Únor 2012

Prázdniny na nic ...

29. února 2012 v 20:12 | Ajka |  Moje kecy

...aneb po dlouhý době zase nějakej ten můj kec.

Patrně jste zaregistrovali, že to tu už delší dobu trochu umírá, ale mám takový krizový období, ale překládám!! Teda, snažím se.Rozpačitý Taky tak nějak nevim, co sem psát, na ploše noťasu mám sice poznámky, co sem dát, ale furt jsou to buď nějaký recenze na filmy nebo knížky a chtělo by to něco oddechovějšího. Připravuju se na epizody 4. řady Merlina, ale chtěla bych to začít přidávat, až bude českej dabig, ale uvidim, no. Autorky povídek taky nepíšou, já sama sice překládám, ale kapitoly jsou dlouhý a blablabla.

Ale abych se vrátila k tomu nadpisu, tenhle týden mám prázdniny, a bylo docela legrační, když jsem přišla na divadlo (k tomu se taky ještě vrátím) spolu ještě se dvěma kámošema a jedna z dospělých se nás zeptala, co prázdniny, všichni tři jsme nedomluveně řekli NIC MOC. Já se ani tak nenudím, ale nevyspím se pořádně, protože celý týden vodím brášku do školky (to má své výhody - neztrácím čas svým oblíbeným spaním a můžu koukat na filmy, Prostřeno!, seriály, atd...), navíc včera jsem celý poledne uklízela celej barák (CELEJ!), což mi na náladě nepřidalo a navíc, protože jsem sama doma, alespoň tedy celý poledne, nějak mě ta samota vždy přivede do deprese. Ale dneska jsem uvařila dobrý rizoto:D A to prosím nevařím!!!! Uvařila jsem ho víc a teď už neni:D Naši mi ho snědli (to mi připomíná, že mám zase hlad, kdo by do mě řek, že jsem ta nenažrana?:D)

Eh, no nic, to jsem se nějak nezvykle rozepsala o své osobě. No, zmínila jsem divadlo...v pátek odjíždím do Dačic a přijíždím až v sobotu (nevim kdy, spíš k večeru) a hned v neděli ráno zase do Krumlova. Mám takovej divadelní víkend (zdravím obyvatele těchto měst:)) a vrátím se zase kdo ví kdy. To teda znamená, abych se konečně dostala k věci, že se na net moc nedostanu a tudíž se chci dopředu omluvit za zpožděné odpovědi na zaslání Inheritance/Percyho, opravení kapitol (Erin) popř. na další problémy, otázky, zaslání povídek a tak. Jen, abyste se nedivili. Já taková zodpovědná, co to vždycky posílá hned....:D

No nic, končim, nebo si tu začnu "vylévat srdíčko" a opravdu nechci, aby se můj blog stal internetovým "deníčkem". Raději zůstanu u těch filmů.

Tak teda pa, drahouškové:) Uvidím, jestli do víkendu ještě něco přibyde. Možná kapitola??? (:D:D:D To asi ne, zbejvaj mi ještě 2 stránky, ale ...uvidim)

Papa, Ajka♥

Spiknutí 365

28. února 2012 v 18:26 | Ajka |  Knížky
Další z mých oblíbených knížních sérií je tentokrát dílem australské spisovatelky Gabrielle Lord. Možná jste o této sérii slyšeli, byla hitem roku 2010. Jedná se o knižní seriál, kdy každý měsíc vyšel jeden díl. Mě na ně přivedla spolužačka, která si knihy oblíbila a tak mě zlákala, že jsem si to musela taky přečíst. A byla jsem nadšená.

O čem že to vlastně je? Callum Ormond je normální kluk, kterýmu ovšem jediný den v roce absolutně zničí život. Jednoho dne po návratu domů, asi dva měsíce po smrti svého otce, najde strýce a svou mladší sestřičku vážně postřelené. Než stihne sám zavolat pomoc, stává se z něj hledaný zločinec, který zešílel a pokusil se postřílet svou rodinu. Ale to on přece neudělal, tak proč po něm policie jde? Jeho sestřička je v komatu a tak nemůže dokázat jeho nevinu. Je v tom sám. Dává se na útěk a pomalu rozkrývá tajemství Ormondů, které je pravým důvodem, proč po něm nejde pouze policie, ale i mafiánské organizace.

Četla jsem to jedním dechem, nicméně, teď, když už vím, co a jak a proč se stalo, asi by mě to už tolik nebavilo. Ale na první čtení je to bomba!!


(Moje vlastní knihy. Omlouvám se za kvalitu fotek - kompozice atd.., focení se vyhybám, protože mi fakt nejde:D)

Nedávno jsem zjistila, že byl natočen seriál o dvanácti (třinácti?) epizodách, který právě letos frčí v Austrálii. Nicméně, každý měsíc vyjde jeden díl (jako tomu bylo i u knih) a já zatím našla jen lednový díl (a vsadím se, že únorový už také běžel). Bohužel je to tak málo známý, že jsem nesehnala titulky a pilota jsem tudíž musela shlédnout bez nich. Takže, moje špatná angličtina (co se týče poslechu) + australský přízvuk = nic moc zážitek. Herec, který ztvárňuje Calluma, se mi teda moc nelíbí, to spíš jeh kámoš (přidám fotky), ale jako celek to zatím ujde. Uvidím, jestli seženu další díly. Pokud byste si to taky chtěli stáhnout, zadejte si v googlu Conspiracy 365 s01e01 a vyleze vám hafo odkazů (pokud byste s tím měli problém, klidně napište do komentů, popř. na mail a pošlu vám nějakej odkaz, bohužel už nevím, odkaď jsem to stahovala já.

Více o seriálu (fotky + trailer najdete v CČ)

Žena v černém (2011)

26. února 2012 v 20:15 | Ajka |  Filmy
Konečně jsem si stáhla tento Danielův nový film, který právě vchází u nás do kin, a jaké jsou mé pocity? Co se mi líbilo a co mě naopak zklamalo?
Nejprve, abyste byli v obraze, objasním vám, o čem film vlastně je:

csfd.cz: Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit.

Jde o takovou klasiku, ale je pravda, že protože na horory (a zvlášť krvavé) moc nekoukám, těšila jsem se na pořádnou duchařinu, s parádníma lekačkama, u kterýho se budu bát. Alespoň, takhle film vypadal z traileru. Nakonec je to podle mě jen lepší průměr, kde asi nejlepší z celého filmu byl Dan, kterýmu to tady slušelo mnohem víc, než v Potterovi, vypadal tu konečně jako chlap:), a pak boží strašidelná atmosféra Eel Marsh House. Z toho domu jsem fakt měla hrůzu. Ale jinak, lekaček tu bylo jen pár a zas tak moc jsem se nebála. Co bylo velký plus, byl nečekaný konec. Hodně nečekaný. Ten samozřejmě neprozradím:)

Český trailer: - s titulky

Film ke stažení ZDE, titulky, které by měly sedět, ZDE. Ani jedno jsem nezkoušela, měla jsem horší verzi, tohle je nová a podle likeů snad v pořádku.

(Aktualizace: 19. května 2012)

Já a Facebook

19. února 2012 v 18:48 | Ajka |  Moje kecy
Už několikrát jsem narazila na různých blozích na článek, kde se autoři vyjadřovali k Facebooku. Nevim, proč zrovna dnes, ale napadlo mě taky něco splácat, a na závěr mám jeden obrázek, který jsem někde na FB ukradla, ale kterej mě docela pobavil.

Takže, jako první bych bez obalu řekla, že FB nemám ráda, ale nemám se k tomu, abych ho zrušila, neboť a protože jsem maximálně nespolečenská osoba a tohle je jeden z mála způsobů, jak se udržet v obraze ohledně "společenských" událostí. Uznávám, většinou se zde dovím věci, kterých bych nikdy radši vědět ani nechtěla. Věřím, že spousta z vás ví, co mám na mysli. Potom, spousta lidí na FB hodně spoléhá a tak se spoustu věcí, organizačních a tak, dozvim právě přes FB, protože mi to někdy nikdo neni schopen říct.

