Staronové info o filmu Eldestu

6. března 2010 v 19:15 |  =>Eldest<=
Hledala jsem na netu nějakou známku toho, že by se měl Eldest točit, ale místo toho jsem narazila na článek z ledna 2009 na Alagaesie.net. Novější článek na tohle téma tam nebyl, ale tak nějak v něm můžeme najít naději, že až paolini dopíše, třeba se 20th century fox rozhoupou, vymění rejžu a začnou točit..no, ale uvidíme..

Tady je celý článek:

Eldest by měl být pokračováním filmu Eragon, který na konci zůstal opravdu až okatě otevřen pro další děj, ba co víc, vyloženě sliboval válku! Je ovšem otázka, jestli se čehokoliv z toho diváci vůbec dočkají. Eragon totiž nebyl přímo kasovní trhák, podle mnohých měl co dělat, aby si vůbec na sebe vydělal. My čeští kritici (co četli knihu) jsme toho názoru, že výměna scénáristy a režiséra by bohatě stačila, ale překážek je tu víc...

20th Century Fox vlastní další práva na filmová pokračování příběhu. Zatím ale váhá, ne díky recenzím, ale z důvodu děje ve filmu. Přiznání, že opravdu netuší, jak příběh může skončit, je pro některé opravdu jen výmluvou. Přiznejmne, že Paolini už dopsal další díl Brising před mnoha měsíci a nyní pokračuje na dalším. Jestli ale filmové štáby chtějí čekat, až své dílo dopíše kompletně, je jen ve hvězdách.

Hovoří se také o alternativě, s jakou byly zfilmovány první dva filmy Harryho Pottera a pokračování Pirátů z Karibiku - druhý a třetí díl se natočí najednou. Pro diváka to znamená méně čekání, ale pro filmaře ještě větší riziko, že se film líbit nebude. První film rozdělil diváky na dva tábory - jedni četli knihu, druzí ne. A právě proto jsou i odezvy na Eragona jako černá a bílá. Čtenáři knih mají tendenci porovnávat a celý film pěkně spláchnout. Na obranu dodejme, že ti, jenž knihu nečetli, se z filmu opravdu moc nedozvěděli a museli být náležitě pěkně zmatení.

Ale mějme se na pozoru! Mé tajné zdroje říkají, že rozhodnutí o natáčení by mělo padnout brzy. Pokud by se totiž rozhodli točit, filmaři by začali v létě 2009.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama