Leden 2012

6. kapitola - 21. až 27. září 4/4

26. ledna 2012 v 17:52 | Etherian, překlad Ajka |  Nobody cared
PŘEKVAPENÍ!!! Ano, (konečně) je tu poslední část 6. kapitoly! Omlouvat se nebudu, jen bych se opakovala. Užijte si čtení a nezapomeňte komentovat!!

V minulé části: Hermiona se stala terčem dalšího vtípku ze strany svých drahocených spolužeček. Harry má další noční můry, ale nechce se s nimi Dracovi svěřit. Ten se naopak jemu a Hermioně svěřil, že jeho otec býval Smrtijed. Třetí část končila hodinou OPČM, při které Quirrell napadl Harryho.


The Heroes of Olympus - The Lost Hero ke stažení

21. ledna 2012 v 13:24 | Ajka |  Bohové Olympu
Teď porušuji autorská práva a mám z toho špatné svědomí, ale pracně jsem hledala (a našla!), protože jsem se nemohla dočkat:D, první díl nové série od Ricka Riordana Bohové Olympu - Proroctví (Takto prý bude vypadat časký překlad). Je to sice zazipovaný balíček (takže budete mít problém s rozbalením, pokud nemáte winRAR (doporučuju stáhnout, ale v balíčku je jak formát pdf, tak i rtf (word) nebo mobi (že by do mobilu? Ale nevim:D)).

Je to samozřejmě anglicky, ale kdo četl Percyho, tak poznal, že to zas tak těžký neni (snad, určitě to nebude těžší než Brisingr, možná nějaký řecký názvy). Stáhnutí mám ozkoušený, takže vám můžu potvrdit, že to neni žádnej podfuk, ale číst jsem ještě nezačala.

Abych to neprotahovala, ZDE to najdete, a protože je možný, že časem to ten někdo, kdo nám to zveřejnil, smaže a odkaz nebude fungovat, klidně písněte na mail a já vám to pošlu (napište si, v jakym to chcete formátu!)

Užijte si čtení:)
Ajka♥

Knihy

21. ledna 2012 v 13:08 | Ajka |  Filmy, seriály, knihy
Vítejte v rubrice mých oblíbených knih. Rubrika je stále v přestavbě a s některými staršími recenzemi jsem nespokojená, proto dojde časem k úpravě (až bude čas). U vetšiny najdete pouze jednočlánkovou recenzi, výjimkami jsou Bohové Olympu a Kronika Cartera Kanea, kteří mají celou jednu rubriku. Také budou knihy časem přibývat:)
Nezapomeňte psát své názory!! Budu se těšit:)


Druhá série Bohové Olympu přijde na jaře!

15. ledna 2012 v 14:35 | Ajka |  Bohové Olympu
lost_hero
Na jaře 2012 se čeští fanoušci série Percy Jackson dočkají vydání českého překladu volného pokračování z pera spisovatele Ricka Riordana. Po velkém úspěchu série o mladém chlapci s krví bohů Percym přichází série Heroes of Olympus - "Bohové Olympu".

V USA vyšel 4. října již druhý díl série Heroes of Olympus ‒ The Son of Neptune. U příležitosti jeho vydání se autor Rick Riordan vydal na sedmidenní "olympskou jízdu" po sedmi amerických městech.

Během těchto sedmi dnů se titul The Son of Neptune, vytištěný v nákladu 3 000 000 kusů, dostal na vrcholy hlavních žebříčků amerických bestsellerů! Riordan byl všude vítán s velkou slávou a jeho fanoušci byli často oblečeni ve stylu světa Percyho Jacksona.

Několik dnů po svém návratu okomentoval Rick Riordan svou cestu takto: "Během sedmi dnů jsem podepsal přes 25 000 knih. Jsem tak vděčný sponzorům každé akce, kteří dělají všechno pro plynulý průběh, a také fanouškům, kteří trpělivě a s porozuměním čekali ve frontě na podpis. Během cesty se událo mnoho skvělých okamžiků. Jeden chlapec mi dal římskou minci a popřál mi hodně štěstí. Jiný řekl, že děkuje Bohu, že mě seslal na zem, abych napsal takové knihy! Mnozí fanoušci se podělili o příběhy, které napsali, nebo o obrázky, které nakreslili. A kostýmy byly neuvěřitelné! Uvedení The Son of Neptune mělo obrovský úspěch, zdaleka největší úspěch mojí dosavadní kariéry."