Jedna z pozitivních věcí, které na FB mám naopak ráda, jsou stránky různých filmů, seriálů a knih, kde se dozvídám spoustu novinek. Ale to je tak asi jediná pozitivní (podle mě pozitivní) věc. Děsí mě, jaká móda se od FB odvíjí. Nejsi dost cool, pokud nemáš minimálně 200 přátel, atd... Navíc nepochopim, jak u toho někdo může ležet celý hodiny (viz moje sestřička a další). Neříkám, že já sama netrávim na počítači dost času, ale rozhodně ne na FB nebo podobnejch stránkách. Přijde mi to prostě jako hrozná ztráta času. Za chvíli spolu nebude umět mluvit, protože budeme komunikovat jen přes FB a podobný portály. Naše mluva skončí u NWM, BTW, LOL. Fajn, to je asi hodně nepravděpodobný, ale dokázali jsem žít bez FB a žili bychom bez něj i dál, kdyby se na něj naše okolí tolik nespoléhalo. Upřímně, já sama na něm trávim max. 15 minut denně, a to spíš o víkendech, když mám fakt čas se kouknut, co se děje. V týdnu jsem ráda aspoň za těch 5.

Na závěr jsem slíbila jeden obrázek, který jsem čmajzla jedné stránce z FB nebo jednomu uživately, teď nevim, kterej mě docela pobavil. Jak jinak se týká HP. Musim uznat, že vtipnejch obrázků na naši oblíbenu sérii je jich tam fakt hodně. Ale tenhle je jeden z mála, kterej neni sprostej...
("Voldemort a Tom Raddle se stali přáteli
HP: Počkej, cože?
V: Potřebuji si poslat dárky ve farmville.")

No a co vy a FB? Své názory pište do komentů:)

3x13 - The Coming of Arthur part two

14. února 2012 v 15:03 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Coming of Arthur part two (Příchod Artuše část druhá)
Režie: Jeremy Webb
Scénář: Julian Jones
Dále hrají: Santiago Cabrera (Lancelot), Emilia Fox (Morgause), Eoin Macken (Gwaine), Rupert Young (sir Leon), Tom Hopper (Percival), Adetomiwa Edun (Elyan)

Stručně:
Nově korunovaná královna Morgana rozpoutává v Kamelotu vládu teroru. Utherovi nezbývá, než bezmocně sledovat, jak se jeho království rozpadá pod nepředstavitelnou krutostí jeho vlastní dcery a její armády nemrtvých. Mezitím, mimo hradby Kamelotu, Artuš znovu nabírá síly a s Lancelotem, Gwainem, Percivalem a Elyanem po boku připravuje odvážný protiútok. Ale Merlin dobře ví, že Artuš nemůže porazit nesmrtelného nepřítele. Podaří se mu z jezera Avalonu znovu získat meč Excalibur dřív, než bude pozdě?
Ke stažení česky ZDE

3x12 - The Coming of Arthur part one

13. února 2012 v 15:00 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Coming of Arthur part one (Příchod Artuše část první)
Režie: Jeremy Webb
Scénář: Jake Michie
Dále hrají: Emilia Fox (Morgause), Eoin Macken (Gwaine), Tom Ellis (Cenred), Michael Cronin (Geoffrey z Monmouthu), Ralph Ineson (Jarl)

Stručně:
Merlin a Artuš jsou vysláni na nebezpečnou výpravu, aby získali Pohár života, mocný magický artefakt, který dává dar nesmrtelnosti. Dříve, než se jim ale podaří Pohár získat, jsou zajati nemilosrdným obchodníkem s otroky Jarlem. Díky věrnému příteli se jim podaří uniknout, ale mezitím promarnili příliš mnoho času a Pohár života se dostává do rukou Morgause. Morgana a Morgause nyní mají k dispozici celou armádu nesmrtelných. Podaří se jim konečně odstranit Uthera z cesty?
Ke stažení česky ZDE

3x11 - The Sorcerer’s Shadow

13. února 2012 v 14:53 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Sorcerer's Shadow (Čarodějův stín)
Režie: Ashley Way
Scénář: Julian Jones
Dále hrají: Harry Melling (Gilli), Paul McNielly (Tindr), Ian Burfield (Nollar)

Stručně:
Věhlasný kamelotský turnaj má pouze jediné pravidlo - žádná pravidla nejsou. Město se plní bojovníky, kteří se mají utkat o vítězství a prestiž. Jedním z nich je i Gilli, Merlinův přítel, který se sice nepyšní právě nejstatnější postavou, ale má v rukách tajnou zbraň - magii. Gilli si uvědomuje plný potenciál svých schopností, což ovšem staví mladého Merlina před dilema. Samotné základy Kamelotu jsou v ohrožení a mladý čaroděj musí svého přítele přimět k rozumu dřív, než se celé království zhroutí.
Ke stažení česky ZDE

Pozn: Všimli jste si, kdo hraje Gilliho? Mladej Dudley Dursley:D

3x10 - Queen of Hearts

12. února 2012 v 14:49 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: Queen of Hearts (Královna srdcí)
Režie: Ashley Way
Scénář: Howard Overman
Dále hrají: Emilia Fox (Morgause)

Stručně:
Morganu trápí sny o tom, že se Gwen stane královnou Kamelotu. Po sesterské poradě s Morgause se rozhodne Utherovi říct o lásce Artuše a Gwen. Král je odhodlán udělat cokoliv, aby svému synovi zabránil vzít si služku, a vyžene Gwen z Kamelotu. Artuš se s tím odmítá smířit a chce z Kamelotu odejít spolu s Gwen. Tomu chce Morgana zabránit a obviní Gwen, že prince očarovala. V sázce je toho příliš a Merlin musí riskovat vše, aby Gwen zachránil před ukrutnou smrtí.
Ke stažení česky ZDE

Pokažené scény ze 4. série

11. února 2012 v 15:01 | Ajka |  Merlin ostatní
Have fun! Stojí to za to:D


3x09 - Love in the Time of Dragons

11. února 2012 v 14:35 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: Love in the Time of Dragons (Láska za časů draků)
Režie: Alice Throughton
Scénář: Jake Michie
Dále hrají: Pauline Collins (Alice)

Stručně:
Když se na Kamelotu objeví Alice, dávná známá Gaiuse, Merlin má příležitost poznat i jiné stránky svého bělovlasého opatrovníka. Později se však ukáže, že Alice je pod vlivem Mantichory, tvora ze Starého náboženství, a Merlin nemá jinou možnost, než Gaiuse varovat před jejími nekalými úmysly.
Gaius je však zaslepen láskou a odmítá Merlinovi věřit. Král je však ve smrtelném nebezpečí a všechny důkazy ukazují právě na Alici. I přesto, že starý lékař Merlina zavrhl, musí mladý čaroděj svého učitele přesvědčit dřív, než bude příliš pozdě.

Ke stažení česky ZDE

Alex Rider

6. února 2012 v 18:44 | Ajka |  Knížky
Další z mých oblíbených knižních sérií ( a výjimečně se nejedná o fantasy) je i Alex Rider úžasného britského spisovatele Anthonyho Horowitze (Síla pětice). Knihy jsou celkem staré, ale pořád ještě nedopsané. Bude totiž 10 dílů (zatím, nevím, jestli jich bude i víc).

O čem to ale vlastně je? Alex Rider je čtrnáctiletý, na první pohled celkem normální kluk, který vyrůstá v Londýně u svého strýce Iana Ridera, který dělá v bance. "Nenormálním" se stane ve chvíli, kdy jeho strýc zemře při autonehodě kvůli na první pohled fatální chybě - nepřipnutému pásu. Alex však svého strýce znal příliš dobře a tuší, že za jeho smrtí je něco víc. Jeho domněnky se potvrdí, když ho "osloví" (ve skutečnosti unesou) agenti tajné britské špionážní organizace MI6, kde mu dají jasně najevo, že pokud nebude spolupracovat, skončí v děcáku a jeho milá opatrovnice Jakie bude poslána zpátky do Ameriky. Alex tedy nemá na vybranou a jde ve stopách svého strýce - stává se tajným agentem.

Každý díl volně navazuje na předchozí, ale v pozadí se odkrývá i víc o Alexově minulosti - dozvídá se, kdo byl ve skutečnosti jeho otec, kdo je Yassen Gregorovič, atd... Většina lidí Alexe Ridera přirovnává k Jamesovi Bondovi a vlastně mají pravdu, i Alex má většinou na pomoc nějaké ty hračičky, ale narozdíl o Bonda jsuo to většinou na první pohled nenápadné věcičky (Krém na akné, jízdní kolo, náušnice v uchu, když si bude hrát na nafoukanéh zbohatlíka:D atd...).

Žádný díl mě zatím nenudil, je to plný akce i vtipu, což zbožňuju. Samozřejmě, místy to musíte brát trochu s nadhledem, přeci jenom, pár lidí by asi nad teenagerem, kterej sám zachrání svět, kroutilo hlavou. Nicméně, pokud se přes to přenesete, tak si Alexe zamilujete. Protože, on je vlastně pořád normálním klukem, který sice má nejvíc zameškanejch hodin ze třídy (pravděpodobně nejvíc i z celé školy), ale kterej stejně jako jeho vrtevníci prožívá svou první lásku, i když na pozadí špionážních akcí. Prostě bomba!!!

Co se týče dostupnosti, u nás v knihovně maj třeba jen některý díly, takže nevim, jak na tom budou u vás. Já mám většinu knih z aukra, i když pár sem jich sehnala v Luxoru v Praze. Taky je můžete zkusit pohledat na internetu (třeba uložto), ale neni to moc známý, ale zkusit můžete všechno:)

Taky bych asi měla zmínit, že podle prvního dílu byl natočen film s názvem Stormbreaker a v hlavní roli se objevil nám známý Alex Pettyfer. (Pro fotky z filmu klikněte ZDE). Docela film ušel, i když jako u většiny, knížka je lepší. Ale dalo se a Alex Pettyfer se na to docela hodil.

A ještě na závěr bych sem pro zájemce uvedla seznam knih, abyste věděli, v jakém pořadí kupovat/stahovat:

1. Stormbreaker
2. Akademie Point Blanc
3. Ostrov Kostlivců
4. Orlí úder
5. Škorpion
6. Vesmírná archa
7. Hadí hlava
8. Krokodýlí slzy
9. Škorpion se vrací

+ Yassen (plánované)

Aktualizace 5. ledna 2013:
Tak knih je nakonec pouze devět, série končí dílem Škorpion se vrací. Nicméně autor by rád ještě napsal knihu o Jassenu Gregorovičovi. Tak uvidíme :)

Moje vlastní sbírka:


Obrázky (kromě posledních dvou) google.com, informace z wikipedií, ale přepasáno mou rukou, takže KOPÍROVAT SE ZDROJEM!

Harry Potter - This is War

4. února 2012 v 19:33 | Ajka |  =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Na tohle video jsem shodou náhod dnes narazila u svého SB Máji, a doufám že jí nevadí, že to sem hodim. Je nejen pro milovníky Harryho Pottera, ale i skupiny 30 seconds to Mars, protože právě jejich písnička z posledního alba This is War hraje po celou dobu. Video je moc krásný a ve skratce je to takový mix ze všech dílů, který se ale drží textu písničky.
Po shlídnutí okomentujte, díky:)

Pololetní blázinec

4. února 2012 v 13:07 | Ajka |  Moje kecy
Asi ste si všimli, že tu nic moc nepřibývá, ale učitelé ve škole si jaksi ještě nevšimli, že jedno pololetí skončilo a mohli by nám tak dát aspoň na chvíli pokoj. Takže spolu s houslema, divadlem, bráchou a dalšíma starostma nemám zrovna moc čas sem nic psát. A pokud už se nějakej najde, chci ho využít na překlad, s kterým si chci dát víc záležet, protože na fanu se pár lidí zmínilo, že tam mám gramatický chyby a stylistický (slohový) kostrbatosti, z čehož mám husinu. Ale minulou kapotolu jsem fakt asi trochu odflákla, takže s touhle si chci dát víc záležet. Pokusím sem dneska něco přidat, i kdyby to měl být jen díl z Merlina, aby tu něco bylo.
PRO SB! Plánuju, že sem hodim nějakou tu kontrolu. Nechci tim říct, že byste mi sem nechodili, to ne, ale jen tak pro jistotu. Začínám vás mít nějak víc:D
Užijte si zbytek víkendu:)
Ajka