Březen 2011

Známe název a datum vydání 4. dílu!!

31. března 2011 v 11:32 Inheritance
Zdá se to jako věčnost, kdy vyšel třtí díl - Brisingr. Už jsem si začínala myslet, že se na to Paolini vyprd, a žádnej 4. díl nebude. Teď jsem ale našla na stránkách svého SB Debbie zprávu o 4. dílu. Tak jsem pohledala a tady je výsledek:

23. března 2011 přišlo americké nakladatelství Random House s tiskovou zprávou, ve které odtajnilo název a obálku čtvrtého dílu. Závěrečná část tetralogie Odkaz Dračích jezdců se bude jmenovat INHERITANCE (doslovný překlad zní Odkaz) a ve Spojených státech vyjde 8. listopadu 2011.2. kapitola - 1. až 6. září 3/3

29. března 2011 v 19:51 | Etherian, překlad Ajka, beta Zdenina |  Nobody cared
Poslední část 2. kapitoly (aktualizováno 30.3.2011)

Disko Voldy

27. března 2011 v 20:04 Ostatní
Nemohla jsem si pomoct:DVystřižená scéna

27. března 2011 v 18:34 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Páni, dneska jsem se nějak rozpsala. Našla jsem ještě první vystřiženou scénu z první části, je teda anglicky bez titulek, ale stejně aspoň něco. Taková sentimentální chvilka, Petunie snad poprvý mluví o tom, že ztratila sestru. Pak krom toho, že si nedokáže představit, že by za jedinou noc měla opustit dům, ve kterém bydlela x let, jsem nic moc jinýho nepochytila. Tady je:

Ještě jedna fotka (nová) + trailer (starej:D)

27. března 2011 v 17:44 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Teď jsem našla ještě jednu fotku, a dám sem taky nějakej nten trailer, i když jsou všechny docela starý, no.
Ten trailer je fanmade, ale je sestřihanej moc pěkně, jsou tam JENOM scény ze dvojky, což je fajn. A má to dobře akční hudbu:D

Fotky z traileru

27. března 2011 v 17:39 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Nic novýho, ale aspoň si ukrátíme čekání. Já hořím nedočkavostí a dala bych cokoliv (dobře, ÚPLNĚ cokoliv ne) za lístek na světovou premiéru. Je to totiž poslední šance!!!!!! Já tam chci!!!!SW - 8. kapitola 1/2

25. března 2011 v 18:10 | Ajka |  Stella Wright
Slavte, první část je tu, s chybama, ale je. Moc jsem zvědavá na váš názor, opravdu moc a moc, protože se tu ví objevuje Snape, kterýho ám tak ráda, ale hlavně se konečně hejbeme s dějem, a mě by moc zajímalo, jak se vám to líbí. ocením, pokud mi napíšete, že to a to je přehnaný, že tamto je blbý a tak, s touhle kapitolou si vážně nejsem moc jistá. Takže určitě komentujte!!!


Poštovní známky

24. března 2011 v 19:03 =>Harry Potter a princ dvojí krve<=
Tak jo, musela jsem si najít záminku, abych mohla napsat sem na blog, a tohle se mi docela líbí, jen škoda, že se prodávají jen v Anglii. Chtěla bych mít jednu doma:) (Kdo nepoznal, jsou to poštovní známky:))


Jo a do konce víkendu snad dopřeložím druhou kapitolu NC, pošlu betě na kontrolu a potom kámošce na korekturu, takže byste to tady mohli mít snad někdy v útěrý? Ve středu? Nějak tak, ještě uvidim, jak to stihnu. Se Stellou by to mohlo vypadat líp. Pokud se k tomu dokopu, půlku 8. kapitoly byste tady mohli mít možná už v neděli, ale ještě uvidim. Každopádně se omlouvám, že mi to tak trvá. A že nic jinýho na blog nepíšu, neni hold/t čas.
Ajka♥
zdroj zámek: svetplnykouzel.blog.cz

2. kapitola - 1. až 6. září 2/3

16. března 2011 v 16:57 | Eherian, překlad Ajka, beta Zdenina |  Nobody cared
Slavte, je to tady, druhá část druhý kapitoly je na světě. Nebudu se zase omlouvat, že mi to tak trvalo, jen bych se opakovala, takže tady to je, doufám, že budete alespoň komentovat. (Za komentáže k minulé části všem moc děkuji:))

Pozdrav ze školy

10. března 2011 v 10:50 | Ajka
Název vypovídá za vše. Našla jsem si trochu času (ve škole, při hodině informatiky, po testu :D), abych se ozvala. Jen jsem vám chtěla trochu objasnit, kde zase vězím, proč nepříbývají nový kapitoly atd, vždyť to znáte. První tři dny v týdnu - po, út a st mám totálně zabitý a málo kdy se dostanu k počítači. Třeba včera jsem tam vůbec nebyla. Z toho vyplívá, že k překladu i ke Stelle se prostě nedostanu. I když se snažim. Dneska mám první volnější den (máme vyjímečně do půl jedný a nemám po škole nic), takže se naučim jen matiku, udělám nějaký úkoly a pak se vrhnu na překlad nebo na Stellu. Abyste si nemysleli, ze Stelly mám už jeden odstavec :D (asi 200 slov), to sem dobrá, co?:D Ne fakt, snažim se, ale jde to prostě ztuha. Navíc, příští týden mám okresní kolo soutěže v houslích, takže trénuju, až se ze mně kouří (tak moc samozřejmě ne, ale aby se neřeklo). Soutěž je ve čtvrtek, ale končí dřív, takže mám pak hafo času. Tuhle sobotu jedem do Prahy s našima, takže celej den zase zabitej, ALE mám krásně volnou neděli a docela i volnej pátek, takže budu psát.

No, snad to na mou obhajobu stačí, vim, že to jsou jen keci a že kdybych fakt chtěla, čas bych si někdy v devět večer našla, ale to už nemám náladu ani energii, a když chci, aby ten překlad, či Stella k něčemu vypadali...musíte hold se mnou mít trpělivost.

Tak to jen, abyste věděli, že na vás myslim. Užijte si zbytek týdne:)
Ajka♥

SW - 7. kapitola 2/2

4. března 2011 v 17:51 | Ajka |  Stella Wright
Druhá půlka je tady. Trochu dřív, než jsem slibovala. Doufám, že budete komentovat. Potěšilo by mě to.

Hektický týden

4. března 2011 v 16:46 | Ajka |  Moje kecy
Konečně jsem si našla trochu času, abych sem alespoň něco připsala. Vážně mám málo času, takže mi mezery mezi přidáváním článků a dlouhou odmlku mezi kapitolami odpuste. Vážně se snažim pstá, kdy to jde, ale nechci to odfláknout, takže to chvilku trvá. Navíc, co se týče Stelly, vymyslet dobrou zápletku chvilku trvá, protože má fantazie má své meze:) S NC to taky není procházka růžovým sadem, protože se vyskytnou fráze, který v angličtině zní jasně, ale přeložit je do češtiny dá nějakou práci, pokud to nemá znít blbě. (Například Harryho Temný pán. Dlouho jsem se rozmýčlela jak Dark ma přeložit, aby to neznělo blbě.)

Ale pro ty, co čtou Stellu, mám malý slib. Do neděle snad přibude druhá půlka kapitola, zbývá mi už jen dopsat famfrpál, cestou od kámošky jsem vymyslela novou věc (říkám, že na nápady potřebuju čas:D). S NC taky pohnu, ale vidíte, do konce víkendu to asi nebude. Tak děkuju za trpělivost a promiňte mi to:)

Ajka♥

Harry Potter a hlubiny vzpomínek

1. března 2011 v 19:26 | Ajka |  Doporučuju - Hp ff
Tak, další povídku, kterou mám hodně ráda a chtěla bych vám ji doporučit. Jen doufám, že DoX nemá nic proti, že mu tu dělám reklamu:D
Teď něco k tomu:

Název: Harry Potter a hlubiny vzpomínek
Autor: DoctoreX
Stav: Dokončený
Počet kapitol: 16 + epilog

Stručně: "Povídka je z jakéhosi alternativního vesmíru, kde se Harry chová alespoň přibližně tak, jak by se chovalo dítě, které prožilo takové dětství jako on." (popis autora). Děj začíná v prvním ročníku, v současnoti se odehrává v ...pátém, mám pocit. Teď si nejsem stopro jistá, ale to není důležité.

Povídka je dost temného rázu a není pro ty, co maj Harryho rádi jako úžasnýho, populárního hrdinu. Přes to se mi svou originalitou moc líbí, má něco do sebe. Psala jsem, že je dokončená, ale to je jen částečná pravda. Dokončen je první díl, Hlubiny vzpomínek, pak i díly druhý (červený polibek) a třetí (tichá vlna odporu). Čtvrtý díl (Leartes Ladder) má v současnosti osm kapitol a je nedokončený. Autor stále píše.

ODKAZ na povídku