Český překlad prvního dílu nové série vyjde v Nakladatelství Fragment pod názvem Bohové Olympu - Proroctví a čtenáři se na něj mohou těšit na jaře 2012.

Takže, kdo má rád Percyho Jacksona (Já, Já, tady, tady, :D), tak se má na co těšit:)

(Text převzat ze stránek fragment.cz)

3x08 - The Eye of the Pheonix

15. ledna 2012 v 14:00 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Eye of the Pheonix (Oko Fénixe)
Režie: Alice Throughton
Scénář: Julian Jones
Dále hrají: Warwick Davis (Grettir), Eoin Macken (Gwaine), Donald Sumpter (rybářský král)

Stručně:
Artuš se vydává na výpravu k rybářskému králi pro zlatý trojzubec, aby prokázal, že je hoden trůnu Kamelotu. Když se mladý princ ocitá mimo ochranu domovského hradu, Morgana využije příležitosti a dává mu vzácný náramek s okem Fénixe, očarovaný černou magií. Morgana trvá na tom, aby ho Artuš měl neustále při sobě, protože ho bude ochraňovat, jenže náramek ve skutečnosti prince připraví o jeho sílu a nechává ho bezmocného v nebezpečném království rybářského krále.
Merlin se musí k Artušovi dostat včas a zachránit, naštěstí má opět k ruce jejich starého známého Gwaina.
Ke stažení česky ZDE

Legenda o sovích strážcích

15. ledna 2012 v 13:32 | Ajka |  Filmy
Dostala jsem to k Vánocům, roztomilé sovičky na obalu, ale až teď jsem si to konečně pustila. Legendu o sovích strážcích možná někdo z vás zná, je to z loňského roku, ale i tak vám sem dám info, odkaz ke stažení atd. Moc se mi to totiž líbilo. Ne tolik jako třeba Na vlásku, ale je to další animák, kterej nepokládám za sračku a ztrátu času. A neni to Disneyovka:D

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga'Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga'Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (csfd.cz)

Možná jste podobně skeptičtí, jako jsem byla já, když jsem o tomhle filmu slyšela poprvé - sovy? Ale nenechte se mýlit, díky tomuhle filmu mají sovy charakter a smysl pro humor:D Je to pohodový film na sobotní večer, který rozhodně potěší:) A kdo má rád dobrodružství a fantasy...rozhodně doporučuju, i když je hlavním "hrdinou" sova:D

Jinak, v češtině svůj hlas Sorenovi propůjčil Matouš Ruml (Comeback)

Trailer:

(Píseń v druhé půlce traileru je Kings and Queens od 30 seconds to Mars, pokud by se vám líbila:D)


Ke stažení česky ZDE

The Woman in Black

14. ledna 2012 v 15:57 | Ajka |  Daniel Radcliffe
poster Já vim, jsem sto let za opicema, ale tak konečně vás můžu navnadit na novej film Dana Radcliffa, o kterém patrně většina z vás už dávno slyšela. Špatná zpráva pro nás - jde to do kin až někdy v únoru (V ČR konkrétně až od 23. 2.), takže si ještě musíme počkat, ale já se těšim. Hodně moc.

Pro ty, co o tom neslyšeli (doufám, že tu někdo takovej je, když už o tom sem píšu:D), tady máte info z csfd:

"Film je založen na klasické duchařině. Vypráví příběh právníka Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do vzdálené vesnice postarat se o záležitosti nedávno zesnulého vlastníka sídla Eel Marsh. Během jeho osamělé práce uvnitř starého panského sídla začíná Kipps odhalovat tragická a mučivá tajemství města. Jeho strach se začne stupňovat, když zjistí, že místní děti umírají za tajemných okolností. Když jsou jemu nejbližší ohrožováni mstivou ženou v černém, musí Kipps najít způsob jak prolomit cyklus teroru." (csfd.cz)

Danielovi to tu mo slušní, jak si sami můžete potvrdit z fotek a traileru:

(fujky, bojim se i samotnýho traileru:D)

http://3.bp.blogspot.com/-8S3htwf3G7A/Tq3fWCGeVdI/AAAAAAAABE4/Vil1WOaYtUI/s1600/the_woman_in_black_2012_950x632_696398.jpg

http://horrornews.net/wp-content/uploads/2011/12/the-woman-in-black-movie-2012-6.jpg

http://hpsupporters.com/gallery/albums/userpics/10001/392019205.jpg

3x07 - The Castle of Fyrien

14. ledna 2012 v 15:39 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Castle of Fyrien (Hrad Fyrien)
Režie: David Moore
Scénář: Jake Michie
Dále hrají: Adetomiwa Edun (Elyan), Emilia Fox (Morgause), Tom Ellis (Cenred)

