Prosinec 2010

SW - 4. kapitola 2/2

30. prosince 2010 v 18:40 | Ajka |  Stella Wright
Druhá část:) Doufám, že jsem vás tim useknutim trochu napnula. nemohla jsem si pomoct:D

SW - 4. kapitola 1/2

30. prosince 2010 v 18:35 | Ajka |  Stella Wright
Další kapitola. To je rychlost, co? Ale teď už nic napsanýho nemám, takže se to potáhne. A se začátkem novýho roku ještě víc. Však víte, škola, housle, divadlo... A hned druhej tejden po prázdninách jedu na lyžák:) Ale budu psát i tam...možná, ale jen v ruce, takže přepis taky potrvá...no nic, nechci zdržovat, užijte si kapitolu a KOMENTUJTE!!!!

Pozastavuju překlad

29. prosince 2010 v 20:02 | Ajka |  Jiný začátek
Mám pro vás špatnou zprávu - po dlouhém rozhodování jsem se rozhodla na dobu neurčitou POZASTAVIT PŘEKLAD JINÉHO ZAČÁTKU.
Je to hlavně z důvodu, že jsem narazila na část, která mě hodně zklamala (psala jsem to pod poslední kapitolu) a já nějak ztratila chuť v překladu pokračovat. Bohužel jsem s tím tak trochu počítala, protože už když jsem začala překládat, věděla jsem, že se mi povídka třeba časem přestane líbit. Ale uvidim. Samozřejmě si jí dočtu do konce, a když se mi zase začne líbit, tak zase začnu překládat.

Ti, co začali číst Stellu Wright, se bát nemusí, s psaním pokračuju dál. Dokonce na něj asi budu mít víc času. Ještě jednou opakuji, abyste hodně komentovali a psali svoje nápady a kritiku, opravdu to hodně ocením.

Takže ještě jednou se omlouvám těm, kterým se JZ opravdu líbil, ale kdybyste si přečetli tu jednu kapitolu, která mě zklamala, jistě byste z ní taky nebyly nadšení. Ale jak říkám. Je to jen jedna kapitola. Taže to dočtu a uvidim.

Jinak, užijte si Silvestra a Novej rok:)

Vaše Ajka♥

SW - 3. kapitola 2/2

28. prosince 2010 v 12:54 Stella Wright
Druhá část. Pište komenty!!!

SW - 3. kapitola 1/2

28. prosince 2010 v 12:50 | Ajka |  Stella Wright
Další kapitola. S touhle rychlostí přidávání moc nepočítejte. Ještě pořád to jsou kapitoly, který mám už dýl napsaný, ale jaksi už i další kapitola je jen rozepsaná a víc už jich nemám, takže zveřejňování se trochu potáhne. Ale přesto doufám, že se mnou budete mít trpělivost a bude se vám to líbit. Za komenty moc díky.

Percy Jackson

26. prosince 2010 v 19:28 | Ajka |  Knížky

Miluju čtení a ještěvíc fantasy knížky, proto tu mám další sérii, kterou absolutně zbožňuju!
Percy Jackson. I když je to čtení spíš pro mladší děti (tak kolem 12), nestydím se za to, že se mi takový blbiny líbí, protože já vždycky ujížděla na trhlých fantasy a sci-fi.
Podle mě je to jedna z nejlepších knížek vůbec. Nepočítám teď film. Ten byl trochu horší než knížka, ale u kterýho filmu natočenýho podle knížky to tak neni (bohužel to platí i pro HP)?

Pro ty, co neví, o čem to je, i když o tom už třeba slyšeli, tak sem dám hrubýpopis:

Percy Jackson je polobůh, napůl člověk a napůl bůh. Ve svých dvanácti letech se o sobě konečně dozvídá (částečnou) pravdu a po spoustě nebezpečných dorodružstvích se konečně ocitá v Táboře dpolokrevných, kde je následně označen za syna Poseidona, jednoho z Velké trojky. Tato událost ale není tím nejšťastnějším, protože díky jistému proroctví může právě dítě Velké trojky, které se dožije šestnásti let, zničit svět jediným špatným rozhodnutím, anebo ho naopak zachránit. Percy se tak ocitá ve střetu zájmů nejen Poseidonových bratrů a dalších božských příbuzných, ale i titánů v čele s Kronem, který plánuje velký návrat a svrhnutí Olympu. Jak to nakonec dopadne? To si přečtěte:)

Je to plný akce, vtipu (jako třeba že Apollon sedí na svém zlatém ttrůně, na sobě má hnědý sako a v uších slucháta iPodu.) Celý se to odehrávám v moderní době, v 21. století - Olymp je například na vrcholu Empire state building. Někomu to může přijít trapný, ale mě to přijde originální. Kromě antické historie, která je knížek plná, se nasmějete nad komickými dilematy a vtípky:)

http://www.sarden.cz/storage/obalky/Percy_Jackson_prokleti_titanu_riordian.jpg
http://data.knizniweb.cz/book/015/320/0153204/large.jpg

Knih již vyšlo v češtině všech pět:
- PJ: Zloděj blesku
- PJ: Moře nestvůr
- PJ: Prokletí titánů
- PJ: Bitva o labyrint
- PJ: Poslední z bohů
Ježíšek byl na mě letos moc hodný a nadělil mi je pod stromeček:) Knihy jsem znovu zhltla jedním dechem a nadšeně se vrhla na poslední díl, který jsem četla poprvé. Konec mě dostal, a hodně. Miluju většby, jsou strašně nepředvídatelný:)
Ale víc už prozrazovat nebudu. Pokud byste někdo měl zájem si knnihu přečíst, ale nechcete si jí kupovat, napište do komentů a možná se vám to pokusím najít ke stažení, ale nic neslibuju. S časem jsem na tom dost mizerně:(
Merry Christmas!!

23. prosince 2010 v 18:39 | Ajka |  Moje kecy
Nazdárek, mí čtenáři:)

Jsem úplně nemožná! Úplně jsem vám všem zapomněla popřát hezké, veselé, šťastné Vánoce!! Taky hodně dárků, ať dostanete, co jste si přáli, a ať do nového toku vyšlápnete tou správnou nohou.
Asi bych taky měla napsat něco o budoucnosti tohohle blogu, povídkách, atd...
Chtěla bych vám všem moc a moc poděkovat, že píšete komenty k mým povídkám, protože to člověka vždycky hrozně nakopne a dodá mu elán k dalšímu psaní/překládání. A ti, co je nepíšou, bych chtěla poprosit, aby tak učinili, i za malinký koment jsem vždycky moc šťastná.
Stále platí moje nabídka zveřejit zde vaše povídky, pokud nemáte třeba odvahu dát je na fan, nebo byste napřed chtěli slyšet názor zdejších čtenářů. Více o tom čtěte ZDE.
A teď k těm povídkám. Teď jsem se malinko zastavila s JZ, nějak zase vymizela nálada a hlavně jsem se dostala ke kapitole, která mě docela hodně zklamala, ale teď, když už jsem se čtením o dalších pár kapitol dál, vím nebo si domýšlím, proč to tak autorka vlastně udělala. Vim, že teď kulíte oči a ptáte se, co mám na mysli, ale říct vám to nemůžu, protože bych spoilerovala povídku. Jen vám povím, že to je nějáká asi 44. kapitola, takže pro vás ještě daleko. ale slibuju, nebo se pokouším slibovat, že snad do konce tohohle roku ještě přibude další kapitola. Ale berte to s rezrvou.
Asi jste zaregistrovali novou povídku, Stella Wright, která je vyjímečně z mojí dílny. Opět se pokusim psát co nejrychleji, i když mám už asi čtyři kapitol hotové. Za komenty a vaše názory a nápady moc děkuju a pište je dál. :)
To je asi tak vše, co bych vám chtěla sdělit. Takže Veselé Vánoce a užijte si prázdniny!!!!!!
♥Vaše Ajka♥

vseblog.blog.cz

SW - 2. kapitola 2/2

20. prosince 2010 v 14:11 | Ajka |  Stella Wright
Druhá část

SW- 2. kapitola 1/2

20. prosince 2010 v 14:08 | Ajka |  Stella Wright
Tak přikládám další a s hrůzou očekávám vaše komenty:) Nebuďte na mě moc tvrdý, vim, že tahle neni tak dobrá jako první kapitola, ale snažila jsem se.
Je to teda psaný v první osobě, kromě částí, které se jí netýkají, a je to hodně taková vysvětlovací kapitola, abyste se orientovali v ději.
Je tedy o deset let později a Stella Wright nastupuje do školy čar a kouzel. Užijte si to:)
KOmenty mě vážně potěší a na vaše připomínky jsem zvědavá a na další nápady ohledně budoucího děje.

SW - 1. kapitola

16. prosince 2010 v 21:00 | Ajka |  Stella Wright
Tak se sdráhání sem teda dávám první kapitolu tý svý nádhery. Je to jen začátek, abyste tak nějak věděli, o čem to bude a proč to vlastně bude jiný, takže než na hodnocení celého příběhu spíš čekám na vaše názory ohledně stylu psaní. Bude to později (respektive od druhé kapitoly) psáno v ich formě (v 1. osobě), ale části, které nevypravuje hlavní postava, budou normálně ve třetí osobě. Takže komentujte, ať vim, na čem jsem.

15. kapitola - Turnaj a první rande

12. prosince 2010 v 16:51 | Breanie, překlad Ajka |  Jiný začátek
Slavte, nová kapitola. Enjoy it a hlavně pište komenty!!!!! Každýho si moc cenim i když je třeba jen krátkej. Vždycky mě to nakopne k dalšímu psaní.

Úvod

11. prosince 2010 v 19:33 | Ajka |  Stella Wright
Postavy: Všechny + Stella wright (AU), Tom Wright (AU), Elizabeth Wright (Au) a další moje vlastní
Žánr: Dobrodružný, humor, romantika, atd...

Obsah:
Kdysi mě napadla myšlenka, proč je většina hrdinů mužského pohlaví? A tak se mi v hlavě zrodil nápad přepsat Harryho Pottera do dívčí podoby. Ale od té doby uplynulo už několik let a můj nápad jsem trochu předělala. Harryho Pottera ponechám, jako postavu, jen to bude normální kluk s normálními rodiči a normálním dětstvím. Naopak, jeho osud připadne na bedra někomu jinému...dívce.

Počet kapitol: Netuším. Ale pokud u toho vydržím tak asi hodně:)


Předmluva

11. prosince 2010 v 19:28 | Ajka |  Stella Wright
Takže, rozhodla jsem se to risknout, a zveřejnit sem mojí vlastní povdíku. Ještě moc nevím, jak se příběh bude vyvíjet, zatím mám jen pět kapitol. Dopředu upozorňuju, že to neni žádná nádhera, ale zas až tak špatný to podle mě neni. Hlavně na ten nápad jsem docela hrdá. Pište mi hlavně komenty a klidně i nápady, co by se mohlo dál v příběhu stát. Nestyďte se, budu za ně moc vděčná.

teď už ta předmluva:)

Stella Wright

11. prosince 2010 v 19:16 | Ajka |  Stella Wright

vseblog.blog.cz

9. kapitola se píše
...

Chtěl(a) bys celou povídku, ale nechce se ti to všechno kopírovat? Tak mi napiš na mail a já ti to celý pošlu ve wordu:)
anna.nebesova@seznam.cz

Nový dess - zima

11. prosince 2010 v 17:08 | Ajka |  =>Oznámení<=
Hotovo, no. Novej design je na světě, ale neni nic moc, možná ho časem ještě vylepšim, ale dneska končim. sem nachcíplá a jdu si dát čaj. Takže pište komenty, klidně kritizujte, to je fuk, já mizim.

vseblog.blog.cz
Konečně jsem to viděla

10. prosince 2010 v 17:50 | Ajka |  =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
No sláva. Včera jsem na tom konečně byla v kině. Vim, ostuda. Ale tak aspoň něco.

Tak, co k tomu? Celkově jsem byla hned nadšená, ale to jsem vždycky. Když se teď na to koukám zpětně, pořád se mi to líbí, ale samozřejmě nacházím i místa a scény, ke kterým mám vý(í)tky, ale moc jich neni, protože celkově mě tvůrci příjemně překvapili. Bylo to akční, vtipný, žádný důležitý věci tam nechyběli, oproti některým předchozím dílům se hodně drželi knížky, za což mají moje díky.


Ale teď pár těch ví(ý)tek. Pro ty, co jste film ještě neviděli a nechcete se připravit o překvápko, tak to asi nečtěte. Budu rozebírat některý scény, který mi buď vadily, nebo se mi hodně líbily.
...(celý článek)

KZ 4. kapitola

3. prosince 2010 v 20:14 | Ginnny (beta Ajka) |  Kapka změny
Další kapitolka. Komentujte.

Harry Potter a noční můry minulé budoucnosti

2. prosince 2010 v 19:09 | Ajka |  Doporučuju - Hp ff
Název: Harry Potter a noční můry minulé budoucnosti
Autor: Viridian
Překladatel: Alastor Madeye Moody
Stav: Originál NEDOKONČENÝ, zatím 39 kapitola
Stav překladu: NEDOKONČENÝ
Počet kapitol: Přeložených 38

Stručný obsah: Harrymu Potterovi je třicet let a konečně splnil to, k čemu byl předurčen - zničil poslední viteál a nakonec i Voldemorta. Jenže už není nikdo, s kým by to mohl oslavit, neboť všichni jeho blízcí jsou už po smrti. A tak riskne vše co má - svůj život - a vrátí se v čase, aby napravil minulost a zachránil tak všechny, na kterých mu záleží. Jenže brzy zjistí, že zahrávat si s Osudem, nebo ho jakkoli podceňovat, se nevyplácí, protože Osud vám to vrátí i s úroky...

Tuhle povídku miluju a v současnosti jí čtu už po třetí. Jenže...jenže má jednu velkou nevýhodu. Není dokončená a nevypadá to, že by s tím Veridian chtěl hejbnout. Děj zatím končí v půlce třetího ročníku (v minulosti, samozř.), ale i tak je povídka dost dloouuuhá. Jen jedna kapitola má i klidně 10 000 slov. Takže j co číst, ale jak říkám, ráda bych to viděla dokončený a nejsem sama. Tahle povídka je na českym fanu jedna z nejčtenějších a nedivím se. Překlad je úžasnej a děj sám o sobě geniální. Alastor plánuje napsat Veridianovi na jeho web vzkaz, aby pohnul a napsal pokráčko - jen tak mimochodem, poslední kapitola, tedy 38 přibyla někdy před rokem, což je příšerně dlouho. No, tak snad se Viridian umoudří a dopíše to!

Aktualizace 10.11.2012 - Vyšla nová 39. kapitola!

Moje hodnocení: 10/10


Jsem hrozná

2. prosince 2010 v 18:11 | Ajka |  Moje kecy
Jsem hrozná a vim to, ale nic s tim nenadělám. Mám na mylsi, že blog poslední tejden, možná měsíc, docela zanedbávám, ale tak prostě neni čas ani nálada. Ani s překladem se mi moc hejbat nechce, protože moc nekomentujete ( těm co jo samozřejmě děkuju) a prostě pomalu ztrácim na to náladu. Takže se na mě nezlobte, ale pokusim se k tomu přinutit, no. Píšu teď víc jednu svou povídku, kterou sem asi ale zveřejňovat nebudu, protože se...no stydim, asi. Nevim, jestli t neni trapný, no. Je už docela dlouhá, ale prostě...mě se líbí ten nápad, ale nevim, co ybste tomu řekli vy. Takže si to píšun spíš pro sebe.

Hlavně ale neni čas. Proto se chci i omluvit Debbie a Ginnny, že sem nepřidávám ani vaše povídky, ale samozřejmě jsou rpo mě prijoritou, takže tu budou, jen co je zčeknu. Takže znova, promiňte mi to.

Jinak, užívejte si sníh, má zase roztát:D Tak zatim.
Vaše Ajka♥