Listopad 2010

3. kapitola

26. listopadu 2010 v 17:32 | Matilda, překlad Ajka |  Dva dny famfrpálu
Poslední kapitola. Užijte si jí, já mám teď čas jen na JZ. Pište komenty!!!!!!!!!!!!!!!!! Jinak nebude nová kapiotla JZ!!!!:D

KZ 3. kapitola

20. listopadu 2010 v 15:04 | Ginnny (beta Ajka) |  Kapka změny
3. kapitola. Pište komenty, jako vždy:)

14. kapitola - Léto s Poberty 2/2

18. listopadu 2010 v 21:04 | Breanie, překlad Ajka |  Jiný začátek
Druhá část, konečně. Nevešla se mi sem, takže se vraťte SEM, kde najdete ještě kus, je to označeno Aktualizace 18.11. a změnou barvy písma. Děkuju za pochopení.

Mini info

18. listopadu 2010 v 20:08 | Ajka |  Moje kecy
Mám rpo čtenáře JZ dobou zprávu. Možná ještě dneska vám sem kopnu zbytek 14. kapitoly. Akorát vám musim upozornit, že se mi možná nebude vejít do jednoho článku, takže budu muset kus přidat k první půlce. Takže, než začtene číst duhou část, koukněte se, jestli jsem tam nepřipsala, že začátek je ještě u 1. části. Abyste se potom nedivili, že vám kus chybí. Jinak, přeju hezkej večer:)

DDF - 2. kapitola

12. listopadu 2010 v 18:49 | Matilda, překlad Ajka |  Dva dny famfrpálu
Abyste si zkrátili čekání na JZ, přikládm další kapitolu slaďáku Dva dny famfpálu. Tak trochu se i tímhle připravuju na JZ, kde těch líbaček a tak bude víc. Už se vážně nemůžu dočkat (ironie:D)

Užijte si to a jako vždy, pište komenty:)

Videa z premiéry

12. listopadu 2010 v 17:34 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Našla jsme vám na youtube nějaká videa z premiéry - příjezd Rona a prostě kus a rozhovor s emmou. Užijte si to jako já včera:)Můj zážitek z premiéry

11. listopadu 2010 v 20:23 | Ajka |  =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Tak napřed, abyste si nemysleli, že jsem tam byla, to ne, ale sledovala jsem to online, a musím říct - PARÁDA!!! Samozřejmě jsem neviděla film, ale měla jsem možnost dvě hodin sledovat herce na červeném koberci, jejich rozhovory a autogramiády a to všechno živě!!!

Takže, co k tomu?? Nezavidím herečkám, hlavně Emmě, protože měli všichny krátký šaty a vzhledem k tomu, že v Londýně je podobný počasí, jako tady, ...no, nezávidim jim to. Potom, všichni herci, Dan a dvojčata hlavně, mi přišlo, že měli stejný obleky:D Takový šedý.:D

Ale jinak to bylo super. Můžu potvrdit, že Evanna má opravdu hnědý vlasy, ale vypadá v nich trochu divně, celkově nám se sestrou přišla jako porcelánová panenka. Ta její docella světlá pleť a k tomu světlý růžový šaty a hnědý vlasy...No nevim.

Emmě to slušelo. Ty krátký vlasy nejsu nakonec tak hrozný. Vypadala, že si to vážně užívá. Mě by ale z těch všech podpisů asi za chvíli bolela ruka:D

Většina herců a lidí tam měla na šatech připlé červené vlčí máky, protože dneska všechny anglicky mluvicí země slaví tzv. Remembrance Day (památka padlým v první světové válce).

První se dostavili Emma s Rupertem (od řevu fanoušku jsem málem ohluchla) Pak asi půl hodinu nikdo jinej nepřijel a pak konečně dorazil i Dan. Matt vypadal vážně dospěle a moc mu to seklo.

Pak jsme se se ségrou smáli, když z auta vystoupila taková velká skupina šampónů - ani jednoho z nich jsme nepoznali.

No, nechyběl ani Tom Felton, ani Jason Isaac a další. Jen jsme neviděli Alana Rickmana, což mě mrzí, ale asi tam taky byl.

No, toť moje pocity a dojmy. Jsme ráda, že jsme se toho zúčastnila alespoň přes net, když ne na živo. Až budou fotky, hned vám je sem dám:)

xoxo♥ Ajka

Světová premiéra online!!!!!!!

11. listopadu 2010 v 16:57 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
 http://www.ustream.tv/harrypotter
Zaregistruj se a za hoďku už můžeš sledovat červenej koberec online!!!!!!!

A tady vám ještě přikládám fotky z příprav - z webkamery u toho náměstí, kde se to bude vysílat:D

http://www.radissonedwardian.co.uk/leicester-sq-webcam-large.html

Přeju hezkou zábavu.

Jak já bych tam chtěla bejt!!!!!!! Hernajz!!! Už za hoďku!! To neni možný:D

vseblog.blog.cz

vseblog.blog.cz


vseblog.blog.cz

Nové scény

10. listopadu 2010 v 20:46 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Pro vás nedočkavce tu mám opět nějaký nový scény z filmu, ale pokud se nechcete okrást o překvapení, tak se nedívejte:D Je to fakt mazec!!!

A omlouvám se, že vás zanedbávám, hlavně čtenáře JZ. Snažim se, jak jen to jde, ale večer na to po škole nemám náladu, navíc jsem úplně mrtvá, ale pokusim se s tim o výkendu trochu pohnout, jak jen to půjde no.

Severus a Voldemort
Zotročené dítě

8. listopadu 2010 v 17:50 | Ajka |  Doporučuju - Hp ff
Název: Zotročené dítě
Autor: Kristen Hudson
Překladatel: Ankaj
Stav: Originálem si nejsem jistá,
Stav překladu: NEDOKONČENÝ
Počet kapitol: Přeložených 45, v originále 79 (akt.19.8.2012)

Tahle povídka je tématem podobná Resonance - pár opět Harry/ Snape, ale opět to není Slash.
Stručně - Díky malé nehodě se Harry stává Snapeovým otrokem. Snape se ale zachová jako čestný muž a nehodlá s ním jako s otrokem zacházet. Ale stále jsou jeho pocity vůči Harrymu dost negativní, až do doby, kdy Snape Harryho málem (nechtěně) zabije...Tu si uvědomí, jak se celou dobu vůči chlapci choval nespravedlivě.

Povídku miluju, jen je škoda, že není dopřeložená, i když Ankaj dělá, co může.

Moje hodnocení: 10/10

ODKAZ na český překlad
ODKAZ na anglický originál

CELÁ NOVÁ SCÉNA!!!

6. listopadu 2010 v 18:28 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
A tentokrát ze sídla Malfoyů, Alespoň to tak vypadá, ale protože tam je Dobby a Malfoyovi a belatrix, tak si myslim, že jo.
Moc pěkná fotka - Evanna a Matt

6. listopadu 2010 v 18:26 Ostnatní herci
Evanně ty hnědý vlasy moc sluší a Matt vypadá vážně jako kus chlapa...a docela hezkýho!!

svetplnykouzel.blog.cz

2. kapitola - Útržky

6. listopadu 2010 v 13:03 | Ginnny (beta Ajka) |  Kapka změny
Pozn. autorky: Tato kapitola jsou vlastně důležité věci z 2.-6. ročníků. Dál se totiž chystám pokračovat sedmým ročníkem a dobou Harryho Pottera.

Pozn. bety: Pište komenty!!!!:D

Celá scéna s přeměnou na sedmero potterů!!!

5. listopadu 2010 v 17:21 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
No jaká jsem? Našla jsem pro vás nedočkavce video s celou přeměnou na sedmero potterů.

vseblog.blog.cz
boží:)

Dávám sem jen odkaz, protože to neni z youtube.

http://video.the-leaky-cauldron.org/video/1680

Aktualizováno 6.11. 18:32:

Tady je to i z youtube:


Zelená a bílá

4. listopadu 2010 v 19:50 | Ajka |  Doporučuju - Hp ff
Název: Zelená a bílá
Kapitol: 45 (akt. 19.8.2012)
Autor: Rankl
Stav: NEDOKONČENÁ

Tahle povídka je taky naprosto dokonalá. Stručně je o tom, co by se stalo, kdyby byl Harry zařazen do Zmijozelu a ne do Nebelvíru. Jak moc může jiné rozhodnutí Moudrého klobouku změnit Harryho život. Je to super. Víc k tomu snad říkat ani nemusím:)

Moje hodnocení: 9/10

ODKAZ na povídku na fanu
ODKAZ na povídku na autorových stránkách (kapitoly přibývají rychleji)

Úžasná videa se spouuuuuustouuuu novejch scén

4. listopadu 2010 v 19:40 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Když ta si ten první malinko! šoupněte, začátek je starej, ale pak tam začne mluvit daniel a ukážou se nový scény...No mazec, no:)

Jo, a je tam šouplej zvuk. U toho druhýho ani ne, ale u toho prvního jo. Ale ty scény jsou fakt něco!!!!
Kousek z filmu!!!!

4. listopadu 2010 v 19:28 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Našla jsem jeden kousek z relikvií, Ron a Harry.

Je to v aj, ale myslím, že se jedná o to, že chce Harry odejít a hledat viteály, ale Ron mu to vymlouvá kvůli svatbě Fleur a Billa, která se má ještě uskutečnít.Resonance

3. listopadu 2010 v 20:27 Doporučuju - Hp ff
vseblog.blog.cz
Název: Resonance
Kapitol: 73
Stav: DOKONČENÁ
Autor: GreenGecko
Překladatel: CorCaroli

Jedná se o překlad povídky ze stránky fanfiction.net

Povídka začíná na první pohled nedůležitou údalostí - Harryho napadnou v Zapovězeném lese smrtijedi a vážně ho zraní. Snape s Brumbálem ho přijdou zachránit a přitom se stane něco, co Severusovi a Harrymu změní celý život. O měsíc později Harry konečně naplní sůvj osud - zabije Voldemorta. Avšak neužívá si vítězství tolik, jako ostatní, uvnitř je zničený a potřebuje pomoc. Nikdo to ale nevidí, až na jedinou osobu.
Povídka začíná o Velikonočních prázdninách v šestém ročníku a končí před Vánoci asi o rok a půl později. Jak už jste asi pochopili, je to povídka na pár HP/SS NESLASH!! (Povídka, kde Snape Harryho adoptuje, ale není nijak přeslazená, Snape tu není OOC, naopak, je doopravdy Snapeovkej:))

Povídka má ještě dvě pokračování - Revolution (dokončená v orig., 41 kap.) a Resolution (nedokonč. v orig., ale stále píšící, v souč. 72. kap.) Překladatelka již dopřeložila i druhý díl, nicméně zatím nepokračuje s třetím dílem, což mě hrozně mrzí. Nějak se mi nechce číst 3. díl v originále, ale asi mi nic jinýho nezbyde. Tato povídka patří mezi mé vůbec nejoblíbenější, díky ní jsem přišla na chuť povídkám právě na tento pár (ale pouze NESLASH)

Moje hodnocení: 10/10

ODKAZ na překlad
ODKAZ na angl. originál

(Akt. 8.7. 2011)

Povídky, který osobně doporučuju

3. listopadu 2010 v 20:17 | Ajka |  Doporučuju - Hp ff
Rozhodla jsem se, dát vám sem seznam povídek, které jsem četla a opravdu mě bavili. Četla, ale i které čtu současně. U každé napíši stručný obsah a kolik má V SOUČASNOSTI (koukněte vždy na datum, kdy jsem sem tu povídku přidala) kapitol a jestli je nebo není dokončená.
Postupně sem budou přibývat.
Pozn.: U těch, které ještě nemají odkaz, jsem zatím nenapsala článek, teprve se k tomu chystám.
SEZNAM:
~Harry Potter za obloukem smrti~

Povídky označené pixel mám v počítači ve wordu. Pokud by se vám povídky líbily a chtěli byste je mít v počítači, kdybyste si je chtěli třeba ještě jednou přečíst, tak mi písněte na mail a já vám danou povídku celou pošlu ve wordu.
můj mail: anna.nebesova@seznam.cz

Nezapomeňte mi k povídce napsat svůj názor, pokud jste povídku četli, a také vaše hodnocení:) Na vaše názory jsem moc zvědavá

Znáš nějakou kapitolovou povídku, která není slash a chtěl/a bys mi jí doporučit? Napiš pod tento článek do komentů odkaz na povídku. Pořád mám pocit, že nemám co číst, takže vaše tipy ocením

Máš vlastní povídku, kterou bys chtěl/a sem zveřejnit? Nemusí být nutně ze světa HP. Pro více informací čti ZDE.

5. kapitola

3. listopadu 2010 v 20:07 | Debbie, beta Ajka |  Generace vlkodlaků
5. kapitola: