Srpen 2008

Postavy- E.Foreman

30. srpna 2008 v 14:48

Eric Foremen

V českém znění: Petr Gelnar
Specialista na neurologii a pravá ruka Dr.House.
Vyrostl v chudé rodině v Brooklynu a dětsví neměl jednoduché. V mládí kradl auta a byl ve vězení. House se do Foremana poměrně často rád strefuje. V druhé sérii nějakou dobu vedl tým House. V epizodách Euphoria (2.řada) se ocitl v ohrožení života a nebýt House by zemřel. Na konci třetí řady odešel, ale po třech týdnech byl z nového působiště vyhozen, ukázal se jako velice podobný Housovi.

Vzdělání: Johns Hopkins Medical School
Omar Epps

Omar Epps

životopis:
Omar Epps se narodil v Brooklynu 23.7.1973. Už od mládí projevoval vztahy ke kultuře. Vystudoval Fiorello H. LaGuardia Hight School of Music a Art a Perfoming Arts v New Yorku. Od mládí se pokoušel psát hudební texty a pokusy o scénáře. V roce 1991 založil s bratrem rapovou skupinu Wolfpack. Profesionálně také tančil.

Poprvé se před kamerou objevil v roce 1989 ve snímku The Green Flash. Na přelomu let 1991 a 1992 se k herectví vrátil a tam už také zůstal. V roce 1992 si zahrál v akčním thrilleru Juice po boku Samuela L. Jacksona. Zpočátku hrál povětšinou vedlejší role, objevoval se TV filmech, či seriálech. V roce 1995 si zahrál hlavní roli v solidním snímku Holé lebky. Na přelomu let 95/96 se objevoval v seriálu Pohotovost v roli Dr. Dennise Granta. V roce 1999 si zahrál hlavní roli v romantické komedii Svatba mého nejlepšího kámoše. Tentýž rok se objevil po boku Bruce Willise ve Snídani šampionů či v hlavní roli thrilleru Právo silnějšího. O rok později přišla jedna z jeho nejlepších rolí, ve filmu Takeshiho Kitana Ve spárech Yakuzy. Poté přišlo několik menších postav ve filmech Dracula 2000 nebo Parfém. V roce 2004 si zahrál s Meg Ryan ve snímku Mezi provazy.

Od roku 2004 hraje postavu Dr. Erica Foremana v seriálu House MD. Nedávno byl dokončen krimi film A Day in the Life. Filmografie
Omar Epps
Omar Epps
Omar Epps

Premiéra

30. srpna 2008 v 14:36 =>Eldest<=
Všichni očekáváme, kdy do kin konečně vtrhne druhý díl Odkazu dračích jezdců Eldest. A stejně jako u HP6 se datum změnilo. Počítalo se s jarem 2009, ale protože Sienna a Garret jsou velice zaneprázdněni točením, budeme si muset nafilm ještě počkat. Kdyby začali točit příští rok (2009), premiéru bychom mohli očekávat někdy v roce 2011. Což není pro fanoušky zrovna dobrá zpráva. Múžeme tedy jen doufat, že si s natáčením pospíší a nebudeme muset čekat tak dlouho.

Další fotky

28. srpna 2008 v 17:46 =>Harry Potter a princ dvojí krve<=
Aby jsme si zkrátili čas čekáním na HP6, našla jsem další nové fotečky.
¨

Petice

28. srpna 2008 v 17:43 =>Harry Potter a princ dvojí krve<=
Také si myslíte, že je nefér, jak podle odložili premiéru Prince z listopadu na červenec?? Pátrala jsem na netu a nalezla petice, které se snaží proti tomuto podlému činu bojovat. Potpořte je a možná se jim podaří vrítit premiéru na listopad.

Další trefné teorie o konci HP

28. srpna 2008 v 17:40 =>Harry Potter a Relikvie smrti<=
Šmejdila jsem po netu a co bych neobjevila. když jsem to četla, válela jsem se smíchy. Některé teorie o poslední knížce jsou hodně přitažené za vlasy. Ale jinak, je to legrace!!!Doporučuju přečíst!
Harry Potter a naštvaná Hedvika
V této knize se Hedvika stane strašně žárlivou na Harryho nového mazlíčka, fénixe Fawkese. Strašně se naštve, protože Fawkes je nyní Harryho nejoblíbenější mazlíček, a tak Harryho zradí. Stane se špionem a jeho dopisy vždy nejprve ukáže Voldemortovi a až pak je doručí jejich zamýšlenému příjemci. Voldemort objeví Harryho lásku k Ginny. A tak ji opět použije jako návnadu.

Harry Potter a čtyři svatby a jeden pohřeb

Příběh začíná svatbou Fleur a Billa, pak se i Tonksová a Lupin rozhodnou rychle uspořádat svatbu, protože by je mohli zabít dříve než se vezmou. Jejich svatební obřad inspiruje Hermionu a Rona a ti se vezmou také. Na každé svatbě se Harry potkává s Ginny a jejich vzájemné city sílí. Krátce po Hermionině a Ronově obřadu zaútočí Smrtijedi a zemře Percy. Po pohřbu Harry najde Voldemorta a Snapea a oba dva zabíjí. Ani z jednoho, ale není co pohřbít. Kniha končí tím, že do toho Harry s Ginny konečně praští a všichni žili šťastně až do smrti.

Harry Potter a dobrý, zlý a škaredý
Harry-Dobrý se dá dohromady se Snapem-Ošklivý a společně se snaží zničit viteály patřící Voldemortovi-Zlý. A začíná závod o to kdo první dorazí k viteálům. První dorazí Ošklivý, druhý Zlý a jako poslední Dobrý. Křehké spojenectví mezi Dobrým a Ošklivým se rozbije a nakonec všichni bojují proti všem. Jestli jste zvědavi co se stalo Ronovi a Hermioně, oni se začátkem příběhu rozhodli, že toto poslední dobrodružství by měl Harry zvádnout sám na vlastní pěst.

Harry Potter a dlouhý sen
Příběh začíná a Harry s Ronem a Hermionou likvidují Voldemortovy viteály. Přichází závěrečná bitva, bitva vrcholí a Harry se vzbudí v jeho přístěnku pod schody. To vše byl jen divoký a šílený sen. Harry je jen jedenáctileté děcko, které žije s nenáviděnou tetou a strýcem v přístěnku pod schody. Nikdy nedostává poštu. Jeho rodiče opravdu zemřeli při autonehodě. A opravdu má tlustého bratrance. Konec.

Harry Potter a vražda v Bradavickém expresu
Toto je klasika "detektivka" záhadná a s bizarní zápletkou, jedinci z obou stran boje jsou nalezeni zavražděni Bradavickém Expresu. Zajímavé je, že celý román se odehraje ve vlaku. Všechny klíčové postavy jsou na palubě.

Harry Potter kolem světa za 80 dní
Náš hrdina a jeho věrní přátelé se honbě za viteály vydají na cestu kolem světa. Harry spojí příjemné s užitečným cestou navštivuje některé z nejslavnějších historických pamětihodností a turistických středisek na světě! Pyramidy v Gize, Velkou čínskou zeď, San Francisco! Tento akčně-dobrodružný příběh je zároveň také cestovní průvodce zábavný a informativní. Kniha zahrnuje výpisy z doporučených hotelů, hostinců a restaurací.

Harry Potter a zrada na ministerstvu
Všechny konspirační teorie ohledně ministerstva jsou skutečné! Všichni ministerští úředníci a zaměstnaci jsou na neschopence. Všechny napadla nová odporná a velice bolestivá bolest dásní. Dřívější ministr Kornelius Popletal a jeho armáda heliopatů se připojí k Voldemortovi proti Harrymu a zbytku Fénixova řádu. Pouze Lenka Láskorádová s otcem, kteří jako jediní a heliopatech věděli, jsou schopni Harrymu pomoci porazit Voldemorta.

Harry Potter a jizva ve tvaru blesku
Po dlouhém hledání Harry a jeho přátelé věří, že všechny Voldemortovy viteály jsou minulost, finální konfrontace začíná. V závěru bitvy je Voldemort vytržený z jeho fyzického těla. Harry si pak uvědomí že to co celý život nosí na čele je poslední viteál. Po rozloučení s Ginny, které je plné slz, se Harry obětuje a projde skrz závoj na Ministerstvu Kouzel. Na jeho pohřbu Ginny zpívá tragickou baladu, "My Heart Will Go On" od Celine Dion. V poslední scéně 150 let stará Ginny hodí do jezera falešný Zmijozelův medailon.

Odkazy na různé blogy

25. srpna 2008 v 17:03 Rupert Grint
Tady jsou například blogy, kde o Ronovi (Rupertovi) můžete najít mnohem více.Pokud se tedy o Ruperta zajímáte.
Je jich mnohem víc, ale tohle jen jako příklady.
P.S.Pokud chcete, abych i já psala víc o Rupertovi, pište do komentů, nebo hlasujte v anketě.

Fotografie

25. srpna 2008 v 16:57 Rupert Grint

Fotogalerie

Není tu těch fotek příliš,protože se mi nechtělo je sem dávat všechny. Proto jsou tu jen jako ochutnávka a na více se můžete kouknout na odkazech, které přikládám.
so_grint's photo from 9/6/07
beauty_rupert's photo from 7/14/07
beauty_rupert's photo from 7/17/07

Hlášky

25. srpna 2008 v 16:49 Rupert Grint

Nejznámější výroky Ruperta Grinta

"Být slavný je hrozné. Je lepší být normální."

"Vždycky jsem se chtěl naučit jezdit na jednokolce, protože to vypadá dobře v televizi. Jel jsem na ní šestkrát aniž bych spadnul."

"Je špatné nemít domácího skřítka, kterého byste přiměli, aby za vás uklidil."

"Chtěl bych být neviditelný, utekl bych tak z vězení."

"Špatné koště nemůže nikdy létat. Ne, dokud jsi nezmeškal autobus, nemůžeš se dostat z pokoje nebo dokud nemůžeš letět do školy na Nimbusu 2000."

"Jednou jsem hrál ve školním divadle rybu v Noemově Arše. Byla to sakra ryba."

"Měl jsem obrovské slimáky schované v puse se slizem a vyplivoval jsem je ven. Chutnali velmi dobře! Myslím, že byli z plastu nebo z čehosi, teda doufám, že byly plastový…?!"

"Hmm…většinou chtějí fanynky jen autogram. Mimochodem ten můj je hrozně divný. Já mám podpis a cosi divného."

"Kdybych uměl čarovat, udělal bych z Robbieho Coltranea čokoládovou žabku."

"Když mi řekli, že budu hrát Rona, byl jsem tak nadšený, že jsem málem omdlel."

"Nejvíc se bojím tmy a pavouků! Jen před nimi utíkám nemám odvahu rozmačkat je."

"Chci, aby se nakonec Ron postavil Malfoyovi a potrestal ho."

"Přátelé ve škole mi od té doby, co jsem se stal hvězdou v HP, přestali říkat zrzek."

"Zabijte mě dřív něž políbím Hermionu!"

"Doufám že se Ron nedožije toho, aby chodil s Hermionou."

"Chtěl bych hrát Malfoye. Je pořád tak sprostý a byla by to zábava. Bylo by to cool mít diváky, kteří mě nesnáší."

"Na place mi říkají mrkev."

x_ferxh's photo from 05/21/07

Životopis

24. srpna 2008 v 15:49 Rupert Grint

Životopis:

Rupert Grint je herec, který hraje nejmladšího z bratrů Weasleyových a přítele Harry Pottera, Rona. Jakkoli byla role v Harry Potter a Kámen mudrců jeho vůbec první zkušeností s profesionálním herectvím, jeho přirozený talent mu zajistil mezinárodní uznání kritiků i řadových diváků a také nominaci britského Critic's Circle na cenu Best Newcomer.
Role Rona, který má hodně sourozenců mu nedělala žádné problémy, protože on sám také pochází z velké rodiny - má čtyři sourozence: bratra Jamese a sestry Georginu, Samanthu a Charlotte. Mimo HP hrál ve filmu Thunderpants.
Stejně jako Ron nesnáší pavouky. Ve škole má rád kreslení a chemii. Baví ho hraní na kytaru. Jeho nejoblíbenějším hudebním žánrem je rap. Jeho oblíbeným hercem je Jim Carey a má rád všechny jeho filmy. Když si přečetl knihy o HP, byl jimi uplně unešený a už před tím, než se začal natáčet první film, se mu nejvíc líbila postava Rona. A jak dostal roli? Přišel na konkurz s videokazetou, kde zpíval o tom, proč by měl roli Rona dostat. A povedlo se! Jeho nejoblíbenější knížkou ze série o HP se mu nejvíce líbí Harry Potter a Ohnivý pohár. Mimo prvního Harryho Pottera si zahrál po boku Simona Callowa a Stephena Fry roli šíleného profesora ve snímku Petera Hewitta Prďoši. Před tím, než získal roli Rona Weasleyho, hrál pouze ve školních produkcích a ochotnických spolcích.
Z jeho rolí jmenujme například gangstera Roostera ve hře Annie, roli v představení Peter Pan a postavu Rumplestiltskina v Grimm Tales. Od té doby, co se před několika lety poprvé představil publiku jako roztomilý a legrační Weasleyovic kluk, po všech stránkách vyrostl a nyní je z něj sedmnáctiletý mladý muž. Když jej nenajdeme na placu při natáčení, nejraději hraje golf. Ve škole má Rupert rád kreslení, během natáčení nakreslil například podobiznu herce Alana Rickmana, který hraje profesora Snapea.
Filmografie:
2001 Harry Potter a Kámen mudrců
2002 Thunderpants
2002 Harry Potter a Tajemná Komnata
2004 Harry Potter a Vězeň z Azkabanu
2005 Harry Potter a Ohnivý pohár
2006 Driving lesson
2007 Harry Potter a Fénixův řád
2008 Natáčí Harryho Pottra 6
Rupert Grint
Rupert Grint

Obecné informace

21. srpna 2008 v 19:54 Rupert Grint
A mám tu dašího herce, kterému bych chtěla věnovat jednu rubriku:

RUPERT GRINT

Obecné informace:
Jméno: Rupert Alexander Grint
Datum narození: 24.08.1988
Znamení: Panna
Místo narození: Hertfordshire, Anglie

Záliby:Hraje golf, fotbal, rugby, rád plave a jezdí na koni nebo na čtyřkolce1
Domácí mazlíčci:Černý labrador Ruby a hnědý labrador Fudge
Oblíbený: Film:Maska, Ace Ventura: Zvířecí detektiv, Shrek
Oblíbený: Herci : Jim Carrey
Oblíbený: Hudební žánr: rap a rock
Pro nadšený a ujetý fanynky:Adresa:
Rupert Grint
C/o Nigel Grint
PO BOX 170
Hertford
SG14 3ZG
UK

Postavy- A.Cameronová

17. srpna 2008 v 13:22

Allison Cameronová

V českém znění: Kateřina Lojdová
Certifikace (diplomy): American Board of Internal Medicine, American Board of Immunology
Číslo licence: New Jersey #156139
V týmu House zastupuje něžné pohlaví. Specializuje se na imunologii. Narozdil od House má úctu k pacientům. Doktora House obdivuje. Vzala si nemocného muže. který po půl rocejejich manžlství zemřel na rakovinu. Také přišla o dítě.
Jennifer Morrison
Jennifer Morrison

Jennifer Morrison

ŽIVOTOPIS: Jennifer Marie Morrison (narozena 12. dubna 1979 v Chicagu, Illinois) je americká herečka a hvězda. Je známá jako představitelka Allison Cameronová v seriálu Dr. House.

