Obsah

10. listopadu 2008 v 19:00 |  HP1 kniha
Obsah:

Harry Potter je úplně normální kluk! Teda, on si to alespoň myslí, až do doby, než se doví, že je kouzelník. Stejně jako jeho mamka s taťkou. ...

Už nějaký čas mu někdo posílá dopisy psané zeleným inkoustem, které ukrývají nějaké tajemnství. Harry by si to rád přečetl, ale jeho strýc a teta mu nepovolí se na dopis ani kouknout. A to je pro Harryho velká záhada.

Někdo ale ví o tom, že si dopis ještě nepřečetl, a proto, když mu jich začne přicházet čím dál tím víc, strýn Vernon to nevydrží a vezme rodinu na nějaké zapomenuté místo. Ale ani zde se před tajuplnými dopisy neschovají!

Chvíli po půlnoci, když Harry v tichosti oslaví své jedenácté narozeniny, se v té staré chatrči uprostřed moře znenadání objeví obr Hagrid, aby Harrymu dopis předal osobně. A teď se teprve Harry dozvídá věci-nejenže je kouzelník, ale ani v téhle věci není obyčejný. Je slavný a důvod?

Když byl Harrymu pouhý rok, přežil útok zlého černokněžníka Lorda Voldemorta. Na tom by až tak nic zajímavého nebylo, kdyby se ovšem nevzaklo v potaz to, že Harrymu byl pouhý rok a Voldemort byl na vrcholu svých sil. A navíc, po tomto útoku vyvázl Harry s pouhou jizvou ve tvaru blesku, která mu přetrvává na čele, zatímco Voldemort ztratil své schopnosti a zmizel. A protože jeho rodiče útok nepřežili, byl Harry nucen vyrůstat u tety a strýčka, kteří ho neměli zrovna dvakrát v lásce.

A tak si Harry s pomocí Hagrida koupí v příčné ulici všechny kouzelnické potřeby, včetně hůlky a hábitu (a sovy, kterou dostane od Hagrida k jedenáctým narozeninám) a může vyrazit do Bradavic...

V Bradavicích se Harry seznamuje s novými spolužáky, mezi něž patří třeba až neuvěřitelně chytrá Hermiona, Ron, chlapec z chudých poměrů, ale ze stáré kuzelnické rodiny anebo třeba zapomětlivý Neville. A tak si Harry dělá nové kamarády. Ale také nepřátele, mezi něž patří v první řadě Draco Malfoy, chlapec naopak z velice slavné a bohaté rodiny.

A Bradavice neznamenají jen učení, ale také zábavu a dobrodružství. Harry je díky svým nově nalezeným schopnostem ve famfrpálu (kouzelnický sport hrající se na košťatech ve vzduchu) přijat do kolejního družstva Nebelvíru na post chytače a stává se tím v Bradavících nejmladším hráčem famfrpálu za posledních 100 let..

Jeho sláva vyvolává ve spoustě učitelů a spolužáků oblibu a uznání, ale jsou i tací učitelé, kteří ho nepovažují za nějak extrémně vyjímečného, mezi něž patří především profesor Snape, ředitel Zmijozelské koleje a učitel lektvarů.

Zmínila jsem dobrodružství...Když byl Harry s Hagridem v příčné ulici, navštívili Gringotovu banku, odkať si Hagrid odnesl malý balíček. Později ve vlaku se Harry dozvídá, že ten samý trezor, kde byl balíček ukrytý, se snažil ten samý den, kdy tam s Hagridem byli, někdo vykrást.

V Bradavicích se poté tři kamarádi, Harry Ron a Hermiona, dávají po stopách tohoto balíčku a zjišťují, kdo se ho snaží ukrást.

Na konci roku, kde již naše trojka ví o všem, se lae zdá být vše na zmar, protože ředitel školy Albus Brumbál na poslední opustil škoku kvůli pozvánce z ministerstva kouzel. proto musí Harry vzít věci do vlastních rukou a zabránit Snapeovi zmocnit se kamene mudrců.

Až když se Harry probojuje přes všechny překážky, zjišťuje, že kámen nechtěl ukrást Snape, nýbrž Voldemort. A tak se Harry poprvé setkává s černokněžníkem, který vyvraždil jeho rodinu...

Harry Potter a Kámen mudrců

(Pan H. Potter, přístěnek pod schody, Zobí ulice 4, Kvikálkov, Surrey)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama