Září 2011

2 nové trailery!

30. září 2011 v 19:42 | Ajka |  News Merlin
Nejsou zas až tak nové, ale rozhodně jsou zdelšené. U toho druhýho se jedná o celou jednu scénu, co se týče toho prvního, to je ten první oficiální traler, ale konečně v HD a s přidanýma scénama. Můžeme tam například vidět boj Lancelota s Artušem! Takže to vypadá, že Lancík nám začne dolejzat za Gwen už teď. No super...jak já ho nemám ráda...Arthur rules!1., 2., a 3. díl - o čem budou?

30. září 2011 v 18:46 | Ajka |  News Merlin
Nejprve bych vás chtěla požádat, abyste tento článek NEKOPÍROVALI, nebo tak učinili POUZE SE ZDROJEM. Články jsem sama překládala, a kdo mě zná, ví, jak jsem na to háklivá.

4x01 - The Darkest Hour (Nejtemnější hodina)

Merlin stojí před svým zatím nejtěžším úkolem, když Morganino zaslepené rozhodnutí ohrožuje nejen Atrušovu budoucnost, ale i rovnováhu celého světa. S mocí větší, než kdy měla, přivolává mocnou Callieach, aby roztrhala závoj mezi světy. Na zem se dostávají pekelné nestvůry, které zabijí každého, kdo se jich dotkne. Protože z Uthera je jen stín jeho bývalého já, chránit království je na Arutšovi a jeho rytířích, včetně Lancelota. Ale aby byl nepřítel zničen, bude zapotřebí víc, než jen mečů, a Merlin je šokován zjištěním, ža aby mohla být rovnováha obnovena, vyžaduje oběť nesmírých rozměrů.

4x02 - The Darkest Hour part 2 (Nejtemnější hodina část 2)

Království je na pokraji zhroucení a Morgana je připravená udeřit. Zatímco se Lancelot vrací s umírajícím Merlinem na Camelot, Artuš musí pokračovat ve svém úkolu a zabít Dorocha(u?) sám. Přestože rytíři ví, že jejich cesta na Ostrov prokletých (? nejsem si jistá názvem, mohlo by to být taky požehnaných) sebou nese nebezpečí, nikdo nemohl předvídat, co zde hodlá Artuš obětovat. Přátelství a věrnost jsou testovány na maximum, ale nakonec je to síla lásky, která změní jejich životy navždy.

4x03 - An Uncle, and an Enemy (Strýc a nepřítel)

Camelot je na nohou v očekávání princových narozenin. Ale Artušův starý protivník, Odin, slibuje, že se postará o to, aby na tuhle oslavu Camelot už nikdy nezapomněl - mezi hosty se tak dostává smrtelně nebezpečný vrah připraven udeřit. Než se prach usadí, je Camelot zničen. Jak daleko je Merlin ochoten zajít, aby dal věci zase do pořádku? Opravdu by všechno riskoval a prozradil své tajemství?

...No já doufám, že ano. Tak co, jak vám to zní? Myslím, že se nemůžu dočkat! Berte to trošku s rezervou. Přinejmenším ty druhé dva díly, ten první je jistej (je to zveřejněný na stránkách BBC).

Znovu připomínám, KOPÍROVAT SE ZDROJEM NEBO VŮBEC!

bbc.co.uk
facebook.com

Aktualizováno 1. října - děkuji Morganě za doplňující informace:)

Spoilery k 1. dílu!

26. září 2011 v 12:00 | Ajka |  News Merlin
Ano, ano, ano, trailery na 1. díl!

další trailery s novými scénami najdete v CČ

Uther nejspíš zemře!

25. září 2011 v 13:45 | Ajka |  Fotky ze seriálu
Našla jsem na FB fotku, podle níž to vypadá, že se s Utherem brzy rozloučíme (možná už ve 3. díle). No posuďte sami.

V celém článku pak najdete další fotky ze 4. řady, možná jen z 1. dílu, ale kdo ví?


Promo fotky ke 4. řadě 2/2

24. září 2011 v 17:38 | Ajka |  Promo fotky
Tady je ten slíbenej zbytek promo fotek. A teď se vrhnu na řeklad, ať s tim taky pohnu.
Papa:)
Ajka


zbytek v CČ

Hraničářův učeň

24. září 2011 v 17:27 | Ajka |  Knížky
Další knížku, kterou bych vám moc doporučila, nese název Hraničářův učeň a věřím, že spousta z vás už o ní slyšela nebo ji dokonce četla. Já sama mám zatím přečtené jen dva díly, ale i tak vám knížku můžu doporučit.

