Únor 2011

2. kapitola - 1. až 6. září 1/3

24. února 2011 v 12:04 | Etherian, překlad Ajka, beta Zdenina |  Nobody cared
Konečně nová kapitola. 1. část. Pište komenty, prosím.

Nový dess - Snape

22. února 2011 v 18:37 | Ajka |  =>Oznámení<=
Už to chtělo změnu. Ale rovnou říkám, že to není můj design, ale je od úžasné Blanch (http://blanch.blog.cz/), která to s grafikou prostě umí. Tímto jí moc děkuji.

A co vy? Líbí se vám? Mě teda jo:D

vseblog.blog.cz
Ikonka:


SW - 7. kapitola 1/2

20. února 2011 v 12:52 | Ajka |  Stella Wright
Slavte, první polovina nové kapitoly je úspěšně tady!!! Jedná se o tu méně zajmavou polovinu, ale stejně se budu těšit na vaše komentáře.

Navíc, v druhé části se můžete těšit na famfrpál, pokud ho tedy zdárně dopíšu. Je to totiž těžší, než jsem si zpočátku myslela:)

3. kapitola - Někdy je pravda pro přátele těžká

18. února 2011 v 18:07 | Kiki, beta Ajka |  Poslední kapka a jak dál
Nová kapitola, omlouvám se Kiki, že mi to tak trvalo. Za chyby, který jsem přehlídla,  mě neukamenujte. Ajka

1. kapitola

13. února 2011 v 19:26 | Etherian, překlad Ajka, beta Peťa |  Nobody cared
Slavte! Spolužačka mi právě poslala opravenou kapitolu, takže hurrá do čtení! Pište komenty, fakt jsem moc zvědavá na váš názor.

Úvod

13. února 2011 v 13:53 | Ajka |  Nobody cared
vseblog.blog.cz
Ano, je to tady. Konečně jsem dočetla zatím napsané kapitoly a jen co mi beta opraví 1. kapitolu, máte ji tu.
Teď nějaké ty hlavní informace:
Postavy: Hlavními postavami jsou Harry a Snape, dále Hermiona, Draco, Ron, ....
Žánr: Dobrodružný, drama, NESLASH!
Upozornění: Nebudu povídku věkově omezovat, nevyskytují se tu žádné erotické scény ani nic podobný, ale přeci jenom jedno upozornění by to bylo - týraní dětí (ze strany Dursleyů), manipulativní Brumbál
Počet kapitol: Zatím v originálu napsáno 25 (povídka není dokončená, ale píše se), stav překladu sledujte pod záhlavím.
Popis: Jedenáctiletý Harry prošvihne Bradavický vlak a Snape je vyslán zjistit proč. To co najde, změní všechny jeho názory na Chlapce, který přežil. Příběh se odehrává zatím v 1. ročníku a je AU (žádné viteály)

Mám svolení autorky k překladu!! (ORIGINÁL)
Jo jen bych chtěla upozornit, ze vzhledem k mému věku není překlad úplně špičkovej, tak abyste se nedivili, když budou nějaké věty kostrbatý.

Nobody cared

13. února 2011 v 13:39 | Etherian, překlad Ajka |  Nobody cared
vseblog.blog.cz

14. kapitola první část, druhá část, třetí část se píše
15. kapitola
...

...až 27. kapitola

Mám povolení!!!!!!!!!

12. února 2011 v 19:32 | Ajka |  Moje kecy
Mám povolení!!!!! Dneska jsem psala autorce Nobody cared, etherian, jeslti by jí nevadilo, kdybych její povídku přeložila. Byla nadšená (prý má dokonce české předky) a nabídla mi, jeslti nechci přeložit i její další povídku + jestli to nechci zveřejňovat na jejich fanu (fanfiction.net je celosvětovej fan, ne jenom potterovskej a ne jenom anglickej), protože je tam prý víc českých čtenářů a ona by samozřejmě byla za další čtenáře ráda. Takže jsem nadšená. Akorát si musíte počkat, až mi jí beta opraví:)

6. kapitola

12. února 2011 v 16:25 | Debbie, beta Ajka |  Generace vlkodlaků
Po dloouhé době další kapitola ke Genraci vlkodlaků. Autorka začala znovu psát:) Komentujte.

2. kapitola - Ne moc šťastný začátek

12. února 2011 v 16:02 | Kiki, beta Ajka |  Poslední kapka a jak dál
2. kapitola povídky Poslední kapka a jak dál. Prosím i za autorku o komenty.

Hlásim se:)

10. února 2011 v 18:26 | Ajka |  Moje kecy
Moje první možnost v tomhle tejdnu jít pořádně na počítač a něco napsat (děsivý, co?) Učitelé zapomněli, že je po vysvědčení a kdo ví proč píšem víc testů, než před koncem pololetí. No nic, za tejden jsou díky bohu prázdniny.

Jsem tu hlavně, abych vás potěšila zprávou, že Nobody cared jsem už skoro dočetla (zbejvaj mi už jen čtyři a půl kapitoly) a zatím jsem povídkou nadšená. Mám už skoro dopřeloženou první kapitolu, takže to možná stihnu v termínu a v pondělí nebo v úterý tu budete povídku mít.

