Červen 2012

Další nával fotek z natáčení

30. června 2012 v 20:11 | Ajka |  News Merlin
Další týden shromažďuji fotky z natáčení a tak je tu teď máte. Všímejte si šatů Gwen. Vypadá to, že v této řadě jich vystřídá opravdu dost. Docela jí je závidim:D


1. kapitola - Cesta domů

30. června 2012 v 17:08 | Kopapaka |  Dopis
Tak první kapitola nové povídky je zde. Jedná se o takovou startovací kapitolu. Užijte si ji a hlavně pište komenty, věřím, že to kopapaku potěší:)


Úvod

30. června 2012 v 17:05 | Ajka, kopapaka |  Dopis
A mám pro vás novou povídku od kopapaky (vlastním jménem Pavel Koudelka:)). Povídka se jmenuje Dopis a zatím je členěná na tři příběhy, ale časem přibyde i další - Návrat:
1. Dopis: Dvacet čtyři hodin, co za tu dobu dokážou způsobit děti, bratranec a další?
2. Vzpomínky: Nehledané přinášejí překvapení. Jenže proč?
3. Věštby: Dá se budoucnost měnit podle nejasné věštby?
4. Návrat

Kapitol je už 25 a autor pilně pracuje na dalších, takže by kapitoly měly přibývat pravidelně (asi po týdnu). Doufám, že se vám bude povídka líbit.

RATING!!!! 15+


Autor píše:
(celý článek)

Dopis

30. června 2012 v 17:05 | kopapaka |  Dopis
Příběh první - Dopis:
Příběh druhý - Vzpomínky:
Příběh třetí - Věštby
...

Prááázdniny!!!

29. června 2012 v 17:34 | Ajka |  Moje kecy
Jo, já vim, pro pátek 29. června vskutku originální nadpis nad článek, že? Ale tak co, i já bych vám totiž ráda popřála krásné prázdniny, užijte si je, jak nejvíc to jde, odpočiňte si od školy a jak dneska řekla jedna pani v kavárně, odměňte se za to utrpení během školního roku:) Určo si to všichni zasloužíte. K vysvědčení, ať už vyšlo nebo ne, nevěšte hlavu, jsou to jen někdy úplně zaujaté ohodnocení vaší práce vytisknuté na bílym papíru, který někdy ani zdaleka nevypovídá o vašich pravých schopnostech.
To by bylo asi tak vše, takže se mějte a užívejte krásnýho počasí!!!
Ajka♥
P.S. Taky vám to vyznělo, jako bych se loučila?:D Samozřejmě se pokusím být aktivní i přes prázdniny!! :D:D:D

Jak na blogu zveřejnit delší článek

25. června 2012 v 14:00 | Ajka |  Návody
Předem upozorňuju, že jde o dost neprofesionální návod, ale mně funguje:)
Takže, tohle se bude hodit hlavně povídkářům, kteří by rádi zveřejnili dlouhou kapitolu do jednoho článku a ne do čtyř.
V čem je vlastně háček?
Blog počítat umí! Když napíše 40 000 znaků, NEMYSLÍ TÍM POČET SLOV! Ale znaků v html kódu (naleznete na liště psaní článků v pravém horním rohu). Co to v praxi znamená? Když kopírujete text z Wordu, přenese se vám i styl písma, velikost, barva, pozadí, všechno, a tohle se musí zapsat do html kódu. Takže jediný slovo Ahoj, který bude mít velikost dvanáct, černou barvu, zarovnaný v levo a styl třeba Times New Roman bude vypadat takhle (pozn. je to napsaný špatně, ale ono se to vždycky převedlo): ...span style=font-size: 12.0pt; font-family: "Times New Roman", serif;...

Už chápete, kde je zakopaný pes? A představte si, že těch slov máte 4000. Samozřejmě takhle nevypadá každý slovo, ale celý odstavec, nicméně i tak je to docela dost, co?

Takže co s tím? Samozřejmě je tu možnost stáhnout si nějaký program nebo nevim, jestli je i nějaká stránka, která by vám to kódování nebo jak se tomu říká, zrušila. Já jsem přišla na trochu neprofesionální, ale přesto celkem fukční způsob, jak si můžete všimnout u mých povídek (hlavně Nobody Cared má dlouhý kapitoly).

Už vás nebudu napínat. Ve zkratce: Kopíruju do nového článku text po kouskách, přibližně po dvou stránkách. Hned jak to vložím, dám ULOŽIT A PSÁT DÁL. Všimněte si, že se vám písmo po uložení změní na automatický písmo blogu (nevim, jak jinak to nazvat) a když se kouknete do html, ta hromada znaků je fuč. Takže jakmile to uložím, logicky už mám zase o něco víc "místa". A takhle vložim celou kapitolu. Když už mi to nejde, uložím si to a otevřu si Nový článek, kam zkopíruju zbytek. Pak to po uložení zkopíruju a vložím do toho původního článku. DONE!:)

Pochopili jste to? Já doufám, že ano. Mám ozkoušeno, že se do blogu vejde něco přes 4000 slov - když si totiž k tomu připočítáte znaky v html, tak vás to vyjde na těch 40 000 znaků. (dneska jsem tam kopírovala asi 4300 slov a vešlo se to v pohodě). Nevím, jestli jde víc, to byste si museli vyzkoušet.

Pokud byste něco nechápali, napište do komentů a hlavně napište, pokud by vám návod pomohl, ať vím, že nejsem jediná, kdo s tím měl problém:)

7. kapitola - 28. září 2/2

24. června 2012 v 17:12 | Etherian, překlad Ajka |  Nobody cared
Oslavujte mě, konečně po...3 měsících? To jako vážně? Já jsem hrozná! Ale co, další kapitola, resp. druhá půlka sedmé kapitoly je dopřeložená a vy si ji teď můžete vychutnat. Snažila jsem se, aby tam těch chyb bylo co nejmíň, tak mě nekamenujte!!:D a KOMENTUJTE PROSÍÍÍÍM:)


Na vlásku šťastně až navěky

23. června 2012 v 20:13 | Ajka |  Filmy
Úplně náhodou jsem se dneska dostala k tomuto šestiminutovému filmíku, který je dá se říct, takovým přídavkem k filmu Na vlásku. Zábavu této krátké grotesky tentokrát obstarávají hlavně Pascal a Maximus (pokud si je nepamatujete - ten kůň a chameleon v opačným pořadí:D), ale i tak je to skvělé. Nebudu vás napínat, sami se na to podívejte - s českým dabingem:

Pokud byste si to chtěli stáhnout, tak ZDE je to česky :)

Poslední zoufalé boje o body

22. června 2012 v 13:29 | Ajka |  Moje kecy
Kdo pravidelně chodíte na Pottermore, asi už jste zaregistrovali zprávu, že se blíží předávání Školního poháru. I já jsem byla docela překvapená a teprve potom mě trklo, že to patrně bude i ke konci normálního školního roku. Z toho lze usuozvat, že Tajemná komnata se otevře po prázdninách, co by začátek nového školního roku. Jen by mě zajímalo, jestli bude bodování na prázdiny uzavřeno, nebo boj začne nanovo.

Už teď koleje na poslední chvíli získávají poslední body a musím se smutkem v srdci poznamenat, že letos pohár asi nevyhrajeme (mám na mysli svou kolej - Mrzimor). Snažíme se, co to jde a dokonce jsme ze všech kolejí nejrychlejší, ale už jsme moc pozadu a potřebovali bychom alespoň ještě měsíc. Nicméně se nehodláme vzdát bez boje:D A co vy? Jak jste na tom? Komu fandíte? Asi své koleji, co? Já fandím Zmijozelu, protože z několika keců od Nebelvírských jsem hodně naštvaná. Takoví arogantní parchanti, s prominutím:D Neberte si to osobně, mám na mysli těch pár jedinců, jejichž kecům jsem byla přítomna.

No nic, už mělu kraviny. Přes výkend se pokusim dopřeložit kapitolu Nobody cared, ale nic neslibuju!!! Každopádně k tomu aspoň na chvíli sednu:)

Další fotky z natáčení

22. června 2012 v 13:21 | Ajka |  News Merlin
Pohledala jsem a po týdnu shromažďování pro vás mám kopici fotek z natáčení. Několik jsem jich uzmula ze stránek jisté blogerky, která ty fotky sama vytvořila (to zn. byla na place ve Francii a vyfotila herce). Prosila bych, abyste tyhle fotky dál nešířili, nemůžu vám v tom sice zabránit, alespoň teda přidejte zdroj: http://caelins.tumblr.com. Poznáte o jaké fotky se jedná, je to na nich napsaný.

