Stormbreaker

23. června 2008 v 12:58 | Ajka |  Filmy
První film s mým oblíbeným hercem, Alexem Pettyferem, který jsem viděla, byl patrně Stormbreaker. Už je to nějaký ten pátek, kdy tento film vyšel - není, divu, Alexovi bylo myslím 15, když tenhle film točil. Teď (2013) je mu asi 23. Řadila bych tenhle plátek spíš k mládežnickému filmu, Bondovka pro "teens".

Po letecké katastrofě, při které zahynou oba jeho rodiče, je čtrnáctiletý Alex Rider (Alex Pettyfer) vychováván strýcem Ianem (Ewan McGregor). Ten za záhadných okolností zemře a ukáže se, že vedl dvojí život. Na jedné straně spořádaný bankovní úředník, a na straně druhé špión MI6, kterého sprovodil ze světa nájemný vrah. Alex je osloven speciální jednotkou MI6, aby dokončil nebezpečný úkol, který jeho strýc nemohl splnit. Jeho posláním je předstírat počítačového maniaka, který by zjistil, co přesně je a k čemu bude sloužit počítačová herní konzole Stormbreaker, kterou se chystá uvést na trh Darrius Sayle (Mickey Rourke)... (csfd.cz, upraveno)

Samozřejmě teď s odstupem 5-ti let (tento článek jsem původně psala v roce 2008, kdy jsem s blogem začínala), jsem tenhle už musím uznat, že je to taková kravinka pro náctileté, kteří sní o tom, že se stanou špiony. Knižní předloha, podle které je film natočen, je samozřejmě mnohem lepší, nemluvě o tom, že taky o dalších 8 dílů delší. Tu mám mnohem raději a nedávno jsem ji četla znova.
(Ani tady jako ve správné Bondovce - nemůže chybět dívka v nesnázích)
Z filmu mám opravdu ráda postavu pana Blunta, kterou úplně perfektně ztvárnil Bill Nighy, geniální britský herec! Ewan McGregor se tam k mé nelibosti pouze mihl v prvních pár minutách, což je pořád víc než v knize, kde je o něm vždy zmínka pouze retrospektivně :)
(Geniální Bill Nighy jako Alan Blunt - vlevo)
(Ewan McGregor jako Ian Rider)
Film bych doporučila všech pod 18 let:) Je to docela sranda, když to berete s nadhledem. Čím jste starší, tím víc vám to bude připadat jako kravina, ale tak je to u spousty filmů, ne?


Stahujte ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pája Pája | 23. června 2008 v 15:03 | Reagovat

Ten film je hustej,je strašně zábavnej a napínavej,ale udělala bych ho delší!!!:-)

2 Jaredka Jaredka | 23. června 2008 v 20:00 | Reagovat

NO jistě:D takovej saxfilm :D ale ne je fakt dobrej. Nejlepší je ta chůva.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama