Červen 2011

2 nové fotky

28. června 2011 v 19:09 | Ajka |  =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Narazila jsem na dvě nové fotky, přičemž ta jedna vypadá, jako by právě koukali na mrtvýho Harryho. Alespoň se tak všichni tváří. Jsou asi z nějaký čínský televize (jako ty fotky:D), alespoň tak usuzuju z těch čísnkejch znaků na okraji.
Jinak, jsou v docela mizerný kvalitě. Ale s tim nic nenadělám, no. Ale tak aspoň nějak si zkrátíme to čekání - už víte, kdy na to půjdete? My asi 18. července, to to jde u nás ve městě, jsme se s kamarádkou docela divili. Akorát ještě nevíme, jeslti půjdeme na 3D nebo normální.
No nic, fotky najdete jako vždy v CČ (celym článku)

Úryvek z knihy

27. června 2011 v 10:29 | Ajka |  Inheritance
Od dalšího svého SB Debbie, jejíž blog se specializuje na Eragona a celkově ODJ, jsem si vypůjčila úryvek z Inheritance (Dědictví nebo Odkaz v překl.), z posledního dílu ODJ. Schodli jsme se na tom, že se nám moc nelíbí, je to docela nuda a podle chyb je to patrně fanouškovskej překlad. Pamatuju si, když měl vyjít Brisingr, taky jsem sem dávala úryvek, kterej byl ale mnohem chytlavější. Nezapomeňte napsat svůj názor na úryvek:)

No nic, úryvek najdete v CČ (celym článku)

Krásný bannery

25. června 2011 v 19:47 | Ajka |  =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Se svolením mého SB Nelky sem dávám pár krásných bannerů z HP7, ale jen pár těch, který se mi opravdu líbí.
Zbytek můžete najít na jejích stránkách ZDE.
Na těch, co jsem si zkopírovala jsou dvojčata Fred a George, Snape, McGonagallová, Draco
a Griphook.

Bannery najdete v CČ (celém článku)

Diplomy za předprázdninovou bleskovku

25. června 2011 v 17:15 | Ajka |  Bleskovky
Nejdřív bych vám všem moc chtěla poděkovat, opravdu jsem nečekala, že se vás zúčastní tolik a jsem opravdu moc ráda. Tvoření diplomků jsem si docela užívala a doufám, že se vám budou líbit. Ebi Malfoyové se omlouvám, že je diplomek trochu rozmazaný, ale tahle fotka se mi hrozně líbila, ale byla malá, takže když jsem ji zvětšila tak, aby měly všechny diplomky stejnou velikost, trochu se mi rozmazala. Ale přesto doufám, že se ti bude líbit.

Pro diplomky klikněte na CČ. A nezapomeňte napsat svůj názor:)

Nové informace

24. června 2011 v 19:41 | Ajka |  Percy Jackson: Moře nestvůr
Trošku jsem pohledala na googlu, projela několik amerických stránek a zjistila nálsedující:

Podle 24 Frames by se měl taktovky v pokračování Percyho Jacksona ujmout režisér Thor Freudenthal a nahradit tak Chrise Columbuse, který zůstane jako producent. Natáčet by se mělo začít snad už tohle léto, ale tím si nejsem tak moc jistá, jako ani tím, že by to premiéru mělo mít v roce 2012. Než zjistím více informací, budu v tohle doufat:)

Co se týče hereckého obsazení, mělo by zůstat, tak jak je, to znamená Logan Lerman coby Percy, Alexandra Daddario coby Anabeth a Brendon Jackson coby Groven. Zůstat by měli i ostatní jako Pierce Brosnan atd. Na jedné stránce stálo, že studio Fox 2000 i třeba Logan počítají se všemi pěti díly a čekají, že po uveřejnění druhého dílu by se z toho mohl stát trhák - drží se zvyšující se publicity knih. Samozřejmě ale záleží na penězích - pokud nebude druhý díl úspěšný, můžeme se s dalšími pokračováními rozloučit:(
Pro ty, co si druhý díl nepamatují nebo nečetli knihu, tady je obsah (Pozor spoiler!!):

Percy se po roce školy rozhoduje užít si pořádně poslední den školy a zároveň také (snad) první poslední den školy, který zažil bez toho, aby ho vyloučili. Bohužel ho při tělocviku začnou pronásledovat Laistrygonové, ale zachrání ho Annabeth a jeho kamarád Tyson. Prchají do tábora a zjišťují, že Thaliin strom, který chrání hranice tábora, někdo otrávil, vyhodili Cheiróna a jeho místo zaujal Tantalos. Percy brzy zjistí, že Tyson není jen tak někdo, je to kyklop a je to Poseidonův syn, takže je to i Percyho bratr. Percy a Annabesl se spolu s Tysonem rozhodnou zachránit tábor a Grovera, který zmizel a byl unešen na ostrov, tím, že najdou Zlaté rouno a ostrov, na němž je Grover. Ale Tantalos vybral pro výpravu Clarisse, dceru Arése. Ale oni se zastavit nenechají a z tábora utečou. (cs.wikipedie.org)

http://gabtor.files.wordpress.com/2010/03/percy_jackson_the_olympians_the_lightning_thief_8.jpg

Nicméně, protože asi téměř nikdo nepočítal s pokračováním (první nebyl podobně jako Eragon moc úspěšný), klademe si teď otázky, jako co budou dělat s chybama, který nadělali v prvním díle? Snad by se dalo nějak překroutit fakt, že Percy je starší o čtyry roky (možná víc), ale co třeba věštba, která (pokud si dobře vzpomínám) nebyla v prvním díle vůbec zmíněná? V ní jde přece o to, že pokud Percy do šestnácti neumře, pravděpodobně to bude on, o kom věštba mluí, ale pokud už mu v filmu šestnáct je, pak věštba nemá smysl. Dobrá, dejme tomu, že věštbu vynechají. Nevim ještě, jakou roli má věštba v posledním díle, protože ještě nevyšla česky, ale asi nijak závažnou.

No nic, napište mi váš vlastní názor na film i na pokračování do komentů, pokud chcete, budu moc ráda:)

(Doufám, že nemusím zdůrazňovat, abyste KOPÍROVALI SE ZDROJEM!!! Dala jsem si s hledáním docela práci.)

Předprázdninová bleskovka:)

21. června 2011 v 19:22 | Ajka |  Bleskovky
Připravila jsem si pro vás novou bleskovku, jak jinak než s tématem konce roku a začátkem prázdnin. Budu moc ráda, pokud si najdete tu chvilku a něco naškrábete, snažila jsem se dát sem jen pár otázek. Odměnou budou samozřejmě diplomky:)
Všem zúčastněným předem děkuji:)
A předpokládaný konec? Tak nejpozději určitě do začátku prázdnin, minimálně...až prostě bude dost komentů:)
Tak do toho:

1. Těšíš se na prázdniny? (Pokud možno, řekni proč a na co)
2. Chystáš se někam na dovolenou? S rodiči nebo sama, nebo třeba s kámošema?
3. Co brigáda? Plánuješ nějakou?
4. Co vysvědčení? (Pokud tedy ještě chdíš do školy). Nemusíš psát, pokud se ti nechce:)
5. Na co se o prázdninách netěšíš?
6. Vyber:
Cizina - Čechy
Plavka - Televize/čtení
Tůry - Válení se třeba na pláži
7. To by stačilo. Co na diplom?
8. Moc ti děkuju. Nezapomeň si pak vyzvednout diplomek!:)

Jak vycvičit draka

18. června 2011 v 18:12 | Ajka |  Filmy
Včera jsem si stáhla tento animovanej film, kterej jsem prošvihla v kině a musim říct, že je to skvělý!!! Určitě neplatí, že disneyovky jsou nejlepší, myslím, že tahle animka u mě předčila možná i Na vlásku, ale ono se to nedá srovnávat, každý je prostě něco jinýho.

Teď k příběhu: Příběh se odehrává za doby vikingů na ostrově Blp, který je sužován útoky draků. Proto jsou vikingové už po staletí statečnými drakobijci, ale jedna výjimka by se tu našla - teenager Škyták, kterej spíš než svaly používá hlavu. Ono by to zas tak nevadilo, kdyby to nebyl syn náčelníka vesnice, kterej si přeje mít za syna velkýho válečníka. Ale ani škola pro výcvik drakobijců nepomáhá. Ale Škyták si pomůže jinak - sestrojí samostříl, díky kterému se mu podaří zranit obávaného Nočního běsa - draka, z kterého mají všichni nahnáno. Nikdo mu ale nevěří, že draka chytil a tak se sám vydá do hor, kam drak spadl a pokusí se ho zabít. Ale zjistí, že vlastně draky zabíjet nechce a s Bezzubkou - jak draka pojmenuje - se spřátelí. A tak začíná další fantastický příběh.

Film jsem si opravdu zamilovala, je to plný humoru, emocí i dobrodružství a na to, že je to kreslený, mě to fakt dostalo.

Základní informace:
Délka: 98 min
Režie: Dean DeBlois, Chris Sanders

V českém znění: Matouš Ruml, Terezie Taberová, Jiří Schwarz, Tomáš Juřička, ...

Trailer:

Fotky:

Ke stažení (snad česky) ZDE

Novej trailer k 2. části

17. června 2011 v 19:24 | Ajka |  =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Nejdřív bych chtěla poděkovat tech6netovi, který mě jednak na trailer upozornil a navíc je autorem českých titulek k tomuto traileru. Moc díky!!!

A teď k traileru - stačí pár vteřin, aby mi vyhrkly slzy do očí!


4. kapitola - Příčná ulice 1/2

17. června 2011 v 19:07 | Etherian, překlad Ajka |  Nobody cared
Ano, vidíte dobře, konečně další kapitola. Teda půlka, no. Je to dlouhý. Omouvám se, ale beta i odjela do anglie, takže je to bez jakékoliv korektury i opravy chyb, čtete to tudíž na vlastní nebezpečí. Pokud si chcete počkat na opravu, tak tak bude asi až za dva tejdny:D
No, kdo se pustí do čtení, tak prosím o komentáře, vždycky mě nabudí ke psaní/překládání.

2. díl se natočí!!!!

16. června 2011 v 21:06 | Ajka |  Moje kecy
Ha! Tak to vypadá, že nakonec bude i druhý díl Percyho Jacksona!!!!! Alespoň podle CSFD. Dneska jsem na to narazila a docela jsem byla v šoku. Jako v dobrym slova smyslu.

Druhý díl se jmenuje Moře nestvůr a pokud to nepokoní, budu moc šťastná. Navíc, tenhle díl vyžaduje pokračování, pokud samozřejmě nějaké ty postavy nevykuchnou. Na druhou stranu to je podle mě celkem nezáživnej díl, teda, moc si nepamatuju, o co tam jde a nechci to spoilerovat těm, co to ještě nečetli.

Nicméně, stejně jsem byla do knížky zažraná. POdle CSFD by se to mělo natáčet (nebo jít do kin, teď si nejsem jistá) roce 2012, což už není tak dlouho.

Tak uvidíme.

Jinak, měl by to režírovat opět Chris Columbus.

V peřině

13. června 2011 v 9:44 | Ajka |  Filmy
V Peřině je první český 3D film (muzikál), který by měl jít do kin 16.6., ale já patřím mezi ty šťastlivce, co to viděli už 2.6. a to na předpremiéře v Písku. V mém rodném městě se film totiž natáčel. Jaký bylo natáčení...normálka, zátarasy v centru, slavný herci všude kolem:D Ale už je to rok, co se to natáčelo, a bylo dost zvláštní koukat na film, a poznávat místa, kde chodíte každej den. Dokonce v neuveřejněných scénách je naše ulice a dům, ve kterém bydlím!!
¨Předpremiéru uváděla Nikol Moravcová, která ve filmu hraje Dívku ze snu. Na předpremiéře se mimo jiné objevila Lucka Bílá, Brabec, Matěj Převrátil nebo třeba Jirka Mádl s Aničkou Stropnickou. (A Mádl je fakt malej!:D Stejně jako Lucka)

No fajn, teď něco k filmu, abych vás třeba navnadila.
Na malebném náměstí stojí proti sobě dva domy. V jednom se nachází čistírna peří, v druhém má kabinet paní Hilda - vykladačka snů. Mezi nimi vládne nepřátelství na život a na smrt. Dědeček z čistírny nedávno objevil skrytý svět snů v peřinách a umí z nich zlé sny odfiltrovat. Vykladačka snů je díky tomu bez práce. Všem v okolí se zdají samé pěkné sny a s těmi se pro radu nechodí. A kdyby se něco ošklivého do spaní přece prodralo, stačí si dát peřinu vyčistit. Zlé sny skončí zamčené ve sklepení pod čistírnou. Ale jednoho dne děda záhadně zmizí. Celou rodinu z čistírny pak čeká dobrodružství, o kterém se nikomu ani nezdálo. Boj s paní Hildou a boj o sny a se samotnými sny vyvrcholí v magickém polštářovém světě přímo v peřinách. (oficiální text distributora)

Tak krom toho, že to bylo 3D, se mi moc líbily písničky. Aspoň některý mám v hlavě do teď. Příběh zas tak strhující není, jde spíš o počítačový efekty, ve kterých se češi poprvé vyřádily. A docela ušli, na to, že to byl český film. Samozřejmě, když nad tím člověk chvilku přemýšlí, dojde mu, že to byla kravina pro děti, ale tak...no dejme tomu.Trailer:


Ke stažení ZDE.

Rok jako žádný jiný

9. června 2011 v 10:48 | Ajka |  Doporučuju - Hp ff
JMÉNO: Rok jako žádný jiný
AUTOR: Aspen in the Sunlight
PŘEKLAD: Více autorů
STAV: Dokončená
STAV PŘEKLADU: Dokončená
POČET KAPITOL: 96

Popis: Vše začíná jedním nevinným dopisem. Harry se dozvídá, že jeho teta umírá na leukémii (rakovinu krve) a potřebuje kostní dřeň. A tak Harry riskuje a dává jí svou. Operace dopadne špatně - teta umírá a Harry ztrácí magii. A tak je odkázán jen na svého nenáviděného profesora lektvarů, aby mu pomohl svou ztracenou magii zase najít. Ale vše se ještě zkomplikuje, když na první pohled bezbranného chlapce unesou smrtijedi. A to vše je jen začátek úžasného 6. roku v Bradavicích. (Povídka NENÍ slash!)

Povídka je absolutně skvělá. Do mého oblíbeného páru HP/SS přibyla ještě jedna postava - Draco Malfoy. Je to krásně dlouuhý, ve wordu to má asi 1200 stránek. Čte se to skvěle, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Povídka má 2 pokračování - Léto jako žádné jiné, které má 24 kapitol a Rodina jako žádná jiná, která má v originále zatím 33 kapitol a přeložených 24. Povídka se stále píše/překládá. Víc vám toho neprozradim, abyste se měli na co těšit.

Jinak, jak jsem zjistila, povídka je "klasika", alespoň pro ty, co už se ve světě HPFF nějakou tu dobu pohybují. je téměř stejně známá jako Pán smrti od Skyneta, ale záleží samozřejmě na tom, komu se co líbí. Ale myslím, že pár HP/SS je hodně oblíbený ať už slash nebo ne.

Moje hodnocení: 10/10


3. řada na AXN sci-fi!

9. června 2011 v 10:13 | Ajka |  News Merlin

A je to tady, od úterý běží na AXN sci-fi 3. řada Merlina! Vzhledem k tomu, že jsem první díl prošvihla (ale dneska se dívat budu), tak si nejsem sto pro jistá, že je to v češtině, ale asi jo. Což je bezva!!

Dívat se můžete vždy buď v úterý a ve čtvrtek ve 20:00, nebo následující dny (středa a pátek) na reprízu dílu v 16:00.

Doufám, že se to brzy v češtině objeví i na ulozto.cz

Na vlásku

4. června 2011 v 19:04 | Ajka |  Filmy
Nová Disneyovka Na Vlásku mě totálně uchvátila. Schválně jsem si ji stáhla, protože jsem to prošvihla v kině, a byla jsem docela zvědavá, protože na csfd má zatím 85%, což je hoodně dobrý.

A nezklamalo mě to. Je to bombastický. Já moc anomivaný nemusim, i když je fakt, že Disneyovky jsou skoro všechny skvělý. 2x jsem se u toho rozberečela. Je to jak hrozně vtipný, tak místama (alespoň pro mě) hrozně dojemný.

Teď k filmu:

Příběh je o mladičké princezně Locice (Locika v 1. pádě:D), která je už jako dítě unesena ze zámku zlou babicí pro její kouzelné vlasy, které mají moc vyléčit zranění a dokonce udržet mládí. Tím, že by se ostřihaly, ztratily by svou moc. A tak léta plynou a z malé holčičky se stává osmnáctiletý teenager s hoodně dlouhými vlasy, který ale nechce stvrdnout na věky ve věži a rozhodne se utéct, aby konečně zjistil, kdo vždy na její narozeniny vypouští svítící lampióny....

Film režíroval Byron Howard (Bolt) a Nathan Greno. Hlas Locice propůjčila Mandy Moore (Vdáš se a basta!, Hon za svobodou, ...) , v češtině Ivana Korolová (propůjčila hlas mimo jiné Gabrielle z HSM a Alici ze Stmívání) a Flynnovi Rychlíkovi Zachary Levi (seriál Chuck, Agent v sukni 2, ...), v čeština Vojta Kotek (Hlas Harryho Pottera)

V roce 2012 byl natočen dodatek s názvem Na vlásku šťastně až navěky (oline ke shlédnutí).

Trailer:
Originál s titulky:
V češtině:
Fotky:


Ke stažení ZDE