Červenec 2011

Cítim se jako balón+ rozhodnutí k Jinýmu začátku

30. července 2011 v 21:53 | Ajka |  Jiný začátek
Jsem tu jen na skok, než přijde ségra a půjdem koukat na film. Dneska jsme mělí oslavu mých narozenin, svátku a mamky narozenin (všechno máme v jdnom měsíci, tak to slavíme najednou) a cítim se nafouklá jak balón. Snědla jsem samozřejmě, co se dalo (ne zas tolik...xD) a teď je mi dost blbě.
Co vy? Taky nemáte po oslavě chuť totálně na nic? No, hádám, že někteří z vás jsou asi chytřejší a nepřecpávají se jako já:)
No nic, to by bylo k dnešním kecům.

Jo a ještě takový mini oznámení...teda asi docela velký, no já si tim nejsem ještě tak jistá, ale...přemýšlela jsem nad tím Jiným začátkem, jestli teda jo nebo ne a snažila se to dočíst, ale sekla jsem se asi u 53. kapitoly, protože mě to prostě nebaví. Ve srovnání s ostatníma povídkama, který čtu nebo jsem četla a hlavně ve srovnání s NC je ta povídka o hodně slabší a navíc jsou tam stejně scény, u jejichž překladu bych se červenala až na prdeli (pardon za můj slovník) a omezení by stejně bylo minimálně 15+. Začátek povídky byl docela hezkej, člověk ještě čekal nějaký to větší vyvrcholení, ale když ještě za půlkou se pomalu nic neděje, člověk se začne trochu nudit a co se týče těch scén...k tomu mě prosím nenuťte, vážně nemám moc chuť psát jak se Harry s Ginny muchlují v jedné posteli, slíkají si trička a myslí při tom na bůh ví co. Číst to není tak strašný jako to psát nebo překládat. Takže to asi vážně nechám na vás, abyste si to když tak dočetli sami. Na jednu stranu mě to kvůli vám mrzí, že jsem začala, vás to bavilo a pak jsem skončila, ale teď vím, že bych si povídku měla napřed dočíst, než ji začnu překládat. Což samozřejmě jsem u NC udělala.
Vím, že hodně z vás asi zklamu, ale bohužel. Fakt mě to mrzí, ale co se dá dělat. Snad to pochopíte. Budu se aspoň snažit víc překládat NC, abych vám to nějak vynahradila.

Vaše provinilá Ajka♥

Nepovedené scény

30. července 2011 v 12:00 | Ajka |  Random fun
Tak z toho jsem nemohla....Je to video s nepovedenýma scénama z natáčení 4. řady. Sice jsem téměř ničemu nerozumněla, protože ten zvuk je dost na nic, alespoň většinou, ale stejně ty jejich ksichty stojí za to.
Koukněte se sami a uvidíte:D


Harry Potter a sila krvi

29. července 2011 v 12:00 | Ajka |  Doporučuju - Hp ff
Název: Harry Potter a Sila Krvi
Autor: Weronika135
Stav: Rozepsaná
Počet kapitol: Zatím 42 (akt. 19.8.2012)

Popis: "Všetko je naopak. Harry zistí že Lilly a James nie sú jeho rodičia, Dumbledore sa snaží ovládnuť svet a Harry má troch súrodencov. Ako do toho všetkého zapadá Tom Riddle? Kto bude novým učiteľom obrany proti čiernej mágii? Aké nové vzťahy medzi Harrym a slizolinčanmi vzniknú? Aké stanovisko k celej veci zaujmú Ron a Hermiona? To všetko sa dozviete v tejto poviedke :)" (oficiální text autorky).
Harry jednoho prázdninového dne obdrží dopis od své mrtvé matky Lily, ze kterého vyjde najevo, že není jejím synem, ani Jamese. Po troše pátrání se zděšeně dozvídá, že jeho otec není nikdo jiný, než jeho největší nepřítel - Lord Voldemort, a že jeho pravé jméno je Christopher Raddle. Jestli bude Tom milujícím tatínkem, nebo si ještě víc půjdou po krku, to si přečtěte sami:)

Na povídku jsem zase narazila nedávno na fanu a zdráhala jsem se jí přečíst, protože je ve slovenštině a mě vždycky ze začátku dělá problém, než se do povídky začtu a zvyknu si na jiné výrazy (Brumbál - Dumbledor, hůlka - průtik, famfrpál - metlobal, atd.). Ale příběh byl poutavější než moje nechuť ke slovenštině, zvykla jsem si a zhltla najednou celou povídku (zatím napsanou, samo sebou. Ale autorka stále píše, naštěstí). Příběh se odehrává od prázdnin po pátém ročníku a autorka nechala žít Siriuse. Jak jste už zjistili z popisu, Brumbál tady je zápornou postavou. No nic, snad jsem vás navnadila:D

Moje hodnocení: 8/10

ODKAZ na povídku na fanu (kde je zatím jen 18 kapitol)
ODKAZ na Weroniky stránky, kde je celá povídka (dosud napsaná, samozřejmě)

1. plakát ke 4. řadě

29. července 2011 v 10:26 | Ajka |  Promo fotky
Našla jsem vůbec první plakát ke 4. řadě. Je opět z té akce Comic Con 2011 (neptejte se mě, kde to bylo, to už si nepamatuju.)

K plakátu: Hustý! A jestli pak si tipnete, kdo je ten staroušek v horní části:D?

("Nejtemnější hodina je těsně před svítáním")

"Restart" překladu

27. července 2011 v 15:52 | Ajka |  Jiný začátek
Mám veselou zprávu pro ty, co na fanu nebo tady četli povídku Jiný začátek. Ještě to není stoprocentní, ale asi to začnu znova překládat. Několik lidí už se na to totiž ptalo, a i když mám k té jedné kapitole mega výhrady, dočtu si to a pak vám dám stoprocentně vědět, jestli s překladem začnu, nebo ne. Zatím je zde přeložených 15. kapitol, který si můžete přečíst na těchto stránkách poté, co to tu znova zveřejním. (ZDE)

Každopádně žádám ty, co by CHTĚLI, abych pokračovala, ať mi to napíšou do komentářů, abych věděla, jeslti o to někdo stojí. Nemá cenu, abych si to překládala sama pro sebe.

S NC nekončím, to ani náhodou, akorát se možná překlad ještě zpomalí, když začnu i s JZ. No nic, dejte mi vědět.
Ajka
P.S. Jinak, Jiný začátek má ještě pokračování s názvem Nový začátek, který má 55 kapitol a je též dokončený. Pokud byste měli velký zájem o JZ, pak bych možná mohla v budoucnu, až dokončím JZ, začít i s NZ.

1x07 The Gates of Avalon

27. července 2011 v 12:00 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Gates of Avalon (Brány Avalonu)
Režije: Jeremy Webb
Scénář: Ben Vanstone
Dále hrají: Kenneth Cranham (Aulfrik), Holliday Grainger (Sophia), Michael Jenn (sidhský starší)

Stručně: Artuš a Merlin při lovu zachrání Aulfrika a jeho krásnou dceru Sophii ze spárů loupežníků. Dvojice je na cestě na západ, kde se chce usadit, protože z jejich starého domova je vyhnali nájezdníci. Král Uther jim však nabídne, aby se v Kamelotu chvíli zdrželi a nabrali síly.
To dá Artušovi příležitost strávit se Sophií více času, je dívkou zcela učarován. Nikdo kromě Merlina však nemá tušení, že Aulfrik a Sophia chtějí Artuše obětovat výměnou za to, že bude Sophia vpuštěna do mýtického Avalonu, země věčného mládí. A mladý čaroděj tak opět musí sám zachránit budoucího krále Kamelotu, aniž by se přitom prozradil.
Ke stažení česky ZDE


Dura lex, sed lex

26. července 2011 v 11:07 | Ajka |  Doporučuju - Hp ff
Název: Dura lex, sed lex
Autor:Margareta
Stav: Dokončená
Počet kapitol: 27

Popis: Je po válce a Harrymu a celému jeho ročníku je dovoleno v Bradavicích dostudovat 7. ročník. Ředitelkou je McGonagallová, která je na postu, který zdědila po Brumbálovi, poněkud nesvá. Harry se na nový školní rok těší, ale brzy se tento rok promění pro Harryho v peklo. Do školy na post učitele OPČM se totiž dostává profesorka Carrootová, která se snad kromě oblečení, které má oranžovou barvu, nemohla víc podobat Umbridgeová. Ovšem ta vedle ní byla jen milou babičkou...

Na povídku jsem narazila nedávno a přečetla jsem jí jedním dechem. Nová Carrootová je opravdová svině a Harryho nesnáší ještě víc než Umbridgeová. Díky bohu to má happy end, jinak bych si tu povídku už znovu nepřečetla. Snape mimochodem žije a Draco je aspoň trochu snesitelnější. Připravte se na to, že budete chtít Carrootovu zaškrtit. Je to hodně psychicky náročná povídka. Ale jak jsem napsala, končí dobře:) Určitě doporučuju přečíst
Jinak ten název myslím znamená Tvrdý zákon, taky zákon, nebo tak nějak.

Moje hodnocení: 8/10

Odkaz na povídku ZDE

První trailer ke 4. řadě!!!!!!!

26. července 2011 v 10:49 | Ajka |  News Merlin
Ano, ano, ano!!!! Našla jsem na FB historicky první trailer ke 4. řadě a je úplně skvělej!!!!! Bohužel bez titulek a v mizerný kvalitě, neb je to točený z předváděčky, ale i tak jsem vděčná za všechno.
Užijte si ho a napište svůj názor:)


4. kapitola - Příčná ulice 2/2

22. července 2011 v 20:39 | Etherian, překlad Ajka |  Nobody cared
Táááák, dočkali jste se. V téhle kapitole pokračuje návštěva příčné ulice s profesorem Snapem:) Užijte si to a hlavně komentujte!!!! To mě vždycky nakopne k dalšímu překládání:)
Jinak, není to obetovaný, takže si chyb nevšímejte:D

Přibude nová kapitola

22. července 2011 v 15:13 | Ajka |  Nobody cared
Pro čtenáře Nobody cared mám šťastnou zprávu - slibuju vám, že ještě dneska zveřejním druhou část 4. kapitoly. Sice jdu za chvíli pryč a ještě asi taková stovka slov mi chybí, ale to už je maličkost a do večera času dost. Taky bych se chtěla omluvit, že kapitoly přebývají s intervalem půlka kapitoly za měsíc, ale já prostě rychlejší tempo nezvládám, i když mě to samozřejmě mrzí. Jedna autorka zvádala takhle dlouhý kapitoly přeložit za týden, ale protože já na tom s angličtinou nejsem zas až tak skvěle, abych si přečetla odstavec a hnedka ho doslovně přeložila, musím používat slovníky a hledat jedno slovo, který neznám a pak chvíli přemýšlet, který význam by byl do věty nejvhodnější (a že těch významů někdy je), to mi hold zabírá hozně času. A když se jich někdy vyrojí klidně pět v jedné větě (vzácně, ale stane se to), pak už se to protahuje. Navvíc, po chvíli mě začnou od sezení bolet záda a musim přestat.
A proč vlastně měsíc? Já nepřekládám každý den, i když bych na to možná čas měla, protože teď o prázdninách například musíme hodně hlídat bratra a s ním to prostě nejde. A jinak, mamka nerada vidí, když u toho počítače sedim příliš dlouho.
Tak snad to jako omluva stačí. Můžu vám sice slíbit, že se pokusim hejbnout a že další část bude třeba za čtrnáct dní, ale vim, že to nedodržim. I když se o to samo sebou pokusim.
No nic, tak večer to tu máte:) (akorát neobetovaný, to byste si jinak museli ještě počkat:D)
Ajka
P.S. Děkuju za trpělivost všem čtenářům, který na NC ještě nezapomněli.

Můj názor na druhou část + můj závěr k sérii

19. července 2011 v 10:24 | Ajka |  =>Harry Potter a Relikvie smrti<=

Tak, včera jsem konečně byla v kině na poslední části a ráda bych se k filmu vyjárřila, dokaď ho mám ještě v živé paměti. Upozorňuji ty, co film ještě neviděli, že hodlám probírat konkrétní scény, takže pokud se nechtějí připravit o překvapení, ať si to přečtou až potom. A ostatní upozorňuji, že to možná bude hodn dlouhý článek, hodlám potom napsat i můj vlastní názor na celou sérii, co mi to dalo, vzalo, atd...

Víc v celém článku

Cesta zpátky

18. července 2011 v 18:14 | Ajka |  Doporučuju - Hp ff
Název: Cesta Zpátky
Autor: B
Stav: Chybí poslední kapitola, jinak dokončená
Počet kapitol: 12

Popis: Ginny je nešťastnou náhodou vtažena do minulosti, konkrétně do doby studia Harryho rodičů. Otvírá se jí tak spousta možností, jak blíže poznat jeho rodiče. Avšak sama ví moc dobře, že nesmí minulost příliš změnit, jinak tím změní i budoucnost. Například ví, že by mohla zabránit smrti Lily a Jamese, ale pak by se nevyplnilo proroctví. Ale vše se jí začne vymykat z rukou, když zjistí, že se zamilovala do nepsrávné osoby. Do osoby, která je jejímu Harrymu tak podobná...

Povídku jsem četla hrozně dávno, takže popis berte s rezervou, i když myslím, že o tom byla:D Povídka má jen 12 kapitol a poslední kapitola už napsaná není. Což ale povídce myslím nijak nevadí, protože v předposlední kapitole se vše vyjasní atd. Povídka je moc hezká, taková odreagovka a spíš pro ty, co mají rádi Ginny a hlavně dobu Pobertů:)

Moje hodnocení: 8/10

ODKAZ na povídku

1x06 A Remedy to Cure All Ills

18. července 2011 v 17:56 | Ajka
Název: A Remedy to Cure All Ills (Lék na všechny nemoci)
Režije: Ed Fraiman
Scénář:Julian Jones
Dále hrají: Julian Rhind-Tutt (Edwin), Michael Cronin (Geoffrey z Monmouthu)

Stručně: Lady Morgana těžce onemocní a Gaius ji přes všechnu svoji snahu nedokáže vyléčit. Naštěstí se u dvora jako na zavolanou objevuje léčitel Edwin, který prohlašuje, že má lék na všechny nemoci. Skutečně se mu podaří Morganu vyléčit, čímž si získá Utherovu přízeň a je mu nabídnuto, aby u dvora zůstal.
Gaius se u dvora rychle dostává na druhou kolej a na jeho metody je pohlíženo jako na zastaralé. I proto je vůči Edwinovi velmi podezíravý, domnívá se, že je to někdo jiný, než za koho se vydává.
A má pravdu. Edwin je ve skutečnosti jedním z přeživších takzvané Velké čistky, obrovského tažení proti kouzelníkům a čarodějnicím, které Uther vedl před dvaceti lety. Oba jeho rodiče se staly obětmi Utherovy nenávisti k magii a on je nyní hodlá pomstít. A když Utherovi nabídne, že mu připraví něco na bolest jeho starého zranění, dostává tím ideální příležitost.

Ke stažení česky ZDE


1x05 Lancelot

18. července 2011 v 17:40 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: Lancelot
Režije: Ed Fraiman
Scénář: Jake Michie
Dále hrají: Santiago Cabrera (Lancelot), Michael Cronin (Geoffrey z Monmouthu)

Stručně: Při sběru hub je Merlin přepaden neznámým netvorem, ale naštěstí ho zachrání náhodný kolemjdoucí - Lancelot. Ten je na cestě do Kamelotu, kde si chce splnit svůj sen a stát se Utherovým rytířem. Ovšem podle zákona se smějí rytíři v Kamelotu stát pouze muži urozené krve a Lancelot je prostý venkovan. Merlin se však rozhodne Lancelotovi pomoct a vykouzlí tak falešnou nobilitační listinu, kterou se Lancelot prokáže a může tak začít trénovat na rytíře.
Stvůra, která dříve Merlina napadla, mezitím pustoší vesnice kolem Kamelotu a blíží se k městu. Artuš do boje s ním potřebuje každého muže a proto uspíší Lancelotův výcvik. Když ale konečně Uther pasuje Lancelota na rytíře, dá prověřit jeho nobilitační listinu a dvorní genealog zjistí, že je padělaná...


Ke stažení česky ZDE


Druhá šance Harryho Pottera

13. července 2011 v 10:53 | Ajka |  Doporučuju - Hp ff
JMÉNO: Druhá šance Harryho Pottera
AUTOR: Etherian
PŘEKLADATEL: CorCaroli
STAV: Dokončená
POČET KAPITOL: 1

Popis: Je po válce a Voldermot je mrtvý. Ale s ním i další Harryho blízcí. Vrací se k Dursleyovým a rozhodne se udělat to, co obrátí jeho život naruby. Vždyť každý má nárok na druhou šanci, ne?

Jedná se o jednorázovou povídku, která má ovšem asi tři kapitolová pokračování. Ta už ovšem nejsou přeložená. Ale i jako jednorázovka je to moc hezký. Já jsem zatím pokračování nečetla i když Eherian (autorka) mi nabízela, že klidně můžu přeložit i Druhou šanci a její pokračování. Ovem, je to příběh hrozně dlouhý a já už překládám NC, takže možná někdy v budoucnu. Jo a zapomněla jsem se zmínit, že je to povídka na pár HP/SS neslash. Prostě mé oblíbené:)

Moje hodnocení: 10/10

Odkaz na překlad
Odkaz na originál

Fotky z 2. části

10. července 2011 v 19:04 | Ajka |  =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
...a je jich hodně!
(pro zvětšení, klikněte na miniaturu)
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Více v celém článku.

TV Spoty

10. července 2011 v 18:40 | Ajka |  =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Našla jsem kopici TV spotů, kde najdete nové scény, ale tak musíte si shlídnout všechny, v každym je něco. Ale jsou krátký.
Ach jo, jak já se nemůžu dočkat!!


další najdete v CČ

Poslední premiéru máme za sebou

8. července 2011 v 20:11 | Ajka |  =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Ano, je to tak. Včera se v Londýně uskutečnila světová premiéra poslední části HP. Je docela smutný představit si, že to byla poslední preiéra Harryho Pottera. Jediné, v co můžeme doufat, je, že JKR napíše něco dalšího. A nemusí to být Potter, brala bych klidně nějakej další příběh, nějakýho dalšího hrdinu, i když věřím, že Harry Potter je jednom jeden a ať se bude sebevíc snažit, nikdy už patrně nic podobnýho nenapíše, nic, co by takhle ohromilo svět.
Jsem z toho celá na měkko. Ale už se vidim po tom, co shlídnu posledního Pottera v kině, budu bulet jako malá holka ne jen kvůli smrti Snapea, ale hlavně proto, že mi plně dojde, že jedna velká éra mýho dětství skončila, že už se nemám na co těšit, že už žádnej novej díl nevyjde. Ach bože, skoro jsem se teď rozbrečela. Ale je to prostě všechno hrozně smutný, když si uvědomim, že prvního Pottera jsem četla asi v šesti letech a od tý doby sleduju každej film a napjatě čekám na novou knížku a novej film. Ach jo, po tomhle se mi bude stýskat. A hodně.

A co vy? Taky vám bude Harry chybět? Jediným, čím si můžeme naše srdíčka naplnit, jsou povídky a zase jenom povídky, alespoň díky nim zůstaneme blízko thohle úžasnýho světa. Bože, co bychom jen dělali, kdyby Harry Potter nikdy nevznikl?

Dobrý, stačilo by, takhle smutná jsem už dlouho nebyla.
Tady ještě nějaký foky z premiéry:

VŠECHNY FOTKY KOPÍROVAT SE ZDROJEM!!!! DALO MI PRÁCI JE ZMENŠIT!!!!!!
Watson poses with actors Grint and Radcliffe at the world premiere of
víc fotek v CČ


Premiéra Tří mušketýrů a trailer

8. července 2011 v 9:55 | Ajka |  Logan Lerman
Spousta fanoušků Orladna Blooma nebo Logana Lermana teď nedočkavě očekávají premiéru nové verze Tří mušketýrů, kde má Logan stvárnit roli mladého D'Artagnana a Orlando Bloom proradného vévodu z Buckinghamu. V roli M'lady de Winter se objeví Milla Jovovich (Resident Evil, Johanka z Arku, ...)

Já sama jsem na to docela zvědavá, protože mámm dosud v hlavě dokonalou předtsavu Mušketýrů z roku 1993. Navíc si prostě nedokážu sladkého Logana (nic proti němu, mám ho fakt ráda) představit jako D'Artagnana (navíc mu ty dlouhý vlasy nesluší, alespoň podle mě).

Promiéru v ČR by to mělo podle CSFD mít 13.10.2011, tudíž už letos na podzim. Přijde mi to docela pozdě, ale tak co se dá dělat.

Teď ten slíbený trailer:


The last day with Harry Potter

5. července 2011 v 20:04 | Ajka |  =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Video jsem našla na blogu svého SB Kiki. Jedná se o záběry z posledního dne natáčení, o loučenní herců se štábem a ostatními herci, atd. Je to dost smutný, alespoň pro mě. Představa, že bych se po dseeti letech měla rozloučit s lidma, který třeba už v životě neuvidim (některý) nebo který teď dost dlouho neuvidim a už jsem si na ně tak ňák zvykla...je to těžký, asi bych z toho byla hodně na měkko.
Je to bohužel bez českých titulek, takže spíš pro ty, co trochu zvládaj angličtinu, ale dá se to i bez toho.
(Ten začátek můžete trochu šoupnout, thajštinu nebo co to je fakt neovládám:D)

Úžasný, vidět Snapea, jak se klaní a usmívá:)

Skoro jsem se rozbrečela...