Dětství
Morrison se narodila v Chicagu, Illinois a studovala na Arlington Heights v Illinois. Absolvovala Prospect High School v roce 1997, hrála na klarinet ve školní pochodové kapele, zpívala ve sboru a dělala roztleskávačku školního týmu.

Studovala Divadlo a Angličtinu na Loyola University v Chicagu a absolvovala v roce 2000. Studovala i herectví se společností Steppenwolf Theatre, poté odjela do Los Angeles, kde započala kariéru ve filmu a televizi.

Kariéra
Jennifer Morrison začala svou kariéru jako dětstká hvězda, když začala účinkovat v reklamě pro JC Penney, Montgomery Ward a dále pro Rice Krispies and Mondos. Když jí bylo deset let, objevila se na obálce Sports Illustrated for Kids s basketbalistou Michaelem Jordanem.

V patnácti letech hrála ve svém debutovém filmu Křižovatka jako dcera Richarda Gera a Sharon Stone. Později se objevila jako Samantha ve filmu Ozvěny mrtvých s Kevinem Baconem. Její první hlavní role přišla roku 2000 ve filmu Temná legenda 2, od té doby hrála ve filmech Skřípění s Adamem Brodym, Přežít Vánoce s Benem Affleckem a Jamesem Gandolfinim a v Mr. & Mrs. Smith s Bradem Pittem a Angelinou Jolie.

Před přijetím jedné z hlavních rolí, imunologa Dr. Allison Cameronové, v seriálu Dr. House roku 2004 společně s Hughem Lauriem pracovala na několika show včetně Touched by an Angel a Dawsnův svět.

V roce 2005 začala s produkováním nezávislého filmu Flourish. Morrisonová se objevila ve videoklipu Nicka Lachey ("Shut up"), The Donnas ("Too Bad About Your Girl") a Jack's Mannequin "Dark Blue".

Osobní život
Morrison je nejstarší ze tří dětí narozených Davidovi a Judy Morrisonovým. Prvně jmenovaný byl oceněn cenou *Teacher of the Year by the Illinois State Board of Education in 2003. Její sestra, Julia Kay Morrison, a bratr Daniel jsou studenty University of Illinois.

Od roku 2004 má milostný vztah s Jessem Spencerem, který hraje jednu z hlavních rolí v Dr. House.
V lednu 2007 oznámil časopis People jejich zasnoubení v Paříži. Jejich mluvčí prohlásil, že datum svatby ještě není stanoveno. V rozhovoru pro Post-Golden Globes Morrison uvedla, že ji Spencer požádal o ruku 23. prosince 2006 na Eiffelově věži.
Filmografie: zde
Jennifer Morrison
Jennifer Morrison
Celá fotogalerie: zde

ZRADA!!!

16. srpna 2008 v 13:40 =>Harry Potter a princ dvojí krve<=
Je to neuvěřitelné a podlé, ale Warner Bros přesunuli premiéru 6. dílu potterovské ságy z 21.listopadu 2008 na 17.července 2009. Takže, ti co se neuvěřitelně těšili,si budou muset ještě něco přes půl roku na film počkat. Důvod přesunutí?Scenáristická stávka jim nechala velkou díru v distribučním plánu na přístí léto a oni ji potřebují zaplnit. Druhou, už méně zdůrazňovanou příčinou, je samozřejmě fakt, že jim Harry vydělá v létě víc než v zimě a protože je potterovská série tím nejvýdělečnějším, co Warneři v současnosti mají, pár desítek milionů dolarů navíc si rozhodně nechají líbit.
Mě to přijde fakt podlý, protože už jsem se premiéry nemohla dočkat.
Nové fotky:

Postavy-R.Chase

8. srpna 2008 v 12:51

Rober Chase

V českém znění: Martin Písařík
Mladý, poměrně ambiciózní a někdy lehce arogantní člen Housova týmu. Chase se zabývá intenzivní péčí. Jeho matka zemřela a otec ho opustil. Jeho otec, trpicí rakovinou, se v seriálu objevil v 13. epizodě 1.série.
Jesse Spencer
Jesse Spencer

Jesse Spencer

Životopis: Jesse Gordon Spencer (narozen 12. února 1979) je Australský herec nejvíce známý díky roli Dr. Roberta Chase v lékařském seriálu Dr. House.

Narodil se v Melbourne, v Austrálii. Má dva bratr, Tarneyho a Luka (oba jsou chirurgové), a sestru, Polly (momentálně praktikantka na medicíně). Jeho otec je praktický lékař.

Jesse Spencer navštěvoval Canterbury Primary School, Malvern Central School a Scotch College. Zatímco na Scotch zkoušel dlouhotrvající telenovelu, Neighbours (Sousedé). Dále směřoval své úsilí na svou VCE kvalifikaci, zatímco pracoval na show, a promoval v roce 1997. Také v jednom rozhovoru pro jeden magazín odhalil, že byl jednou spolubydlícím Jamese McAvoye, když ve dvaceti bydlel v Londýně.

Spencer je dobře známý v Australii a Velké Britanii jako Billy Kennedy z (už jmenované) australské telenovely Neighbours. Svou roli hrál šest let (od 1994 do 2000). Od té doby se objevil v dramatu Death in Holy Order, dále ve filmech Uptown Girls a Swimming Upstream. A roce 2001 si zahrál jednu z hlavních rolí v Sestrách v Londýně po boku Mary-Kate a Ashley Olsen.

Nyní sídlí ve Spojených státech a hraje Dr. Roberta Chase v seriálu Dr. House, který nejspíš všichni znáte, po boku Hugha Laurie v titulní roli. Jesse byl také představitelem bývalého snoubence Jennifer Morrison ve filmu Flourish.

Opravdu se s Jennifer Morrison (představitelka Dr. Allison Cameronové) zasnoubil 23. prosince 2006. Podle rozhovoru se Spencerem a Morrison v InStyle Weddings, se pár potkal v březnu 2004 na letišti ve Vancouveru, kde byli na své cestě na natáčení první epizody Dr. House. Morrison a Spencer také uvedli, že se veznou v v Los Angeles později v roce 2007. Nicméně v srpnu 2007 pár oznámil, že byli odvolání z jejich závazku.

Jesse Spencer hrál od deseti let na housle a také na klavír s kytaru. Podle rozhovoru v magazínu je fanouškem Battlestar Galactica.
Jesse Spencer
Jesse Spencer
Další fotografie:
Filmografie:

Pro tebe

7. srpna 2008 v 20:47
Ahojik. Tak abys mi věřil, tak koukej:
Tak to si ty. To jukáš?
Pro ostatní: Toto je můj nejlepší kámoš ze Slovenska. Je mu 16 let a narodil se 31.7.1991. Je strašně milej, ale smůla je, že jsem ho nikdy ve skutečnosti neviděla. Ale strašně bych chtěla. S Tomášem jsem se seznámila přes icq asi před půl rokem.
Pro Tomáše: Jestli chceš, abych to smazala, tak si řekni. Tvá Ajka
Na dovolené v chorvatsku. Také bych se tam chtěla podívat, ale jen s ním. Což nejde.

Postavy-Dr.House

6. srpna 2008 v 15:13

Dr.House

V českém znění: Martin Stránský
Hlavní hrdina seriálu House M.D. Vede diagnostické oddělení. Specializuje se na infekční choroby a nefrologii, ale prakticky na všechno. V seriálu vystupuje jako geniální lékař, který má však zvláštní a nemístný sarkastický smysl pro humor a nevybíravé způsoby. Kvůli nekróze v pravé noze kulhá a chodí o holi, proti bolesti do sebe neustále sype pilulky Vicodinu. Jako ignorant odmítá nosit lékařský plášť (ale musím podotknout, že i v něm mu to nevýslovně sluší) a neuznává vedení. Nerad pracuje s pacienty, "Všichni lžou, tak proč se obtěžovat?".

Hugh Laurie

Britský komik a herec. Narodil se 11.6.1959 v Oxfordu jako nejmladší potomek olympijského vítěze ve veslování W. G. Laurieho. Vzdělání získal v Etonu a na Cambridge University, kde studoval antropologii a archeologii. Během univerzitních studií dosáhl značných úspěchů také ve veslování a od 1978 na jevišti v inscenacích divadelního souboru Footlights, v němž působil s partou přátel (Emma Thompsonová, Stephen Fry, Tony Slattery a Martin Bergmann). V autorské dvojici s Fryem napsal mj. revui The Cellar Tapes (1981) a společně uplatnili svůj britký intelektuálský humor v komediálních TV pořadech a sitcomech Alfresco (1983), A Bit of Fry and Laurie (1989-95), Jeeves and Wooster (1990-93, Jeeves a Wooster), Blackadder the Third (1987, Černá zmije - ČTV) a jako hosté se objevili v dalších seriálech (The Young Ones; Dangerous Brothers Present: World of Danger; Filthy, Rich and Catflap; The New Statesman).
Důkaz vzájemné sounáležitosti podala parta bývalých spolužáků vynikajícím způsobem také na film. plátně, kde společně excelovali v ironické komedii Petrovi přátelé (r. K. Branagh). H. L. zde ztělesnil úspěšného TV autora Rogera, který se s manželkou (Imelda Stauntonová) účastní setkání po letech někdejších spolužáků z koleje. Další výraznou postavu vytvořil v úloze antikomunisticky smýšlejícího strýčka, s nímž se malá neteř (Florence Hoathová) odhodlá k emigraci ze stalinského Československa, v psychologickém retrosnímku Špendlík na motýla (r. H. Kodiceková).
Polohu jemného humoru si mohl vychutnat v úloze pana Littlea, jehož rodina adoptovala ze sirotčince chytrého bílého myšáka, v trikové rodinné komedii podle dětské knihy E. B. Whitea Myšák Stuart Little (r. R. Minkoff). Dobře se zhostil také postav aristokratů v přepisech klasických románů Jane Austenové (Rozum a cit), Honoré de Balzaca (Madam Bette) a Alexandra Dumase (Muž se železnou maskou). Mimo jiné hrál v televizním seriálu Dr. Hause (Hause). Je autorem knižního thrilleru The Gun Seller. Od 1989 je ženatý s Jo Greenovou, s níž má tři děti.
(BLABLABLABLA)
Filmografie:
Pokud by vás snad zajímalo, kde Hugh hrál, kromě House, najdete to zde:
Hugh Laurie
Hugh Laurie
Hugh Laurie
Hugh Laurie
Hugh Laurie
Další fotografie najdete zde:


Dr. House

5. srpna 2008 v 15:29 | Ajka |  Seriály
Jedním z nejslavnějších amerických seriálů, které se ohehrávají v nemocničním prostředí, je jistě Dr House. Není snad nikdo, kdo by o tomhle seriálu alespoň neslyšel. Protože byl tento článek v tragickém stavu (poprvé publikován v r. 2008), rozhodla jsem se jen v rámci úpravy celé rubriky, předělat tak, aby měl článek úpravu současných recenzí.

Teprve teď (rok 2013) jsem si udělala čas a zkoukla si seriál od začátku až do konce, tj. všech 8 řad.

Doktor Gregory House (Hugh Laurie) má skutečně nevybíravé způsoby. K pacientům si dovolí úplně cokolik, a z toho, co si o něm lidi myslí, si hlavu nedělá. Na druhou stranu, tohoto nekonvenčního doktora provází vynikající pověst. Jeho instinkt je neomylný a jeho metody stoprocentně účinné. Právě to z něho dělá výjimečného doktora. Navíc se v komplikovaných lékařských případech vysloveně vyžívá. Zachraňovat životy je prostě jeho životní poslání. (csfd.cz, překlad ze slovenštiny)

Kdo jste vyděli alespoň jeden díl, tak víte, že popis csfd je hodně mírný. House je prostě na zabití a jen málokdo s ním vydrží. Přesto má Laurie takové charisma, že si jeho postavu zamilujete (pokud vás vysloveně neštve). K Houseovi taky patří jeho diagnostický tým, který byl nejlepší v prních řadách, tj. Cameronová (Jennifer Morrison), Chase (Jesse Spencer) a Foreman (Omar Epps). V posledních řadách sice Chase a Forman pořád jsou, ale už to není ono. Dalšími postavami, které k seriálu patří, je Lisa Cuddyová, ředitelka nemocnice, a Dr. Wilson, Houseův "přítel". Zajímavostí seriálu je, že House s Wilsonem jsou inspirováni dvěma postavami ze světové literatury, a to Holmesem a dr. Watsonem. Že tam je ta podobnost ve jménech, co? Aby toho nebylo málo, House sám bydlí v bytě 221B a dost často se tam vyskytují narážky z Sherlocka Holmese.
(House s Cuddyovou)
(Moc hezká promo fotka House s Wilsonem)
Co se týče jednostlivých řad a epizod, jak už jsem říkala, nejlepší jsou první řady, i když jsem už většinu dílů znala pomalu zpaměti, jak to pořád dávají v televizi. Většina dílů má stejnou kompozici - tz. záhadná nemoc, několik špatných léčebných procesů, pak House osvítí nápad a záhadná nemoc je jednodušše vysvětlena. Tato stavba je dost často kritizována, ale tak je to obohaceno škádlením mei Cuddyovou, Housem a Wilsonem, takže se člověk nenudí. Pak jsou tam díly, které jsou jiné a ty jsou díky tomu o to víc zajímavé (např. konec čtvrté řady, nechci spoilerovat, takže budu zticha)

Seriál bych doporučila těm, co mají rádi podobné seriály, ale připravte se na hoodně dlouhý seriál. Každá řada má totiž kolem 20 dílů. A pokud ještě mohu, doporučila bych anglicky, v originále totiž krásně vyniká Chasův australský přízvuk a další slovní hříčky :)

(Jeho první a druhý tým - zleva: Taub, Chase, Cameronová, House, Foreman, "Třináctka" a Kutner)
(Obsazení v 8. řadě - Chase, Parková, Foreman, House, Taub, Adamsová a Wilson)

Nové informace

5. srpna 2008 v 15:08 =>Letopisy Narnie:Plavba Jitřního poutníka<=
Představitel Eustace
Už se našel herec pro roli bratrance sourozenců Pevensiů pro Eustace Scrruba. Tímto "vyvoleným" se má stát Will Poulter. Bohužel jsem o něm nic nesehnala, jen že se narodil v roce 1994 v Británii a hrál hlavní roli ve filmu Malý Rambo (Son of Rambow). Více se mi nepodařilo najít. Ale mám fotku.

Další informace:

Oficiální název:The Voyage of the Dawn Treader
Režisér: Michael Apted
Předpokládaná premiéra: snad v roce 2010
Lokalizace: Mexico, Malta (vodní nádrž kde se natáčel Titanic)

KONEČNĚ TEASER TRAILER!!!

4. srpna 2008 v 17:27 =>Harry Potter a princ dvojí krve<=
Je to tu. Teaser trailer je tu. A s českými titulky. Koukala jsem a je fakt dobrej. A musím říct, že malej Tom Riddle je docela roztomilej. Ale zkoukněte to. Je to hustý.
Tohle je trailer bez titulků.
S českými titulky najdete zde: