Duben 2012

Rozhovory s tvůrci a Colinem + spoilerové info pro 5. řadu

29. dubna 2012 v 16:48 | Ajka |  News Merlin
Tyto články jsem vzala s merlin.sff.cz, takže si na ně nedělám nárok, ani překlad není můj:) Přesto je zde zveřejňuji. Podle mě jsou hodně zajímavé. Dozvídáme se v nich, jak to bude s prozrazením Merlina, jakou nroli bude hrát Gwen a co Merlin a ženský:) Příjemné počteníčko:)


Fotky z natáčení

29. dubna 2012 v 16:21 | Ajka |  News Merlin
Na delší dobu jsem se odmlčela, ale hned pro vás mám pár prvních fotek z natáčení, které jsem "posbírala" na FB, a v dalším článku pak rozhovory se spoilerovými informacemi (hooodně dobrými).

Tak napřed ty fotky:

další v cč

Pottermore

23. dubna 2012 v 22:16 | Ajka |  Moje kecy
Takový jeden důvod, proč jsem teď na blogu hodně neaktivní, je "objevení" Pottermore:) Je to asi týden, co jsem se přihlásila a od té doby "pařím", co to jde.
Pokud ještě Pottermoe nemáte, vřele doporučuji. Pomocí kvízů se speciálními otázkami dostanete vlastní hůlku a budete zařazeni do koleje, kde pak souboji a vařením lektvarů můžete získávat body pro svou kolej.
Samozřejmě je nutná angličtina (nebo pokud ovládáte jiný světový jazyk - němčina, francouzština, ...), protože vše je v angličtině - od popisů po různé doplňující informace od JKR.
Můžete tu najít i mě jako PurpleWing112 z mrzimoru (popř. mi do komentů napište svou přezdívku a já si vás najdu:))
Pokud byste měli s něčím problém, chtěli nějaké typy na vaření lektvarů a na souboje, tak i když budete z cizí koleje, tak se klidně zeptejte, ráda pomůžu:) (napište mi do komentů nebo na mail - ten najdete v menu v kontaktech)
Takže, těším se, že vás zde uvidím:)

Ajka

Od zítřka tu nejsem...

19. dubna 2012 v 15:13 | Ajka |  Moje kecy
Je duben a s ním krom lepšího počasí přišlo i období koncertů a různých soutěží a vystoupeí s houslema. Hned zítra ráno odjíždíme do Olomouce (zdravím případné čtenáře, kteří jsou odsud:)) na ústřední kolo soutěže s orchestrem a vracíme se až v sobotu večer. Takže se omlouvám těm, co by chtěli poslat třeba Inheritance nebo tak, že odpovím až v neděli (nejdřív).

K těm vystoupením, v úterý jsem úspešně odabsolvovala (2. cyklus hry na housle) a kdo by si chtěl poslechnout skladbu, kterou jsem hrála, klikněte do CČ. Byla jsem docela nervózní, protože mi nevyšla generálka a tak jsem byla trochu posr*** strachy, ale nakonec vše dobře dopadlo (sice menší improvizace, ale tak kdo to pozná, že?)

Taky jsem se včera konečně zaregistrovala na Pottermore.com, donedávna mi to totiž nešlo, a tak si znovu užívám Harryho Pottera od prvního dílu. Kdo tam ještě nejste, tak vřele doporučuju. Bohužel je nutná alespoň menší znalost angličtiny, a trochu větší, pokud si chcete něco přečíst (třeba "myšlenky" JKR). Na stránkách totiž není čeština (a bůh ví, jestli někdy bude). Jinak je to mo hezky udělaný a těším se do dalšího ročníku. Zatím jsem ve 4. kapitole 1. dílu:D

No nic, to je asi tak vše, tak jsem zatím mějte a držte nám palce!!
Ajka

Colin Morgan na Titanic Commemoration 2012

15. dubna 2012 v 22:07 | Ajka |  Colin Morgan
Právě jsem si projela FB a na jedné fanouškovské stránce nalezla odkaz na video z youtube, které přikládám níž, podle kterého se Colin včera zúčastnil jisté akce - Titanic Commemoration 2012. Jeslti máte zájem, prohlídněte si video, předčítají zde různé dopisy od lidí, kteří byli na Titanicu. Je to docela zážitek...


Colin: "Je mi ctí vrátit se domů na Titanic Commemoration. Kvůli jak ohromnému stavebnímu výkonu v lodní historii tak kvůli nepředstavitelné tragédii, a také abychom uctili ty, co přežili, pracovali a zratili své životy za časů Titanicu, a kvůli jejich rodinám, které tu zanechali. Vše, co Titanic znamenal - svou vznešenost, posádku, cestující, svou jedinou cestu a konečnou zkázu - je připomínáno právě dnes a vím, že my všichni severoirčané uděláme všechny a všechno spojené s Titanicem hrdé tím, že se připojíme a uděláme tuto historickou událost opravdu jedinečnou." (Můj hrubý překlad, kopírovat se zdrojem!)

Před sto lety se potopil Titanic...

14. dubna 2012 v 15:28 | Ajka |  Moje kecy
Vsadím se, že téměř každý z vás zaznamenal (ať už díky médiím nebo prostě sám od sebe), že letošní rok bude významný i něčím dalším. Přesně dnes se před sto lety potopila ke dnu Atlantiku největší a nejslavnější loď všech dob - Titanic. Četla jsem několik různých diskuzí (jednu jsme dokonce vedli i ve škole při angličtině), jestli se jedné z největších lodních katastrof dalo zabránit. Já tam samozřejmě nebyla :D, ale podle mě se dalo. Podle všeho byla loď postavena tak, aby dokázala "přežít" čelní náraz a byla schopná plout asi se čtyřmi zatopenými komorami, takže chybu udělal patrně kapitán lodi Edward Smith a jeho důstojníci, když špatně zareagovali na blížící se ledovec a ignorovali varování o ledovcích.

FAKTA O TITANICU:

Zaoceánský parník Titanic patřil společnosti White Star Line. Na svou první a zároveň poslední plavbu vyplul Titanic 10. dubna 1912 z anglického Southamptonu. Plavba směřovala do New Yorku a kapitánem byl, jak jsem jíž zmínila, Edward Smith.

Na palubě (včetně posádky) bylo celkem 2223 lidí (což nebyla ani plná kapacita Titanicu). Nicméně, několik lidí vystoupiluo už v Qeenstownu, takže do NY se plavilo "už" jen 2201 osob. Za zmínku určitě stojí dvě jména - J. Bruce Ismay (toto jméno znáte určitě z filmu) - generální ředitel společnosti WSL, a Thomas Andrews, šéfkonstruktér Titanicu.

První tři dny probíhala plavba bez problémů, 14. dubna začínaly chodit zprávy od měnších lodí o zpozorovaných ledovcích, a že těch zpráv nebylo málo! Nicméně, na Titanicu se s varováními nezacházelo tak, jak by mělo a nebral se na ně vážnější zřetel (Titanic i nadále plul rychlostí 21-22 uzlů, což bylo patrně hodně). Poslední varování přišlo z lodi Californian ve 23:35, ale vysílání bylo přerušeno. O čtyři minuty později zaznamenala hlídka na předním "vraním hnízdě" před lodí ledovec a dala úderem zvonů signál. Následoval sled pokynů, které byly ovšem pro Titanic tragický a 37 vteřin po zpozorování ledovce, do něj Titanic narazil...

Co následovalo, si asi každý domyslí. Náraz lodi a vzniklá trhlina na pravoboku měla za následek zatopení asi 6 komor, což bylo moc na to, aby loď moha pokračovat v cestě, a zbývaly asi 2 hodiny, než půjde Titanic ke dnu. Další průšvihem na lodi byl nedostatek záchranných člunů. Navíc, protože to měli blíž, většina jen zpola obsazených člunů obsahovala ženy a děti z 1. třídy, z nižžích tříd se na čluny moc lidí nedostalo. Teď bych se zmínila o Ismayovi, který se coby ustrašený srab vrhl do člunu, i když své místo mohl ponechat některé ženě s dítětem. Jsou ale spekulace, které ho brání, že prý už žádné ženy a děti nastoupit nechtěli...co je na tom pravdy, se asi nedozvíme...

15. dubna 1912 ve 02:20 zmizel Titanic pod hladinou.

Před čtvrtou hodinou ranní dorazila na místo loď Carpathia a začala vyzvedávat trosečníky. Z 2200 cestujících jich zachránila jen asi 700. Poslední přeživší Titanicu, Millvina Dean, která se na Titanicu plavila coby devítitýdenní kojenec, zemřela v roce 2009.
NOVÝ TITANIC?

Teď nevím, kdy přesně to bylo, ale ve snídani s novou se objevil rozhovor se sedmnáctiletým studentem stavební průmyslovky, Ondřejem Vrkočem, který by si chtěl splnit svůj sen a postavit nový Titanic. Už od dětství se o toto monstrum zajímal a dá se považovat za jednoho z největších odborníků na Titanic. Asi loni se prý jeho plány konečně rozjely a teď spolu s největší francouzskou lodní společností shání asi 10,5 miliardy korun na konstrukci přesné kopie Titanicu, jen s modernějšími bezpečnostními zařízeními a motorem.

Tak, jestli se mu to podaří, Česká Republika se stane zase o něco slavnější:) Nicméně, jsou tu i lidi, kteří se stavbou nové lodi nesouhlasí. Chápu jejich důvody, ale já bych se na tuhle "lodičku" přišla alespoň podívat.

Wikipedie, topzine.cz

ČLÁNEK KOPÍROVAT SE ZDROJEM!!!!

Epilog aneb takhle to všechno začalo

9. dubna 2012 v 15:18 | Katherine |  Yesterday I died
Závěrečná část k povídce YID. Tímto bych chtěla poděkovat Kate, že mi prokázala tu čest zvěřejnit zde její povídku a doufám, že i do budoucna sem bude ráda zveřejńovat svá skvělá díla!


12. kapitola - Odkaz pánů náměsíčníka, Tichošlápka, Dvanácteráka

7. dubna 2012 v 15:14 | Katherine |  Yesterday I died
Poslední kapitola před epilogem. Douám i za Kate, že jste si povídku u žili a že nemám litovat (což stejně nelituju:D), že jsem této povídce na svém blogu poskytla "přístřeší". Nezapomeňte zanechat komentář, i když je konec, autorku to jistě potěší.

Zima na Kamelotu

7. dubna 2012 v 13:44 | Ajka |  News Merlin
Jak to tak vypadá, podle fotek z natáčení, které se podle merlin.sff objevily na Twitteru, se dočkáme sněhu na Kamelotu. Docela zvláštní, že? Porotože jak byl Merlin točený vždycky přes jaro a léto, tak se sníh nikdy v seriálu neobjevil. Jak to tak ale vypadá podle těchto fotek, tak letos tomu bude jinak:)11. kapitola - Seznam se s holkou tvého syna, Dvanácteráku

5. dubna 2012 v 14:59 | Katherine |  Yesterday I died
Předposlední kapitola YID, pak už vás čeká ještě jedna a epilog:) Takže si to užjte a nezapomeňte zanechat koment.

Blog samozřejmě NERUŠIM!

1. dubna 2012 v 20:21 | Ajka |  =>Oznámení<=
Pro ty z vás, co si článek nerozklikli, upozorňuju, že se jednalo o APRÍLOVÝ ŽERTÍK!!! Uznávám, trochu krutej, podle reakcí určitých čtenářů:D, ale nemohla jsem si pomoct. Takováhle šance se naskytne jen jednou za rok. Je sice fakt, že nad pozastavením jsem uvažovala i vážně určitej čas, ale to už je taky za mnou:D
Tak doufám, že se na mě moc nezlobíte. Naopak mi polichotilo, že by zrušení tohoto blogu zasáhlo tolik čtenářů. Kdybych to udělala, musela bych se bát o své zdraví vzhledem k tomu, kolik lidí mi vyhrožovalo zabitím:D:D:D:D Ale fakt díky, moc si cením, že máte tenhle blog rádi, i když to tu poslední dobou trošku vázne:)
Ajka


RUŠÍM BLOG!!!

1. dubna 2012 v 9:41 | Ajka |  =>Oznámení<=
Bohužel tu jsem jen na skok, abych vám to sem napsala. Času ubývá, nálada už dlouho neni, takže nevim, proč tenhle blog ještě mám. Ještě si to zkusím promyslet a možná to jen pozastavím, ale spíš ne. Všem se omlouvám. Více informací najdete v Celém článku