Příběh je o chlapci jménem Will, který jako sirotek vyrůstal spolu se svými kamarády někde jako v sirotčinci. Už od malička toužil stát se rytířem, ale je příliš malý a do bojové školy ho nevezmou. Zato se o něj zajímá hraničář Halt, který by si ho rád vzal do učení. Will má na hraničáře všechny předpoklady - malou postavu, hbitost, je bystrý, atd...Willovi se to zprvu nezdá, ale brzy se mu hraničářské zbraně - luk a dýky - začnou zamlouvat a zažívá největší dobrodružství svého života.

Sága má zatím v češtině deset dílů, příští rok by měla vyjít další. Jak jsem psala výš, mám přečteny jen první dvě, ale i tak jsem je zhltla za chvíli, tak moc jsem do toho byla zažraná. Navíc, dvojka skončila tak napínavě, že mám chuť pustit se do další, ale mám hafo knížek do školy, půjčenýho eldesta...takže to bude muset počkat.

Ale dál, knížka je od australského autora, Johna Flanagana, který tuto knihu začal psát, aby svého syna donutil číst, a aby mu ukázal, že i malí kluci dokáží velké věci.

Pokud byste se o této sáze chtěli dozvědět víc, můžu vám doporučit blog: my-fantasydream.blog.cz mého SB Casion, která se Hraničářům věnuje:)

Známe datum premiéry 1. dílu 4. řady!

21. září 2011 v 20:07 | Ajka |  News Merlin
Ano, před chvílí to zveřejnili oficiální stránky Merlina na fb.

PREMIÉRA BUDE 1. ŘÍJNA (SOBOTA) V 19:50 NA BBC! A díl nese název "The Darkest Hour" (Nejtemnější hodina) a ne Revival of the Witch, jak jsme se domnívali, no uvidíme, jak se bude jmenovat další díl.

Těšíte se? Já hrozně, i když si na to budeme muset asi ještě chvilku počkat, než to nějaká zlatá duše dá na ulozto.

(malá ochutnávka:D)
facebook.com

Promo fotky ke 4. řadě 1/2

21. září 2011 v 17:51 | Ajka |  Promo fotky
Užijte si je:) Stáhla jsem jen nějaký, je jich kopice, ale většinou byly podobný, nebo tak. Připravuju pak další nové fotky ze seriálu a také vám chci ukázat další trailery, takový mini, ale aspoň nějaký. ale musíte mít se mnou trpělivost, jsem v časové tísni, nevím, kde mi hlava stojí, navíc si musím najít čas i na NC a tu druhou povídku:D
Všechny najdete v celém článku a zbytek dodám, jak nejdříve to půjde, brácha mě otravuje, ať si s ním jdu hrát:D
Jo a ještě prosím komentujte, vím, že neni skoro co, ale fakt mě to potěší a aspoň budu vědět, že to někdo čte. Děkuju moc.

zbytek v CČ

Trailer na 1. díl?

18. září 2011 v 21:49 | Ajka |  News Merlin
Je sice kraťounký, ale za každou novou scénu jsem vděčná, a není jich málo. Taky až bude čas, hodim sem i promo fotky ke 4. řadě!


Oficiální trailer stanice BBC!!!

17. září 2011 v 17:16 | Ajka |  News Merlin
Ano, premiéra Merlina se blíží a tak vyhlížím vše, co se dá. A našla jsem oficiální trailer, samozřejmě v angličtině, ale je jinej než z Comic Conu, taky je kratší, ale je super!!!! Užijte si ho!:)

První fotky ze 4. řady

16. září 2011 v 17:10 | Ajka |  Fotky ze seriálu
Ano, abychom si zkrátili čekání...:) Našla jsem fotky z nové řady, tak si je užijte a napište svůj názor:)

(další v celém článku)

Víme názvy některých dílů 4. řady!

16. září 2011 v 16:49 | Ajka |  News Merlin
Ano, právě jsem na FB našla příspěvek s názvy některých díů 4. řady. Tady jsou:

4x01 : The Darkest Hour (Nejtemnější hodina)
4x02 : The Darkest Hour part 2 (Nejtemnější hodina druhá část)
4x03 : An Uncle, and an Enemy (Strýc, a nepřítel)
4x04 : The Traitor is Betrayed (Zrádce je zrazen)
4x05 : Powerless (Bezmocný)
4x06 : The Holy Grail (Svatý grál)
4x07 : The Once and Future King (Jednou budoucí král?)
4x08 : (not known yet) (neví se)
4x09 : (not known yet) (neví se)
4x10 : Fire of the Phoenix (Oheň fénixe)
4x11 : (not known yet)(neví se)
4x12 : Mystery of Time (Tajemství času)
4x13 : (not known yet) (neví se)

facebook.com

7. kapitola - Vítej mezi Poberty

14. září 2011 v 15:00 | Katherine |  Tajemství jednoho dne
Nová kapitolka, poslední, co mi zatím Kate poslala. Proto si ji užijte a nezapomeňte zanechat koment!

Nobody cared dopsaná

14. září 2011 v 9:21 | Ajka |  Nobody cared
Ano, je to tak. Právě jsem se podívala na počet kapitol (jsem ve škole a na inf máme supla) a zjistila jsem, že autorka konečně přidala epilog. Docela mě to překvapilo, protože jsem měla pocit, že jsem si k NC dala na fanfiction.net takovýho mailovýho hlídáčka, aby mi poslal mail, pokud se přidá další kapitola. Mail nepřišel, ale když jsem se dneska jen tak náhodou koukla, našla jsem povídku dokončenou.

Takže finální počet kapitol je u ní sice 27 + epilog, ale v češtině to bude jen 26 + epilog, protože jsem jednu kratší kapitolu (myslím, že to byla u ní druhá), smrskla s třetí, takže mám jakoby o jednu míň, ale nebojte, o nic jsem vás samozřejmě nepřipravila:) Takže doufejte, že mě nepřejde elán a k tomu epilogu se někdy dostanu. Jak vidíte, s další kapitolou se pomalu ale jistě taky blížím ke konci, ale ještě to chvilinku potrvá, což mě samozřejmě mrzí, ale díky škole jsem na to tenhle týden skoro (SKORO) ani nesáhla.

Ale aspoń se můžete při čekání začíst do povídky Tajemství jednoho dne aturoky Katherine, která kapitoly píše docela rychle a ještě dneska (ve tři) vám sem zveřejním další kapitolu (mám to přednastavené).

Takže se mějte a užijte si zbytek týdne:)

Vaše Ajka♥


Nová povídka

12. září 2011 v 19:23 | Ajka |  Moje kecy
Mám pro vás zajímavou zprávu. Konečně jsem objevila odpověď od anglické autorky (odpověď jsem měla už měsíc v emailové schránce pod viry a spamy, nevim proč), ve které mi povolila překlad její povídky. Jedná se pouze o čtyřkapitolovou povídku na pár HP/SS neslash, která vyhrála soutěž o nejlepší Halloweenskou povídku. Má i pokračování, ale to jsem zatím nečetla a tudíž ani neplánuju překlad.
Takže mi držte palce, ať se do toho brzy vrhnu a můžu vám sem vložit první kapitolu.
Ajka

P.S. Na jednom blogu, ve kterém soutěžim v SONS (viz pod záhlavím), jsem objevila jeden vtip, kterej mě fakt dostal. Autorce blogu se omlouvám, ale prostě to sem musim dát (viz celej článek)

1x10 - The Moment of Truth

11. září 2011 v 12:59 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Moment of Truth (Chvíle pravdy)
Režije: Davide Moor
Scénář: Ben Vanstone
Dále hrají: Alexander Siddig (Kanan), Caroline Faber (Hunith), Joe Dempsie (William)

Stručně: Když Merlinovu rodnou vesnici terorizují bandité, vydává se Merlinova matka na Kamelot požádat krále o pomoc. Uther to ale odmítá s tím, že vesnice leží na území sousední země a vojska Kamelotu nemohou zasáhnout. Merlin se tedy rozhodne vydat se na cestu zpět sám, ale je překvapen, když se k němu Artuš, Morgana a Gwen připojí.
Ve vesnici se Merlin znovu setkává se starým přítelem, který ví pravdu o Merlinových schopnostech. Ten na Merlina naléhá, aby využil svou magii ke zničení nájezdníků, to by však znamenalo, že se pravdu o Merlinovi dozví i Artuš…

Ke stažení česky ZDE

6. kapitola - Vánoce dvakrát jinak

11. září 2011 v 12:45 | Katherine |  Tajemství jednoho dne
Další kapitola. Věštba vyplouvá na povrch. Nezapomeňte komentovat!:)

Sázka

10. září 2011 v 20:30 | Casion |  Jednorázovky
Jedná se o jednorázovou podívku od Casion s názvem Sázka (ve sl. Stávka). Užijte si ji a nezapomeňte okomentovat!

Vzdejte úctu našim hokejistům!

7. září 2011 v 17:38 | Ajka |  Moje kecy
Jak už jste se také patrně doslechli, dneska spadlo letadlo s ruskými hokejisti, mezi nimiž ale byli i tři češi - Rachůnek, Marek a Vašíček. Jak už se potvrdilo, ani jeden z nich nepřežil. Tak česká reprezentace přišla o tři úžasné osobnosti:( Ten svět je vážně nespravedlivej a pokud se mnou souhlasíte, jděte zítra do školy v černém triku jako vzdání úcty našim zemřelým hokejistům. Pokud můžete, rozšiřte to dál, ať se tahle zprává šíří i jinde, než na Facebooku:(

Ajka


5. kapitola - Další tajemství na obzoru

6. září 2011 v 17:00 | Katherine |  Tajemství jednoho dne
Další kapitola, komentujte:)