDE
Ke stažení v originále ZDE titulky ZDE

Rozvrhy s Doctorem a Glee

30. srpna 2012 v 15:09 | Ajka |  Ostatní
Po čase jsem si zase trošku hrála, protože jsem sestře nabídla, že jí udělám rozvrh s Doctorem Who. Když už jsem byla v tom, udělala jsem si i jeden pro sebe s Glee. Jak dopadli, se můžete podívat:) Kdybyste nějakej náhodou chtěli, tak mi písněte na mail:) Ale nejsou nějak světoborný, pořád trvám na tom, že mi to s grafikoou moc nejde, i takovýhle maličkosti mi zaberou moře času, než vždycky zjistim, jak na to:DPOKUD MOŽNO NEŠIŘTE JE DÁL A NEVYDÁVEJTE ZA SVÉ!!!

21. kapitola - Posledním sbohem Bradavicím

28. srpna 2012 v 18:56 | Kate |  Druhá generace Pobertů
Poslední kapitola DGP. Užijte si ji a nezapomeňte okomentovat:)

4x05 - His Father's Son

28. srpna 2012 v 9:07 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: His Father's Son (Syn svého otce)
Režije: Alex Pillai
Dále hrají: Nathaniel Parker (Agravain), Rupert Young (sir Leon), Eoin Macken (sir Gwaine), Tom Hopper (sir Percival), Adetomiwa Edun (sir Elyon), Lindsay Duncan (Královna Annis)

Stručně:
Artuš čelí svému prvnímu testu coby krále, poté co způsobí hněv impozantní královny Annis. S ticíci životy visící na vlásku musí Artuš najít sílu být sám sebou a stát se vůdcem, kterého Kamelot tak zoufale potřebuje. (bbc.co.uk, můj překlad)


Ke stažení česky ZDE
Ke stažení v originále ZDE, titulky ZDE

Glee

26. srpna 2012 v 19:32 | Ajka |  Seriály
"Starší" muzikálový seriál Glee asi spousta z vás zná, ale já měla příležitost ho celý vidět až teď o prázdninách a tak se teď o něj chci s vámi podělit.

O co vlastně jde?
Jednoduše by se dalo říct, že se jedná o další seriál z prostředí americké střední školy, ale od průměru ho odlišuje právě jeho muzikálové zaměření. Na McKinley High School chce učitel Will Schuster znovu zavést pěvecký sbor (Glee club v orig.) a hledá studenty, kteří by do něj rádi patřili. Ale zpěv a sbor nepatří mezi oblíbené kroužky na McKinley a tak nábor studentů není tak lehký, jak by se dalo čekat. Nicméně pár studentů se najde a může vzniknout nový sbor New Direction. Jeho členové jsou ale převážně outsideři (Rachel - přehnaně sebejistá, nicméně hodně talentovaná zpěvačka, která akorát všem leze na nervy svými ambiciózními představami, gay Kurt, který kvůli své orientaci zažívá hotové peklo, Tina, asiatka, která má v oblibě gothic style atd...) a aby mohli na soutěže, potřebují víc členů. A tak se do klubu dostávají i fotbalisti a roztleskávačky....

Jako popis je to asi docela chabý, ale tak já nevim, jak jinak to prostě popsat, no. Ze začátku to fakt trochu vypadá jako další všední seriál, a kdyby nebylo těch písniček, tak by ten seriál byl trochu o ničem, protože problémy některých členů jsou vážně na hlavu. Nicméně, pokud máte rádi hudbu, je to určitě pro vás. Provedení všech písní je opravdu moc dobré, mám staženo asi přes 30 písní jen v jejich provedení, takže je určitě o co stát.

Co se týče rozmanitosti postav, jsem si jistá, že každej si svou najde. Já mám asi 3 nejoblíbenější postavy - Sue Sylvester, trenérka roztleskávaček, která nesnáší Glee a svými vtipnými urážkami mě vždycky dostane, a pak pár (SPOILER!!!!) Kurt a Blain, slaďoušci, na který mi nesmí nikdo šáhnout!!!
(Blain a Kurt)
(Will Schuester a Sue Sylvester)
Glee má zatím 3 řady, každý o 22 dílech, ale teď od září startuje 4. řada. O její kvalitě se teď hodně spekuluje, protože polovina postav z původních New Directions odchází na vysokou nebo prostě pryč, mezi nimi i hlavní představitelka Rachel. S postavami se sice budeme pořád vídat, ale už ne v prostřední McKinley HIgh School. No, necháme se překvapit:)

Pokud jsem vás aspoň trochu navnadila, tak seriál si můžete celý shlídnout online ZDE nebo ZDE.Pokud byste chtěli stahovat, tak na uložto najdete všechny díly, ale pokud možno, stahujte v originále s titulky, dabing některých postav je přímo strašnej!!!Trailer na první sérii:


Ukázka:
Somebody to Love - Queen
Další ukázka - tentokrát z druhé řady, takže pokud nechcete přijít o překvápko, tak se nekoukejte:)
Born This Way - Lady Gaga
Ještě jsem zapomněla dvě věci. Pokud jste už shlídli první dvě série a moc se vám seriál líbí patrně vásn potěší zpráva, že existuje i "film" Glee 3D. Ve skutečnosti jde o záznam koncertů jejich letního turné s rozhovory a náhledy do zákulisí. Ale písničky jsou tam moc hezký a celkově je to takové milé spestření. Já mám k filmu vlastní výhrady, ale nebudu tu nic prozrazovat:) Film si můžete stáhnout ZDE, titulky k němu třeba ZDE.

A druhá věc - pokud byste chtěli o seriálu vědět víc, sledovat novinky a tak, TAHLE stránka je docela dobrá:)

9. kapitola - Kniha

25. srpna 2012 v 11:02 | kopapaka |  Dopis
Další kapitola. Užijte si čtení:)

20. kapitola - Konec Blacka juniora

24. srpna 2012 v 16:59 | Kate |  Druhá generace Pobertů
Předposlední kapitola je tu. Užijte si ji a komentujte:)

4x04 - Aithusa

24. srpna 2012 v 16:30 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: Aithusa
Režie: Alex Pillai
Dále hrají: Nathaniel Parker (Agravain), Rupert Young (sir Leon), Eoin Macken (sir Gwaine), Tom Hopper (sir Percival), Adetomiwa Edun (sir Elyon)

Stručně:
Záhadný Julius Borden přijíždí na Kamelot se zprávou o magickém tajemství, jež může změnit království navždy. Julius Borden nalezl poslední část klíče k Ashkanarově hrobce - klíč ke starověké hrobce, která ukrývá cenný poklad: poslední dračí vejce. Merlin je pochopitelně zaujat Bordenovou zprávou a slibí mu, že mu pomůže. Ale kdo je Borden - tento tajemný cizinec- a co víc, co hodlá podniknout s dračím vejcem?

Ke stažení česky ZDE
Ke stažení v originále ZDE titulky ZDE

8. kapitola - 29.září až 2. října 2/2 druhá půlka

23. srpna 2012 v 13:58 | Etherian, překlad Ajka |  Nobody cared
...Jo, ten název vůbec nevypadá debilně:(

Tak ten zbytek, no:)

8. kapitola - 29.září až 2. října 2/2

23. srpna 2012 v 13:55 | Etherian, překlad Ajka |  Nobody cared
A další část povídky je tu:) Teď o prázdninách se vážně překonávám. Po NECELÉM měsíci. Užijte si to a komentujte:)

DO***! No jasně, že to musim dělit. Ani moje kouskování nepomohlo, protože 5000 slov je prostě moc se vším tím "odpadem" v html kódu. Nevim, proč nedaj to omezení ASPOŇ NA 50 000 ZNAKŮ. SAKRA! Na to by se člověk nejradši vybod!

4x03 - The Wicked Day

22. srpna 2012 v 14:33 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Wicked Day (Špatný den)
Režie: Alice Troughton
Dále hrají: Nathaniel Parker (Agravain), Rupert Young (sir Leon), Eoin Macken (sir Gwaine), Tom Hopper (sir Percival), Adetomiwa Edun (sir Elyon)

Stručně:
Camelot je na nohou v očekávání princových narozenin. Ale Artušův starý protivník, Odin, slibuje, že se postará o to, aby na tuhle oslavu Camelot už nikdy nezapomněl - mezi hosty se tak dostává smrtelně nebezpečný vrah připraven udeřit. Než se prach usadí, je Camelot zničen. Jak daleko je Merlin ochoten zajít, aby dal věci zase do pořádku? Opravdu by všechno riskoval a prozradil své tajemství? (bbc.co.uk, můj překlad)
Ke stažení česky ZDE
Ke stažení v originále ZDE titulky ZDE

19. kapitola - Tajemné ticho před bojem

21. srpna 2012 v 14:56 | Kate |  Druhá generace Pobertů
A další pokračování povídky DGP. Už vás čekají jen dvě kapitoly a bude konec druhého dílu trilogie:)

Blogová uklízečka

20. srpna 2012 v 10:38 | Ajka |  Moje kecy
Nedávno jsem na blogu svého SB Máji četla článek o tom, jak se pustila do rekonstrukce blogu. Zmínila jsem se, že i já bych potřebovala nějakou tu uklízečku, a teď, kdy jsem jen "nahlédla" do historie svých prvních článků, polévá mě doslova hrůza. Za tečkama a čárkama ve větách nemám mezeru, fotky skoro ve všech starých článcích už nefungujou, protože jsem je kdysi nenahrávala do galerie, pouze kopírovala ze stránek...Uf, no prostě hrůza. O úrovni textů ani nemluvím (no co, byla jsme o 5 let mladší!). Sami víme, jak některé třináctky píšou. Fuj, hnus, uvědomit jsi, že jsem byla podobná. Alespoň nebyl nikdy můj blog růžovej a nepoužívala jsem ty pitominky TyPu MuCQ atd...

No, chtěla bych mít čas a trošku to předělat, alespoň ty největší hrůzy. Mí staří čtenáři si možná všimli, že jsem předělávala hlavní rozcestníky, kteřé alespoň vypadají k světu, ale o některých článcích se fakt nedá mluvit, jako o článcích na úrovni.

Co vy? Jak jste na tom se svými starými články? Taky se někdy děsíte nad tím, co jste byli schopní napsat? Pokud ne, tak máte to štěstí, které já holt nemám:D

Ajka

4x02 - The Darkest Hour part two

20. srpna 2012 v 10:11 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Darkest Hour part two (Nejtemnější hodina druhá část)
Režie: Alice Troughton
Dále hrají: Nathaniel Parker (Agravain), Santiago Cabrera (sir Lancelot), Rupert Young (sir Leon), Eoin Macken (sir Gwaine), Tom Hopper (sir Percival), Adetomiwa Edun (sir Elyon)

Stručně:

Království je na pokraji zhroucení a Morgana je připravená udeřit. Zatímco se Lancelot vrací s umírajícím Merlinem na Camelot, Artuš musí pokračovat ve svém úkolu a zabít Dorochu sám. Přestože rytíři ví, že jejich cesta na Ostrov prokletých sebou nese nebezpečí, nikdo nemohl předvídat, co zde hodlá Artuš obětovat. Přátelství a věrnost jsou testovány na maximum, ale nakonec je to síla lásky, která změní jejich životy navždy.(bbc.co.uk, můj překlad)

Ke stažení česky ZDE
Ke stažení v originále ZDE titulky ZDE

4x01 - The Darkest Hour part one

18. srpna 2012 v 16:09 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Darkest Hour part one (Nejtemnější hodina)
Režie: Alice Troughton
Dále hrají: Nathaniel Parker (Agravain), Santiago Cabrera (sir Lancelot), Rupert Young (sir Leon), Eoin Macken (sir Gwaine), Tom Hopper (sir Percival), Adetomiwa Edun (sir Elyon), Emilia Fox (Morgause)

Stručně:
Merlin stojí před svým zatím nejtěžším úkolem, když Morganino zaslepené rozhodnutí ohrožuje nejen Atrušovu budoucnost, ale i rovnováhu celého světa. S mocí větší, než kdy měla, přivolává mocnou Callieach, aby roztrhala závoj mezi světy. Na zem se dostávají pekelné nestvůry, které zabijí každého, kdo se jich dotkne. Protože z Uthera je jen stín jeho bývalého já, chránit království je na Arutšovi a jeho rytířích, včetně Lancelota. Ale aby byl nepřítel zničen, bude zapotřebí víc, než jen mečů, a Merlin je šokován zjištěním, ža aby mohla být rovnováha obnovena, vyžaduje oběť nesmírých rozměrů (bbc.co.uk, můj překlad)

Ke stažení česky ZDE
Ke stažení v originále ZDE, titulky ZDE

8. kapitola - Překvapení v altánku

18. srpna 2012 v 11:51 | kopapaka |  Dopis
Teda, tady snad došlo k nějakýmu útlumu komentářů:( Chudák kopapaka. Ale i přesto si užijte čtení.

Pražský filmový orchestr

17. srpna 2012 v 17:38 | Ajka |  Moje kecy
Jedná se o orchestr, který hraje převážně (nebo výhradně, to nevim) filmovou hudbu, z not zaslaných prej z USA! Do toho bych chtěla jednou patřit, třeba až nastoupim na vejšku...kéž by mi to vyšlo.

Vybrala jsem 2 známé melodie - Z Pána prstenů a ze Star Wars. Poslechtěte si je a uznejte, že jsou fakt dobrý.
Jo a nedivte se, že dneska přibývá tolik článků. Jsem v práci až do sedmi, tak během volnejch chvil se snažím být nějak "užitečná".
18. kapitola - Hořké vítězství

17. srpna 2012 v 16:12 | Kate |  Druhá generace Pobertů
Osmáctá kapitola je tady, i když jsem hodně váhala, zda vám to sem dát. Vy nekomentujete a to je škoda. Ale co se dá dělat. Tady je teda od Kate další kapitola. Už mi sdělila informaci, že chystá třetí díl.

Dabing stojí za prd

17. srpna 2012 v 15:48 | Ajka |  News Merlin
Tak jsme si se sestrou shlídli první díl 4. řady Merlina v češtině a je to hrůza. Jedinej snad, kdo má stejnej hlas, jsou hlavní představitelé, ale i Great Dragon má jinou intonaci i když asi stejnýho dabéra. Navíc změnili i úvod, jako myslím překlad, takže je to nějaký na nic, no.

Sestra (ano, zase ta) to našla online na AXN playeru, takže se můžete podívat. Už je to na uložto ke stažení, ale nějakej WEBrip, takže to doma stahujem, abych zjistila, jaká je to kvalita. Kdyžtak sem pak holt budu dávat i odkazy na ofiginál s titulky, protože mně se to fakt nelíbí. Jako Merlin a Artuš moc hezký, Morgana, Gwen asi taky (jo, ale čtou Guinevere jako [Gynevra] a ne jako [Gvynevír], takže nechápu proč, ale i Gwain, Elian, Lancelot...ty jsou všichni předabovaný.

Kdyžtak mi dejte vědět, jak to teda budete chtít.

Teď mi sestra (jo, zase ona, už po třetí, dneska:D Ale co mám dělat, když jsem v práci?:D) napsala, že kvalita je dobrá, takže snad zítra tu pudete mít odkaz na první díl. A možná i druhej a třetí, uvidim, jak to tam bude.

Radek Zelenka v Atlantidě

17. srpna 2012 v 14:26 | Ajka
Páni, do týhle rubriky jsem nepřidala žádný článek taky pěkně dlouho.
No nic, sestra mi poslala odkaz (zdůrazňuju sestra, protože nemá ráda, když takovýhle nálezy vydávám za svý:D což chápu) na úžasný video s českým hercem, který hraje v americkym seriálu Stargate Atlantis vědce Radka Zelenku, taktéž Čecha. Tohle video je v originále a zachycuje nejlepší Zelenkovi hlášky, které v seriálu padly. A pozor, ty hlášky jsou ČESKY! Takže to pro amíky musel bejt docela zážitek:)
Video si vychutnejte, stojí za to:)


Nejlepší hlášky:
"I'm trying, doprdele!"
..
McKey: "Say hello to the kids for me."
Zelenka." Ty vole. Prej 'Say hello to the kids for me.' Já ti dám, ty jsi takovej vůl"
...
Zelenka: "To je na hovno, tohleto. Kdo to vymyslel, že budeme plout pod vodou?"
Sheppard: "I think my Czech is gettin' better, 'cause I know what you mean." (volně přeloženo: Moje čeština se asi zlepšuje, protože vim, co máš na mysli.)
...
McKey: "Radek, měj se."