Leden 2011

SW 6. kapitola 2/2

28. ledna 2011 v 19:46 | Ajka |  Stella Wright
Druhá část

6. kapitola 1/2

28. ledna 2011 v 19:42 | Ajka |  Stella Wright
OK, tak nová kapitoa je tady. Celá. Ale bohužel vás musím požádat, abyste si znovu přečetli, nebo alespoň průběžně pročetli 3. kapitolu. Kvůli přidávání na fan jsem v ní hodně věcí změnila, takže šestá kapitola se už opírá o novou verzi. ZDE si to teda můžete přečíst.

Pokud se vám do toho nechce, stručně vám napíšu, co jsem změnila/smazala. (jo a udělala jsem to proto, že si jedna čtenářka na fanu ztěžovala na to, že z ní dělá Mary Sue - dokonalou hrdinku, což jsem v plánu neměla, tak jsem to trochu pozměnila.)

Takže, protože se píše rok 1991, Stella nevlastní dotekáč, ale normální mobil. Notebook vůbec do Bradavic nevezla (v téhle době ještě nebyly). Potom... Stelle nejdou příliš kouzla s hůlkou, protože je zvyklá je dělat bez ní. Nedaří se jí dobře napodobit pohyby, které jsou ke kouzlu důležité. Potom ještě, ten jedinej famfrpál, který v Krásnohůlkách hrála, prohráli. (Pokud by vás průběh zápasu víc zajímal, tak si to tam přečtěte) Jo a ještě se tu objevila poznámka k jejímu dálkovému studiu mudlovské střední školy. To jsem taky smazala.nejsou to nějak obrovské změny, ale abyste se moc nedivily, proč si Stella nedokáže rychle ani odemknout hůlkou dveře.

Tak, to ke změnám, a teď už ta slíbená kapitola:

1. kapitola - Ať ukáže začátek ten správný konec

22. ledna 2011 v 22:40 | Kiki, beta Ajka |  Poslední kapka a jak dál
Tak, přidávám první kapitolu povídky Poslední kapka a jak dál. Autorka vám na 100% bude moooc vděčná, když budete psát kmenty:)

Úvod

22. ledna 2011 v 17:44 | Kiki |  Poslední kapka a jak dál
Poslední kapka a jak dál
        by Kiki

Děj:
Vše se odehrává v době Pobertů. Vše začne, když na školu dorazí nová dívka.
Jak to bude s Lily a Jamesem, co Sirius a Remus, a kam se poděl Petr?
To se můžete dozvědět v POSLEDNÍ KAPCE A JAK DÁL.


Hrdinka příběhu:

Kristina Cooperová

Dívka, která přišla do Bradavic v 6.ročníku.
Původní hnědovláska, oči modré jako ranní nebe, smýšené s tichým mořem a uprostřed tiché pohyblivé jiskřičky (světle modré).
Do svých 15-ti let se učila doma. Vyučující (otec Andrew,matka Nina).
Povaha: aktivní, spolehlivá, upřímná, přátelská, věrná, sebevědová, paličatá, přesvědčivá, přirozená
Schopnosti: metaformág
Zvěromág: Bílý tygr (zatím jen mládě)

Další postavy:
James Potter (Dvanácterák), Remus Lupin (Moony), Sirius Black (Tichošlápek), Lily Evansová, Severus Snape (Srabus)

Postavy zmíněné:
Nancy Whineová, Laura Bryceová, Petr Pettigrew, Regulus Black,
                   a další…

Poslední kapka a jak dál

22. ledna 2011 v 17:41 | Kiki |  Poslední kapka a jak dál
A mám pro vás, respektive autorka Kiki, novou HP povídku. Snad se vám bude líbit a budete ji Kiki komentovat!:)

vseblog.blog.cz

4. kapitola
...

Hledám betareadera

22. ledna 2011 v 13:11 | Ajka |  Stella Wright
Tak jo, no. Začala jsem přidávat povídku na fan, ale jedna čtenářka mi tam začala hledat chyby (ne že by mi to vadilo, to ne) a navrhla mi, abyh si pořídila betu. A má recht. Já si prostě na ji/jí pozor nedávám, a ty chyby, který mi word neopraví, mi tam prostě zůstanou. A taky si někdy nevšimnu krkolomnejch obratů.
Proto hledám nějakou ochotnou ale hlavně schopnou dušičku, která by si mou povídku vzala na starost. Zájemci pište do komentů, děkuju moc všem, co se nabídnou (snad se někdo nabídne:D)
Ajka

Severus Snape NEZEMŘE ve Chroptící chýši

22. ledna 2011 v 13:09 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
vseblog.blog.cz

...to samozřejmě neznamená, že by vůbec neumřel. Jen se změnilo místo:

Andrew Ackland-Sníow, umělecký ředitel filmů o Harry Potterovi, odhalil v listopadu 2010 vydání, že umístění Snapeovi smrti v Harry Potter a Relikvie smrti: Část II  se změnilo a to se souhlasem J.K. Rowlingové.O novém místě,kde Severus zemře jsme se nyní dozvěděli značné podrobnosti.

