Březen 2012

10. kapitola - Slavná historka o velkolepém zmizení

30. března 2012 v 16:54 | Katherine |  Yesterday I died
Pomalu se blížíme ke konci:)

7. kapitola - Křiklanův seznamovací maraton

28. března 2012 v 16:49 | Katherine |  Druhá generace Pobertů
To je rychlost, co? Užijte si kapitolu a komentujte, protože je to poslední co mám, tak ať povzbudíte autorku ke psaní.

(Fanouškovský) Překlad Inheritance ke stažení

28. března 2012 v 16:28 | Ajka |  Inheritance
Jistý uživatel mi tu dnes zanechal zajímavý odkaz (tímto mu děkuji:)) a to na český překlad Inheritance. Pro zajímavost jsem si ho stáhla, abych si domněnku potvrdila, a opravdu, jedná se nejspíš o fanouškovský překlad (na konci je to podepsáno překladatelka a také je tam napsáno, že korekturu dělal kdosi). Nicméně, prolítla jsem to (na čtení teď nemám čas a stejně jsem to už četla), tak nemůžu potvrdit, jaký ten překlad je, ale z pár vět, který jsem si přečetla, to vypadá dobře. Trochu se střídají styly písem, ale to se dá přežít. Jo a je tam dokonce i slovník jazyků a rejstřík.
Abych to neprotahovala, tentokrát vám bohužel nenabídnu zaposlání e-mailem, protože to má 20 MB a to by můj počítač nezvládl:D Takže sem dám odkaz (je na ulozto.cz) a doufejte, že to majitel nesmaže:(
Odkaz ZDE
Pozn.: Pokud by už odkaz nefungoval, napište mi to prosím do komentů, ať to smažu a ostatní to zbytečně nezkouší.

6. kapitola - Špeh a tajní přátelé

26. března 2012 v 10:05 | Katherine |  Druhá generace Pobertů
Další kapitola. Užijte si ji. Mám i další, takže nezapomeňte komentovat.

9. kapitola - Co všechno se Lolánek naučil

25. března 2012 v 10:00 | Katherine |  Yesterday I died
Po dlouhé době další kapitola ke Katině povídce YID. Už mám všechny zbývající v počítači, takže teď už je na vás, jak budete komentovat.:)

01 - Colin&Kate pro The Lady magazín

24. března 2012 v 16:26 | Ajka |  Merlin Photoshoots
Historicky první photoshoot:D Tak jo, jedná se o už zmíněný photoshoot pro The Lady, focený ve stylu Titanicu.
Fotek je opravdu spousta, tak jsem se snažila některé vybrat, i když všechny jsou krásný. Colinovi i Kate to tam tak strašně sekne!
Nebudu už zdržovat, pro všechny fotky klikněte do celého článku.

Nové informace + rozhovor s tvůrci o 5. řadě

23. března 2012 v 19:58 | Ajka |  News Merlin
Asi nejzásadnější inofrmace, která mě přímo vyděsila, je zpráva, která se prý objevila na twitteru, a to, že našeho roztomilého Asu Butterfielda (Mordred) v jeho roli vystřídá jakýsi Alexander Vlahos. (jeho profil na imdb) Já nevím, co vy, ale mě to fakt štve. Doufám, že tam bude jen na nějakej díl (připadá mi hrozně starej, ale tak podle rozhovoru, který naleznete níže, by se 5. série měla posunout dopředu) a navíc, Asa je prostě Asa. Jen doufám, že to neni proto, že díky Hugovi má Asa nabídky na další filmy a tak na Merlina kašle:( (teď jsem koukala na csfd.cz a Asa má na rok 2013 hrát ve filmu Ender's Game a to dokonce hlavní roli. Je to nějaký sci-fi, či co. To by mohlo bejt dobrý:D)

Více informací najdete níže ve slibovaném rozhovoru. Překlad není můj, ale Ivči z merlin.sff.


