Říjen 2011

Colin a Bradley zpívající "You're the voice"

31. října 2011 v 20:37 | Ajka |  Random fun
Miluju tohle video!!!!


6. díl - popis

31. října 2011 v 20:21 | Ajka |  News Merlin
Ano, a je tu popis další epizody:) Fakt se na ní těšim, ty jo...

4x06 - A Servant of Two Masters (Sluha dvou pánů)

Merlin se stane smrtící zbraní v Morganině boji za její nadvládu, když padne do jejích rukou. Díky obrácené, starodávné magii dokáže obrátit přítele proti příteli a vytvořit z mladého čaroděje perfektního vraha, což dostane nevšímavého krále Artuše do velkého nebezpečí. Stačí si někdo všimnout Merlinova divného chování dřív, než bude schopen nějak vážně zranit krále? (merlin.sff.cz)


14. kapitola - Famfrpálový zápas

31. října 2011 v 17:09 | Katherine |  Tajemství jednoho dne
Tak že jste tak hezky komentovali:)....Prozradim vám, že mi autorka už poslala celou povídku, která bude mít 19. kapitol, ale jak rychle je sem budu dávat, záleží jen na vás.

Ke stažení 5. díl

30. října 2011 v 12:35 | Ajka |  News Merlin
Po dlouuuhém hledání a proklikávání sem dávám odkaz na stažení dílu i titulek. Ani jedno ještě není na ulozto.cz a pokud ano, tak mi to blbne, protože jsem to tam prostě nenašla.
Nicméně, ZDE máte odkaz na stažení dílu, pokud budete šikovní, tak se nějak proklikáte,
A ZDE odkaz na stažení titulek - jsou zazipovaný, takže pokud nemáte winrar nebo podobnej program, napište mi email a já vám je pošlu.
Užijte si díl:)
P.S. Pokud to někdo objevíte na uložto, napište mi do komentářů odkza, děkuju moc!

Co jste možná nevěděli o Harrym Potterovi

29. října 2011 v 14:50 | Ajka |  =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Na blogu mého SB Kiki jsem narazila na úžasnej článek, kde britský deník The Mirror sepsal pár zajímavostí o Harrym Potterovi, o autorce a prostě celé sáze. Jsem si jistá, že spousta z vás některý věci už ví (já taky některý vim), ale naopka některý mě fakt dojali.

Tady to je:

1. Když Arthur Weasley vstupují společně s Harrym na ministerstvo kouzel, musejí nejprve v telefonní budce na číselníku vyťukat tajný kód. Pan Weasley zadá čísla 62442. Když si představíte klávesnici mobilního telefonu, pak písmena, která jsou napsána pod těmito číslicemi, dají dohromady anglické slovo "magic", tedy česky magie nebo kouzlo.

2. Pokud se nějaký mudla přiblíží Bradavicím, uvidí jen staré rozvaliny a ceduli "Zákaz vstupu".

Společná fotografie ze srpna 2000.

13. kapitola - Potterová a Black

28. října 2011 v 13:06 | Katherine |  Tajemství jednoho dne
Nová kapitola, jako vždy, komentkujte.

Scéna z 5. dílu

28. října 2011 v 13:04 | Ajka |  News Merlin
Objevilo se video, kde Merlin, oblečený jako rytíř Camelotu, utíká před Caerleonovýma bojovníkama. Heh, docela vtipný:D


Zdrojový kód

27. října 2011 v 17:18 | Ajka |  Filmy
Nedávno jsem si stáhla film, ani není tak starý, s názvem Zdrojový kód. Vsadím se, že někteří vás na něm možná byli v kině nebo si ho taky stáhli. Je totiž z letošního roku.

O čem film vlastně je?

Když se kapitán Colter Stevens probudí v sedadle příměstského vlaku, netuší, kde se tam vzal. Naproti němu sedí Christina. Colter ji vidí poprvé v životě, ale Christina ho očividně dobře zná. Colter Stevens zjišťuje, že se probudil v těle jiného člověka. Než se stihne z nastalé situace vzpamatovat, je vlak rozmetán silným výbuchem. V zápětí se Colter objeví v podivném bunkru izolovaném od okolního světa. Přes obrazovku k němu mluví důstojnice Goodwinová a požaduje informace o všem, co právě viděl. Kapitán Colter Stevens se stal součástí náročné mise, jejímž cílem je odhalení útočníka, který má na svědomí výbuch vlaku, v němž se Colter ještě před chvílí nalézal. Atentátník plánuje mnohem větší výbuch přímo v srdci Chicaga a jeho dopadením tak může Colter zachránit tisíce životů. Tato vládní mise je založena na experimentu nazvaném Zdrojový kód, který Colterovi umožňuje na chvíli existovat v paralelní realitě - v těle Seana v chicagském příměstském vlaku. Seanovu identitu může využívat pouze osm minut, má tedy právě osm minut na odhalení bombového útočníka. Zdrojový kód zvládá poslat Coltera do stejného časového úseku vícekrát. Získává tak více času, ale situace se mu může snadno vymknout z rukou… (csfd.cz)

Filmem jsem byla nadšená, protože miluju sci-fi filmy. Až skoro do poslední chvíle jsem to moc nechápala, jako proč je v tom bunkru, kterej vypadá, že se každou chvíli zbortí a Goodwinový je to fuk? Nechci vám nic prozrazovat, takže pomlčím:)

Režisérem tohoto povedeného snímku je Duncan Jones a v hlavní roli se objevil Jake Gyllenhaal, kterého jste možná viděli v Princovi z Persie nebo ve Zkrocené hoře s Heathem Ledgerem.

Trailer:


Fotky:
Ke stažení česky třeba ZDE

12. kapitola - Nejmladší z rodu Blacků

26. října 2011 v 19:04 | Katherine |  Tajemství jednoho dne
Nová kapitola TJD. Komentujte, jinak nebude další díl:D

2x10 - Sweet Dreams

26. října 2011 v 15:00 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: Sweet Dreams (Sladké sny)
Režije: Alice Troughton
Scénář: Lucy Watkin
Dále hrají: David Schofield (Alined), Kevin Eldon (Trickler), Mark Lewis Jones (Olaf), Georgia Moffett (Vivian)

Stručně:
Do Kamelotu se sjíždí hodnostáři z okolních království, aby jednali o míru, ale král Alined ve skutečnosti usiluje o válku. Udělá vše, co bude v jeho silách, aby rozdmýchal nepřátelství, i kdyby to mělo znamenat použít magii.
Alinedův dvorní šašek Trickler očaruje Artuše a ten se bezhlavě zamiluje do Vivian, dcery krále Olafa a nepřítele Kamelotu. V paláci zavládne chaos a Kamelot znovu stojí na pokraji války.


Ke stažení česky ZDE

2x09 - The Lady of the Lake

25. října 2011 v 19:52 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Lady of the Lake (Jezerní paní)
Režije: Metin Huseyin
Scénář: Julian Jones
Dále hrají: Laura Donnelly (Freya), Richard Ridings (Halig)

Stručně:
Když Merlin najde krásnou druidí dívku Freyu uvězněnou ve spárech lovce lidí, je mu jasné, že jí musí pomoct. Gaius mladíka varuje, aby se do toho nezaplétal, ale Merlin ho odmítne poslouchat.
Merlin schovává Freyu v chodbách pod Kamelotem, ale vzhledem k tomu, že lovec lidí hledá svou zmizelou kořist a kolem se volně pohybuje zuřivá magická příšera, dlouho schovaná zůstat nemůže.


Ke stažení česky ZDE

Aithusa nebo Safira?

25. října 2011 v 13:29 | Ajka |  =>Ankety<=
Dva dráčci, každý z jiného filmu/seriálu, ale oba sladcí. Tak, kdo z koho? Aithusa, v dračím jazyce Sluneční svit, poslední samička (?) svého druhu, vzácný bílý drak, který má přinést úsvit do zrozeného Albionu, a nebo Safira, Zářivá šupina, taktéž poslední samička svého druku, modrá dračice jezdce Eragona, jejichž osudem je zabít Galbatorixe a nastolit v Alagaesii mír?