(kulatej stůl)

Oficiální trailer!

17. června 2012 v 16:59 | Ajka |  Emma Watson
Ty jo, já jsem dneska unstoppable, ty jo:D Další článek, dneska snad poslední. Ale k věci: JE TO TU!!!! Máme oficiální trailer, kterej má celý dvě minuty a půl!!! A je skvělej. Aha, vy nevíte o co jde. O The Perks of Being a Wallflower:) Emmin a Loganův novej film. A řeknu vám, já se na něj fakt těšim. Někde jsem četla (Asi v diskuzi na scfd), že film by měl jít do kin někdy v září, ale nevim, jestli u nás nebo ve světě. No, stejně je to za dlouho:(

Tady ten slíbenej trailer:)


KONTROLA SB

17. června 2012 v 16:31 | Ajka |  SB
Já vím, je to otrava, ale už jsem jí nedělala pěkně dlouho (naposledy 18. prosince, ale 2009! jak tak koukám). Takže vás žádám, abyste napsali do komentů jen přezdívku a blog, ať vim, o koho jde. Je vás už dost a spousta z ás mi sem nechodí, tak ať vás nemusím pořád obíhat, když nemáte o spřátelení zájem:(

Jedinej, kdo se zapisovat nemusí, je Casion, protože o přátelství s ní jsem žádala já a bylo by hloupé, kdybych po ní chtěla, aby se mi sem zapisovala, navíc vim, že mi sem chodí:)

Samozřejmě je tu pár z vás, kteří sem jednou za čas zavítáte (vim o vás a cením si toho!), ale pro pořádek se mi sem radši zapište. Děkuju moc.

A teď už do kdy to tady bude. Dám vám měsíc, co vy na to? I já totiž dlouho neobíhám, takže po vás nemůžu chtít opak. Ale pokud se mi do 17. července (hele, to je shodou náhod den po mým narozeninách:D) nezapíšete, mažu hned a jen vás o tom spravím na blog. Nebaví mě uprošovat vás:( Jedinou omluvou je nějaká dovolená nebo tak.

Takže se těšim, zatim se mějte:)

Ajka

Kde mě můžete najít

17. června 2012 v 16:17 | Ajka |  Moje kecy
Tak ňák už delší dobu uvažuju o tom, že sepíšu na blog své možné (i nemožné, jak tak koukám) registrace, abyste věděli, kde jinde kromě blogu mě můžete najít.

-->Facebook.com<--

Jméno: Anna Nebesová
- Mno jo, i když na něj tak nadávám, i já bohužel patřím mezi ty, kteří ho mají. Dost často se tu totiž dozvídám hodně zajímavé věci...xD Pokud byste si mě chtěli přidat, určitě jsem pro, jen mi pak napište, kdo jste (třeba pomocí přezdívky, kterou používáte na blogu), abych věděla, o koho jde.

Jak dát češtinu do photofilteru

16. června 2012 v 20:08 | Ajka |  Návody
Muhehe, po dlouhý, předlouhý době, sem dávám další návod, a to, jak dostat češtinu do photofilteru. Někteří ji tam možná máte, někteří třeba ne. Já patřila meti tu druhé a tak jsem pohledala a našla dost hroznej návod na youtube (ta holka byla dost mimo, video trvalo čtyři minuty, z toho ten návod byl ke konce asi 10 sekund). Táákže, se o to s vámi ráda podělím:)


Fotky z natáčení

16. června 2012 v 19:42 | Ajka |  News Merlin
Merlinovci jásejte, dnes se roztrhl příslovečný pytel s fotkami z natáčení. Pár jsem vám jich vybrala, abyste z nich taky něco měli:) Zdrojem jako vždy FB:)

Klik do CČ:

Sad violin

15. června 2012 v 17:01 | Ajka |  Moje kecy
Zdravím své věrné čtenáře, pokud teda ještě nějací zůstali, protože jsem poslední dobou hodně neaktivní, ale mám nějak zavedenou novou rutinu, kam se mi blog nějak nevejde. No, zkusim s tim něco udělat. Jsem tu jen tak na skok, protože se chystám pokročit v překladu!!!!!!! Po dlouhý době jsem si udělala čas a mám do toho docela i chuť, tak proč toho nevyužít, že?
Teď k titulku článku. Včera, když jsem něco poslouchala na youtube (Asi to byl klavírní Kiss the Rain nebo tak nějak od Yirumi co přidala jedna holka na FB), jsem narazila na úžasnou melodii, která se jmenuje Sad violin (nebo Sad romance) od jednoho asi japonskýho skladatele a protože jsem houslistka, májí pro mě tyhle skladby nějakou citovou hodnotu a tohle je tak neuvěřitelně nádherná tesklivá melodie...Můžete si ji poslechnout, není to žádný mastr dílo, jen jednoduchá smutná melodie, takže kdyby vás někdy přepadla depka:)...

1. sneak peak k The Perks of Being a Wallflower

4. června 2012 v 9:26 | Ajka |  Emma Watson
Ano a je to tu. Konečně jsme se dočkali prvního sneak peaku k Emmině novému filmu - The Perks of Being a Wallflower, kde hraje po boku Logana Lermana (Percy Jackson). Je hodně krátkej, ale to s.p. bejvaj. Takže buďme vděční:) Jo a na csfd už najdete nějaké fotky, kdo by měl zájem. Kdybych měla čas, tak bych sem nějaký hodila:)


12 podmínek k dědictví

4. června 2012 v 9:08 | Ajka |  Filmy
A mám tu další film, který bych vám ráda doporučila. Přišla jsem k němu dost náhodně, ale teď jsem moc ráda, že jsem ho viděla. Ten proces hledání byl poněkud zvláštní - hlavní představitel tohoto filmu, Drew Fuller, ztvárnil v Čarodějkách světlonoše a Pipeřina syna z budoucnosti Chrise. Protože na konci šesté řady zemřel, dost mě to štvalo a chtěla jsem si s ním pustit nějakej film - a tak jsem přes csfd našla tohle:)

Děj není nijak složitý, zato ale docela originální - zbohatlický frajírek Jason má spolu s dalšími svými příbuznými zdědit po dědečkovi určitý majetek, ale jeho dědeček si pro něj připravil sérii úkolů, kterým říká "dary", bez jejichž splnění se k dědictví nedostane. Nicméně, hlavním záměrem těchto úkol, jak Jason později pochopí, není ho zničit a naštvat, ale změnit a naučit ho základním věcem, které dosud nepoznal - lásce, vděčnosti, práce atd, přičemž na konci čeká vysloužilá odměna. Do toho všeho je samozřejmě zamotaná nějaká ta love story, i když v tomhle případě s poněkud hořkosmutnou příchutí. Víc ale prozrazovat nebudu:)

Film je neobyčejně pestrý, neodehrává se pouze v okruhu zbohatlické smetánky, ale zavítá i na taková neobvyklá místa, jako je džungle Jižní Ameriky. Divák se tedy rozhodně nenudí. Navíc, film je místy docela smutý, takže jsem neměla daleko k slzám. Jediná chyba, kterou česká verze má, je španý dabing Jasona. Protože jsem z Čarodějek byla zvyklá na jiný hlas (omlouvám se, nevím jméno dabéra), hlas Simiera z Kobry 11 mi k němu fakt neseděl! Takže, pokud mohu doporučit, zkuste si to kdyžtak stáhnout v originále s titulky. Zkusim vám to najít.

Trailer: Bohužel anglicky bez titulek, českej jsem nesehnala.

A ještě jedna zajímavost na konec. Film je natočen podle stejnojmeného románu od Jima Stovalla. Bohužel není absolutně k sehnání. V češtině asi vůbec nevyšel a ani v angličtině se nedá sehnat. Což mě štve, docela bych si to přečetla:)

A teď už to stažení: TADY je to česky (stahovala jsem si to tu já, takže můžu kvalitu potvrdit:)) TADY to najdete ke stažení v angličtině (nezkoušela jsem) a TADY jsou k tomu titulky.