5. kapitola - Plány Blacka juniora

22. března 2012 v 16:52 | Katherine |  Druhá generace Pobertů
Další kapitola:) Mám pro vás dobrou zprávu. Kate poslala další kapitoly + další kapitoly k Yesterday I died. Přidám, jak budu moct:)

Česká verze k zakoupení

19. března 2012 v 9:38 | Ajka |  Bohové Olympu
První díl Bohů Olympu - Proroctví (v orig. The Lost Hero) je už teď k zakoupení v českých knihkupectvích. Sama jsem jím listovala:D Má 572 stran, takže je tlustší než všechny díly Percyho a cena se pohybuje kolem 399,-.
Sami si můžte prohlédnout český obal, který se mi líbí víc než ten anglický (narozdíl od Percyho).
Kdo z vás to ještě nečetl, tak má šanci:) Já sama se nemůžu dočkat, až si to přečtu v češtině!

Popis:
Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu?
Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem. Pořádný malér ale je, když spolužáky nepoznáváš, nevíš ani, kdo jsi sám, a netušíš, jak ses tam vůbec ocitl! A to všechno je jenom začátek, protože na výletě v Grand Canyonu se začnou dít vážně strašlivé věci (kniha.elimpisek.cz)

4. kapitola - Drby v Bradavicích

19. března 2012 v 9:27 | Katherine |  Druhá generace Pobertů
Abyste mi tu nebrečeli, máte tu další kapitolu DGP. Užijte si ji:) V zásobě mám pak už jen jednu.

Focení ve stylu Titanicu

18. března 2012 v 15:00 | Ajka |  Fotky v civilu
Dala jsem to sice do rubriky "fotky v civilu", ale jedná se o photoshoot, který nafotili Kate s Colinem pro The Lady magazin, kde se nechali inspirovat blížícím se výročím potopení Titanicu (14.4.2012 to bude 100 let). Posuďte sami, jak se fotka vyvedla. Já bych Colina na první pohled nepoznala. Na druhý už jo:D


1. fotka z natáčení!!

18. března 2012 v 9:13 | Ajka |  News Merlin
Jak se říká, chytám se stébla, ale i tak bych se s váma ráda podělila o první fotku z natáčení 5. řady. Je to taková ta nic neříkající, ale i tak si můžete zkusit tipnout, co by to mohlo být za scénu. Já bych si docela i tipla, že je to Merlinův hovor s drakem, to by podle mě docela sedělo, protože tak kdo ví, co za plátna při tom používají:D


Inheritance v češtině!!

17. března 2012 v 8:49 | Ajka |  Inheritance
Konečně jsme se dočkali! Česká verze čtvrtého dílu ODJ vyjde u nás 30. března 2012! A už teď je na několika portálech v předprodeji. Takže vy, co jste si to nemohli přečíst v angličtině, se teď dočkáte:)
Knize bude patrně ponechán anglický název, alespoň podle toho, co jsem našla na všech portálech knihkupectví a v Popronu. Na jednu stranu je to dobře, všechny názvy byly vlastně v originále (ale byla to jména - až na Eldest), ale byla jsem trochu zvědavá, jestli nevymyslí něco lepšího. Ale jsem spokojená:)
Kniha by měla stát 499,- což je dost, ale na knihu, která má mít 728 stran asi nic zvláštního.

7. kapitola - 28. září 1/2

16. března 2012 v 19:01 | Etherian, překlad Ajka |  Nobody cared
Jásejte, půlka 7. kapitoly je tady. Doufám, že mě odměníte alespoň nějakým tím komentíkem, i když vím, že jste museli čekat dlouho. Jsem si jistá, že konec vás moc nepotěší. Usekla jsem to v docela napínavém okamžikku, ale víc by se mi sem nevešlo. Bohužel. Nebudu zdržovat. Užijte si to:)


3. kapitola - Ze života Severuse Snapea

14. března 2012 v 20:03 | Katherine |  Druhá generace Pobertů
Slavte!! Po dlooouhé době se mi ozvala Kate s dalšími třemi kapitolami DGP. Takže komentujte - čí víc komentů, tím rychlejc další kapitoly:) Já vim, takový vydírání:D

Klik na CČ

Hugo a jeho velký objev

11. března 2012 v 17:20 | Ajka |  Filmy
Už je to nějakej ten pátek, co jsem si stáhla nový film Hugo a jeho velký objev, kde hlavní roli hraje nám fanouškům Merlina známý Asa Butterfiled (Mordred). Své pocity z filmu bych vám teď ráda popasla, i když nejdřív samozřejmě nějaké ty informace:)

Hugo Cabret (Asa Butterfield) je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po tátovi Hugo zdědil vynalézavost a robota s klíčovou dírkou ve tvaru srdce, který možná ožije, pokud se do ní vloží ten správný klíč, a předá chlapci otcův vzkaz. Alespoň v to doufá. Neutišitelná zvědavost přivede Huga k nerudnému prodavači mechanických hraček (Ben Kingsley) a od něj i k jeho chráněnce (Chloe Grace Moretz), která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Hugovy životní záhady. Jak k němu přišla? Jaké tajemství skrývá její adoptivní prarodič, že o něm nesmí nikdo mluvit? Skrývá robot skutečně otcův vzkaz? A dokáže Hugo na všechny tyhle otázky odpovědět dřív, než ho dostihne ruka zákona v podobě přísného nádražního hlídače (Sacha Baron Cohen) a pošle ho do sirotčince? (csfd.cz)

Film kromě příběhu mladého chlapce popisuje i život jednoho z největších géniů filmového průmyslu, režiséra a tvůrce Georgese Mélièse, který je autorem vůbec prvních filmů (Cesta na měsíc, příjezd vlaku, atd...) Už jen tím je Hugo zajímavou podívanou a navíc s roztomilým Asou coby Hugem byste si tento film neměli nechat ujít.

Jak už jsem psala na csfd, na filmu se mi nejvíc líbila (kromě Asy, samozřejmě:D) úžasná atmosféra filmu, vůbec nejhezčí na vlakovém nádraží. Příběh Huga sám o sobě zas tak strhující není, samozřejmě jeho snaha opravit robota, aby zjistil, jestli mu otec něco nevzkázal, je dojemná, ale jinak příběh není ničím moc originálním. Místy jsem se dokonce trošku nudila, protože film má celých 126 minut. Ale jinak se k němu ráda vrátím, protože, jak jsem řekla, popisuje zrod filmu a to je vždycky zajímavá podívaná a navíc je to takovej pohodovej filmík, nic zátěžovýho:)

Na závěr bych ještě dodala, že Hugo byl oceněn hned pěti Oscary - nejlepší kamera, nejlepší výprava, nejlepší mix zvuku, nejlepší střih zvuku a vizuální efekty, přičemž ve výpravě a efektech dokonce trunfnul Relikvie smrti. Nominován pak byl i v dalších šesti kategoriích - nejlepší film, režie, adaptovaný scénář, střih, kostýmy a hudba, což ale bohužel už nevyšlo.

Teď nějaký ten trailer...

...a fotky:
Ke stažení česky ZDE

Můj názor na hodnocení blogů

10. března 2012 v 15:14 | Ajka |  Moje kecy
Pokaždé, když u někoho narazim na hodnocení blogu, vždy se zvědavě podívám, kdo to hodnocení dělal a zvlášť, pokud něco vytknul. A co mě nejvíc fascinuje, když pod odkazem najdu obyčejný blog, který má do dokonalosti hodně daleko...Proto jsem se dneska rozhodla, dát sem takový můj malý názor:

Možná, že teď urazim někoho, kdo hodnocení dělá. Mně to je celkem fuk, protože já sama bych si hodnocení neobjednala. Ale kdybych ho já sama dělala, dala bych si pozor, abych to, co ostatním vytýkám, sama na blogu neměla. Opravdu nechápu mladičké dvanáctileté slečinky, které tomu prd rozumí, ale s radostí (a hrubkami, no radost pohledět) napíší hodnocení určitého blogu, kde si dovolí zkritizovat něčí design, přehlednost a co já vim, co ještě. A teď nechci samozřejmě říct, že všechny hodnocení jsou špatný. Ale člověk by tomu měl alespoň trochu rozumět. Navíc, obsah článků, design, přehlednost, to vše je záležitost jedince, který blog vlastní, tudíž je jasné, že ostatním se to líbit nemusí.

Možná se ptáte, a proč mi to vadí? Přijde mi to nefér vůči lidem, který si hodnocení objednají a úplně cizí člověk jim blog zkritizuje, protože nesplňuje jeho/její představy. Když už se dělá hodnocení, mělo by se podle mě dělat trochu objektivně. Člověka to hodnocení může hodně ranit (mě by teda ranilo) a úplně mu zničit sebevědomí. Několik takových hodnocení už jsem četla, takže vím, o čem mluvím.

Navíc, když hodnocení blogu dělá člověk, který si sám na svém blogu neumí sladit barvy pozadí a písmo se mu nedá ani přečíst, protože na pozadí není vidět, to je vrchol. Já sama si designy možná nedělám, protože o své neschopnosti vím, alespoň si je tedy od někoho objednám a rozhodně cizí práci nekritizuju! K obsahu článku - to je prostě individuální záležitost a názory typu: No, tvý články jsou hrozně nudný a přidáváš jen jeden za týden, takže musím dát jen 2/5 ...jsou na pěst

Toť vše, jen jsem prostě měla chuť dát vám vědět, co si o tomhle myslim. A pro ty slečny, které se v tomhle článku zhlédly: Buďte tak laskavé a své urážlivé komentáře si schovejte na koledu! Nikoho konkrétního jsem nemyslela, na nikoho nenárážím, pouze vás nabádám, abyste se nad sebou zamyslely.

Trochu nakrknutá Ajka

Neřízená střela

10. března 2012 v 14:38 | Ajka |  Filmy
Včera jsem si shlídla film s názvem Neřízená střela a myslím, že stojí za to, abych ho sem dala. Abyste pochopili, jak jsem k němu přišla - hraje tu Rupert Grint.

Film je z roku 2010 a jedná se o komedii:

Victor je jedním z nejobávanějších i nejdražších nájemných vrahů ve své zemi. Zároveň je nejstarším zabijákem, který pokračuje v rodinné tradici založené již jeho dědečkem. Problém tkví v tom, že právě toto rodinné řemeslo s sebou nenese mnoho šancí na setkání s dívkou snů. Naopak Rose je nezávislá, škodolibá a veselá zlodějka, která přišla na dokonalý podfuk. Poté co se jím neúspěšně pokusí obrat bohatého Fergusona, stane se jednou z Victorových zakázek. Ten je však okamžitě zasažen její zlodějskou drzostí, poté šokován její smyslností a nakonec vlastním zjištěním, že není schopen ji zabít. V tu chvíli se z něj stává z vraha ochránce, který se se svou kořistí vydává na dlouhou a zdánlivě nerozpletitelnou cestu, kterou se jim pokusí zkřížit nejedna postava v podobě Victorovy matky, soka, případně nástupce. (csfd-cz)

Hlavní roli Victora si zahrál skvělý Bill Nighy a Rose Emily Blunt (podle fotek je určitě poznáte). Tenhle pár je podle mě hodně neokoukaný a dodává filmu šťávu. Rupert vlastně hraje obyčejného umývače aut, který se jim připlete do cesty, ale nakonec se stane (dá se říct) Victorovým nástupcem. Hlavně díky němu jsem se hodně nasmála.

Trailer:


Fotky:


Eileen Atkins, Victorova matinka:)

Ke stažení ZDE (s českým dabingem)

5. řada potvrzena! + nějaké mé spekulace

9. března 2012 v 17:00 | Ajka |  News Merlin
Po dlouhé době nějaká ta novinka k Merlinovi. Ono se toho zatím moc neděje, ale na FB se objevila fotka pravděpodobně Katie se scénářem prvního dílu 5. řady. Můžete se sami kouknout:) Jinak nějaké strhující novinky a spoilery k 5. řadě jsem nikde nenašla, jen (a to je starý) se hodně mluvilo o tom, že právě v 5. řadě by mělo dojít k odhalení Merlinovy moci. Jestli k tomu opravdu dojde, to je ve hvězdách. Naskýtá se otázka, co by to znamenalo pro seriál - přiznejme si, že to, jak Merlin všechno dělá potají, je svým způsobem zábavné, a kdyby Artuš věděl o jeho moci, naskytl-li by se nějaký problém, prostě by řekl Merlinovi, aby ho vyřešil. Teda, pokud by ho za magii neodsoudil k smrti. To je taky možnost, i když teď už spíš nepravděpodobná.

Taky jsem před dloooouhooou dobou narazila na článek, kde scénáristi přiznali, že přemýšleli nad natočením celovečerního filmu (nevím, jetli sem to tu už někdy nepsala, ale myslím, že ne) s obsazím, jak ho známe. Ale teď jsem našla nějakej další, a tam říkaj, že je to docela těžké, protože film musí odpovídat seriálu atd...No, nic jinýho jsem nenašla, ale myslím, že by bylo super, kdyby byl i film.

Toť k "novinkám" zatím vše. Teď ta slíbená fotka.


zdroj obrázku: facebook.com, informace z scifinow.co.uk