Duben 2011

1x03 The Mark of Nimueh

30. dubna 2011 v 21:46 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: The Mark of Nimueh (Nimuin znak*)
Režije: James Hawes
Scénář: Julian Jones
Dále hrají: Michelle Ryan (Nimue), David Durham (Tom)

Stručně: V Kamelotu je nalezen mrtvý muž, který podle všeho zemřel na následky magického onemocnění. Král Uther nařídí prohledat celé město a dopadnout viníky, ale veškerá snaha je marná a mezitím přibývají další oběti. Merlin se domnívá, že k boji s nemocí by měli použít magii, ale Gaius to zamítá jako příliš nebezpečné.
Brzy je nad Dolním Městem, kde je epicentrum nákazy, vyhlášena karanténa, a Gaius přichází k závěru, že se nemoc šíří vodou. Pátrání po čaroději, který by za vším stál, je stále neúspěšné, ale podezření padá na Gwen, služebnou lady Morgany, jejíž otec Tom také onemocněl, ale přes noc se zázračně uzdravil. Ve skutečnosti však Toma vyléčil Merlin pomocí kouzel.
Merlin se pokusí doznat, aby Gwen zachránil před smrtí, ale Artuš si uvědomí, že tím by jen Merlin odsoudil sám sebe, a rychle celou záležitost uhladí. V jeskyních pod Kamelotem, kde jsou městské zásoby vody, pak Merlin a Gaius spatří skutečného původce choroby - magického netvora Afanka. Otázkou však stále zůstává, jak ho porazit.Ke stažení česky ZDE
* překlad názvu dílu je můj, nenašla jsem oficiální českej název.

1x02 Valiant

29. dubna 2011 v 18:29 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: Valiant
Režije: James Hawes
Scénář: Howard Overman
Dále hrají: Will Mallor (Valiant), Kaith Thorne (sir Ewan)
Stručně: Blíží se tradiční rytířský turnaj Kamelotu a Merlin jako nový sluha prince Artuše na vlastní kůži zažívá, co všechno přípravy obnášejí. Do města se mezitím sjíždí rytíři ze všech koutů Albionu, včetně sira Valianta, jehož úmysly jsou však více než nekalé. K vítězství v turnaji mu má dopomoci kouzelný štít.
Merlin si podivného Valiantova štítu všimne a všechno obratem vyzradí Artušovi. Ten tuto záležitost vezme až před krále. Jedná se o velice závažné obvinění, jelikož by se jednalo o porušení rytířského kodexu a navíc zákazu čarodějnictví v Kamelotu.
Při výslechu u krále se však štít zdá být zcela v pořádku, a tak je Artuš nucen obvinění stáhnout a potupně se Valiantovi omluvit. Merlin vypadá jako lhář, ale finále turnaje se blíží a v něm proti sobě stanou právě Artuš a Valiant. Život prince, kterého má Merlin ochraňovat, se tak ocitá v ohrožení.

Skvělej díl, asi jako všechny:DKe stažení česky ZDE

NOVEJ TRAILER!!!

28. dubna 2011 v 16:32 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
A jakej! Úplně bombovej!!! A jsou tu úplně nový scény. abych vás nalákala: Souboj Belatrix a paní Wealseyový, bitva v Bradavicích, drak jak chrlí oheň, nějaký brnění jak ožívají, taková armáda:D A hafo dalšího!!! Je to bomba!!!!!!

Díky Zdenině, která mě na trailer upozornila, ho tu máte i s českými titulky!

(Aktualizováno 30.4.)

Nové fotky

28. dubna 2011 v 16:26 | Ajka
Jen čtyři, ale tak aspoň něco:) Můj oblíbený zdroj informací vypnul, respektive autorka si dala s blogem pauzu, tak jsem musela pohledat jinde:D A našla. Je, už aby to tady bylo, vážně se nemůžu dočkat.
Na fotkách můžete vidět trio ve složení Malfoy Crabbe (nebo Goyle, nevím, který je který) a Nott? Na další fotce pak Harryho v trezoru Lestrangeových a pak Nevilla s mečem v ruce:D Enjoy and review!

Promo pro 1. řadu

25. dubna 2011 v 17:07 Promo fotky
Jedná se o bonusy z DVD.
Všechny najdete v CČ


Diplomky za Velikonoční bleskovku

25. dubna 2011 v 16:00 | Ajka |  Bleskovky
Děkuju moc všem za vyplnění bleskovky, snažila jsem se udělat ty diplomy jak nejlíp to šlo, trošku už jsem vyšla ze cviku:) Pro Debbie, která si neřekla jaký diplom chce, jsem prostě jeden udělala, tak snad se ti bude líbit:)
Ještě jednou děkuju:)

Diplomy najdete v Celym článku.

Rozhovor s Katie (můj překlad)

24. dubna 2011 v 19:24 | Ajka |  News Merlin
Tento rozhovor se stahuje k předchozímu článku o nových informacích ke čtvrté řadě, ale našla jsem ten rozhovor až teď, takže ho sem přikládám na hrubo přeloženej. Je to docela zajímavé. Katie v něm mluví kromě jiného i o tom, jeslit se jí líbí víc hrát zlou nebo hodnou Morganu atd...

UPOZORNĚNÍ!! PŘEKLÁDALA JSEM TO PRACNĚ SAMA, TAKŽE KOPÍROVAT POUZE SE ZROJEM!!!!

Bude Morgana ve čtvrté řadě skrz na skrz zápornou postavou?

"Chtěli byste, aby byla, že? Myslím, že na to všchni čekají. Je vtipné, že to je první otázka, na kterou se mě každý během těch předchozích tří řad ptal. Kdy bude zlá? Kdy se přidá na temnou stranu? Je to jedna z těch věcí, protože každý ví, kde by postavy měli skončit, tak jsou už zoufalí z toho, aby už jste tam byli. Líbilo se mi, že ze začátku nebylo hned zřejmé, jak Morgana skončí. Byla bych ráda, aby to lidi viděli i z jejího podledu, že je pouze obětí okolností. Pokud byste byla pronásledována jednou skupinou lidí a druhou akceptována, přirozeně se přidáte k té, která vás akceptuje a obrátíte se proti té, co vás pronásleduje! To je to, co se jí stalo, takže když řeknete, že je záporák, nemůžu s váma úplně souhlasit, ale chápu to i z vašeho pohledu, protože jo, Merlin je "good guy". Takže technicky, ano, Morgana bude jeho protivník, ale ne úplně zlá, protože zlá je jen z jednoho úhlu pohledu. Pro účely tohoto rozhovoru...je to hodně oklikou řečeno "Ano, je záporákem." Je to nepochopená "bad girl"."

Pokračování v CČ

Nové informace

23. dubna 2011 v 15:37 | Ajka |  News Merlin
Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Sotva se začala natáčet čtvrtá série, už tu máme první fotky z natáčení a také nové informace:

Angel Coulby Guinevere) se při otevření atrakce Dragon Tower na hradu ve Warwicku trochu rozpovídala o postavě Gwen ve čtvrté řadě. Prý už přirozeně nebude služka Morgany a její hlavní prací je nyní péče o slábnoucího krále Uthera, což už dělala během onoho roku, kdy Morgana zmizela poprvé (mezi druhou a třetí řadou). Vztah Gwen a Artuše také bude více otevřenější a veřejnější, než tomu bylo doposud.
Angel Coulby rovněž potvrdila, že ve čtvrté řadě budeme poměrně často vídat Lancelota, navzdory tomu, že herec Santiago Cabrera nedávno získal roli v natáčeném americkém seriálu Alcatraz.
Katie McGrath (Morgana) pro změnu v nedávném rozhovoru prozradila, že pověstné úšklebky Morgany ve třetí sérii měly několik různých významů. Někdy byly zlomyslné, někdy ďábelské, někdy potrhlé a někdy prostě dávaly najevo Morganino uspokojení.
Od událostí konce třetí řady uplynul rok a z Morgany se stane jednoznačně záporná postava seriálu. A navzdory zdánlivé smrti Morgause v epizodě 3×13 se Emilie Fox do seriálu rozhodně vrátí.

Tak, mnoho z toho se dalo samozřejmě čekat. Za Lanelota moc ráda nejsem, prostě Gwen má být s Artušem a basta, ale zase, podle legendy tam ten milostnej trojúhelník byl, no. Takže i tady nejspíš bude. A Morgana? Záporná byla už ve třetí řadě, takže zas taková změna to neni, jen o tom teď prostě všichni ví. A co Melrin? Myslíte si, že TO konečně o něm praskne? Že se Artuš konečně dozví, kdo mu celou tu dobu zachraňoval zadek? Já se toho dílu nemůžu dočkat. Na druhou stranu, už to nebude taková psina:)

V celym článku najdete fotky z natáčení.

SW - 8. kapitola 2/2

22. dubna 2011 v 18:26 | Ajka |  Stella Wright
Druhá část po hoodně dlouhý době. Komentáře i s připomínkami potěší.

Velikonoční bleskovka

20. dubna 2011 v 21:28 | Ajka |  Bleskovky
Tak po sto letech je tu nová bleskovka, samozřejmě na téma Velikonoce. Pro ty, co neví, co to bleskovka je: Do komentářů prostě napište odpovědi na všechny otázky. Ty nejsou nijak těžký, jde spíš o kraviny. Nemám v úmyslu dělat nějakou soutěž o to, kdo napíše první koment, takže diplom dostane každej. Jakej, to pak napište do komantů. Vyhodnocení bude, až tu prostě bude dost komentářů. Nejpozději však asi po velikonocích za týden (ve čtvrtek). Pokud tu teda bude málo komentů, tak to tu ještě nechám. Nezklamte mě prosím.

1. Zdarec:D
2. Těšíš se na Velikonoce?
3. Jedeš na prázdniny někam nebo budeš doma?
4. Plánuješ nějakou akci na prázdniny?
5. Na co se nejvíc těšíš?
6. Budeš barvit vajíčka nebo dělat něco jinýho,
co nějak souvisí s velikonočníma tradicema?
7. Na co se naopak netěšíš?
8. Co se ti vybaví, když se řeknou Velikonoce?
9. Pečete doma beránka?
10. Už bych mohla končit co? (Už mě nenapadaj otázky:D)
11. Děkuju moc za vyplnění téhle...bleskovky.
Co chceš na diplom? (Herec/film/...)
12. Ještě jednou díky a papa!!!

http://www.nejvicinfo.cz/wp-content/uploads/kosicek.jpg

1x01 The Dragon's call

17. dubna 2011 v 16:36 | Ajka |  Epizody Merlin
Název: Dragon's Call (Volání draka*)
Režije: James Hawes
Scénář: Julián Jones
Dále hrají: Eve Myles (Lady Helen), Caroline Faber (Hunith),...

Stručně: Mladého Merlina posílá jeho matka Hunith ke svému starému příteli Gaiusovi, dvornímu lékaři na hradě Kamelotu. Merlin projevuje nemalé magické nadání a jeho matka se obává, že v rodné vesnici už pro něj přestává být bezpečno.
Ani v Kamelotu to však Merlin nebude mít jednoduché. Král Uther Pendragon veškeré kouzelnictví zakázal pod trestem smrti a Merlin bude muset zůstat nenápadný a své schopnosti skrývat. To se mu ale moc nedaří, když se dostane do křížku s princem Artušem a v následné rvačce si vypomůže špetkou magie.
Mezitím Kamelot navštěvuje lady Helen, známá svým pěveckým uměním. Nikdo však netuší, že se za ni ve skutečnosti vydává stará čarodějnice, které dal Uther popravit syna, a ona nyní touží po pomstě.Ke stažení česky ZDE

*Překlady názvů dílů jsou moje, nenašla jsem na netu jejich české překlady, tak je berte s rezervou.

Epizody

17. dubna 2011 v 16:13 | Ajka |  Epizody Merlin
Všechny epizody. Posupně připíšu ke každýmu dílu stručnej obsah a přiložim odkaz na stažení a menší info.

Něco (víc) o mé maličkosti

17. dubna 2011 v 16:03 | Ajka |  Moje kecy

Nedávno jsem vám slíbila nějakej článek o mě, takže je tu. Červenám se jak rak, když to zveřejňuju, ale slíbila jsem vám to, takže tady to je. Čtete to na vlastní nebezpečí. Prozradila jsem toho na sebe docela dost, přiložila i dvě svoje fotky (celkem aktuální), abyste mělli představu...No, snad vás moc neznechutim. Číst to nemusíte. Je to celkem dlouhý. Tak...Klidně do komentů napište své názory na mě, i když se toho docela bojim:D A pořád váhám, jeslti to fakt mám zveřejnit...


Merlin - Fotky

16. dubna 2011 v 17:32 | Ajka |  Merlin
~V civilu~
~Random fun~


Postavy

16. dubna 2011 v 17:14 | Ajka |  Merlin Postavy

Bradley James/ Artuš Pendragon


Angel Coulby/ Guinevere

Katie McGrath/ Morgana

Richard Wilson/ Gaius

Anthony Head/ Uther Pendragon

Ostatní

Pěkně blbej tejden...

15. dubna 2011 v 16:48 | Ajka |  Moje kecy
...aneb po dlouhý době jeden z mých extra chytrých výkeců. Nemám moc ve zvyku psát na blog o tom, co mě zrovna žere nebo tak, ale dostala jsem chuť si postěživat na to, jak je tehle svět trhlej. Asi mě na to přivedl dotazník, kterej jsme dneska vyplňovali ve škole, kde jsem se musela na chvíli pozastavit nad otázkama typu: Jaký je tvůj smysl života? Našla jsi už svůj mysl života? Ano/Ne, ...No síla. Internet je totálně zpomalenej a akorát mi zhoršuje už tak blbou náladu. Mám chuť si zalézt do postele a pustit si Merlina. Jenže už mi zbejvaj jen dva díly a já si je šetřim na večer.
Takže proč vlastně blbej tejden? Jak jste asi zaregistrovali z nějakýho mýho předchozího článku, byla jsem minulej tejden nemocná. No co, že? Normálka. Jenže...je to fakt za trest!!!! Já jsem nemocná jednou za tři roky (jako nemocná dýl než dva dny) a je to zrovna v tejdu, kdy píšem ve škole úplnej maraton testů. Což se mi krásně odrazilo na příštím tejdu. Jak víte, začíají Velikonoce, ale i tak neni učitelům blbý, že za ty tři dny, co jsme ještě ve škole, si mám napsat SEDM TESTŮ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Protože nejsou schopný dát mi to tenhle tejden. Navíc, když s tim člověk počítá a učí se na ně celej tejden. Bože, zabíte mě!!!!
A znáte to, když už má člověk blbou náladu, zhoršujou mu jí i totální kraviny, jako třeba malej karbanátek při obědě:D a tak. Ach jo, zahrabat se, jak říká kámoška.
Ale teď něco jinýho. Spíš zase omluva. Teď jsem docela dlouho nepřekládala, i když jsem nepřestala, jen vždycky přeložim tak odstavec jenom, tak bych dneska chtěla něco přeložit, protože víkend, krááásnej, zlatej víkend, budu mít zase ZASRANEJ TESTAMA!!!!! Já nemůžu mít prostě chvíli klid!! (Teď se omlouvám za svou nevymáchanou hubu, ale bohužel takhle blbou náladu jsem neměla dlouho a potřebuju si zanadávat, doma nemůžu nahlas, protože by to můj dvouroční brácha zopakoval - i když už tak zná víc sprostejch slov než já před šesti lety) kde jsem skončila? Jo, u tý omluvy. Takže se pokusim hejbout, i když vy mi s tim moc nepomáháte, když nekomentujete:(
To samý se týká Stelly. V ději se docela hejbám dopředu, protože jsem celkem nedočkavá začít s dalším dílem, protože jednička mě moc nebaví, ale stejně jako u NC, bezk komentů to jde ztuha. Člověku se do toho prostě nechce.

Teď ještě takovaj oznam. Chystám samostatnou rubriku pro Merlina, protože jsem do toho tak zažraná, že budu přidávat víc článku k němu, takže už mám napůl připravený rozcestníky atd... a taky chystám napsat článek jen o sobě, protože jsem ho asi ještě nepsala, a nevim, jestli mě někdo z vás alespoň trochu zná, tak aby jste jen měli předtsavu, kde se líhnou tyhle bláboly.
Fajn, to by stačilo, stejně tohle nikoho moc nezajímá. Jen jsem si prostě potřebovala zanadávat.
Tak se mějte a užijte si víkend.
Jo a otázka pro vás odpovědi pls do komentů). Chtěl byste, abych připravila nějakou Velikonoční bleskovku? (I když bych tam dala i jiný otázky). Pokud byste jooo měli zájem, klidně bych vám pak udělala i diplomy, ale heh, to ještě nevim. Jen prostě popřemýšlejte.
Tak to by mělo bejt všechno, tak papa.

Ajka♥

Info ke čtvrté řadě

13. dubna 2011 v 18:33 | Ajka |  News Merlin
Pro ty z vás, kteří Merlina sledujete a třeba jste o tom ještě neslyšeli, mám dobrou zprávu. Koncem března začalo natáčení čtvrté řady. Na internetu se objevila fotka Bradleyho Jamese (Artuše) se scénářem ke čtvré řadě v rukou.

Také Colin Morgan (Merlin) v rozhovoru potvrdil, že premiéra nové řady by měla být někdy na podzim (září nebo v říjnu) tohoto roku (2011).
Také je už jasné, že bude mít klasických 13 dílů. Nějakou dobu se totiž myslelo, že bude mít jen deset. (Jednalo se nějak o náklady k seriálu, protože Merlin je prej docela drahej seriál).
No nic, ve čtvrté sérii také bude uvedena nová postava, Artušův strýc Agravaine, kterého si zahraje Nathaniel Parker. Z Uthera se po událostech závěru třetí řady stane zničený muž a Artuš bude nucen převzít větší zodpovědnost za blaho Kamelotu.
Významnou úlohu po celou sérii budou také hrát rytíři Kamelotu. Lidu království se zdá zvláštní, že Artuš udělal rytíře z neurozených lidí, a situace okolo celé záležitosti bude někdy poněkud napjatá.
Takže nevím jak vy, ale já se už nemůžu dočkat!!!!!
Od Casion

12. dubna 2011 v 16:08 | Casion |  Jednorázovky
První povídka v nové rubrice je od Casion. Užijte si ji a komentujte:)
Postavy: Severus Snape

Ke stažení

9. dubna 2011 v 13:43 | Ajka |  Merlin ostatní

V komentářích se objevila žádost, zda bych sem nemohla dát odkaz na stažení. Nejsem si jistá, jeslti autorka komentáře chtěla odkazy na všechny episody, nebo jí stačí, kde všechny řady stáhnout.

Všechny díly najdete na ulozto.cz, titulky k dílům, které nejsou nadabovaný pak třeba na merlin.sff.cz nebo na serialzone.cz

Kvůli titulkám (a i některým dílům) si MUSÍTE stáhnout program winRAR, jinak vám nepůjdou otevřít, protože jsou zazipovaný. (Stáhnout si ho můžete například na stahuj.centrum.cz)

Satčí to takhle? Pokud byste měli s něčím problémy (nevěděli, jak se s winrarem zachází, nebo vám nešli některý díly najít, nebo nevěděli, jak se vkládají k dílům titulky, ...) neváhejte a napište mi to do komentů, ráda vám pomůžu (pokud to bude v mých silách:D)

Pokud byste nemohli na ulozto některé díly najít (už mám všechny stažený, takže tam opravdu jsou), zkuste vyhledávat buď pod Merlin - s01e01, s02e01, ...nebo Merlin - 1x01

Ještě, česky mám celou první řadu a asi půlku druhý, zbytek mám anglicky. Nevím, jeslti je na ulozto celá druhá řada česky, nenašla jsem to, takže nevim, ale třetí určitě ne, protože asi zatím ani nebyla nadabovaná)

Tak, to je snad všechno, kdybyste si nevěděli rady, pište do komentů.

Ajka♥