Krajina plná stínů

9. června 2008 v 15:08 | Ája
Mediátor je sbírka knih o odvážné 16ti leté dívce Susannah Simonové.Na první phled vypadá jako každá normální puberťačka.Ale pokud by ste s ní kamadídili déle, začali byste mít podezření, že vám něco uniká.Že tahle holka má nějaké divné tajemství, které vám nechce svěřit.A začnete si klást otázky:Kam pokaždé večer sama chodí.Proč mluví sama se sebou?Trpí snad nějakou poruchou?Ne!Susannah je jiná než ostatní.Je mediátor.Co to vlastně je?Mediátor je něco jako brána mezi světy.Dotyčný člověk totiž může vidět duchy.Může s nimi rozmlouvat a může se jich dotýkat.Jejich úkolem je duchům pomoct "na druhý břeh".Což není tak snadné jak to vypadá..
KRAJINA PLNÁ STÍNŮ:
Toto je název první knihy.
Obsah:Susannah se stěhuje do města Carmel by the sea.Její matka se totiž znovu zamiloval a to do muže, kterému také zemřela manželka a má již tři syny.Zprvu je Susannah nejistá a do nového domova se jí nechce.Chce ale udělat matce radost a tak předstírá, jak se jí tu líbí.Ale zhrozí se, když poprvé uvidí jejich nový dům:Je totiž starý přes 150 let.A co teprve škola, ketrá je starší než celá její rodina?
Suz nemá ráda staré domy, protože čím starší dům, tím více duchů.V New Yorku neměla žádné kamarády kromě Giny.Kdo by chtěl taky kamarádit s holkou, kterou domů vodí policie?Proto se rozhodla, že zde začne nový život.Ale copak to půjde když je tu tolik starých domů?
Přesto se jí zde začne po pár dnech líbit.Dokonce ve škole udělá takový dojem, že jí zvolí kandidátkou do školní rady.Místo ní tu totiž bývala jedna dívka, která se ale zabila, když se s ní rozešel její kluk.Dokonce má i jeí skříňku.
A potom je tu Jesse.Tajemný duch nějakého španělského kluka.Suz po něm zprvu chce, aby odešel ale poté se jí jeho přítomnost začne líbit.
Avšak klid a pohoda neměly trvat dlouho.Hned první den školy zjistí, že holka, která se zde zabila je stále tady.Jako duch samozřejmně.Další šok ji čeká, když zjistí, že není jediná, kdo ji vidí.Otec Dominik-ředitel školy-je také mediátor.Ovšem oproti Suz s trochu zastaralejšíma způsobama.Oba se tedy budou snažit Heather(tu mrtvou dívku)dostat na onen svět.Každý po svém.
Suz totiž zjistí, že jde po krku jednomu strašně hezkému klukovi.Jednou mu dokonce zachrání život.Po druhé ale mít takové štěstí nebude.Kluk skončí i s otcem Domem v nemocnici, když se Heather opět rozhodne zabíjet.A to už Suz nevydrží a vyrazí kupředu...
Víc Vám říkat nebudu.Je to ale strašně dobrý.Vážně to doporučuju.Je to i docela legrace a kdo má rád spíše romantiku, nemusí bejt smutnej.Tý se tu taky trochu najde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 clover clover | Web | 10. června 2008 v 20:54 | Reagovat

moc hezkej blogísek jukni pls na můj dííky :-)

2 Autorka blogu Autorka blogu | 11. června 2008 v 8:03 | Reagovat

Jasně.Dík za komentář.

3 Jaredka Jaredka | 13. června 2008 v 15:48 | Reagovat

Och to je saxy Phep!!!! Jen do toho!!!

4 madamevonletoland madamevonletoland | 13. června 2008 v 19:17 | Reagovat

tohle je jedna z nej knížek! líbí se mi4. a 6. díl :D

5 Jaredka Jaredka | 17. června 2008 v 14:59 | Reagovat

Och ano!! Já je žeru všechny:D

6 Lukyn Lukyn | 30. srpna 2008 v 14:02 | Reagovat

Ahoj Ajko, musím přiznat, že mě tvůj blog zaujal:-* musíš být hrzně inteligentní, krásná, hodná, milá,atraktvní atd......byl bych rád, kdyby sis sem dala nějakou tvojí fotku. Díky. Drahý Luk

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama