Srpen 2011

2. kapitola - Dobrou noc anebo jednu noční můru, prosím

31. srpna 2011 v 12:44 | Katherine |  Tajemství jednoho dne
Že tak hezky komentujete, tak sem dávám další kapitoly Katherininy povídky. užijte si ji a samozřejmě zase komentujte, ať sem můžu hodit i tu třetí.


Severus Snape nejoblíbenější postavou

31. srpna 2011 v 10:26 | Ajka |  Ostatní
Jedná se o můj překlad článku. Proto kopírovat JEN SE ZDROJEM!!!

Jak si čtenáři vzpomenou, Bloomsbury, britské nakladatelství Harryho Pottera, se ptali fanoušků na nejoblíbenější postavu série J.K. Rowlingové. Hlasování skončilo minulý týden a tady jsou výsledky: Nejoblíbenější postavou byl zvolen Severus Snape. Hermiona Grangerová skončila na druhém místě a za ní Sirius Black a Harry Potter.

Tisková zpráva: "Hlasování odstartovalo v březnu 2011 a zůčastnilo se přes 70 000 fanoušků. Severus Snape získal 20 % hlasů (těsně pod 13 000 hlasů), což ho označilo za jasného vítěze. Severus Snape se objevil ve všech sedmi knihách a stal se jednou z hlavních částí života Harryho Pottera.

Hermiona Grangerová získala druhé místo a Sirius Black třetí. Harry sákm se umístil na čtvrtém místě a Lord Voldemort se umístil v top dvacítce na sedmnáctém místě. Dobby se jako jediné magické stvoření umístil v top desítce a další zmijozuel, Draco Malfoy, uzavíral první desítku na desátém místě.

Celá top desítka:

1. Severus Snape
2. Hermione Grangererová
3. Sirius Black
4. Harry Potter
5. Ron Weasley
6. Lenka Láskorádová
7. Ginny Weasleyová
8. Albus Brumbál
9. Dobby
10. Draco Malfoy

Voliči mohli hlasovat i pro své oblíbené postavy, které se nevyskytovali v nabídce 40 postav. Nejoblíbenější postavou byl Oliver Wood. Tesák, Hagridův pes, a Buclatá dáma, portrét u vchodu do Nebelvírské koleje, získali nejméně hlasů a to jen jeden jediný."

Ceou čtyřicítku si můžete shlédnout v CČ:

5. kapitola - 8. až 17. září 1/2 (2)

28. srpna 2011 v 14:38 | Ajka |  Nobody cared
Ano, druhá půlka, protože se mi to tam prostě nevejde! Krucinál! Debilní omezení. Jako by nestačilo, že už tak ty kapitoly půlim. Budu je dokonce čtvrtit! to je snad blbej vtip!

5. kapitola - 8. až 17. září 1/2

28. srpna 2011 v 14:34 | Ajka |  Nobody cared
Ano. Oslavujte, je tu půlka další nové kapitoly. Má 6372 slov a ve wordu téměř 14 stránek, tak doufám, že chápete, proč to trvalo tak dlouho. Ocením komentáře, vážně. Vlastně o ně spíš žádám. Víte, je docela smutný, že když se na fanu nabo tady podívám, kolik lidí si přečetlo tenhle článek a přitom komentář napsali třeba jenom dva lidi... je mi to líto, vážně. A tak nějak pak nemám chuť psát. Chápete mě? Věřím, že autoři povídek mě chápou. takže prosím, udělajte si čas aspoň na tu minutu a napište aspoň kraťoučký komentář, děkuju.
Kapitola není betovaná, za chyby se omlouvám.

1. kapitola - Bradavický expres

25. srpna 2011 v 20:29 | Katherine |  Tajemství jednoho dne
Konečně jsem se dokopala zveřejnit první kapitolu Katherininy povídky. Kapitola má název Bradavický expres a abych vás navnadila, rozradím, že autorka mi už poslala i další dvě kapitoly, ale záleží na tom, jak moc budete komentovat:D

Prolog

21. srpna 2011 v 19:49 | Katherine |  Tajemství jednoho dne
Tak, protože ohlasy jsou velký, tak sem rovnou dávám prolog, který mi autorka poslala už asi předevčírem. kdy bude první kapitola, to nevím, prostě až mi to autorka pošle. Hlavně komentujte!

Úvod

21. srpna 2011 v 10:59 | Ajka, Katherine |  Tajemství jednoho dne
Jedná se o povídku autorky Katherine.

Popis: Co by se stalo, kdyby se Pán Zla nedozvěděl o věštbě, jež jeden z jeho věrných služebníků vyslechl v onen osudný večer?Co by se stalo, kdyby Harry Potter vyrůstal se svou rodinou a pod černými vlasy se neskrývala klikatá jizva?
Bylo by zlo poraženo, nebo by se dále rozrůstalo? Jak by vypadal život mladého čaroděje a vůbec život kouzelnického společenství? Našel by se někdo, kdo by dokázal Lorda Voldemorta porazit? A opravdu by tajemství věštby zůstalo navěky skryté? Nebo by se v ten nejméně očekávaný moment opět vynořilo na světlo? Byla to vše pouze jen veliká náhoda, nebo osud Harryho Pottera a Pána Zla byl předem určen a neexistovalo cesty, jak se mu vyhnout?

Popis zní velice dobře a já už měla tu čest, že jsem si mohla přečíst i Prolog. Opravdu dobrý prolog.

Katherine má v plánu zveřejňovat povídku i na fanu, ale chtěla znát názor jiných čtenářů. Takže za komentáře bude určitě hodně vděčná.

Teď něco o autorce. "Harry Potter byla první knížka (kromě dětských leporel), kterou jsem jako malá přečetla úplně celou sama. A od té doby jsem začala pravidelně číst.
Právě proto jsem si k téhle sérii vybudovala pěkný vztah a začala psát o ní i povídky. Samozřejmě občas píšu i jiná témata ale momentálně je pro mě psaní o kouzelnickém světě prioritou :)
Nejraději mám Freda a George Weasleyovi a překvapivě - od jisté doby - i Draca Malfoye."


Tajemství jednoho dne

21. srpna 2011 v 10:52 | Ajka |  Tajemství jednoho dne


Nabízím betareaderství

14. srpna 2011 v 13:15 | Ajka |  Moje kecy
Ano, rozhodla jsem se, že se zaměřím pouze na překládání a betareaderství. Tak nějak jsem totiž zjistila, že na autorské povídky nemám ani fantazii ani čas a trpělivost. Takže to znamená, že končím se Stellou Wright a zaměřím se pouze na Nobody Cared.

Potom ohledně toho betareaderství: Pro ty, co neví, co to je, jedná se o opravu povídek jak po gramatické stránce tak v případě třeba překladů i té slohové. S angličtinou na tom jsem myslím dostatečně dobře, takže by to pro mě neměl být problém.
Nabízím to lidem, který ví, že s tím maj třeba trochu problémy a nemůžou nikoho sehnat. Neslibuju, že kapitoly budou opravené hned v ten den, ale pokusím se vždy co nejdřív. Záleží i na délce kapitoly a na množství chyb.

Zájemce bych jen poprosila, aby se pokusili těch chyb tam nemít tolik - pokud píšete povídky ve wordu, mělo by vám to ty nejhorší chyby a některé překlepy opravit nebo alespoň červeně podtrhnout. Samozřejmě bych to opravila, ale šetřili byste tím jak můj čas, tak i dobu čekání na opravu.

Zatím je množstí zájemců neomezený, ale časem bych sem třeba napsala, že už nikoho nepřibírám, že už jich mám dost.

V současnosti opravuji tyto povídky:

Go with the Tide od Sharlaide (jedná se o překlad)

Zájemci pište na můj mail: anna.nebesova@seznam.cz

Budu se těšit:)
Ajka♥

UPDATE (únor 2013): V SOUČASNOSTI UŽ BETAREAD NENABÍZÍM Z DŮVODU NEDOSTATKU ČASU. Ale přesto to můžete zkusit, a pokud se mi vaše povídka zalíbí, třeba udělám výjimku :)

Alea Iacta Est

8. srpna 2011 v 18:09 | Ajka |  Doporučuju - Hp ff
Název: Alea Iacta Est
Atutor: EllaEleniel
Překladatel: Ankaj
Stav originálu: rozepsaná
Stav překladu: nedokončený
Počet kapitol: originál 42, přeloženo 7

Popis: "Když záchvat nevypočitatelné magie dopraví Harryho do rukou jeho profesora, učiní oba šokující odhalení, které přinutí Harryho čelit jeho dosud nejtěžší bitvě. Nyní, se Snapem po boku, musí Harry bojovat o přežití s nepřítelem horším něž Voldemort" (orig. text autorky, překlad Ankaj)
Příběh začíná po bitvě na ministrstvu kouzel. Harry je zničený smrtí Siriuse, ale aby toho nebylo málo, zjistí se, že dostal mudlovsou nemoc nebezpečnější a vražednější, než sám tuší - leukémii. A tak je odkázán jen na svého nenáviděného profesora Snapea, aby mu pomohl bitvu s rakovinou vyhrát. Ale během pobytu ve Snapeových soukromých okmnatách zjistí, že profesor není takový, jak se celých těch pět let Harrymu jevil a že dokonce není jen jeho profesorem...

Ano, znovu se jedná o povídku na pár HP/SS neslash od vynikající autorky EllaEleniel. Protože jsem se nemohla dočkat, povídku jsem si dočetla v angličtině, i když samozřejmě ještě není dopsaná, ale autorka stále píše. Je to opravdu silná povídka, kde se opravdu vžijete do Harryho situace a prožíváte s ním jeho boj s rakovinou. Severus je tu samozřejmě ukázán v jiném (lepším) světle a je Harrymu opravdovu oporou. Co víc k povídce říct? Jen že na překlad si budete muset počkat pokud aspoň trochu neovládáte angličtinu:D Ankaj je skvělá překladatelka, ale stejně jako mně i jí to trochu trvá, zvlášť když překládá ještě Zotročené dítě.

Moje hodnocení: 10/10

ODKAZ na překlad
ODKAZ na originál

Smysl jednoty

1. srpna 2011 v 12:00 | Ajka13 |  Doporučuju - Hp ff
Název: Smysl jednoty
Atutor: Sovran
Překladatel: Alastor Madeye Moody
Stav originálu: 1. část dokončena, druhá se píše
Stav překladu: nedokončený
Počet kapitol: originál 1. část 26, 2. část zatím 26, přeloženo 10

Popis: "Pokud jsou dva lidé úmyslně vytvořeni k tomu, aby byli spolu, jak se budou potýkat s výzvami světa kouzel a Pána Zla? Co by znamenalo, kdyby se dva lidé opravdu stali jedním?" (orig. text autora, překlad Alastor)
Když se Harry a Ginny poprvé setkají na King's Cross, něco se stane. Harry se stane Ginny, Ginny se stane Harrym, ale zároveň se ani jeden nezmění. Oba jsou schopni vnímat smysly toho druhé, vidět jeho vzpomínky, myšlenky, a mají možnost spolu v duchu komunikovat. Co to pro oba bude znamenat? Jak se s tím vyrovnají? Znali se sotva pár vteřin, ale přesto měli pocit, že se znají odjakživa.

Pops zní asi složitě a patrně jste to stejně asi nepochopili, proto samozřejmě doporučuji si to přečíst. Je to úplně něco jiného, než jsem zatím četla, ale nepostrádá to ani humor, ani dobrodružství. Některé věci jsou velice úsměvné a místama jsem se válela smíchy po podlaze. Zároveň je velice zajímavé pozorovat, jak se s tím oba vyrovnávají ale hlavně také, jak se s tím vyrovnávají ti, co se o jejich "stavu" dozvídají. Příběh prvního dílu s názvem Smysl jednoty - Kámeň a oheň, se odehrává v prvním ročníku a zatím je to hooodně dobré. Druhá část s názvem Smysl jednoty - Tajemná komnata, se patrně odehrává v druhém ročníku, ale to zatím ještě nevíme. Povídka je od již osvědčeného překladatele (Noční můry minulé budoucnosti), takže překlad je opravdu kvalitní.

Moje hodnocení: 10/10

ODKAZ na originál
ODKAZ na překlad