Červen 2010

3. kapitola Otec a syn 2/2

24. června 2010 v 20:00 Jiný začátek
Tady je zbytek. JO a chci vás upozornit, že další kapitolka bude dýl, ještě jsem nezačala s překladem, ale hlavně, pozítří odjíždím na tejden pryč, takže se to potáhne. Musíte být trpěliví:)

3 kapitola - Otec a syn 1/2

24. června 2010 v 19:59 | Ajka, Breanie |  Jiný začátek
Je to tu, další kapitolka je zde, ale není opravená, takže za chyby, nebo nějaké divoké věty se omlouvám, přesto můžete psát komenty:) pět jen půlka, protože se mi sem celá prostě nevejde!

Třetí kapitola je na světě

23. června 2010 v 15:47 | ajka |  =>Oznámení<=
Píšu sem jen abych vám řekla, že třetí kapitola tu bude co nevidět. už je přeložená, teď jí jen kontroluje betareader. Takže, mějte ještě tak den dva strpení:)

Já se fakt picnu!!

21. června 2010 v 19:11 | Ajka |  Moje kecy
TO JE SNAD ZLEJ SEN!!!! Zase mi tu kapitolu na fansitu poslali zpět s tím, ať si zkontroluju přímou řeč, ale já už jsem to kontrolovala, dokonce jsem si četla i pravidla psaní přímé řeči, co tam měli, nebo jsem se koukala do knížek, a myslim, že to mám dobře!!!!!

Ta co se jim na to nelíbí????? Ať si to přepíšou sami, kruci! Pro vás to znamená, že třetí kapitola jen tak nebude, protože místo překládání budu muset opravovat dvojku, asi ji budu muset přepsat, aby tam bylo míň věcí, které se jim ASI nelíbí, což mi dá dost zabrat.

Je mi líto, snad vydržíte, pokusim se to sem dát koncem týdne, zatim papa.

Tom Brown' Schooldays

18. června 2010 v 19:52 | Ajka |  Filmy
Krásnej film. To je asi to nejhlavnější, co k tomu můžu říct. Před chvíli jsem ten film viděla - anglicky, bez titulek, takže jsem rozumněla asi jen třetině filmu, ale z obrázků jsme to hlavní pochytila:) - a jsem z něj nadšená. Na to, že ten film není moc známej - kámoš, kterej mi film stahoval, nenašel ani anglický titulky - je vážně pěknej. Můžu vám ho doporučit, ale kde ho stáhnout vám neřeknu, protože to sama nevim. Hledala jsem ho, ale nenašla. Kámoš je ale přes tohleto šikovnej, takže to mám doma:)

Stálí čtenáři tohohle blogu si možná všimli, že tenhle článek, nebo podobnej, o TB'sS jsem už psala. Odkaz najdete pod článkem, nemá cenu sem ten psát to samí. V odkazu najdete i některý videa z filmu a hlavně fotky.Pro ty, kdo vůůbec nemaj páru, o co jde, je to film z roku 2005, hlavní roli hraje Alex Pettyfer. Musím se přiznat, že na konci filmu jsem brečela, končí to na můj vkus hodně smutně. Nejlepší kámoš Toma na konci umírá tipla bych si na chřipku, zápal plic, nebo něco podobnýho, protože ho jeden debil hodil do studně. Ten film se odehrává v době...no, tipnu si asi tak 19 století, kdy ještě prášky na takovýhle pro nás prkotiny neměli.

No, to jsem se trochu rozepsala. teď bych měla jít zase překládat. Trochu jsem to včera i dneska hákovala, takže...hurá na to.

TADY je odkaz na ten článek - opravdu je trochu starší, dva roky starej, takže, až to budete číst, neděste se těch chyb:)

Povídka na fanu

16. června 2010 v 19:00 | Ajka |  Jiný začátek
Kóóóóónečně mi schválili povídku i na fanu! Jsem z toho v sedmém nebi. S překladem jsem dneska pohla, už mám 4 stránky. ale budete si muset ještě počkat, neb to bude mouset zkontrolovat moje omegareader:)
Povídku na fanu najdete tu: http://fanfiction.potterharry.net/cze/povidka/4863|Jiny-zacatek/

Pár fotek

15. června 2010 v 17:21
Aby to tu nevázlo, pár fotek k eclipse:

celý článek
---


Konec natáčení!!!

15. června 2010 v 17:19 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
vseblog.blog.cz
12.6. 2010 padla poslední klapka ságy o Harrym Potterovi. Přes svůj Twitter účet nám to potvrdil představitel profesora Kratiknota,  Warwick Davis.
"Konec jedné éry - dnes byl officiálně poslední natáčecí den Harryho Pottera - navždy. Cítím se poctěn, že jsem tam mohl hrát. Sbohem Harry a Bradavice! Bylo to kouzelné."
No, vážně nevim, jak to přežijem:)


zdroj: verky.blog.cz

Betareader

15. června 2010 v 17:07 | Ajka |  Jiný začátek
vseblog.blog.cz
Jsem tu jen na skok, chtěla bych vám oznámit, že JZ má Betareadera,
kterým je Phet. Pro mě to znamená, že už po sobě kapitolu nebudu
muset číst desetkrát, abych našla všechny chyby,
a pro povídku, že už tu bude míň špatných i/y.
Peťa je totiž mistr na český jazyk:)
Takže, jménem JZ, ti Peťo moooc děkuju za ochotu:)
Ještě mini info - pokusím se hejbnout s překladem další kapči, už mám jednu stránku:)

2. kapitola - Věštba 2/2

13. června 2010 v 21:27 | Ajka |  Jiný začátek
Uf, uf. tak jsem dopřeložila zbytek kapitoly a jsem totálně grogy. Už se to konečně rozjíždí. Konečně se pustím do překladu další kapitoly, kde je už malej Harry:)
Možná najdete v překladu chyby, je to možný. Už se mi pletou prsty a moc mi to nemyslí, ale tak...snad se to dá číst:)
Kometny samozřejmě potěší.

2. kapitola - Věštba 1/2

12. června 2010 v 19:52 Jiný začátek
Pozn. překladatelky: No, tak je tu další kapitoka. Ješt jí nemám celou, ale stejně by se mi sem celá nevešla, takže jí tu už máte. Snažila jsem se to přeložit, jak nejlíp umím a musím se přiznat, že často jsem tam psala něco, co tam ani nebylo hlavně proto, že autorka tam používá stále stejné výrazy. Ale jinak jsem nic neměnila. Po slohové stránce a obratnosti doufám, že je to lepší než v první kapitole. Dala jsem na DoktoreXovu (WEB) radu a několikrát to po sobě četla, tak snad už to bude lepší. Za gramatické chyby se omlouvám:)
K obsahu: Tak tahle kapitolka se už začne lišit od J.K.R příběhu, ale to je až v té druhé půlce. V téhle je zatím všechno tak, jak se to pravděpodobně stalo i u J.K.R. Moc se těším na další kapitoly, protože už tam bude Harry a celkově to bude zajímavější. No, dufám, že aspoň napíšete komenty, zatím se k tomu nikdo moc nemá, což mě mrzí

2. kapitola - Věštba
31. července, 1980
Lily stála u plotny a opatrně míchala omáčku k večeři. Bolela ji záda, bolely ji nohy a celkově celé její tělo už ji bolelo. Každých dvacet minut dostávala do břicha křeče. Přicházely a odcházely každý den. Bála se, jestli už nebude rodit, ale když chvíli počkala, bolest odezněla. Nechtěla zbytečně plašit Jamese - mohl to být jen planý poplach.
Usmála se, když Sirius vešel do kuchyně. "Ahoj krasavče, přišel sis pro něco k večeři?"
"Ach drahá Lily, přišel jsem, abych tě viděl. Víš, že jsi jediná má opravdová láska." Zanotoval Sirius.
---
celý článek

Cirque du Freak: Upírův Pomocník

11. června 2010 v 13:30 | Ajka |  Filmy
Fajn, včera jsem viděla film, kterej mě totálně nadchnul! Jak už název vypovídá, jedná se zase o upíry, ale knížka, podle které je film natočen, je mnohem starší než Stmívání a film se mi líbí mnohem víc.

Čtrnáctiletý Darren byl stejný jako většina dětí z jeho sousedství. Potloukal se se svým nejlepším kamarádem, ze školy nosil dobré známky a většinou se držel od problémů v bezpečné vzdálenosti. Jednoho dne však se svým kamarádem narazí na podivnou kočovnou šou a od té chvíle se chlapec začne měnit. Vše se stane přesně v okamžiku, kdy ho upír Larten Crepsley promění v bytost, která žízní po krvi. Darren se stane neživým a připojí se ke kočovníkům a jejich atrakcím plným monstrózních kreatur, včetně hadího chlapce, vlkodlaka a vousaté dámy. Darren se sžívá se svou nově získanou silou ve světě plném temnoty a stane se cenným pěšákem mezi upíry a jejich smrtelnými protějšky. Podaří se jim z něj vysát zbytek jeho lidskosti? (csfd.cz)

Podle kámošky, která knížku četla, je film o hodně jiný a i horší, než je kniha, ale ze zkušeností víme, že to není nic novýho. I Eragon je celkem hezkej film, pokudj ste nečetli knížku. Takže já asi dlouho budu přemýšlet, jestli si mám knížky přečíst, nebo ne.

Hlavní roli, Darrena Shana hraje mladý Chris Mossoglia, Steva potom Josh Hutcherson. Ironií je, že monstra a obludky tu hrají slavné hvězdy (Salma Hayek, ...)

Trailer: (anglicky, českej jsem nenašla, sorry)

Fotky:

Ke stažení česky ZDE

(Akt. 13.6.2011 - knihy jsem již četla, více o nich ZDE)

1. kapitola -Začátek 2/2

10. června 2010 v 17:57 | Ajka, Breanie |  Jiný začátek
No fajn, tohle je druhá půlka. Pište komenty, prosíííííííííííííííííííííííííííííííím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HP7-epilog

9. června 2010 v 19:25 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Well...někteří vypadají hrozně...nejlíp asi vypadá malej James Sirius...no jukněte se sami:)


Trailer k HP7

9. června 2010 v 19:14 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Mám tu takovej krátkej trailer k relikviím - ujde, i když je to nic moc kvalita.


V kinech od 1. července

9. června 2010 v 19:11
Hech, vím, že tahle informace je asi pro většinu stará, ale pro mě je t novinka, neb jsem dlouho informace o Zatmění nehledala. No takže, Zatmění jde do kin k nám už od 1. čevence, což už je hoooodně brzy.

Chci vás ještě moc a moc poprosit - ráda bych zase tenhle blog rozjela, ale vím, jak je to těžké, když jednou blog pozastavim, ale byla bych moc a moc ráda, kdyby jste mi tu vždycky zanechali alespoň malinkatej koment, mám pak alespoň jistotu, že mi sem někdo chodí.

Pak sem chci dát ještě reklamu na Potterpovídku, kterou tu zveřejňuji - opět prosím o komenty. Za keždýh i náhodnýho návštěvníka blogu budu moc ráda a za koment ještě víc.1. Kapitola - Začátek 1/2

7. června 2010 v 19:53 Jiný začátek
Kapitola první: Začátek
11. ledna 1980
James Potter vstoupil do kuchyně Potter Manor a se zíváním si rukou přejel po neoholeném strništi. Už se neholil tři dny a začalo to být otravný a svědělo to. Byl příliš líný, proto se rozhodl, že si nechá narůst vousy a oholí si je až po několika dnech.
Usmál se, když spatřil sedět u kuchyňského stolu nádhernou zrzku, která nepřítomně klábosila s jedním ze starých Potterovských domácích skřítku, s Maddy.

Úvod

6. června 2010 v 20:35 | Ajka, Breanie |  Jiný začátek
Tohle je jen takový úvod do téhle povídky, abyste věděli o čem je. první kapču přidám, až tu budou komenty, jeslti vůbec budou...

Postavy: A. Brumbál, D. Malfoy, Harry/Ginny, H. Grangerová, R. Wealey, James Potter, Lili Potter, Lenka Láskorádová, M. McGonagallová, N. Longbottom, O. Wood, R. Lupin, S. Snape, S. Black, ...
Žánr: Akce, Dobrodružný, Komedi, Drama, Humor Tragédie, ...

Obsah:
Toto je příběh o tom, co by se stalo, kdyby Harry nevýrůstal s Dursleyovými, ale se svým otcem. Kde byla jeho matka? Co bylo jiné? Jak moc to může být stejné a jak moc rozdílné? Kolik překvapení na své cestě potká?

Pozn. překl:
Jen zprvu vás chci upozornit, že je mi jen patnáct a že tomu odpovídá moje angličtina. Dá se to samozřejmě číst, ale není to kdovíjak úchvatný. Předem vás chci upozornit, že povídka je dokončená, ale já ji zatím nedočetla. Jsem jen o několik kapitol napřed než v překladu. Přesto mě zaujala a doufám, že i tady si najde některé čtenáře:) Přeju hezké počtení:)
Jo a ještě, koho by zajímala povídka v angličtině, dávám se odkaz, kde si můžete přečíst i profil autorky Breanie.

Jo a ještě, název povídky je Jiný začátek (A Different Beginning)

http://www.siye.co.uk/siye/viewstory.php?sid=11820 


Jsem zpět

6. června 2010 v 18:57 | Ajka |  =>Oznámení<=
Jsem zpátky po dlouhém pozastavení. nehodlám sem nic mc psát, chci sem jen zveřejňovat jednu Potterovskou povídku, kterou překládám z jednoho Potter fanu.

Chci zjistit jesti se to bude číst, ale vzhledem k malé návštěvnosti mého blogu nevím, jestli to bude fungovat. Žádám proto všechny, kteří na mlj blog zavítají, ať už náhodou nebo ne, ať napíšou koment a vyjádří svůj názor. Jestli mám blog znovu rozběnut nebo se na to vykašlat a tu povídku sem nepsat.

Vím, že mnoho Sbéček sem už asi nechodí, ale jeslti sem i vy zavítáte, napište mi to do komentů, ať vím, kdo na mě ještě nezapomněl:)

takže ještě jednou se vás ptám: Mám sem tu povídku psát? Je hodně dlouhá, má přes 500 tisíc slov a 86 kapitol. Ale je moc pěkná. Chtěla bych hlavně, aby jste mi k překladu psali i svou kritiku.

Předem děkuju všem, kdo napíší koment:)

Vaše Ajka♥