Se Stellou je to horší, i když taky se snažim psát, jen to teď bude trvat dýl, no, hlavně když chci, aby kapitoly měly alespoň 4000 slov, což je i tak pro mě málo. Jo, navíc si budete muset počkat, až ji obetuje Zdenina, moje beta (nabízel mi to i DoctoreX, ale já ho tim nechci obtěžovat, protože i tak má chudák málo času, ale stejně ti děkuju za nabídku a ochotu - pokud si tohle přečteš).

Ale abyste si na NC zkrátili čekání, dám vám sem malou ochutnávku z první kapitoly:) Pište komenty alespoň k tomu kousku kapitoly, jeslti vás to zaujalo. Moc vám to asi nebude dávat smysl, ale nechci to moc spoilovat:)

Darren Shan

5. února 2011 v 15:54 | Ajka |  Knížky
A je tu další mé doporučení na dobrou knížku. Respektive knížky. Darren Shan je sága o celkem 12-ti knížkách. Tenhle příběh opravdu miluju, je to podle mě jedna z nejlepších knížek, co byly o upírech napsány ještě dřív, než vyšlo Stmívání.

http://www.fantasyshop.cz/gfx/upload/fs_on_200752111423.jpg

Stručnej obsah:

Darren Shan je obyčejnej kluk. Alespoň do doby, kdy do jejich města zavítá slavný cirkus Monstruózo. Jeho vášeň k pavoukům ho donutí ukrást jednomu z účinkujících nádherného pavouka, který ovšem pokousá jeho nejlepšího kámoše, a tak je Darren donucen do cirkusu znovu zajít a požádat o lék. Ovšem, pan Hrůzly (majitel pavouka) mu nabídne obchod. Dá Darrenovi sérum na pavoučí jed, pokud se ovšem Darren stane jeho asistentem. Pan Hrůzly je totiž upír.  Z Darrena se tedy stane poloupír a tím vlastně startuje jeho dobrodružství. 

http://www.deti-noci.cz/grafika/literatura/nove_knihy/darren_shan_5_upiri_knize.jpg

Nalákala jsem vás aspoň trošku? Myslím, že některý z vás ano. Je tam i trochu hororový atmosféry, docela dost krvavejch scén....No, můj žánr prostě:)

Knihu napsal stejnojmený autor - Darren Shan.

Posloupnost dílů:
1. Madame Okta
2. Upírův pomocník
3. Krvavé chodby
4. Upíří hora
5. Zkoušky smrti
6. Upíří kníže
7. Lovci z přítmí
8. Spřeženci noci
9. Zabijáci úsvitu
10. Jezero duší
11. Pán stínů
12. Synové osudu

Možná jste někdo viděl film Upíří pomocník s Chrisem Massogliou jako Darrenem Shanem. S knihami se to nedá ani zdaleko srovnávat, ale když to berete jen jako samostatnej film, tak je to docela dobrý.

http://www.thecinemasource.com/blog/wp-content/uploads/chris_massoglia-the_vampires_assistant-8.jpg

http://cdn.mediadecay.com/wp-content/uploads/2010/02/Cirque_du_Freak-_The_Vampires_Assistant_16-e1266124395693.jpg

Trailery k druhé části

5. února 2011 v 15:37 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Tak abychom si nějak ukrátili čekání, pokusila jsem se najít nějaké ty trailery k druhý části. Jde to ztuha, vážení. Většina je fan made.

Tenhle je docela dobrej. alespoň jsou v ní scény JENOM z druhý části, i když už většna scén byla v těch prvních trailerech na celý relikvie. ale tak aspoň něco. Už se nemůžu dočkat. Fakt nechápu, proč to musí být až v létě, když to maj už natočený. 
Nestííííhááááám!!!!!!!!!!!!!!!

1. února 2011 v 20:15 | Ajka |  Moje kecy
Nasla jsem si pidi čas, abych vám jen oznámila, že to s další kapitolkou trošku potrvá, protože psát můžu jen čtvrtek, pátek a pak až o výkendu, jinak mám tejden zabitej. JO, je to otrava, já vim, ale nic s tim neudelám. Kdyžtak sem pridam nejakou listu, kde budete moc sledovat stav nove kapitoly, jako jsem to delala s JZ. (jeste jsem nezačala spát novou kapitolku, prominte:()

Ale jednu dobrou zprávu mám, hlavně pro ty, co zbožňujou HP/SS neslash povídky. Už jsem tu zmiňovala povídku Nobody cared, kterou bych chtěla překládat, ale až si jí dočtu, a to je ta dobrá zpráva, protože už jsem za půlkou povídky a zatím jí žeru:) Navíc, abyste potom nemuseli čekat, začala jsem jí už překládat, mám už 5 stránek z první kapitoly (která je mimochodem nejkratší, všechny ostatní maj kolem 10 000 slov, takže záhul:D) Talže se opravdui snažim.

ještě jednou se om,louvám, samozřejmě se pokusim začít co nejrychleji zase psát, vaše komenty mě povzbuzují, a ještě jednou vás prosím o rady a tipy ke Stelle, pokud byste měli nějakej nápad, co by se mohlo dál v povídce stát (pairing, povstání Voldyho, no rpostě něco), nebojte se mi to do komentů napsat, za každej nápad budu moc ráda:)

Takže, já mizim, mějte se mnou trpělivost!!
Ajka♥