Já sama se zdržuji hlasování:D

2x08 - The Sins of the Father

24. října 2011 v 12:00 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Sins of the Father (Otcovy hříchy)
Režije: Metin Huseyin
Scénář: Julin Jones
Dále hrají: Emilia Fox (Morgause), Alice Patten (Igraine)

Stručně:
Když záhadný válečník vyzve Artuše na souboj, nikdo nedokáže předvídat zničující události, které to způsobí, a mladý princ už vůbec ne.
Artuš a Merlin se z rozkazu krásné Morgause brzy ocitají na podivné výpravě. Díky ní se Artuš dozvídá temné tajemství, které by mohlo způsobit pád království…
Ke stažení česky ZDE

5. díl - His father's son (fotky + info)

23. října 2011 v 19:01 | Ajka |  News Merlin
A máme tu popis další epizody s názvem Syn svého otce:

Artuš čelí svému prvnímu testu coby krále, když způsobí hněv impozantní královny Annis. S ticíci životy visící na vlásku musí Artuš najít sílu být sám sebou a stát se vůdcem, kterého Kamelot tak zoufale potřebuje. (bbc.co.uk)Halloweenská bleskovka

23. října 2011 v 13:41 | Ajka |  Bleskovky
Blíží se nám Halloween, takže jsem si pro vás připravila bleskovku. Odměnou bude jako vždy diplomek pro každého. Bleskovka tu bude do pondělí (kdy je Halloween), pokud by byl hodně velký zájem, tak ji ukončím dřív.
Takže, těším se na vaše odpovědi!:D

1. Základí otázka: Slavíš Halloween?
2. Vyřezával(a) jsi někdy dýni? Pokud ano, povedla se? A pokud ne, chtěl(a) bys to někdy zkusit?
3. Kdyby sis měl(a) vybrat převlek na Halloween, jaký by to byl?
4. Co nejraději v tento den děláš? Vyber:
- jdu s kámošema ven
- pustím si dobrý film
- jdu ven na Halloweenskej průvod
- nic zvláštního nedělám
- něco jinýho (napiš co)
5. Zdobíte si s rodiči na Halloween dům? Nebo třeba ty jen svůj pokoj?
6. To myslím stačí. Co chceš na diplomek?
7. Napiš mi sůj blog (popř. email), ať ti můžu dát vědět:)
8. Měj se a užij si prázdniny!

Ke stažení 4. díl

23. října 2011 v 13:28 | Ajka |  News Merlin
Jetě jsem si to nestihla shlédnout, protože jsem vyřezávala dýni:D, ale za to už jsem si to stáhla. Takže, tady to je:

Díl ke stažení ZDE
Titulky ZDE

5. kapitola - 8. až 17. září 2/2 (2)

21. října 2011 v 18:27 | Etherian, překlad Ajka |  Nobody cared
Druhá půlka druhý půlky...


5. kapitola - 8. až 17. září 2/2

21. října 2011 v 18:24 | Etherian, překlad Ajka |  Nobody cared
Provolávejte mi slávu, právě jsem dokončila kapitolu!!!!! Já vim, po tak dlouhý době, ale tak nemůžete se mi zas tolik divit. Pro zajímavost:
Celá kapitola (obě poloviny) mají ve wordu 14 501 slov a 30 stránek!!! Takže si myslím, že není tak divné, že to trvalo tak dlouho. Ale taky vím, že by to rychleji šlo...
No co, máte to tu, tak doufám, že mě oceníte hodně dlouhými komentáři, protože bůh ví, kdy bude další kapitola...

(Kdo si nepamatuje - v minulé kapitola začala Hermiona sedět s Harrym a Dracem u zmijozelského stolu, Harry se konečně ukázal na hodinách, dozvědělli jsme se něco o Snapeově minulosti, ...)

Zachránce Zmijozelu (sk)

21. října 2011 v 16:24 | Casion |  Jednorázovky
Nová jednorázovka od Casion s názvem Zachránce Zmijozelu (Zachránca slizolinu v orig.) Užijte si ji a hlavně nezapomeňte zanechat koment!

Fakty:D

19. října 2011 v 19:02 | Ajka (nicméně to není můj výmysl) |  Ostatní
Narazila jsem to na jednom blogu (na konci článku je odkaz) a chvilku jsem přemýšela, jeslit to zkopírovat, níže vysvětlím proč:D Jestli se nad tím aspoň neusmějete, tak jste suchaři!

Kuk do celého článku