Červenec 2012

12. kapitola - Děsivé dějiny čar a kouzel

29. července 2012 v 12:06 | Kate |  Druhá generace Pobertů
Dala jsem delší odmlku, abyste to neměli tak za sebou. Važte si téhle kapitoly, je skoro poslední, co mám! A komentujte:)

Nový trailer - dobrá kvalita

28. července 2012 v 19:20 | Ajka |  News Merlin
Konečně se na FB objevil lepší trailer, tak si ho užijte (teda, pokud se mi podaří ho sem dát)...
...no, takže nejde. Tak přidávám pouze odkaz:(...
... tak ne, teď jsem to našla na youtube. Takže, užijte si to:)


5. kapitola - Hůlky

28. července 2012 v 12:00 | kopapaka |  Dopis
Po týdnu další kapitola. Kde vlastně děti získaly hůlky?

Once Upon a Time

27. července 2012 v 12:04 | Ajka |  Seriály
Právě jsem dokoukala první sérii seriálu, na který mě přivedla částečně Jabig, mé bývalé SB, a částečně sestra, která se začala na seriál dívat na intru behem školního roku.
Jde o americký seriál, který v ssobě kloubí pohádovu a realitu. Zatím má pouze jednu sérii, ale v září by měla vyjít druhá.

O čem seriál je?
Zlá královna se chce pomstít na pohádkových bytostech a tak použije strašlivou kletbu, aby je všechny (včetně sebe) poslala do světa bez kouzel a šťastných konců (pro nás do reálného světa). Pohádkové bytosti tak nemají žádné vzpomínky na svůj druhý život, ale mají nové, tudíž o kletbě nic netuší. Kletbu má zrušit jedna žena, Emma, která se ještě v pohádkové světě narodila Sněhurce a princi Krasoňovi, ale která nechce uvěřit svému synovi Hernrymu a na žádnou kletbu tak nevěří. Má jinou starost - jak vyrvat svého syna, kterého se vzdala, ze spárů "zlé čarodějnice".

Že jste z toho moc nepochopili? Tak se koukněte a pochopíte:) V každém díle se střídá děj pohádkového světa a jednostlivých postav, s dějem v reálném světě, ale vše je hrané nikoli kreslené. Všechny postavy (včetně královny) jsou svým způsobem sympatické a jsem si jistá, že i vy byste si našli svou oblíbenou. (hodně lidí žere Rampelníka, mně se asi nejvíc líbí zlá královna:D, která je mrchou skrz na skrz)

V seriálu hraje spousta osvědčených herců - v hlavní roli Jennifer Morrison (znáte třeba z dr. House coby Cameronovou) a dál třeba Robert Carlyle (např. Durza z Eragona)
(Rampelník alias pan Gold)
No, doufám, že jsem vás navnadila. Seriál si můžete stáhnout na uložto (anglicky s titulky) nebo sledovat online na zkouknito.cz.

Více informací o seriálu a novinky najdete na onceuponatime.sff.cz

Trailer:

11. kapitola - Sladké tajemství

26. července 2012 v 16:48 | Kate |  Druhá generace Pobertů
Jo, já vím, tehle týden tu přibývají jen samé povídky, ale tak co nadělám, no, že se to tak hezky sešlo:) Užijte si další kapitolu DGP:)

8. kapitola - 29.září až 2. října 1/2

24. července 2012 v 19:55 | Etherian, překlad Ajka |  Nobody cared
Á je to tady!!! Rekordně PŘESNĚ po měsíci další kapitola! Teda, alespoň její půlka:D Holt jsou moc dlouhý. Koukám, že temhle týden sem přidávám samý povídky, ale aspoň máte co číst:)
Takže přeju příjemný počteníčko a moc mě potěšíte nějakýma těma komentíkama.
(Jo a za chyby se omlouvám, možná tam nějaký budou, jak to překládám v práci xD)

10. kapitola - Když potkáte Siriuse Blacka

24. července 2012 v 12:00 | Kate |  Druhá generace Pobertů
Desátá kapitola je na světě. Užijte si čtení a jako vždy komentujte:)

9. kapitola - Když už nemáš na výběr

22. července 2012 v 12:00 | Kate |  Druhá generace Pobertů
A další kapitola je konečně na světě. Kate mi už poslala další části, takže poslušně komentujte a máte je tu co by dup!

Máte někdo Twitter?

21. července 2012 v 15:08 | Ajka |  Moje kecy
Právě jsem se zbláznila a udělala jsem si Twitter. Ale protože bych ráda i někoho, koho znám než jen Emmu Watson nebo Bradleyho Jamese, chci Vás poprosit, jestli byste si mě nepřidali, pokud Twitter máte (najdete mě normálně pod jménem Anna Nebesová (přezdívka Annise13)), nebo mi svoje jéno napište do komentů:)
No nic, upřímně ani nevim, jestli tam budu chodit, ale uvidíme:)

4. kapitola - Návrat

21. července 2012 v 12:00 | kopapaka |  Dopis
Po týdnu další kapitola. Nebojte se, časem budou delší:)

Comic Con v San Diegu

18. července 2012 v 14:42 | Ajka |  News Merlin
Každoročně konaný Comic Con v San Diegu nám jako každý rok přinesl nějaké novinky. Co se týč Merlina, jde o trailer, oficiální plakát, první fotku a nepovedené scény. To vše samozřejmě z nové 5. řady, která by měla odstartovat 29. září, to znamená, po pár prvních dílech sedmé řady Doctora Who.

Zde máte oficiální fotku, zbytek najdete v celém článku.

Vyhodnocení kontroly SB

17. července 2012 v 14:15 | Ajka |  SB
Konečně tu mám vyhodnocení kontroly SB a můžu tak konečně smazat ty blogy, jejíž aktivita je nulová, ale kteří si mě přesto spřátelili a proto teď nechápu, proč, když na můj blog nechodí.
(ceý článek)

Neznáte někoho, kdo dělá designy na přání?

15. července 2012 v 17:51 | Ajka |  Moje kecy
Tak jo, už jsem se konečně rozhoupala začít něco dělat se svým designem. A co mě nenapadne, než se vás zeptat, jestli neznáte někoho ověřenýho, spolehlivýho a šikovnýho, kdo by mi udělal design na přání??

Strašně moc bych chtěla udělat design s Doctorem Who, případné osobě bych samozřejmě řekla, jak bych to chtěla, co bych tam chtěla, popř. poslala obrázky a tak, a ani by to nemuselo být do týdne hotový.

Takže pokud někoho takovýho znáte (kdo vám například design dělal) , tak pište. Obhlídnu a pozeptám se všech, které byste mi tu napsali. A byla bych vám nadosmrti vděčná:D
Tak piště!!!:)

3. kapitola - Překvapení

14. července 2012 v 12:40 | kopapaka |  Dopis
Áno, další kapitola:) Postupně budou kapitoly delší. KOMENTUJTE!!!

Osudový dotek

12. července 2012 v 15:55 | Ajka |  Filmy
Tak tenhle film jsem viděla už dávno, ale protože teď poslouchám dvě písničky právě z tohoto filmu, vzpomněla jsem si na něj a vidím, že jsem ho na blog nedala, což je škoda, protože je to jeden z mých oblíbených:)

O čem vlastně film Osudový dotek (v orig. The Butterfly Effect) je?

Evan Treborn (Ashton Kutcher) se vydává pomocí schopností zděděných po otci a díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou...(csfd.cz)

Tenhle podle mě suchý popisek vlastně shrnuje to, co mně přijde absolutně fascinující - důvod, proč tak miluju sci-fi, Doctora Who a podobné "ptákoviny". Protože podle mě je zajímavý, jak pouhé jiné "zatřepání motýlích křídel" může změnit celé dějiny. A film je právě o tom, že i když chceme něčemu tak moc zabránit, obvykle je výsledek naší snahy mnohem horší, než bysme si dokázali představit i v těch nejhorších nočních můrách...

Hlavní role se zhostil Ashton Kutcher a podle mě je to jedna z jeho nejlepšch rolí, kde nehraje žádnýho tupýho puberťáka nebo rádoby cool sexy vošoustu (viz. film Samec - HRŮZA!).

To by asi k popisu bylo vše, film mohu opravdu doporučit, pro mě je to srdcová záležitost.
Pokud byste měli zájem o ty hezký písničky, stáhla jsem si dvě: (odkazy na youtube)

Trailer na film:

Ke stažení česky ZDE (nemám ozkoušeno)

Autor píše...

12. července 2012 v 15:27 | Kopapaka
Právě mi kopapaka poslal takový "úvod" k Dopisu, ale protože už jen to samotné mi přijde jako mistrovské dílo, rozhodla jsem se tomu věnovat celý nový článek:) Autor se tu i svěřuje, jak přišel k psaní. Mně samotné to přišlo zajímavé. Doufám, že i vy se v tom třeba najdete, protože možná každý z nás zkusil kdysi něco napsat...

I love you S.S.

12. července 2012 v 15:17 | Casion |  Jednorázovky
Mám tu od Casion takovou romentickou jednorázovku, abyste si zkrátili čekání na další povídky (Dopis, NC, Druhou generaci...páni, těch už je:D)
Tak přeji hezký počteníčko:)

8. kapitola - Zmijozel a Nebelvír aneb v lásce je povoleno všechno

10. července 2012 v 19:17 | Kate |  Druhá generace Pobertů
Po dlouhé době mám pro vás od Kate další kapitolu Druhé Generace Pobertů. Snad jste na ni nezapomněli:) Pokud budete komentovat, další kapitolu tu budete mít co by dup!

Doctor Who

10. července 2012 v 13:29 | Ajka |  Seriály
Největší seriálová legenda, vlastně podle mě nejslavnější sci-fi seriál vůbec. Tedy alespoň pro anglicky mluvící obyvatelstvo. U nás je tento seriál, který vám tu hodlám "představit", znám pod názvem Pán času, bohužel je pro většinu diváků spíš neznámý. Jediná stanice, která ho u nás vysílá, je AXN.
Pokud jste o tomto seriálu dosud neslyšeli, a máte rádi sci-fi, humor, dobrodružství, tak se vám tu pokusím osvětlit, o co vlastně přicházíte:)
Seriál navazuje na jeho starší verzi z 60.-80 let minulého století (ale neni to nutno vidět, přeci jenom, jedná se asi o 25 řad. To víte, byl to hooodně oblíbený seriál). Nová verze má zatím 6 řad, v září by měla vyjít sedmá.

Abych vás už nenapínala, tak něco k tomu obsahu:

Devatenáctiletá Londýňanka Rose Tylerová žije jednotvárný život prodavačky v obchodním domě s oblečením a nevidí před sebou jinou budoucnost. To se změní ve chvíli, kdy ji po zavíračce ve skladu napadnou oživlé figuríny. Zachrání ji záhadný muž, který se představí jako Doktor. Má neobvyklé znalosti a odlišné vnímání časoprostoru, než ostatní lidé. Rose na něj naráží znovu a znovu a ocitá se uprostřed boje o budoucnost lidstva, o kterém lidé ještě nevědí.
Ani Doktor není, co se zpočátku zdál; prochází dějinami, aniž by zestárl, a kde se objeví, tam se schyluje ke katastrofě. Ve skutečnosti pochází z rasy Pánů času, kteří kdysi dávno cestovali prostorem a časem v lodích TARDIS (Time And Relative Dimensions in Space - Čas a relativní dimenze ve vesmíru) a dohlíželi na nerušený vývoj mladších civilizací. Prohráli však v Časových válkách a jejich domovská planeta byla zpustošena. Doktor zřejmě přežil jako jediný a v poslední TARDIS cestuje dějinami Země a je "stále na odchodu". TARDIS je vybavena chameleoním okruhem, který je ale porouchaný a tak loď stále vypadá jako modrá britská policejní budka z 60. let, zevnitř o hodně větší než zvenku. Doktor málokdy cestuje sám, a tak Rose nabídne, aby se k němu připojila...(csfd.cz)

Takhle přibližně vypadá začátek seriálu. O Doktorovi se dozvídáme postupem času mnohem víc, stejně tak i o jeho společnicích. No nebojte se, Rose neni ani v této verzi jedinou jeho společnicí (zatím měl 4, myslím. Do sedmý řady má přijít zase nová)
(TARDIS s Davidem Tennantem)
(TARDIS zevnitř, ale až z období Matta)
Ještě jednu zajímavost bych přidala. V tom obsahu bylo zmíněno, že Doktor nestárne. Ale nenechte se mýlit, může zemřít jako normální smrtelník, ale než zemře, jeho tělo zregeneruje, čímž ovšem získá Doktor úplně jinou podobu. Pořád je to on, ale s jinou tváří. Současný Doktor je již jedenáctý v pořadí:)

Jako první si nového Doktora zahrál Christopher Eccleston, který však seriálu zůstal jen první řadu. Ale i přesto jsem si ho oblíbila. Svým sarkastickým zevnějškem působil skvěle. Avšak jeho "náhrada", David Tennant, je obecně asi nejoblíbenější Doktor vůbec. I já sama jsem se s ním loučila hodně těžko, protože Doktor v podání charismatického Davida prostě neměl chybu. (nemluvě o tom, že mu to tu hodně seklo). Jsem si jistá, že tohoto herce znáte, v Harrym Potterovi stvárnil Bartyho Skrka juniora, ale v Doktorovi vypadá úplně jinak (líp :D) Nicméně, David se s Doktorem rozloučil po třech řadách a nahradil ho mladičký Matt Smith. Bála jsem se, že si na něj nezvyknu, ale právě dokončuji pátou řadu a už jsem se do něj stačila zamilovat. Na Davida nikdo nemá, ale Matt je svým způsobem stejně okouzlující a charismatický, jako David.
(Chris, David, Matt)
Toť k Doktorům. Pokud bych ještě měla zmínit jejich společnice, tak pro první dvě řady to byla Rose Tylerová, tu nahradila Martha Jonesová a poslední Davidovou společnicí pak byla ještě Donna Nobleová. Nový Doktor, Matt, má zatím jednu společnici Amy Pondovou, kterou ovšem v sedmé řadě nahradí někdo jinej. Jsem na ní docela zvědavá:)
(Rose, Martha, Donna, Amy)
No, snad jsem napsala vše, co bych měla, nechci tu spoilerovat, takže další informace přidávat nebudu. Snad jen ještě, jak jsem se k seriálu dostala já: Na AXN jsem vždycky stihla nějakej ten díl, ale protože jsem neměla páru, o čem to je, nikdy mě to nechytlo a z těch pár minut, co jsem viděla, jsem stejně nic neměla. Ale! Sestra na to začala koukat a jak mi o tom vždycky vyprávěla, nedalo mi to a začala jsem se na to koukat taky. No a samozřejmě jsem se do toho zamilovala. Každý díl má spád, je vtipný a prostě se u toho nedá nudit. Navíc se v něm vytřídala spousta slavných hvězd, spoustu známe ze seriálu Merlin. (Sám Colin Morgan, představitel Merlina, si zahrál myslím že ve 4. řadě - Midnight. Objevila se tu i Angel Coulby/Gwen, Anthony Head/Uther i Richard Wilson/Gaius)

Seriál je v Británii tak slavný, že Matt Smith se dokonce podílel na běhu s olympijsou pochodní! To snad mluví za vše.

A teď kde seriál seženete. Ke stažení jsou všechny díly (do páté řady dokonce česky) na uložto. Sedmá řada bude k mání od září a doufejme. že taky na uložto. Pokud by měl někdo zájem, tak bych sem pak házela odkazy k novým dílům (ale jsem si jistá, že byste to našli i sami).

Fotky:
Trailery: Vybrala jsem nějaký, který se mi docela líbili - bohužel v angličtině. Snad vás trochu navnadí:)
(trailer na 1.-5. řadu)
(Trailer na 3. řadu)
(Trailer na 4. řadu)
(Trailer na 7. řadu - nově)

2. kapitola - Konečně doma

7. července 2012 v 13:00 | Kopapaka |  Dopis
Slíbená druhá kapitola je tu:) Počítejte zatím vždy se sobotou. Komentáře určo potěší:)