Stručně:
Gwen je postavena před nemožné rozhodnutí, když se musí rozhodnout mezi záchranou života svého bratra, Elyana, a prince Artuše. Oba jsou vydáni na milost nepřátelskému králi Cenredovi a Gwen si musí vybrat - lásku svého života, nebo svého jediného sourozence? Merlin, Artuš a Gwen se snaží vymyslet, jak z této situace ven. Ale Morgana a Morgause dělají vše, co mohou, aby jejich plány zhatily.
Ke stažení česky ZDE

Tři mušketýři

8. ledna 2012 v 14:20 | Ajka |  Filmy
Tak, včera jsem byla v kině na dlouho očekávaných mušketýrech, a můj dojem? Hehehe, přečtěte si ho níž:) A nemusíte se bát, dá se říct, že to splnilo má očekávání, něco mě překvapilo, něco potěšilo, ale nic mě nezklamalo.

Nejvíc jsem se bála o Logana. Když jsem se poprvé doslechla, že bude hrát D'Artagnana, řekla jsem si: to jako vážně? Vždyť je strašně mladej! Nicméně, po včerejšku už se ničemu nedivim:D Film byl v zásadě smíchanina různých filmů před tím (Od Pirátů z karibiku po Hvězdný války a Matrix), za Ludvíka XIII. normálně lítaj po obloze vzducholodě, který ale připomínaj doslova vzducho-lodě s dělama a plamenometama:D Mladý Ludvíka XIII. je tu vyloženě vypatlanej mladíček, kterej se spíš než o vládnutí zajímá o to, co práve nosí v Anglii Buckingham. (Doteď si vybavuju scénu: Orlík (Buckingham), sjede Ludvíka pohledem od hlavy až k patě: "Hezký kostým. Zelená....Retro. Tu jsme měli loni...nebo předloni?") Orlík byl skvělej, od kladných postav v Tróje a Pirátech takovej slizskej záporák. PARÁDA! Milla nezklamala, scéna z Matrixu k nezaplacení. A Logan? Prostě trochu seběvědomej, sladkej D'Artagnan, ale takovym roztomilym způsobem, navíc ty dlouhý vlasy mu tu nakonec dost slušej! Abyste si o tom nezačali myslet nic špatnýho - bavila jsem se. A hodně. Akce každých pár minut, navíc se sladkym Loganem a sexy Mattem MacFadyenem (Pýcha a Předsudek) coby Athosem...bože, jdu si to stáhnout!:D
A taková malá poznámečka - pokud jste četli Tři mušketýry, tak se to snažte co nejvíc zapomenout, ve filmu z toho totiž moc nenajdete:D

Takže pokud pořád nemáte nic moc představu (jako že se nedivim, z těch mejch blábolů), tak jako vždy fotky, trailer a zkusim najít i ke stažení.

Mimochodem, viděla jsem to v 3D, který celkem ušlo, a s českym dabingem. Sestra si stěžovala na dabing Logana, protože má v uchu hlas z Percyho Jacksona, ale mně to moc nevadilo. Trošku byl ten českej hlas starší, ale tak co, no.

(víc v CČ)

Dočetla jsem Inheritance

3. ledna 2012 v 22:22 | Ajka |  Inheritance
Anoooo, je to tady, konečně jsem dočetla Inheritance! A je to bezva. O své pocity bych se s vámi ráda podělila, ale vím, že to spousta z vás ještě nečetla (protože to ještě nevyšlo v češtině) a chtěli byste si to přečíst bez toho, abyste věděli, jak to dopadne, ale pro ty, kteří jsou hroooozně zvědaví, co se v posledním dílu stane a je jim fuk, že přijdou o překvápko (takovou osobou jsem třeba i já, která si to všechno nechala vyžvanit od kamarádky ještě před tím, než to začala čít:D), si klikněte do Celého článku, kde najdete obsah:) Příjemné počteníčko. Nebudete zklamaní!!

2. kapitola - Pod slunečními paprsky

2. ledna 2012 v 17:44 | Katherine |  Druhá generace Pobertů
Druhá kapitola, poslední, co Mám, tak komentujte, ať má autorka chuť psát:)