"Vytvořili jsme loděnici. Chtěli jsme totiž změnit část, v které Snape zemře. Podle knihy zemře v chroptící chýši, kde ho na Voldemortův příkaz zabije Nagini ,ale my jsme ho chtěli dostat ven. pryč z běžného interiéru do prostoru,který více navozuje dramatickou atmosféru. Zeptali jsme se tedy Joanne Rowlingové zda by s tím souhlasila, protože toto místo jsme ve filmech nikdy dříve neviděli.  Vytvořili jsme křišťálovou budovu, přičemž ve filmu uvidíte, co se děje v loděnici a současně budete moci vidět i Bradavice v plamenech. Joanne si tento nápad zamilovala, takže souhlasila. Každopádně je to velmi poetické místo pro smrt. Musím říct, že Snape zemže mimořádně dobrým způsobem." - nejlepší by bylo, kdyby neumřel vůbec:( Tohle se mi na konci sedmičky moc nelíbilo, i když to bylo dojemný a tak, ty vzpomínky byly krásný, ale stejně je mi Snapea líto. Největší hrdina celý HP série zemře na kousnutí hadem. super:(

Ale jsem ne to zvědavá no.

verky.blog.cz

5. kapitola 2/2

19. ledna 2011 v 20:02 | Ajka |  Stella Wright
Tak druhá půlka je konečně na světě. Komentujte prosím.

KZ 5. kapitola

15. ledna 2011 v 15:07 | Ginnny (beta Ajka) |  Kapka změny
Moc se omlouvám Ginnny, že mi to tak trvalo. Tady je tedy další kapitola. Komentujte.

Tak jsem zpátky

14. ledna 2011 v 17:31 | Ajka |  Moje kecy
Tak, už jsem se konečně vrátila z hor, zdravá a plná energie psát, ale jsem zklamaná, že od středy přibyl jen jeden koment, to totiž znamená, že se na psaní vybodnu až do doby, než přibudou další komenty, je mi líto:( Jsem zlá, ale mě to vážně nebaví psát jen pro sebe. Jako můžu si to psát a nezveřejňovat, ale jaký to má potom smysl? Píšu to hlavně pro vás, a o komenty vás taky pokaždý žádám. I prostý Pěkná kapitola by stačilo.

Začala jsem s překladem Nobody cared, ale to taky nebudu zatím zveřejňovat, čekám pořád na autorky odpověď (pokud vůbec odepíše). A navíc jsou ty kapitoly hrooozně dlouhý, takže překlad potrvá, i když to sem budu dávat asi po kouskách.

To je zatim všechno, budu doufat, že začnete víc komentovat Stellu, a moc nepočítejte s velkou rchlostí, je před uzavíráním známek=testy, zkoušení, ..........

Ajka

5. kapitola 1/2

12. ledna 2011 v 17:00 | Ajka |  Stella Wright
Slíbená první část:) PIŠTE KOMENTY!!!!!!!

Info o nové kapitolce

8. ledna 2011 v 20:29 | Ajka |  Moje kecy
Takže drahoušci, ve středu v pět vám přibude nová kapitolka SW. Teda...půlka:D Nemohla jsem k tomu připsat moc poznámek, protože už tak je docela dlouhá, a s těma poznámka překračuje povolených 20 000 znaků:D Takže se klidně ptejte ale odpovím nejdřív až v pátek. A komentujte!! Nebo nebudu psát dál!!:D

Ajka♥

Ohlášení se po svátcích:D

6. ledna 2011 v 16:24 | Ajka |  Moje kecy
Takže, zdravim všechny, co zdárně přežili Vánoce a Silvestra.
Napřed bych se vám chtěla omluvit, že to tu tak zanedbávám, ale učitelé se nás snaží zabít. Mám pocit, že mi exploduje mozek. Když přijdu ze školy, upaluju na housle, pak se učim, a jdu si s úlevou lehnout. Teď mám konečně možnost sem něco napsat.
Prvně mám pro vás špatnou zprávu, ale bude i lepší:)
V neděli odjíždím na lyžák a vracím se až v pátek, už sem to tu možná psala, ale to je fuk. Takže nebude čas na psaní, i když se pokusim do odjezdu napsat alespoň půlku další kapitoly ze stelly.
Ta dobrá je, že jsem si našla další povídku na překlad, která se mi moc líbí. Teda zatim. Je od autorky, od které jsem už jednu povídku v češtině přeloženou četla a je na můj oblíbený pár Harry/Snape neslash. Jmenuje se Nobody cared, a kdo chce, tady je odkaz. Má zetím jen 24 kapitol, ale autorka pořád píše, a i tak je povídka dlouuuhatánská, už teď má přes 300 000 slov. Už jsem na konci páté kapitoly, tak snad se do toho brzo pustim, to překládání mi chybí.
Chjo, teď si potřebuju postěžovat. Nevim, co mám dělat dřív. Kromě psaní Stelly a čtení Nobody cared, si čtu znova ještě jednu povídku, a k tomu mám doma nastažený seriály jako Gossip girl, chirurgy, tudorovce, stargate, mentalistu. a nevím co mám po večerech dělat dřív. Udělat si nějakej harmonogram, haha, se mi moc nechce, protože bych ho stejně nedodržovala, ale mám provinilej pocit, že pořád jen čtu mmísto abych si zkoukla ty seriály. A to jsem chtěla po kámošce ještě gilmorky a začít si stahovat útěk z vězení. Jsem cvok.
No nic, jdu něco dělat. Pokusim se teda napsat kus tý Stelly a šoupnout vám to sem třeba na středu:D Uvidim.
Mějte se zatim, a mějte se mnou ztrpení:)
Ajka♥

Happy New year!!!!!!!

1. ledna 2011 v 0:10 | Ajka |  Moje kecy
Tak třemi slovy HAPPY NEW YEAR!!!!!

Doufám, že si ho užijete, že vám vyjde všechno, co jste si přáli, že budete bohatí, šťastní, zamilovaní, ....

Prostě, šťastnej novej rok 2011!!!!!!!!!!!!!§

Trochu podnapilá Ajka♥:D