Květen 2011

Změna ikonky

28. května 2011 v 16:25 | Ajka |  Moje kecy
Jo! Konečně jsem se naučila dělat hejbací klikací ikonku. Neni to ani tak těžký, ale já jsem prostě antitalent.
Líbí se vám? Pokud byste chtěli, mohla bych vám sesmolit i návod. Někdy. Fakt to není těžký:)


Harry Potter a Pán smrti

28. května 2011 v 13:40 | Ajka |  Doporučuju - Hp ff
JMÉNO: Harry Potter a Pán smrti
AUTOR: Skynet
STAV: Dokončená
POČET KAPITOL: 100

Popis: "Harry právě zažil největší krach ve svém životě. Zemřel mu milovaný kmotr, kterého víc než kohokoliv na světě považoval za svého otce. Psychicky zcela zdeptán a vzdávající celý svůj život se musel odebrat znovu ke svému strýci a tetě. Avšak netušil, že za okny mu stále čeká Voldemortův vrah, který se v hodnou chvíli připravuje zaútočit, aby tak mohl spustit koloběh strašlivých, smutných, zamilovaných, ale i šťastných okamžiků, které na Harryho čekají v jeho šestém ročníku čar a kouzel v Bradavicích.(...) V tomto příběhu si Voldemort již opravdu přestává hrát na schovávanou a vypouští nejhorší zlo, co spatřilo světlo světa." (oficiální text autora)

K obsahu vám toho moc víc neřeknu, krom toho, že je to hodně dlouho, co jsem to četla, tak díky propracovanosti, délce a akčím scénám, kterých je v ději opravdu hojně, bych nedokázala ve stručnosti říct, o čem povídka je. Hlavní pairing je (nečekaně) Harry/Cho, což se mi moc líbí, protože ve většině povídek, kde je Harry s Ginny je Cho popisovaná jako mrcha atd. Povídka je dlouuuuhatánská, je ve stažení na jeho stránkách a má přes 1000 stránek A4! Přesto se od ní neodtrhnete, bude prostě chtít vědět, jak to dopadne. Pamatuji si tu dobu, kdy jsem to četla a chodila jsem spát hodně pozdě v noci... Samozřejmě, povídka není dokonalá, má své mouchy, ale na ty člověk při čtení moc nemyslí. Myslím, že je to jediná fanfiction, která mě dohnala k slzám, opravdu. Skynet má neuvěřitelný talent.
Povídka navazuje na pátý ročník a Harry navštíví i taková místa, kde byste ho nečekali (Například New York, Irsko, ...) Má pokračování s názvem Pán Pána Smrti, kterou autor stále píše a má zatím 27 kapitola. A jak jsem řekla, je to nejznámější česká povídka ve světě Potter fanfiction.

Ještě malá poznámka: Miluju design Skynetových stránek, zvlášť druhého dílu:D

Moje hodnocení: 9/10

ODKAZ na Pána Smrti
ZDE na pokračování Pán Pána smrti

Pokud jste povídku četli, nezapomeňte mi tu napsat svůj názor:)

Po dlouuuuhé době...

28. května 2011 v 13:18 | Ajka |  Moje kecy
...zase nějaký ten článek:) Myslím, že nemá cenu se pořád omlouvat, když omluva je pořád ta samá. No...abych k vám byla upřímná, tentokrát byl čas (relativně dost, ve škole jsme končili v půl jedný kvůli maturitám), ale pes je zakopanej úplně někde jinde, a to v mé nebezpečné vášni - NOVÉ POVÍDCE!!! Ano, našla jsem novou povídku, do které jsem se tak začetla, že holt nebyla nálada na něco jinýho. I když, dneska jsem chvíli překladála NC, abych s tím hejbnula, a včera nebo předevčírem jsem už měla otevřenej blog.cz, že teda jako napíšu nějakej ten článek.

K tý nový povídce, nebojte, o nic nepřijdete, až ji dočtu (což bude chvilku trvat i při mý rychlosti 5-10 kapitol denně - hoooodně dlouhejch kapitol:D), dám vám sem popis, odkaz, atd... Ale hned dneska sem chci přidat popis k největší a neznámější české povídce, kterou jste možná četli, možná ne, je opravdu na českém fanouškovském HP poli jedna z nejznámějších. Takže se máte na co těšit.

Hm...co ještě dodat...Snad jen, abyste se těšili na prázdniny, za chvilku jsou za dveřmi!!!!

Tak to je vše, mějte se hezky a užívejte krásného počasí (ehm...nemám na mysli to dnešní, nevim, jak u vás, ale u nás v Písku je hnusně:()

Tak pa, vaše Ajka♥

Jaká je vaše oblíbená postava?

18. května 2011 v 20:26 | Ajka13 |  =>Ankety<=
Yeah, nová anketa týkající se zase Pottera. Docela smutné, že tu tuhle anketu ještě nemám:D

Tak hlasujte, jsem docela zvědavá:)


Hlasuj pro svou nejoblíbenější postavu!

18. května 2011 v 20:06 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=

Na jednom blogu jsem narazila na odkaz na anglickou stránku nakladatelství Bloomsbury (nakladatelství, které v Británii vydalo Harryho Pottera), na jejíž stránkách můžou lidé z celého světa hlasovat pro svou oblíbenou postavu. Navíc, když jim napíšete potom jméno a mail, pošloou vám, která postava vyhrála. Vyhodnocení ankety je 30. srpna. Takže, neváhejte a hlasujte ZDE.

V Celém článku pak najdete rozhovor s J.K.R., ve kterém prozradila, jaká je její oblíbená postava.

Jo a v mojí anketě taktéž můžete hlasovat o své oblíbené postavě:)

Dědic světla

18. května 2011 v 15:57 | Ajka |  Doporučuju - Hp ff
JMÉNO: Dědic světla
AUTOR: Bobika
STAV: Dokončená
POČET KAPITOL: 40

Popis: "Další z řad verzí na Harryho šestý ročník v Bradavicích, tento možná poznamenaný faktem, že sama autorka (tedy moje maličkost) šestku od Rowlingové už četla. O prázdninách se stane něco, co Harrymu totálně "obrátí" život naruby a nejenom jemu. Od té chvíle se věci budou ubírat jiným směrem, než by si kdo představoval..." (oficiální popis autorky na fanu). Harryho v létě napadnou smrtijedi a zabijí ho. Harry, který se rozhodne riskovat, se tak ocitá v úžasném světě Erisedských jednorožců. Ale on má jen jeden cíl: Dostat se odtud zpátky "na Zem" (respektive vstát z mrtvých) a pomoc svým kamarádům v boji s Voldemortem. Většba se totiž nenaplnila - Harryho přece nezabil Voldemort, ale smrtijedi.

Já bych jen dodala, že to není jen tak ledajaká "další verze Harryho šestého ročníku", ba naopak, je to úplně skvělá povídka. Byla to má úplně první HP fanfiction, kteru jsem četla, protože na fanu je v seznamu povídek jako první, a jen díky téhle povídce jsem se do světa HPFF zamilovala. Povídka má spád, autorka má úžasnou fantazii. Nejraději mám druhou polovinu povídky, po té, co se Harry dostane zpátky do Bradavic. Psala jsem, že je dokončená, a to je pravda, dokonce už autorka píše pokračování s názvem Střípky duší. To jsem ještě číst nezačala, nemám na to v poslední době čas.

Moje hodnocení: 9/10

ODKAZ na povídku (Můžete ji najít i na fanu, ale tam je jen 13 kapitol)

Síla Pětice

15. května 2011 v 16:32 | Ajka |  Knížky
Další z mých oblíbených fantasy knížek - Síla Pětice od mého oblíbeného britského autora - Anthonyho Horowitze.

Už je to docela dlouho, co jsem to četla, takže si to pamatuju jen hooodně namátkou, ale přesto zkusim stručně napsat, o čem to je:

Pětice dětí z různých částí světa má nelehký úkol - zachránit svět před Starými. Ale jak to mají udělat, když se v životě neviděli? Ale nejsou sami - organizace Nexus je tu od toho, aby jim pomohla se vzájemně najít a spojit své síly v boji se zlem. Ale bohužel ani Nexus nemá nad vším kontrolu a Matt s ostatními se velice často ocitají v rukou lidí, kteří dělají vše pro to, aby pomohli Starým povstat.
Obrazek

Víc vám toho neřeknu, protože detaily si nepamatuju. Zatím jsou napsány čtyři knížky - Krkavčí brána,
Zlovětsná hvězda, Temnota a Nekropole - ta poslední byla vydána docela nedávno. Na pátou knížku zatím netrpělivě čekáme, ale věřím, že bude brzy. A s tím, že bude pátá knížka - jsem si stopro jistá, protože čtvrtá má otevřený konec.
Obrazek

Knížky moc a moc doporučuju, je to napínavý, nemohla jsem se od toho odtrhnout. A po Alexu Riderovi je to příjemná změna:) Horowitz prostě umí psát a pro mě je to jedna z nejlepších fantasy. Jen opravdu doufám, že to Horowitz dopíše co nejdřív - já už trnu nedočkavostí!!!!
http://data.knizniweb.cz/book/015/301/0153014/large.jpg

1x04 The Poisoned Chalice

15. května 2011 v 16:06 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Poisoned Chalice (Otrávený pohár*)
Režije: Ed Fraiman
Scénář: Ben Vanstone
Dále hrají: Michelle Ryan (Nimue), Clive Russell (lord Bayard)

Stručně: Mezi Kamelotem a Mercií se schyluje k uzavření významné mírové smlouvy. Lord Bayard z Mercie proto přijíždí do Kamelotu a právě této příležitosti Nimue využije, aby se pomstila Merlinovi, který zlomil její kletbu. V přestrojení za Bayardovu služku prozradí Merlinovi, že jeden z pohárů, které Bayard předává jako dar Utherovi a Artušovi, je otrávený.
Merlin záhy naruší hostinu a Bayarda veřejně obviní. Je však donucen se z otráveného poháru napít, aby své nařčení dokázal. Po chvíli se zhroutí v bezvědomí a Uther dá Bayarda i celý jeho doprovod uvrhnout do vězení. Nimue tak všechno vychází podle plánu - Merlin do několika dní zemře na otravu a mezi Kamelotem a Mercií se opět rozhoří válka.
Gaius brzy rozpozná, že jed je kouzelného původu a k Merlinovu vyléčení je zapotřebí velmi vzácné byliny. Artuš je odhodlaný se pro ni vypravit, ale Uther mu to zakáže. Artuš se tedy vydá na cestu tajně a tím vydává i sám sebe do spárů Nimue.
104-still

Ke stažení česky ZDE
*Překlad názvu je můj, česky jsem to nikde nenašla

Začalo to nadějně...

13. května 2011 v 19:28 | Ajka |  Moje kecy
....ale skončilo to fiaskem. Ano, mluvim o tom příšerném zápasu Švédko-Česko, které jsme suveréně projeli (5:2 pro švédy). Ale co se dalo čekat, že? Švédi jsou holt hokejová elita. Ale začalo to tak dobře! Fakt je to škoda. Teď už nás maximálně čeká třetí místo, pokud vyhrajeme nad Ruskem, nebo Finskem (podle toho, kdo dneska večer vyhraje.)
Ale možná na to měl vliv pátek třináctýho:D Kdo ví. Já na to sice nikdy nevěřila, ale dneska to tak rozhodně vypadalo. I ty rozhodčí k nám byly dost nespravedlivý. Musim se sice přiznat, že jsem z celého zápasu viděla poslední minutu, protože jsem to poslouchala v rádiu, ale i z toho se dal udělat docela slušný obrázek.
No nic, co vy a pátek třináctýho? Stalo se vám někdy něco v ten den? Se pochlupte:)

3. kapitola - 7. září

8. května 2011 v 16:50 | Etherian, překlad Ajka, beta Peťa |  Nobody cared
Ano, nešálí vás zrak, třtí kapitola je konečně tady, a dokonce obetovaná:D Užijte si ji a komentujte.

Strážci času

7. května 2011 v 13:59 | Ajka13 |  Knížky
Další z knih, kterou bych chtěla doporučit, je trilogie Strážci času od Marianne Curleyové. Momentálně ji čtu podruhé, protože je to vážně skvělé trilogie a je to zase něco jiného.

Příběh je o skupině lidí, kterým se říká Strážci času, kteří mají za úkol doslova chránit čas. Proti nim totiž stojí jiná skupina - Řád Chaosu, vedený zlou nesmrtelnou Lathenií, kteří se vrací do minulosti za účelem změnit současnost. To znamená, že zasáhnou do děje způsobem, který má nějak ovlivnit přítomnost. A právě Strážci se jim v tom snaží zabránit. Příběh ale není jen o tom. Schyluje se k rohodující bitvě, ve které buď zvítězí právě Strážci nebo Řád.

Každá kniha je vypravována z pohledu dvou různých osob - Strážců - v první osobě. V první knize je to Ethan a Isabela, ve druhé Isabela a Arkarian a ve třetí Matt a Rochelle. Příběh se odehrává normálně v jednadvacátém století, nepočítáte-li cesty do minulosti. Mimojiné, každý ze Strážců má nějakou schopnost/schopnosti. Například Ethan dokáže vytvořit dokonalé iluze a hýbat s předměty, Isabela dokáže léčit a může vidět do budoucnosti.

Stačí to k popisu knih? Já myslím, že ano. Pokud jsem vás navnadila, neváhejte a přečtěte si to. Byla bych docela ráda, kdyby se natočil film, podle mě by to stálo za to.


Mimochodem, narazila jsem na blog, kde jedna fanynka této trilogie píše čtvrté pokračování s názvem Probuzená Temnota. Začala jsem to číst a docela se mi to líbilo, ale pak jsem se musela vrátit ke knihám, protože už jsem to četla moc dávno a některý věci už jsem si nepamatovala. Ale až to znovu dočtu, přečtu si to. Docela mě to zajímá.

Vyhrajme letos mistrovství??

5. května 2011 v 19:20 | Ajka |  =>Ankety<=
Yeah, nová anketa. A týká se samozřejmě hokeje. Takže, vyhrajeme i letos?? Hlasujte v anketě.


http://www.hokej-obchod.cz/pict/produkt/2010-MS-Puk-MISTRI-27044-3.jpg

Ospalý týden

5. května 2011 v 19:11 | Ajka13 |  Moje kecy
Taky vám tak tenhle týden připadá? Já bych pořád jen spala. A to nechodím spát tak pozdě. Už od rána do večera zíván, dneska při laborkách jsem skoro usnula:D Nevím, jeslit je to tím divným počasí...asi jo. Každopádně doufám, že to přestane, takhle ospalá jsem už dlouho nebyla. Včera jsem málem vzdala hokej, tak moc se mi klížily oči, ale vydržela jsem to. A stálo to za to. Taky koukáte na hokej? Já jsem vážně zvědavá, jestli třeba vyhrajeme letošní mistrovství.
A super, motiv pro novou anketu:D tak hlasujte, jsem zvědavá, jak moc v český tým věříte:D
Jinak, NC je pořád u bety, ale jestli ho už chce, napište do komentů, a když bude hodně ohlasů, kopnu to sem bez obetování. SW jsem pořád nezačala, není správná nálada. ale začala jsem psát něco novýho, co se ale netýká Pottera. podle mě je to docela dobrej nápad, ale jeslti s tim někdy půjdu ven, ukáže čas.
No nic, jdu se najíst. Tak se zatím mějte hezky.
Ajka♥

Oliver Twist

3. května 2011 v 19:45 | Ajka |  Filmy
Ano, čtete správně. Kdo by neslyšel o mladém sirotkovi Charlese Dickense? Ovšem víc než kniha (která se mi sice taky líbila, ale...) se mi víc líbil film. Asi proto, že byl jednoduše akčnější. A i když děj byl hodně pozměněn (hlavně v druhé polovině filmu), děj měl větší spád. Kniha byla podle mě moc zdlouhavá a byly zde pasáže, v kterých jsem se nudila. Ale co naděláme, Dickens hold není dnešní a v tehdejší době se četlo něco jinýho.

Pro ty z vás, co jste nečetlli knihu a nemáte potuchy, o co v příběhu jde, tu máte stručný popis:
Oliver Twist je desetiletý sirotek, který ve svém životě nepoznal nic jiného než ústrky a kruté zacházení. Rozhodne se s tím skoncovat a uteče do Londýna. Zde se ho ujme skupinka zlodějíčků, která ho ovšem nechá na holičkách, když ho při jedné zlodějské akcičce chytí policie. Ta ho nakonec shledá nevinným a Oliver se dostává k hodnému panu Brownlowovi. Od této chvíle se děj ve filmu rozchází s dějem v knize, ale oba končí dobře:)

Režie: Roman Polanski
Rok výroby: 2005
Délka: 130 min
Hlavní postavy a jejich představitelé:
Oliver Twist - Barney Clark
Pan Brownlow - Edward Hardwicke
Ferina Lyšák - Harry Eden
Pan Bumble - Jeremy swift
Fagin - Ben Kingsley
Nancy - Leanne Rowe
Bill Sykes - Jamie Foreman
a další...

Trailer: s cz titulky


Fotky:

(Fagin a Oliver)
(Jeden ze zlodějíčků, Ferina Lyšák, Oliver)
(Bill Sykes, Nancy)
(Oliver, Lyšák)
(Pan Brownlow, nějací dva policajti, Oliver)

Ke stažení ZDE

32 způsobů, jak (zaručeně) nasrat Voldemorta

1. května 2011 v 15:53 Ostatní
Po dlouhé době jsem si "uklízela" v počítači a narazila jsem na tohle. Je možný, že už jsem to sem kdysi přidávala (teda ne možný, ale pravděpodobný), ale nemůžu to tu najít, tak to sem dávám znova. Proč se nezasmát.
Nemůžu uvézt zdroj, protože nevim, odkaď jsem to tenkrát (už to bude pár let) vzala.
Užijte si ho a do komentů mi napište, kterej způsob se vám líbil nejvíc.